Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

tanity
2. nov 2008

ahojky 🙂
delfi 😀 tak uz len pockat par dni a uvidi sa..x x x

zabzinka, a odkial vies, ze si nedopadla dobre 😖 hmmm?

zuzanka, to som si myslela aj ja, ze ked mam viac nez je norma (ja som mala TSH 6,7), tak ze to je zvysena funkcia. ale bola som velmi prekvapena, ked som sa dozvedela, ze to je vlastne znizena funkcia, alebo inak hypotyreoza...takze ak mas 4,39 to skor poukazuje na tu hypo...ak sa nemylim 😉 a lekar to riesi-ved beries euthyrox 😉 unava k tomu patri a prave ze je typickym prikladom hypoth.
velmi ti drzim palce, aby si sa uz dockala svojho vytuzeneho babatka, verim, ze pri liecenej stitke sa to podari a uz coskoro 😵

micha, dakujem za tu listovku 😉
neviem, preco chcela lekarka urobit prestavku, ja vsak beriem listovku uz od marca minuleho roku, odkedy sme prvyx otehu....myslite, ze take "dlhsie" a sustavne branie listovky skodi? 😖 ja to beriem aj kvoli krvi.

tak pa a krasnu nedelu x x x

zuuuzana
2. nov 2008

tanity cize znizenu ? je som v tom pomaly somar ...

tanity
2. nov 2008

zuzi, tak ak mam v tom jasno ja 😀 , tak ked to je nad tu hornu normu, cize viac nez 4,1 tak to je praveze znizena....ja som v tom tiez mala riadny zmatok, takze chapem 😉

zuuuzana
2. nov 2008

o a ja kazdemu rozpravam ze mam znizenu ... dokonca aj inym lekarom to rozpravam. ja som ale trdlo ...
tanity aj vy sa pokusate o babetko alebo uz mate?

tanity
2. nov 2008

asi si myslela, ze kazdemu vravis, ze mas zvysenu ze? 😀 😀 😀
ale to poznam, ja som v tom tiez mala riadny chaos.....my babatko este nemame, bohuzial, len 3 anjeliky-syncek adamko by mal teraz 10mesiacikov hmmm....prisla som o ne ze vraj kvoli tej mojej stitnej ☹ ☹ ☹
teraz sa liecim, mam za sebou 3 mesiace liecby a podla vysledkov mam TSH 3,6...takze sa lepsime a snad sa nam skoro zadari, zajtra idem k lekarke, tak uvidim, co povie 😉
ja mam inac autoimunitne ochorenie stitnej, vytvaram si protilatky proti stitnej, takze dozivotne euthyrox...ale co uz...len nech sa konecne dockame...a ty zuzi? ako ty? mas babatinko? a ako s protilatkami? co ti vlstne lekar urcil ako diagnozu?
🙂

zuuuzana
2. nov 2008

jeminenko no vidis aka som dopletena ... 😠
to je mi luto tani. aj ja to casto pocitam kolko by nase mimi malo. mi sme tiez prisli o nase vytuzene babetka .. 2 x mimomaternicove tehu.
no vlastne sa na tuto temu nejak so mnou nebavi ... stale ma upokoji predpise lieky ... a tym sa konci.

ked som sa ho pytala preco mam poruchu stitnej zlazy povedal stroho to je tou hektikou ...

kym som nechodila na konika ani som netusila ze stitna moze byt tak velmi dolezita pre otehotnenie a vobec udrzanie babatka, ale este ze mame konika.

ale aj ja beriem euthyrox - cize to bude asi to iste nie?

a ked si bola tehu nebola ta stitna zlaza sledovana?

tanity
2. nov 2008

no zuzi, je to aj tou hektikou, to ma pravdu, aj prostredim, stravou, tym, ze mame potraviny, do ktorych sa pridava rozna chemia, ze zijeme v mestach a dychame smog a ze sa stresujeme 😠 to vsetko vraj sposobuje to, ze sa vrodene choroby zaktivizuju a je to tu! 🙄 ja vraj mam dedicne ochorenie stitnej, ale az do augusta 2008 som o nom nevedela...takze sa v tehu nemalo co sledovat, kedze som bola "uplne zdrava" 😔 aspon som si myslela....po druhej strate nam robili geneticke, infektol, gynekol a hematologicke vysetrenia..ale bohuzial, nikoho nenapadlo ma poslat aj na endokrinologiu...len nam odporucili pockat pol roka na "zregenerovnaie" m,aternice 😖 za ten pol rok som sa mohla uz davno liecit...po pol roku sme otehu a hned aj o babo prisli..bolo to tentokrat skoro. A to uz jednej pani doktorke napadlo poslat ma na vysetrenie stitnej...takze asi tak.

a mas pravdu, ten euthyrox je to, co beriem aj ja...je to vlastne hormon stitnej zlazy, ktory kedze moje telo nici (tie protilatky), resp. stitna ho neprodukuje, musi sa umelo dodat....takze preto by uz vsetko malo byt ok 😉
a....je mi luto tvojich strat ☹ ☹

capenka
4. nov 2008

Ahoj holky kde jste,,,,,,,
já v celku z močáku jsem se dostala,ale pěkně mě bolí podbřišek doufám že už to zase nejsou poslíčci potratu,jsem pořád unavená pořád chrápu,už mám takovej strach kdyby to zase přišlo tak šup už mám koupené vložky,četla jsem že pobolívá podbřišek normál v těhu jako před MS,ale tak šíleně,ach jo,
petreva = jak jsi dopadla na krvi = povídej , ptala jsi se v jakem jsem týdnu ,v 7 týdnu,

tanity
4. nov 2008

capenka ahooooj 😉
neboj sa, nestresuj, a vlozky nekupuj...hnusandy jedne, tie nebudes potrebovat takych par peknych dlhych mesiacov 😉 ja verim, ze ta boli podbrusko len v dosledku roztahovania maternice...ja som to mala dost divoke...tiez ma tak bolelo brusko...stale akokeby na mrchu...a niekedy az take pichave bolesti, a ked som si kychla alebo sa prudsie obratila trebars v posteli, juuuuj, to zabolelo 😝 takze treba verit, ze je vsetko v poriadku, ja ti silno drzim palce a myslim na teba 😵 😵 😵

petreva
4. nov 2008

Ahoj holky
Capenka , zatím nedělej žádné závěry 😉 mě zpočátku taky dost blelo břicho, tedy podbřišek...až jsem jednou plašila tak, že jsem šla k Dr. 😅 jsi v 7 t to si tělíško zvyká, "vítá" broučka a tak se to nějak musí projevít! Držím palce, aby šlo všechno dobře a zanedlouho jsi viděla srdíčko nebo už jsi viděla?
Dneska jsem volala na výsledky a kupodivu je všechno dle slov Dr. krásné, tak mě to zahřálo u mýho bolavýho srdíčka...takže krevní obraz i štítnice dobrý. Zvládá těhu, takže dávkování léků nemám měnit a na kontrolu v lednu. Snad to tak půjde až do března...
Jak se daří ostatním?? Jak se vede na cestičce za miminkem?

capenka
5. nov 2008

petreva • srdíčko ještě nebylo vidět jdu až za 14 dni k Dr.držím ti palečky z mimouškem,koukám že nechcete z nát pohlaví = schvaluji,,,včera mě teda podbřišek bolel šíleně dnes už je to že tak trochu,hned mám náladu aspon něco dělat,jsem se dnes po dlouhé době stavovala v Kauflandě jo trochu se zbožím zlepšili ,u nás je hypermaketů jen mět prachy,na vánoce nic ještě nemám
holky co plánujete na vánoce = dárky a taktřeba nějaké to pečeníčko ?

suzix
5. nov 2008

ahoj všechny holky, tak včera jsem dostala od Mudra povolení k tomu, že se můžem po následující mršce snažit... 😵 dost mě to překvapilo ale rozhodně VÍTÁM 😀

tanity
5. nov 2008

ahojky dievcata 🙂

suzix, super sprava 😀 😀 😀 sa vytesujes vsak? a mozem sa spytat, lebo ja mam nejaku zabudlivu hlavu 😔 , preco ste museli cakat? (stratili ste babatko?)

capenka, no vidis 😉 hned sa to lepsie cita 😵 tak nech sa ti este viacej polepsi a nech je vsetko v poriadku (co aj bude 😀 )

petrevka ahoj....tak ty si uz v 20tt? uuufff, to teda bezi 😀 a ako sa mate?vidim, ze testy v poriadku, to je skvele...tak sa drzte a uz mas jednu polovicu za sebou 😉 😉 😉

inak, ja som strasne stastna, lebo aj ja mam uz vysledky na vybornu 😵 a pani doktorka povolila snazenie 😀 takze suzix, aj ja viiiiiiiiiiitam viiiiiiiitam 😀
tak papa dievcata a pekny dnik x x x

suzix
5. nov 2008

tanity: ztratili jsme mimi 2x a nevěděli proč... ponejprv že chyba v děloze... takže jsem byla na laparoskopii a nic nenašli. Ale při předoperačním zjistili, že špatně ŠŽ. Jsem teprve 14 dni po LPS a v pondělí jsem poprvé baštila Propycil. Takže mě to jejich rozhodnutí docela mile překvapilo. Ale stejně chci počkat až do 2009. 2008čka je pro nás nějaká zakletá 🙂 ale uvidim jestli to vydržíím 🤐

tanity
5. nov 2008

suzix, to mi je luto ☹ ale pozitivne je, ze uz mozete...i ked, rozhodnutie je jasne ze na vas 😉 a otazka je, ci to fakticky vydrzis? 😅 a aku diagnozu mas na SZ? ten Propycil je na co? 😕 prepac, dufam, ze sa velmi nevypytujem 😅

suzix
5. nov 2008

tanity, mám subklinickou hypertyreóza. tudíž nemám žádné výrazné příznaky, ale krevní testy jsou průkazné 😒 a ten Propycil by mi měl tu činnost utlumit... a až by to to případně povedlo s mimi tak si mám přijít jen pro jiné dávkování. Takže budeme začínat tak nějak ve stejný čas viď? 😉

tanity
5. nov 2008

suzix, ja mam zasa subklinicku hypotyreozu 😅 tiez som nemala ziadne priznaky, ale tie nase straty a tiez krvne testy a sono to potvrdili.....beriem euthyrox a tiez tak ako ty, az ked nahodou otehu, tak az vtedy dojst na kontrolu 😉 snad to bude uz coskoro 😉

petreva
5. nov 2008

Holky to jste mě potěšily se svýma zprávičkama 😵 snaženíčko povoleno 😵 , štítná žláza podchycene, takže teď už "jen" ta bublinka a budem slavit 😉
CAPI, bezva, že břuch už tak nebolí, dneska už nějak nemám sílu, ale zítra navečer se stavím a pokecnem o tom cukroví 😉
Na zítra bych poprosila moc moc palců, protože jedeme na genetický ultrzvuk. Nakonec jsme se rozhodli na amnio nejít a uvidíme co ten náš cipísek, kdyby bylo potřeba podstoupím ji co nejdřív...snad ne.

vladimura
5. nov 2008

Ahoj,jsem tady nováček.Já mám vyoperovanou šž kompletně kvůli cystám.Beru Euthyrox 100 a už rok se snažíme o mimi.Po vysazení antikoncepce mi samozřejmě nechodil cyklus a proto beru na jeho úpravu Orgametril,ale nějak se nedaří a nedaří.Doslova závidím každé které se to povedlo brzo.Důležité je prý zhubnout ale to se taky nedaří.Nevím co dělat,snažení přechází v zoufalství ale pořád věřím.Už mám 3,5 letou dceru a to šlo hned napoprvé.Pak ale přišla operace a nic.Může mi někdo poradit? Doktor tvrdí že hormony mám ideální a šž to nebude a že úprava cyklu může trvat i rok a půl!!! Docela děsná představa,tak nevím. 😖 Díky všem za hezké články aspoň vím že v tom nejsem sama a bezva se to čte. 😉

binki
6. nov 2008

holky, může mít Letrox nějaký vliv na duševní rozpoložení, co ho beru, cítím se rozhozená

strouzek
6. nov 2008

ahoj holky dlouho jsem tu nebyla

vladimůro mě čeká odstranění štítnice za pár týdnů, ptala jsem se zda se po tom hůř těhotní, prý to s tím nemá nic společného že právě že by se mi mělo těhotnět a pak probíhat těhu lépe když už nebudu mít v těle ty špatné protilátky. myslím že u tebe to nebude tou operací, znám plno holek které měli první mimčo hnedka a druhé ne a ne přijít. Problém bude jinde, často za to může těžký první porod, taky i věk si starší o pár let , a i ta váha a plno věcí. moje švagrová se snaží o druhé dítě skoro 2 roky a přitom první měli hned, důvod zatím nezjistili a štítnici má v pořádku.

capetko klid je jasný že si vystrašená ale neboj vložky nebudeš potřebovat do porodu 😉

jinak mě čeká kontrola štítnice za týden tak jsem zvědavá jestli mi už řekne termín operace. JInak byla jsem na gyndě na kontrole, tak vše v poho bavili jsme se o štítnici i on mi řekl že ta operace je dobré řešení že je to to nejlepší řešení. takže jen mě utvrdil v názoru 😉 jinak dneska jsem koukala na televizi a mluvili tam že i zvířata mají často problémy se štítnicí, to bych nikdy neřekla.

vladimura
6. nov 2008

Ahojky

Stroužku to si mě trochu uklidnila díky moc.Je fakt,že je mi 27 ale ten rozhoz cyklu jsem fakt nečekala.Včera mi endokrinolog řekl,že mám změnit ten Orgametril na Clometril+Proveru tak snad to zabere a gyndař nebude mít nic proti.Jinak se neboj operace v pohodě akorát jsem výjimka a mám hroznou koloidní jizvu.Sice trošku trvá než si tělo navykne na ty hormony (u mě to byl měsíc a půl) ale pak už to bylo dobré.Cvičím a snažím se shodit,ale jak vyčerpám dávku hormonů tak jsem unavená a ospalá.To je prý taky normální,chce to vytrvat.Přeji Ti hodně zdaru a hlavně buď v klidu. 🙂

A Binki,já si to taky myslím,sice beru Euthyrox,ale jsem tak přecitlivělá,že brečím kvůli každé blbosti,jako v těhotenství tak to přisuzuji jedině hormonům.Drž se. 😉

strouzek
6. nov 2008

vladimůro no asi fakt každý to snáší jinak, psala jsem si s holkama které po operaci neměli nejmenší problém, snad jen únavu první týdny ale to má každý pacient po jakékoliv operaci první týdny je unavený. Psala jsem i kvůli otěhu, tak mnoho holek otěhu skoro hnedka po operaci což mi potvrdil i dr. že má mnoho pacientek které neměli pak s těhu problémy, dokonce i manželka kolegy té to dělali v 18 a pak měla 4 děti v pohodě a skoro hnedka. Jedna známá známé byla teď na operaci asi 3 měs. nazpět, byla na lékách 5 let a přestalo jí to už bavit tak si zažádala o operaci. v nemocnici byla cca 4 dny a pak doma 3 dny a hned šla do práce a cítí se skvěle.
Chci se zeptat jakou si měla funkci štítnice, hypo nebo hyper, já mám hyper, zatím příznaky nemám, zjistilo se to jen náhodou z krve ale potratila sem a možná to byla i takhle příčina tak jí chci řešit, sice radikálně ale nechci roky zkoušet léky jestli to pomůže nebo ne, chci dítě hned. Bolelo tě to po operaci moc? a jak dlouho si byla v nemocnici??

vladimura
6. nov 2008

Ahojky stroužku no já jsem právě neměla ani jedno ani druhé.Po porodu se mi začaly dělat cysty a opakovaně se vracely,tak mě doktor ukecal na operaci.v nemocnici jsem strávila 6 dní a nejhorší bylo první polknutí a první řeč.Jinak všechno o.k. Hnedka tě vyzkouší jestli umíš r a jak ti to mluvení jde.Dva dny samé kašičky a hned druhý den mi vytáhly dren to byla úleva protože chodit s tím půllitrem všude je celkem maras.Ale horší než porod to rozhodně není.Ten nic nepředčí(holka měla 4550 g a rodila jsem normálně bez analgetik) 😝 Opravdu se nemáš čeho bát.A kam jdeš do nemocnice já jsem byla na fifejdách v Ostravě.Až na tu jizvu fakt super.Akorát první dva dny jsem z toho záklonu na sále jenom zvracela,ale prý to je vyjímečné a možná proto mi popraskaly i nějaké stehy ale dneska je to všechno mnohem modernější i to šití.Za tři hodiny jsi pryč ze sálu,já byla čtyři,byla moc zafixovaná a tak šla špatně ven. ☹ Každopádně jdi do toho a buď v poho. 😉 A já jsem ještě i při operaci brala antikoncepci,problémy mi nastali až po vysazení.Ale tobě samozřejmě přeji co nejdřív to mimi,určitě to půjde brzo. 😵

strouzek
6. nov 2008

vladi moc díky no taky se uklidnuju že porod bude horší a hlavně dělám to pro mimíška 😵 kam pujdu, no zatím nevím hodně lidí chválí tu ostravu tak se musím domluvit s doktorem. jak dlouho si čekala na tu operaci?? já se právě bojím abych nečekala na zákrok půl roku bych se zbláznila, chci to mít brzy za sebou. snad nebudu mít pak s řečí problémy, v práci se mluvením živým ale i tak to chci do toho jít. nechci se roky přeléčovat silnýma práškam aby mi pak po letech řekl že na tu operaci stejně musím.

vladimura
6. nov 2008

Já jsem čekala asi 6 týdnů.V lednu jsem si objednala termín a na konci března jsem to měla za sebou.Musíš mít zrovna po skončení cyklu protože to nějak ovlivňuje,ale upozorním Tě i tak si vem sebou vložky protože budeš tím zásahem do organismu nejspíš lehce krvácet,možná je to tou narkozou,fakt nevím.Ale já to tak měla a radím Ti čím dřív tím líp.Na nic nečekej ale nejspíš půjdeš až na začátku ledna,jen si to myslím.Máš pravdu co bychom pro ty mimča neudělali. 🙂

strouzek
7. nov 2008

díky moc za rady, já právě doufám že pujdu na začátku ledna kéž by, bude aspoň klid a čas jizvu dohojit, protože máme jít pak v květnu na svatbu a nechce se mi tam s čerstvou jizvou. čím dřív tím líp. o tom cyklu mi dr. neříkal ale už jsem něco podobnýho slyšela. no to by tak vyšlo, menzes čekám někdy kolem 10. ledna takže pak bych mohla na operaci.

vladimura
12. nov 2008

Ahoj Stroužku píšu až teď dříve jsem se tu nedostala,to víš na mateřské žádná sranda,ale tisíckrát lepší než v práci. 😵 No vypočítané to máš skvěle tak Ti přeji ať to vyjde,to datum je ideální.O tom cyklu Tě vždycky upozorní až když si v nemocnici objednáváš termín.Teď jenom záleží na nich kdy budou mít volno a už jsi tam byla? Přeji moc zdaru a odvahy taky. 😉

strouzek
12. nov 2008

ahoj je mi to jasný mateřská je záhul
na termín jdu v pátek, no menzes mám pravidelnou tak snad nebude problém. vycházelo by mi to že jí dostanu tak někdy kolem 10. 1. tak mě snad vemou.

vladimura
12. nov 2008

Určitě jo přeji Ti ať už máš konečně klid. Mě snad někdy v listopadu budou spravocat zase tu jizvu.Což znamená že mi ji celou vyříznou a zpátky zašijí.Prý by pak měla být už hezká.Hojení ale potrvá tři týdny tak do Vánoc bych ráda vypadala líp.Na termín se jdu objednat příští týden.Malá je teď nemocná. 😢 Nebo spíš už zase.Ze školky pořád něco tahá. 😖