Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

taja27
10. okt 2013

@katinka4 ahoj ja som brala euthyrox a ms mi prišla ppo 14 dnoch od psolednej MS doktorka mi povedla že mam vysadit no a volal som a že krv je ok nie je to strašnee...neveim aký bude zase cyklus..idem chodit na hormonalnu jogu tak počkám s liekmi a joga ak zabere budem happy lebo nechcem brat lieky pokým nemusim....no som zvedava..a mavaš aj ovulaciu??lebo aj ja som mavala teda mavam dlhé cykly okolo 40 dni...že mam vysledky dobre ak mi bude len zle mam brat lieky aj to len 25mg

spisiacka
13. okt 2013

@taja27
@natalia_1 ahojte neviete mi poradit ci na stitnu na krv sa musi ist na lacno?

ellenie
13. okt 2013

@spisiacka ja nechodim na lacno, vzdy sa naranajkujem 🙂

natalia_1
13. okt 2013

@spisiacka
To neviem,, ale ked som išla minule od ženskej a tam mi potvrdila tehotenstvo ,hned som volala na endokrinologiu a sestricka povedala že mam dojst hned a nevadí že som neni na lačno... Asi by bolo lepšie keby zavolaš do ordinacie kam chodiš a spytaš sa, aby ta nahodou neposlala preč ked nebudeš na lačno a budeš muset chodit na 2krat,mne už sa to stalo a odvtedy chodim nalačno vždy 😀

bubca7
13. okt 2013

Ahojte koceny chcela by som sa váš opýtať teraz mi zistili stitnu ale len na jednej strane že je odklonena tak mi naordinovala euthyrox 25 ako je to priberá sa z nich a Pytala som sa či sa pribera,tak mi povedala že nie zevraj mi nepredpisuje antikoncepciu a ešte som sa pýtala či to má niejaky vplyv na tehotenstvo a povedala mi že vraj to stym nemá nič spoločné tak teraz už fakt neviem ďakujem majte sa pekné:-P:-P:-P

emzuzana4
24. okt 2013

@muro1401 podobne :(

buxus24
24. okt 2013

ženušky tak skoro 2roky snaženia a nič... berem euthyrox 100mg...predtým som mala 75mg...ale ked som sa zmienila že sa snažíme o babo Dr. mi dvihla davku...... teraz som bola na laparke a ta nič nezistila všetko je v poriadku a priechodne .. takže va vramci možností snažilkujeme... teraz ešte mam od mojho gyndoíšla lieky ..a ak vyjde budem čakatelka...xixi... všetkým vam držím prsty

weronyka501
28. okt 2013

Ahojte, mne teraz zistili hypothyreozu TSH som mala 11,7 co je dost zvysene doktorka mi predpisala euthyrox 50 a po mesiaci mam zvysit davku na 75. T4 som mala v poriadku. Mali ste niektora z vas taku hodnotu tsh ak ano po akej dobe sa vam dostala do normalu. Tiez chceme s manzelom babo ale pre taketo vysledky sa nam to asi tak rychlo nepodari......

evadek
2. nov 2013

ja som mala tsh 30 :((( ..dostala som euthytox 112 ...to je vraj nieco nove...aaa 7.januara idem znova na krv...

katuskalis
4. nov 2013

Ahojte...a ako ste zistili, že mate problem so stitnou zlazou ?? ???my sa snazime 2 roky a teraz idem na laparku...a jeden doktor na predoperacnom mi povedal, ze si mam spravit vysetrenie na stitnu zlazu.. Moja gynekologicka mi povedala, ze vsetky hormony a vysetrenia mam ok.. tak neviem... ????

pempusik
5. nov 2013

@katuskalis na vysetrenie ta moze poslat aj obvodny,tak skus sa porozpravat s nim.

katuskalis
5. nov 2013

@pempusik heh..ved som za nou isla... dala mi vzmenny listok a ze do Lubochne ma objednaju najskor vo februari..katastrofa..tak idem k sukromnej a tam az na januar... to je nase skvele zdravotnictvo...

pempusik
5. nov 2013

@katuskalis no, bohuzial na endokrinologiu vsade objednavaju takto. Lubochna je super, tam ti urobia najlepsie vysetrenia. ale skus posurit nejaku sukromnu ambulanciu, ze to kvoli otehotneniu potrebujes vediet co najskor.

leanny
5. nov 2013

Mne vyoperovali celú štítnu v 2007, odvtedy chodím pravidelne dv razy do roka na testy a beriem euthyrox. Otehotnela som na prvý pokus ... Tehotenstvo v pohode, som bola 3x na kontrole, aj keď mala endokrinologička veľa pacientov, ako tehotnú ma vždy brala prednostne.
Chodím v Ba do normálnej štátnej ambulancie...

katuskalis
7. nov 2013

@leanny na prvy pokus po laparke ?? ja to uz mam za sebou..bolo to strasne..uz som ale doma a snazim sa z toho dostat.. zistili, ze vajcovody ma priechodne ale nasli mi 3 mm loziska endometriozy...tak sa bojim..revem ako sprosta a bojim sa , ze nebudem moct otehotniet...

taja27
9. nov 2013

baby tak cvičim hormonalnu jogu aj badam vysledky menej padaju vlasy a vyražok menej..no berem aj ten euthyrox 25 mg ...baby mali ste dlhé cykly aj anovulačné ked vam zistili štitku? ja mavam okolo 42 dni aj 54 som mala!!!! ale vždy okolo tých 40 dni preto berem tu 25 mg som zvedava teda možno by mistačila aj 12,5mg neviem uvidim čo mi to urobi.... ach jaj lebo dr povedala že nemam to take tragickéé ale že kde budem brat skor mi pomožu ako uškodia...a to mi vtedy uškodili no dufam že teraz bude lepšie ked som si dala menšiu davku..PROSIM NAPISTE AK STE MALI NEPRAVIDELNE CYKLY A UPRAVILO SA VAM TO

mirinka83
21. nov 2013

Ahojte kočky. Ja vám len chcem oznámiť, ako to u mňa pokračuje. Na endo mi lekárka zistila, že mám vysoký prolaktín (stresový hormón). Po nasadení Parlodelu sa mi znížil a opäť sa mi spustila ovulácia, čo zistila zmeraním hladín progesteronu. Len to už ubehlo pol roka stále nič. Tak čo navrhujete, aby som robila?
Ja mám za to, že moja psychika je v keli. Všade sú tehotné ženy a budúce mamičky. Môže mi toto brániť otehotnieť?

mirinka83
21. nov 2013

taja, ja som tiež mala MC že aj dva mesiace nič, teraz ich mám ako hodinky. Mám za to, že za to môže Parlodel a Femigard. Teda aspoň mne fakt pomohol. Tak skús niečo z toho. Možno ta zaberie aj tebe.

hencidlo
23. nov 2013

@leanny ahoj mozem sa ta opytat, aky si mala problem so SZ ked ti ju vybrali?

hencidlo
23. nov 2013

@buxus24 prosimta a ake lieky ti dava tvoj zensky?

leanny
23. nov 2013

@hencidlo Basedowova choroba, to je autoimúnne ochorenie. Najprv som sa tri roky liečila, brala som Carbimazol na zníženie činnosti SZ a kopu iných liekov, po operácii mi je oveľa lepšie.

hencidlo
23. nov 2013

@leanny aha, ale ja mam znizenu funkciu SZ a hodnoty sa mi nikdy nepodarilo zrazit pod 4 a preto sa mi asi nedari otehotniet :o( ale vam prajem vsetko dobre a hlavne, aby ste boli zdravucky 😉

leanny
23. nov 2013

@hencidlo Ďakujeme ... mňa endokrinolodička upozornila, že ak by sa mi po operácii nedarilo otehotnieť, mám ju na to upozorniť a ona mi zvýši dávku Euthyroxu...

jara
23. nov 2013

ahoj holky...také mám sníženou funkci štítné žlázy, beru Euthyrox 50 a přesto jsem otěhotněla! Takže jsem vás chtěla povzbudit, že to jde! 🙂

hencidlo
23. nov 2013

@jara no ja beriem denne 100 a aj ked otehotniem tak sa to aj tak neudrzi :o(

jara
24. nov 2013

@hencidlo To je mi líto!! ☹ a nemůže to mít jinou příčinu?? Jak dlouho se snažíte, jestli se můžu zeptat??

hencidlo
24. nov 2013

@jara 9rok :o( a v inom asi nie, ked otehotniem ale sa to neudrzi ☹

ivushka14
24. nov 2013

Ahojte,
Chcela som sa opytat ci nemate niektora skusenost konkretne ked ste brali Euthyrox 25 koly tomu ze stitna zlaza len nefunguje ako ma, a telo si voci nej vytvara imunitu cize nieje ani zväcsena ani zmensena..
mam znizenu trosku aj hladinu zenskych hormonov... ci sa vam podarilo otehotniet ked ste chceli alebo ste museli aj nieco ine brat este... pripadne ak ano co Vam pomohlo k babike...
dakujem pekne..

verisek91
24. nov 2013

@ivushka14 já štítnou žlázu mám vyoperovanou od svých 16cti let. Nikdy jsem se nezabývala že bych měla kvůli tomu problém otěhotnět.Jsem těhotná .

ivushka14
24. nov 2013

@verisek91 fuu tak to je super.. .. a nemala si problem s MS ? lebo ja koly stitnej mam a prave koly tomu jem tie tabletky... preto sa ja trochu obavam.. ze by to mohlo trvat.. a chcela by som tomu dopomoct ak by sa dalo.