Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

mabe
19. mar 2009

Leni, dekuju moc za podporu. Sakra, ja uz vymyslim pic.... 😖 Vis, ja bych chtela, aby bylo vse ok a uz se to se mnou tahne po vysazeni HA dva roky. Nejdriv nefungoval vubec cyklus, pak MA, dalsi MA, chlamydie, stitnice atd. Takze uz toho mam dost.

To je dobre, ze hodnoty mas dobry. 🙂

strouzek
19. mar 2009

mabe klídek, já měla "nádorek" ale nezhoubnej, čassto bývá výrůstek , taková jakoby uzlinka ale z 96% je nezhoubná. 😉 ale dobře si pamatuju jak jsem byla na totálním psychickém dně, 14 dnů po revizi a řekli mi že to štítka je v hajzlu a mám tam 2 cm nádorek a že mi hned udělají punkci jestli to není rakovina, ještě mi řekl že ať na dítě na rok dva zapomenu..., navíc můj děda měl rakovinu krku takže fakt jako jsem jela domů zelená, uřvaná a přemýšela jsem že skočím z mostu. týden čekání byl hrozný ale pak jsem zjitisla že uzlíka v krku má každá druhá štítkařka kterou znám a všecko nezhoubné 😉 rozhodně nestahuj kalhoty, brod je ještě daleko, vy tu štítku všecky přečuráme těch miminek se dočkáme 😉

len
19. mar 2009

No, já jsem opačnej extrém, až na tu štítnici jsem v nejlepším pořádku, i manžel, všichni doktoři optimisticky říkají, co blbnu s léčbou, že jsem do třech cyklů těhotná... no a právě končím jednačtyřicátej a nic, nic, nic, takže to si nevybereš 😀 Kolem mě přirozeně těhotněj beznadějný případy a mně nezbývá než doufat, že teď teda ještě ne, ale ten příští cyklus už URČITĚ otěhotním 😀

mabe
19. mar 2009

strouzku diky. Ja teda zadnej uzlik nemam. Ale jenom tak se ptam.

ka.mala
19. mar 2009

Ahoj, dlouho jsem zde nebyla a musím vám sdělit své dojmy a pokroky. Nyní končím 14tt a vše je zatím v pořádku. Hladina se mi srovnala do normy a užívám si své těhotenství. V 16 tt jdu na druhý screening a věřím, že vše bude v pořádku. Genetička mě uklidnila, že když jsem pravidelně užívala léky, je riziko poškození plodu výrazně menší než kdybych se neléčila i když jsem v době otěhotnění nebyla plně kompenzovaná. Prostě se to povedlo a já jsem moc šťastná. Je moc užitečné si tady přečíst všechny rady, zkušenosti a postřehy, hodně mě povzbuzují některé příspěvky a tak soufám, že i ten můj udělá někomu radost a bude dál bojovat, protože nic není ztraceno. Držím palečky. KM

strunka
19. mar 2009

Ahojte, tak sa to tu opet rozhovorilo a veru som rada, lebo ja nastupujem na operaciu na buduci tyzden a uz mam celkom strach tak ste ma trochu ukludnili
struozek ja som na tom podobne asi ako ty, mam tam dva uzliky a prave koli nim ma idu opervat ale mam uz po punkcii ktora nedopadla moc dobre ale zevraj je sanca ze to bude ok, tak dufam

strunka
19. mar 2009

zulik a kde operovali tvoju dceru? ja idem do dolneho kubina

gabka32
19. mar 2009

Mabe pohoda klídek 😉 jestli máš ultrazvuk v pořádku tak se tolik nestrachuj. navíc z odběrů se ani nádor pořádně nepozná. a opravdu je to docela vzácné - oproti třeba nádorům prsu.

ka.mala supr 😵 užívej těhulkování, se ani nenaděješ a budeš držet mimiška 😉

strunka neboj, operace určitě dobře dopadne, důležitější je pak histolka než punkce 😉

zulik
19. mar 2009

Strunko: v Praze v Motole 🙂 Jinak po operaci se čekalo 14 dnů na histologii, ta je v pořádku.

dennca
20. mar 2009

Ahoj holky 🙂
Můžete mi někdo poradit?
(mám mírně zvýšené TSH 5,8) a od 16.2. beru Letrox 1tbl./denně.
Předtím jsem měla ms pravidelnou přesně na den.
Ale tento měsíc měla dorazit v ne 15.3. a dnes je pátek
a pořád nic.MŮŽE MÍT BRANÍ LETROXU VLIV NA SPOŽDĚNÍ MENSTRUACE???

ka.mala - blahopřeju k miminku v bříšku!!!
🙂

mabe
20. mar 2009

Ahoj holky, tak jsem zpet. Trasla jsme se jako osika. Uplne jsem byla mimo. Vzali mi krev a byla jsem na ultrazvuku a pani dr. rikala, ze to mam jak minule. Zadny zmeny. A uklidnila me, ze kdyby bylo neco v neporadku, tak uz by to bylo po 3 mesicich videt. Takze tedka uz jenom za tyden pro vysledky krve a uvidime, jak mam brat prasky. A ptala se me, jestli uz jsem tehu? 😕

mukky
24. mar 2009

Ahojte dievcata,hlasim sa do klubu ☹ 😝 ja som bola vzdy stihlucka,po puberte okolo 17 nastky som yacala priberat,a pribrala som asi 30 kg 😠 😠 😢 zredli mi krasne huste vlasy,skor sa mi stensil vlas ☹ tusila som ze je to stitna zlaza,mame to hojne v rodine po zenskej stranke.. ☹ no k lekarovi som nesla,ja ich obchadzam... no v septembri predminuleho roka mi doktor bral krv koli mandliam a ja ze urobte mi aj TSH,vedela som ze to bude naisto nedobre...a aj bolo,uz nepamatam hodnoty...v septembri ma poslal na endokrinologiu,cakat som mala tri mesiace 😠 no ja som mala tusaka ze cakat nechcem 😠 vedela som ze moze to mat vplyv na mimi ktore som dovtedy odkladala...tak som si zaplatila 200 sk a vzali ma asi o 3 dni....nasadila mudr euthyrox 5O a povedala ze mam neplodne cykly 😲 😲 mala som 31 az 33 den menstru.stale,vysla som von s placom,manzelovi povedala a to bolo nakopnutie ze uz musim o mimi uvayovat..asi na druhe tutu mutu som otehotnela 🙂 bola som stastna a nemala som strach ani z porodu atd....a vedela som ze budem rodit cisarskym,proste som to tusila od zaciatku a aj tak bolo...takze lekarka pravdu nemala,ale mohol to byt aj zazrak 🙂 narodil sa mi krasny syncek,pribrala som asi len 8 kg,pred otehotnenim 10 schudla,po porode som mala do 3 tyzdnov menej ako pred otehotnenim,kojila som mesiac plne,prikrmujem uz 7 mesiacov ale aj kojim 🙂 no yacala som rapidne priberat 😠 😠 skoro 10 kg je opat spat 😠 volala som doktorke,sla na krv,o tyzden uvidim co bude.. ☹ aj sa bojim....no aby toho nebolo malo....manzel berie tiez lieky doyivotne euth.150....takze sme sa nasli.. ☹ ☹ on berie asi uz 5 rokov...stale ho priserne bolela hlava ked vykonaval velmi namahavu cinnost,a tak mu to zistili....verim ye maly moj anjelik to nezdedi ☹ ☹ taka som stastna od kedy ho mam,na inom nezalezi.....verim ze vsetky budete mat miminka a prajem Vam to...moj zivot uz ma zmysel a chcela by som este jedno.....ci dva 😀 😀 😀 ale ako to zvladnut..rocky utekaju....otehotnela som na 28,porodila na 29,mala som nedavno 30 😠 manzel je starsi skoro o 5 rokov....ahojte

mukky
25. mar 2009

Ahojte,som sa chcela opytat este,aj vam zredli vlasy?? ☹ 😒

blanula
25. mar 2009

ahojky mukky mě vlasy zřídly a ještě k tomu padají až hrůza, plná postel vlasů, plná koupelna a o zacpané vaně a sprchovém koutu ani nemluvím. Když jsem to řekla své endokriniložce tak mi poradila vitamíny, ale mě bolí po všech žaludek tak neberu vůbec nic. ☹

len
25. mar 2009

Pro mě jsou vlasy naprosto jasným indikátorem špatnýho dávkování. Když ho mám nedostatečný, padají mi po hrstech, ale když je to OK, mám bez problémů vlasy do pasu 🙂

blanula
25. mar 2009

len já měla při kontrole 19.2 TSH 2,66 a proto mi nechala dávkování stejné, že je vše v pořádku

len
25. mar 2009

No tak buď je to ještě setrvačnost (oslabený vlasy vypadávají ještě nějakou dobu po ustálení), nebo to holt nemá se ŠŽ nic společnýho a chybějí nějaký vitamíny...

krpatucka
25. mar 2009

Ahojte aj ja patrim do klubu ☹

Mne zacali vo velkom padat posledne 2-3 tyzdne a lieky beriem iba tyzden, tak neviem ci za to moze stitka 😖

poleva
25. mar 2009

ahojte je tu nejaka baba co mala po missede zvysene TPO
ma byt do 25 a ja mam 35, cize mierne zvysenie

poleva
25. mar 2009

nikto neporadi ?

len
25. mar 2009

Poleva, mně kupodivu ani celé IVF, ani následné těhotenství, ani MA hormony ŠŠ vůbec nerozházelo. Stále stejně mizerný, ale dávkování mi měnit nemuseli 😉

mukky
25. mar 2009

baby tak to ma mrzi s tymi vlasmi ☹ mne len davno zredli,ale momentalne mi nepadaju,no som zvedava ci po kojeni sa to zmeni....

gabka32
26. mar 2009

poleva - TPO jestli myslíš protilátky proti tyreoidální peroxidáze tak to je opravdu jen minimální vzýšení, většinou jde o stovky nebo tisíce, když je žláza postižená autoimunním zánětem.
pokud máš ultrazvuk št.žlázy i hormony a ostatní protilátky v normě, tak myslím, že to s missed ab. nesouvisí 😉

krpatucka
26. mar 2009

Ahojte baby mam taku otazocku. Mozu sa problemy so stitkou objavit "len tak" a bez dedicnosti? Dufam, ze som to nenapisala ako mogoň 😅

len
26. mar 2009

No, u nás v rodině jsem první i poslední a jen tak se mi to objevilo cca v 18 letech, takže jo...

bianca
26. mar 2009

krpatucka mozu.U nas nikto problem nemal a ja i brat mame hypofunkciu.Obom sa to prejavilo az po 18-tke

krpatucka
26. mar 2009

Lebo mne zistili znizenu fciu teraz v 26-tke 😅 a furt sa ma doktori pytaju ci mam niekoho v rodine a ked poviem ze nie tak sa divne tvaria

mukky
26. mar 2009

krpatucka a ako vies ze so st.zlazou nikto nic v rodibe nema?Boli na vysetreniach?Vacsinou sa ide po zenskej stranke...babka,mama,teta,sesternica...atd

poleva
26. mar 2009

ahoj gabka
ano vsetko je vraj o.k dnes som bola u endokrinolog. robila mi ultrazvuk liecbu nepotrebujem
mam prist o rok na kontrolu dakujem za radu

krpatucka
26. mar 2009

mukky u nas v rodine skor "ficia" infarkty 😀

babka zomrela dost mlada a neviem o tom ze by nieco take mala a mamina chodi k dr ako na klavir, takze tiez nic. Sesterky urcite nic nemaju to som na 100% presvedcena 😉