Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
5. jan 2010

venys no nevím o štítce bys u nás věděla asi i v těhu páč doktoři u nás v okrese dělají vše těhulím testy na štítku hned na začátku a pak na začátku 3. trimu

simi ahojky no já taky nechodím k dr. extra ráda mám od doktora černý na bílím že mám syndrom bílího pláště tak je pro mě jakýkoliv doktor bobřík odvahy ale prostě když je potřeba tak se musíme přemoct 😉 počkej až budeš těhule já mám pocit že nedělám nic jinýho než lítám po doktorech 😝

subuko no já nevím co je hyperprolecktinea ale když bylo TSH nad 5 tak bych to spíš nazvala hypofunkce (hyper je právě naopak když si na hodnotách kolem nuly) jinak ty hodnoty kolem 2-3 jsou ideál takže to určitě lepší máš 😉

sukubka
5. jan 2010

a holky prolaktin máte kolik?

estrellita
5. jan 2010

strouzku, no ja jsem sla netradicne 8 DC, protoze jsem tak mela 5 cyklu po sobe silne spineni, tak on chtel videt, ktery hormon prudce klesa, ze to to zpusobuje 😉 takze proto. ja jsem si taky myslela, ze em posle 3-5dc, ale prevezl me 😀 ted k nemu jdu 4 DC, tak kdyz bude potreba, muzou si me tam hned nabrat 😀

dobrou

venyska
5. jan 2010

To ano,ale pokud bych nešla na IVF,a otěhotněla normal,tak se to dozvím až v těhu,a žádné nervy předem by nebyli

venyska
5. jan 2010

Co je prosím vás hyperfunkce s autoimunitním onemocněním?A co je hypofunkce?To se snad mě s těmito hodnotami netýká??? ☹

estrellita
6. jan 2010

venysku: s tema protilatkama by se te casem mohla tykat hypofukce, to znamena neodstatecnou fuknci stitne zlazy (hyperfunkce je opacne, tam stitna zlaza funguje prilis), zadej si to do googlu a najdes toho opravdu hodne. autoimunitni znamena, ze tvoje telo samo tvori protilatky proti stitne zlaze a nici ji. jestli se nepletu, tak kdyz mas zatim jen zvysene protilatky, ale TSH v norme (jinak cim vyssi TSH, tim mene funguje stitna zlaza, takze se pak jedna o hypofunci), tak se jedna o latentni hypofunci.

strouzek
6. jan 2010

venys nerada ti to říkám ale to je život když se může něco posrat tak se to posere. u mě to třeba bylo tak že nejen že jsem přišla o mimíška ale ještě jsem se za nějakých 14 dnů dověděla o uzlinách v krku hned mi rychle brali punkci jestli to není rakovina protože rakovinu krku měl děda takže týden čekání, pak mi dali týden na rozhodnutí co bude dál jestli léčba a odložení snažení o roky a nebo operace atd. když se začlo řešit jedno posralo se něco jinýho a je to tak doteď 🙄

a s tím by myslím souhlasili všechny holky snažilky, prostě musíme si to mimčo vybojovat já říkám že naše mimčo bude vymodlený vybrečený vydepkovaný ale naše 😵 podle mě máš sice vysoký protilátky ale ostatní hodnoty máš pěkný tak to není taková hrůza a snad to ivf neovlivní. Já to znám mě když řekli o štítce nebo cukrovce tak jsem měla megadepku ale za pár dnů jak si to člověk probere v hlavě zjistí že jsou horší věci a že je to prostě jedna z nemocí dnešní doby. problém se štítkou má každá 4. holka a děti maj 😉

jinak tady jsou hodně dobrý stránky ohledně štítky mě tehdy moc pomohli abych se zorientovala protože doktor na mě mluvil "čínsky "😀
http://www.stitnazlaza.estranky.cz/

estrellita
6. jan 2010

dobre ranko 🙂

ano, dukaz, ze i holky se spatnou stitkou jsou tehotne, jsem videla dneska v cekarne 😉
jinak mam zpet plnou davku 7X100, protoze se mi o dost zhorsily protilatky. mno takze za 6 -8 tydnu dalsi krev a za pul roku kontrola. ale pry tusi, ze me uvidi driv (doufam, ze bude mit pravdu 😉

vendulak
6. jan 2010

Dobré ráno holky!
Strouži jo jo, já taky v noci hodně přemýšlím 😒 . Ale ani se kvůli tomu nějak nebudím, spíš nemůžu usnout 😒 . Ale teď se to snad zlepší 🙂 .
Venys taky si myslím, že je spousta jiných věcí o kterých by se holky dozvěděli až v těhu, ale když těhu nejde tak se to prstě dozví dřív, jinak. A je to prostě náš úděl. Snažilek. Prostě když ty miminka chceme tak tohle všechno pro ně musíme udělat. Vybojovat si je 😉 .
estrellito na endo byli těhulky v čekárně? 🙂 To je docela povzbuzující, co? 🙂 Však jo, oni nám tam s tou štítkou pomůžou a dočkáme se taky 😉 🙂 .

carrie84
6. jan 2010

Caute baby 🙂 Jasne, ze tehulky so stitkou existuju. Ja patrim medzi ne a tento pia ma caka kontrola. Tak som zvedava, ze co a ako. Mne nasli zvysenu cinnost stitnej zlazy a Dr. ma hned poslala na endo, lebo vraj inak neotehotniem - no a to som uz bola tehotna - len som to nevedela 🙂 TSH som mala 0,002 - takze zazraky sa deju :D

strouzek
6. jan 2010

estrel jj to si piš já v čekárně ukazovala pupek spoluštítkařkám v pondělí 😀 má to fakt plno holek není to prdel štítka ale dá se to zvládnout dle mě. je to spíš o tom jak se s tím člověk popere a vnitřně to přijme třeba vendulka, ještě před vánocema tu byla v depce a dneska?? otrlá štítkařka co jde ke štítkaři a bere to s nadhledem 😉

jinak s tím dovědět v těhu nebo před no já zažila oboje, doveděla jsem se o tom v těhu a pak jsem se dověděla kompletně celou situaci jak moc je to na prd před těhu (nebo aspoň jsem si to myslela že po šestinedělí od revize začneme znovu zkoušet) a můžu říct že ani jedno není lepší. mě když našli v těhu štítku tak jsem o ní nic nevěděla snad ani že je v krku a právě kvůli toho že se na to přišlo až tehdy jsem přišla o mimíška. tehdy jsem si hrozně vyčítala proč jsem nešla k doktorce dřív, proč mě to nenapadlo když to máme v rodině proč jsem netlačila na doktory...... no a pak situace kdy mi řekli že je to špatný, že nesmím otěhu protože zase hrozí potrat ....atd. na dně jsem byla v obou případech ale teď s odstupem času si říkám že lepší vědět před otěhu aby s tím šlo něco dělat, rozhodně je to lepší než pak plakat po potratu 😔

strouzek
6. jan 2010

jinak estrel to je na prd ty protilátky ale určo doktorka ví co dělá a nějak se s tím poperete a budeš tam u ní cobydup 😀 já byla u štítkaře v červnu a taky mi říkal že se brzo uvidíme akorát že nečekal že tam naběhnu za nějaký 4 týdny s poz. testem. prej já vás čekal v létě ale až příští rok 😀 😀

carie super gratuluju, ty hodnoty si měla fakt mizerný ale je dobře že s tím se začlo něco dělat, u mě se na to při hyper vyprdli a jak to dopadlo. ale tady je vidět že se štítkou se normálně těhulí 😵 já znám osobně teď asi 5 těhulek štíkařek co mají rodit na jaře 😉

carrie84
6. jan 2010

😀 A je aj nejaka tehulka co nema problem so stitkou? hehe .... Uz som to tu niekde pisala, ale moja 1.Dr na endo ma nechala len tak bez liekov a s vetou - sledujte sa. Inak mozte vsetko normalne, len sa vyhybajte jodu. No na zabitie! Tak som hned menila doktora. Aj ked nie je to prave lahke, dostat sa k endokrinologovi. 2. Dr. ma hned nastavil na lieky a predpisal kludovy rezim. Neskutocne - co doktor, to nazor. Ale teraz, ked som na liekoch, som ovela pokojnejsia, aj priznaky mi ustupili, tak dufam, ze vsetko je ok 🙂

strouzek
6. jan 2010

carie s tím najít dobrýho doktora který je nejen dobrý odborník, má zájem léčit ale je i trošku člověk to je fakt zázrak. já naštěstí takovýho našla, nikdy bych ho neměnila a že je dobrý potvrzuje asi i to že k němu jezdí lidí z půlky moravy. ale jinak máš pravdu co doktor to názor. jinak s příznakama no já neměla žádný nebo jsem si jich nevšimla bylo mi skvěle právě že jsem si ještě říkala jak je mi úžasně mám plno energie no a pak se přišlo na to proč a dopadlo to jak to dopadlo. každopádně mi bylo s hyper líp než s hypo. každopádně u mě se metoda být v klidu vyhnout jodu a být bez léků neosvědčila, myslím si že kdyby mi hned dali léky možná by se tomu dalo zabránit. teď beru léky, lítala jsem do práce až donedávna a nervičky pracovali a vše je v pořádku takže klidový režim u mě na štítku a těhu nepůsobí 😀

carrie84
6. jan 2010

Tak ja cestujem na endo 2 hodiny - chodim do Lubochne, tam sa nato priamo specializuju.
Inak - ja si skor myslim, ze to bude viac liekmi nez kludovym rezimom 😉 Otehotnela som v brutal strese a prave vtedy, ked som na nejake babo nemala ani pol myslienky 😀

barce
6. jan 2010

ahoj holky, nakoukla sem lehce na vasi diskusi neb se me toto tema dost uzce tyka 😒 . ja mela na posledni kontrole hrozne zvysene protilatky a to TPO ab 2687. doktorka mne akorat zvedla davku euthyroxu a nejak to extra moc neresila. tak sem z toho krapet na rozpacich..... ani si me nepozvala drive na kontrolu. hladinu hormonu mam teda ok. mely jste to nekdo takhle zvysene nekdy? diky

strouzek
6. jan 2010

carie já to samý 😀 klid na mě nikdy nezabral a to v ničem. jak v léčbě štítky tak při otěhu atd. právě že čím větší stres tak jsem se rychleji uzdravovala a otěhu? no až já budu vyprávět naší Neluš jak matka v den jejího početí sedělá ožralá totálně na dně v depce na vaně v ruce vodku, brečela jak krokodýl a říkala že sere na děcka protože je kráva neplodná a vyhazovala hystericky ze skříně výbavičku že jí rozdá, tak se asi bude divit. 😀

strouzek
6. jan 2010

ahoj barci no já měla taky šíleně protilátek ale číslo nevím ale myslím že jsem měla víc než ty. ono se moc víc dělat nedá než čekat jak zareaguje tělo na prášky, problém je že ty protilátky jsou většinou špatně zaléčitelné zvlášť když tělo odmítá spolupracovat. s dřívější kontrolou nevím kdy jí máš ale u nás se chodí většinou jednou za půlroku vyjímečně co 3 měs. Já teda chodila častěji ale to jsem si vydupala ale je fakt že stejně nějakou dobu trvá než se uvidí výsledek takže chodit třeba každý měsíc je zbytečný.
jinak tady má s protilátkama problém hodně holek ale chodí sem většinou odpoledne

estrellita
6. jan 2010

barce ja mam 1100, ale zvedlo se mi i TSH na 4.89, takze mi zvedla i leky. Oni to musi posuzovat komplexne. protilatky budeme mit porad, jinak bysme nemely leky.

strouzku: no ja doufam, ze to bdue nejak podobne, vubec by mi to nevadilo, kdybych si tam za 4 tydny musela vysedet dulek, protoze nebudu objednana 😀
strouzku: se vzdycky musim smat, kdyz tu neco takoveho napises, i kdyz vim, ze je to sila a neni to k smichu, ale snad me chapes 😉

carrie84
6. jan 2010

Strouzek - tak si ma prave dost rozosmiala 😀 😀 😀 😀
Vidim, ze sme velmi podobne povahy 🙂 S tym rozdielom, ze ja som v tej dobe nervacila kvoli praci a pravidelne som obtazovala manzela a kamosky hysterickymi scenami 🙂

strouzek
6. jan 2010

carie jj to je hold život. 😀 jinak ty hysteráky ehm já v den otěhu seřvala půlku rodiny ať mi dají pokoj s děckem že neměli mít naši takovýho trotla neplodnýho a že kdyby šlo mimino koupit v katalogu tak už ho mám a práskla jsem dveřma a šla se ožrat 😀 hold švagrovka porodila druhý dítko 😔 doma jsem pak ještě ječela po manžovi,házela jsem ty hadříky z loňska do tašek a manža je vytahoval no ale co už, hlavně že se večer nějakým záhadným způsobem povedla Nelinka. 😀 jediný co si z toho večera pamatuju že tam byl v telce nějaký kreslený film o farmě a já jsem furt zpívala "zatáhněte vemínka, přichází naše hodinka" 😀

estrel to víš že chápujá se tomu teď taky směju ale tehdy jsem se moc nesmála ale o tom to je, počkejte až otěhulíte a budete si pozpátku číst ty diskuze z doby snažilkovských depek, já si je četla nedávno jak jsem jinde psala že na děcka kašlu, koupím si kočár a budu v tom tahat kocoura , no a odpoledne jsem našla // na testu 😉

barce
6. jan 2010

holky diky za info. do te doby nez sem chtela otehotnet me jen sledovali a zadny prasky. ale cca pred 2lety euthyrox 50, pak 75 a ted od podzimu 100 😠 . tak sem z toho docela spatna a na jare se chystame na 3.IVF, tak si rikam, ze bych asi mela nejdriv poresit se stitkarkou jestli mne ty protilatky neklesnou jestli do toho vubec jit vzhledem k tomu, ze to je posledni hrazeny pokus.

strouzek
6. jan 2010

barce to mě mrzí že to máš tak složitý s tím otěhu, ale jestli máš ostatní hodnoty dobrý tak by ty protilátky zase tak vadit neměli, co já mám zkušenost tak vadí spíš v těhu než v otěhu ale je fakt že každá odchylka může vadit takže fakt to prober s doktorama. jinak klid já beru euthyroxu 150 jednotek, moje teta 200 a jsme vysmátý 😀

simasla
6. jan 2010

Ahoj holky, já mám ale dneska den... to by jste nevěřili co se mi stalo. Ráno jsem nemohla vstát, když už jsem se konečně vyhrabala z postele, tak jsem začala plašit, že už je moc hodin... no a když jsem se konečně oblíkla a tak, tak jsem ještě šla do kuchyně a že uklidím, ještě rizoto co stálo na sporáku do ledničky. Podotýkám, že jsem měla bílý svetr... no tak vezmu hrnec do jedné ruky, otevřu ledničku, rvu tam hrnec... nešla zavřít lednička. tak jí otevřu - bránila tomu hořčice - vezmu hrnec, uchopím hořčici a hup.. měla jsem jí všude po sobě... Takže jsem se musela svléknou úplně, zapnout pračku, umýt lednici, pomalu div nevytřít, znova oblíknout a teprve pak jsem jela :D. Do práce jsem přijela o půl hodiny později, fuj.. to je den...
Ještě k tomu teď tu sedím, pracovat se mi moc nechce, vlastne se mi nic nechce a mám pocit, že jsem k ničemu... že to dítě prostě nebude.. dokud se neseberu a nepřestanu se takhle litovat.. a tak dokolečka... jsem z toho už fakt debil 😒 .

strouzek
6. jan 2010

ahoj simi no teda to je den, mě se stalo něco podobnýho, koupili jsme koberec do kuchyně po malování a jak se tím šibovalo přestala jít lednice, podotýkám lednice byla od konce záruky asi 3 týdny, prostě najednou žádný zvuk nic asi 2 hodiny, já už chytla hysterák že budeme zase kupovat novou jelikož jsme už o jednulednici přišli když jsme se stěhovali. no nic manža že zkusí s lednicí zatřást ať vyndám věci. první věc na kterou jsem šáhla byla kofola ta mi vybuchla v ruce a zlitá čerstvě vymalovaná stěna. to už jsem se klepala jak ratlík ale nebrečela jsem, uklidím to, manža musel zajít pro tu barvu do sklepa a znovu jsme to vymalovali ale ve chvíli kdy jsem vytahovala zbytek z lednice a vypadl mi z ruky hrnec s čočkovou polívkou a byla opět zlitá stěna, nový koberec a já to už jsem prostě nedala a seděla jsem jak prase uprostřed toho bordelu, čočku i na hlavě a řvala jsem jak tur.

každopádně ty depky no koči to je normálka, zima, štítka, touha po mimi to je na depku kombinace jak dělaná. já jsem to měla taky, pocity méněcennosti že se mimča nedočkám, mě pomohlo se prostě ten kritický den zavřít obrečet to a druhej den nejpozději třetí den už jsem zase byla pilná snažilka co žhaví testy. 😀 bude líp neboj nademnou lámali hůl doktoři, rodina a nejvíc já sama a koukej za chvíli rodím a dneska bych ani nevěřila tomu že jsem před rokem v tuhle dobu myslela že všechno je zbytečný a nemůžu dál.

vendulak
6. jan 2010

Simi je mi moc líto, že máš takový den blbec ☹ . Já tedy teď taky smutnila po tom co sem prohlížela fotky kámošky malýho ☹ . Ale co se dá dělat. Znám tyhle stavy. A pokud jde o to co na to zabírá jak psala Strouži tak u mě je to jídlo 😀 . Což je ubohý já vím 😒 . Né taky se z toho prostě musím vždycky vybrečet. Ono je to asi dobrý, nechat to odtéct se slzama.
Ale neboj se kočko, však se toho miminka určitě dočkáme! 😉 Jsou holky které o ty miminka bojovali mnohem dýl a měli i mnohem víc problémů a taky se dočkali. I my se dočkáme. A doufám že brzy 😉 . Být tebou se co nejdřív objednám k tomu doktoru. Ono bude pak i líp, když budeš cítit, že se něco děje, že vám pomáhají, tak to miminko prostě bude! 😉

strouzek
6. jan 2010

vendul proč ubohý??? jídlo je lék a hlavně když by někdo cizí řekl že je něco na slzách snažilky ubohý tak je to debil a neví jaký to je. je fuk jak se z toho holky dostanete, každýmu pomůže něco jinýho ale nikomu do toho nic není.

simasla
6. jan 2010

no díky holky.. já vím, že to bude zase dobrý.. a pak zase přijde takovýhle debilní den a tak dokud nebudu těhule...
No a vendulko - s jídlem to máme podobné... když mám stresy - žeru.. ono ti mě to tak krásně uklidní 😀 😀

vendulak
6. jan 2010

Strouži ono je právě hodně a většina lidí, který o tomhle nic neví a nikdy to nepochopí. Já krom přítele v reálném životě nemám nikoho kdo by tohle zouflaství holky co touží po miminku který nepřichází chápal ☹ .
Simi jo, ale u mě to není dobře, už sem jak sud 😀 . Ale po návštěvě enda už s tím chci začít pořádně něco dělat a opřít se do toho. I když se trochu bojím, protože u mě pokusy o hubnutí právě vždycky skončí tím, že přijde depka kterou musím nutně zajíst 😒 .

strouzek
6. jan 2010

vendul já taky nikoho neměla, všichni kolem mě buď ještě snažilky nebyli nebo samé rychlotěhule s bezproblémovým těhu. vlastně jen díky koníka jsem se z toho úplně nezbláznila a zjistila jsem kolik nás je.

Ale neodsuzuju za to já byla stejná pár let nazpět bych taky řekla že holka co ořve mrchu je hysterka, prostě kdo nezažije nepochopí a může to být i blízký člověk který se tě snaží chápat ale vždycky je to jen představa jak to asi bolí a jaký to je ale do reálnýho stavu smutku a pocitů když to nejde nebo ztratíš dítko se stejně nikdy nikdo zvenku nepodívá jen ten koho se to týká. takže já jsem v určitém okamžiku přestala s lidma řešit svoje pocity buď to prostě někdo nepochopil nebo pochopit nechtěl a stejný nějaký útěchy příště se podaří, vlastně to ani dítě nebylo a bla bla byli akorát pro mě planý slova, já měla svoji bolest kterou nemohl nikdo pochopit.