Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
25. nov 2009

jinak teda když jsme u toho spermia tak to je úžasná věc k otěhotnění. znáte ty kecy jak se prej začlo něco řešit a hned těhule jo? tak já se tomu celý život smála ale u nás a i u bráchy to taky zafungovalo 😀 ono tam bylo víc faktorů to je jasný ale brácha jak byl na spermio tak než do toho týdne přišli výsledky tak švagřina našla // a u nás to bylo zase tak že manža byl na spermio a za 3 dny po spermiogramu jsme počali Nelinku 😀 chlapa prostě musíte postrašit, však to znáte chlap bez donucení nic neudělá ani děti 😀 😀 a když k tomu přidáte že se po spermiu cítí jak king je napůl hotovo 😵

shandy
25. nov 2009

strouzek 😀 😀 😀 😀 😀
kua a my sme tiez bolil ns spg a nic 😀 😝

strouzek
25. nov 2009

shandy tak ještě jednou, asi jsi manžu málo zatlačila 😀 si vem že já loni říkala že jestli neotěhotním do půlroka tak jde na spermio a zrovna když jsem už sháněla číslo tak //, no a letos jsem ho na spermio dokopala, pěkně si to zkusil, zjistil že je superplodnej (no superplodnej ani ne ale měl o milion víc jak brácha takže king)a už to jelo 😀 celé měsíce sexíme jak blázni, no a teď stačili u mě antibiotika na bakterii, u manži šok ze spermia, do toho troška vodky při depce a hotovo. ani jsem nohy neměla nahoře šla jsem si dát vanu a vidíte to, zbytečně prosexovaný měsíce k prdu, takže shandy nakup vodku postraš manžu a je to 😀

shandy
25. nov 2009

😀 😀 😀
tak v decembri skusim ten tvoij recept, som zvedava co z toho bude 😀 😀 😀 , keby tt pri mene, tak je zo mna alkac a drahy chodi kazdy mesiac na SPG 😀 😝

strouzek
25. nov 2009

shandy 😀 😀

shandy
25. nov 2009

myslim, ze ten uz je nuteny dost chudak 😀 😀
teraz je prinuteny napriklad jest tie antibiotika 😀

strouzek
25. nov 2009

shandy jj ale věř že to dělá rád, já se taky divím co můjmanža všechno pro mě dělal, nejen že zvládal ty moje hysterické výstupy ale taky jedl kvanta vitamínů, hektolitry čajů na plodnost, dotáhla jsem ho k léčiteli, nutila jsem ho zkoušet ty babské rady na otěhu, psala jsem mu rozpis sexů atd. 😀

strouzek
25. nov 2009

no když si vzpomenu že jsem do něho dva cykly rvala ACC long tablety aby se mu lépe zkapalňovalo sperma jak mi poradili na koníkovi a pak 3 měs. chudák pil aloe gel a vývar z nějaký smradlavý bylinky na superplodnost tak se divím že jsem ještě vdaná 😀

shandy
25. nov 2009

😀 😀 😀 😀 😀
strouzek no tomu sa hovori laska 😵

strouzek
25. nov 2009

shandy tomu se říká psycho se stroužinou ale co už. je fakt že já ještě nejsem naštěstí ve stavu kdy bych si neuvědomovala co mu dělám, nebo teda dělala, bylo mi ho až líto ale prostě když to jinak nešlo, vždycky jsem si říkala jak se vykašlu na všechno, budeme se milovat podle chuti a bla bla a pak každý měsíc zahlásila nějaká kamarádka // a už to jelo. takže já můžu rovnou říct že naše malá není rozhodně vyplozená s lásky, no z lásky jo ale nějaká romantika o tý nemůže být řeč, jak byli // na ovutestu tak šla romantika pryč, prostě se dřelo do úmoru, zkusili se všechny metody možný i nemožný takže my máme dítě vydřený, vybrečený, vymodlený ale hlavně že je no ne? 😀 romantický sexík podle chuti ať si dělaj nesnažilky 😀

simasla
25. nov 2009

😀 to je sranda.. psycho se stroužinou.. ale zase můžeš říct, že máš za sebou zkoušku manželství - zkoušku ohněm.. a když tohle vydržel, tak už spolu vydržíte všechno... já vlastně nic takového za sebou nemám a to se mám v červnu vdávat.. neměla bych ho nějak testnout 😀 Nicméně rozpis sexů - to už je opravdu dost i na mě.. zatím nepraktikuju 😀 ale co já vím, až budu přesně vědět ovulku, třeba na to dojde...

zuzana76
25. nov 2009

ahojte

dnes som bola u mojej doktorky , ale nebrala mi krv, ale ze mam hned zajtra nabehnut endokrinologovi a prefotila mi aj tie vysledky z endokrinologie a obe tie protilatky mam zvysene , tie by mali byt od 0-1 a ja mam jedno 32 a druhe 4

a ide na mna menzes, uz to citim v kostiach, ale nevadi, aspon budem moct zacat merat bazalnu teplotu

bola som u lekara aj s malym, pediatricka mu brala krv, tiez na stitnu zlazu , a celkovo krvy obraz a ionogram a ma vsetko v poriadku, tak sa tesim

zajtra idem k tomu endokrinologovi

pavlisa
25. nov 2009

ahoj holky,
blanula: ne, právěže vůbec nejsem ospalá ani jinak "zabržděná" no fakt. Já to beru opravdu jen vyjímečně, poprvé jsem to vyzkoušela před svatbou, trochu jsem se toho totiž děsila. Protože já homeopatika užívám i při nachlazení apod. tak jsem to zkusila a nedám na to dopustit. Úplně mi vymizel ten nepopsatelný hnusný pocit v žaludku, když jsem vystreslá.

simasla: super, holka. Mimochodem, já mám taky všechny hodnoty v pořádku, až na ty protilátky, které se dělají trošku "podrobněji" jak psala strouzek.
já měla vlastně podezření jen z vysokých baz. teplot, jinak nemám příznaky žádné. Až na endokr. mi našli trochu zvětšený pravý lalok, či co, ale minimálně. No a ty protilátky..

Jo a já napřed taky říkala, že si budeme seksíkovat a jen užívat, hahaha..teď po roce.. to je pár dnů do měsíce prostě tvrdá makačka 😀

zuzana76
25. nov 2009

pavlisa a co sposobuju tie protilatky, aj tie musia byt v norme?

pavlisa
25. nov 2009

Zuzanka, no způsobují, já vlastně ani nevím, mě vůbec v ničem nevadí, jen paní endokrinoložka říkala, že by to mohlo vadit v tom otěhotnění..

Já je mám jen lehce zvýšené. Určitě zase závisí na hodnotách, jak jsou vysoké. A asi všechno by mělo být v normě, třeba jen malý výkyv jako u mě a už to může dělat neplechu.
😠

strouzek
25. nov 2009

simaslo no jo, já to říkám taky že snad už naše manželství vydrží vše když jsme si prošli peklem a zvládli jsme to. je fakt že jsme se změnili oba, loni když jsem byla těhu tak jsme byli štastní ale tak nějak jsme to brali jako automatiku teda manža víc prostě chlap ale letos můžu říct je to jiné, od začátku se chová jinak jinak bere každou fotku z utz, jinak se chová ke mě a vůbec celý ten přístup k tomu těhu a k tomu co nás čeká až se malá narodí je jiný.jakoby si víc uvědomil že mimčo je fakt dar a uvědomuje si stejně jako já že je třeba užívat si každý den s bříškem protože jeden den může být člověk šťastný a druhý den už může být konec.
jinak ten rozpis sexů, no manža si na to zvykl, prostě jsem dostala mrchu a začla jsem počítat na kdy asi vyjde ovule plus mínus prostě těch 5 nejplodnějších dnů a vždycky jsem mu řekla že v ty dny nesmí jezdit na služebky, chodit na pivko a prostě se musí překonávat protože v tyto dny výmluvu že je unavenýprostě neberu. 😎

strouzek
25. nov 2009

ty protilátky jsou jakoby reakce těla na zánět štítné žlázy, většinou jsou protilátky když je zvětšená štítka v krku, jakoby se tělo bránilo nebo tak nějak bych to řekla 😉

jo jinak holky zabržděná tak to jsem teda i já 😀 dneska jsem šla prát povlečení a chtěla jsem dát do pračky tekutý škrob a místo toho jsem tam chtěla nalít čistidlo na čalounění, no naštěstí jsem si to uvědomila až se mi zle udělalo z té představy že bych to tam nalila , to tam vypěnilo jakože to fakt pění jak čert a pokazila se mi skoro nová pračka a takové kraviny teď dělám furt. 🙄 tak nevím čím to je, štítku nemám,TSH mám v normě z poslední kontroly tak asi těhudemence a nebo stroužkodemence obecná 😀

zuzana76
25. nov 2009

pavlisa, ja mam jedny protilatky 4 a druhe az 32 😕

simasla
25. nov 2009

strouzek - teda krásně jsi to napsala o MM - musí to být úžasné.. už se také těším.. ten můj miláček budee nejspíš pozorný budoucí tatínek i tatínek - protože už teď kolikrát povídá, jak se těší, až bude hladit bříško a až uvidí fotečky, jen u porodu nechce být - teda ani já to nechci. Chci aby byl se mnou v nemocnici, ale jen do doby než bych šla na sál.. pak ať zůstane radši někde na chodbě a počká si. Myslím, že nemusí být u všeho a mě jeho přání tedy vlastně vyhovuje. No a 😀 úplně si dovedu představit jak z té pračky vytéká šílená pěna a pění po celé koupelně :D
pavliso - půjdu zítra na tu vyvolávačku - pak budu měřit jeden cyklus bazálku vaginálně a uvidí se, když to bude anovulák - budeme hlídat cyklus - folikulometrie a krev před a po ovulkou a když se na nic nepřijde, tak půjdu za obvoďačkou ať mě pošle na endokrinologii - takhle jsem si to vymyslela.. 😀 jen abych nemusela hned k dalšímu cizímu doktorovi 😀

pavlisa
26. nov 2009

simasla: dobrý plán, schvaluju 😉 vždyť svatbu máte v červnu, ne? tak to nemusíte tak tlačit na pilu..já vím, ale ta touha po miminku je větší než cokoliv jiného, člověk to chce prostě teď hned. Bude to dobrý, jeden delší cyklus nic neznamená, dostaneš pigáro a od přístího měsíce to bude určitě pravidelné
🙂

zuzi, já mám teda jen jedny protilátky (a hodnotu 4). Na pravé straně zvětšenou štítnici. A co ty bereš za léky? Promiň, určitě si to psala, já se ale nějak ztrácím v tom povídání.
Ale strouzek o tom ví víc než já, já jsem takový štítkař začátečník 🙂 🙂

jo a já jsem si minulý týden naplácala na ksicht místo čistícího gelu..tak gel na vlasy. Trochu jsem se divila, že to nepění..bylo to po ránu, tak snad mě to omlouvá 😀

zuzana76
26. nov 2009

ahojte

pavlisa aha, no uvidim co mi povie dnes, chcem ist za nim, cakam na otca, on nas zoberie a bude strazit maleho

shandy
26. nov 2009

strouzkodemence obecna 😀 😀 😀 , teda kde ty na tie vyrazy strouzek chodis 😀
Zuzka a ake protilatky? Tie cisla co pises, sa mi zdaju v pohode, na to, ze niektore baby maju aj tisicky. ja mam napr. 200 a 280 😒 , kto ma viac? 😀
protilatky su vlastne zblbnuta imunitna reakcia, kedy biele krvinky zacnu nicit stitnu zlazu, lebo si myslia, ze je to nejaky nepriatel. moze sa stat napr., ze ste v minulosti prekonali nejaku virozu, proti ktorej sa telo branilo, biele krvinky si zapamatali ako ten virus vyzera a kedze moze mat podobne zlozenie ako tkanivo stitnej zlazy, tak zacne proti nemu bojovat. proste zblbnutna imunitna reakcia, kde sa telo obrati miesto proti virusom, proti vlastnym tkanivam, lebo to nerozoznava co je vlastne a co nie...nieco ako gol do vlastnej brany
😀 😀
strouzek my mame tiez rozpis. vo fertilityfriend je taky cycle planner a drahy si podla toho planuje 🙂

elmesdemayo
26. nov 2009

Ahojky vespolek, jse, zpět i s medikací a výsledky.

Nevypadá to nějak moc špatně, ale dneska jsem se strašně vytočila u toho doktora. Měla jsem se stavit ráno v osm a jenom zaklepat na sestru, aby mi to dala, že to bude připravené. Měla jsem zjištěné i všechny spoje, abych to stíhala do práce, protože chodit denně k doktorovi asi nevypadá moc dobře.

Sestřička přílítla v 8:05, já už jsem tam stála...Pozdrvím, řeknu:sestříčko, já...a ona mi bouchne dveřmi před očima..No, já jsem se tak vytočila. Pak vyleze, příjemná jak beďar na zadku a vysvětluje mi, jak brát ten lék a něco kvůli odběrům. Pak mi říká, že pokud bych do odběrů (v dubnu) otěhotněla, tak mám zaškrtnout i hormon FT3. Pak se na mě podívala a řekla: Hm, to asi u vás nehrozí, že?

Co to mělo být? Jako že jsem nějaká zrůda, že by se nenašel nikdo, kdo by mě chtěl oplodnit nebo co? No, myslím, že 5. prosince si pro ni přijdou a skončí jako Dorota Máchalová 😠

Jinak mám na vás, štítnoprofíky dotaz. Za poslední rok jsem teda šíleně přibrala a teď se snažím to dát nějak do původního stavu. Změnila jsem gynekologa a ten mi řekl, že by chtěl vidět tu doktorku, co mi předepsala tu antiko a já jsem řekla, že už tam nepracuje a on na to: a víte, že se ani nedivím? Tak mi předepsal jinou a jsem moc spokojená, kila sice nejdou dolu, ale ani nahoru, menstruaci mám bezbolestnou a jenom tři dny, paráda.

A teď jsem byla na té štítné a pan doktor mi předepsal Euthyrox. Nemáte některá zkušenosti s jakýmkoli lékem na hypofunkci štítky? Přibírá se po tom? Podle mé logiky, by to mělo tu činnost nastartovat, takže spíš hubnout, ale je to přece jenom moje logika... 😒

len
26. nov 2009

Elmes, logika je to zcela správná, ovšem realita je někdy trochu jiná... Takže někdo hubne bez problémů, někdo hubne s problémama a výjimečně někdo nehubne vůbec. Ale po lékách snad nepřibírá nikdo, jestli jo, tak jich má málo nebo ej to jen rozjezd 😉

elmesdemayo
26. nov 2009

len_samozřejmě, že nepočítám, že prostě kila půjdou sama raketově dolů, jenom teď začínám chodit do fitka a tak, tak prostě bych ráda věděla, že ta snaha celková nepůjde do kopru...

zuzana76
26. nov 2009

shandy

mam tam ATG a ATM ATG mam 4,211 a ATM mam 32,672

jej, elmesdemayo ty mas spanielsky nazov nicku 🙂 , mesiac maj 😵

shandy
26. nov 2009

elmes ako napisala len, je to individualne, niekto ti nezaruci ze tie kila pojdu dole, ale treba verit, ze minimalne tou liecbou by si mala prestat nekontrolovane priberat "aj z vody". Ak si tie kila nabrala kvoli hypofunkcii, tak ani cvicenie vacsinou nezaberie, kym nebudes mat nastavene hormony stitky na normal.

strouzek
26. nov 2009

nazdar ženy, hlásím dnešní noc byla děs běs. začlo to už večer kdy jsem vysypala müsli v obyváku a začla jsem nad tím brečet a nebyla jsem k utišení. manža jen zíral, hormony jsou fakt masakr. pak v noci jsem vůbec nemohla spát, manža do toho chrápal, celou noc jsem se modlila ať už je ráno a vypadne do práce ale to jsem netušila že naši nový sousedi jsou idioti , mají tam dělníky na rekonstrukci, no a to se podržte v 4:50 hod. přijela banda dělníků pustila si rádio na plné kule a začla škrábat omítky 😠 !!!!!!!! budím manžu že tam musí letět je seřvat a on že tam nepůjde přece teď něco řešit prej je ráno 😠 . holky mě rupli nervy začla jsem brečet že už toho mám dost, normálně hysterák a že tam na ně půjdu sama a manža ví že jak já se nase.u tak je konec tak tam šel ale já se od zlosti klepala.

elmes no teda zážitek od dr. hlavně s tou sestrou to je síla, bych jí zabila 😠 s tou váhou no já třeba při hyper přibírala přitom většina lidí při tom hubne, přibírala jsem i při hypo, přestala jsem přibírat ale ani nehubnu po tom co jsem srovnala hormony. tak to má i moje teta i mamka, jak srovnali štítku nepřibírají (a pokud jo tak z toho že baští nezdravo) ale ani nehubnou a to máti denně jezdí na rotopedu jak šílenec 😀

zuzana76
26. nov 2009

el mes de mayo, no otras ta sestricka, som zvedava ci dnes mna pusti ta nasa sestricka za doktrom sa len porozpravat, to je tiez taka naladova osoba

ja beriem L- Thyroxin a nepriberam, ani nechudnem, mam 165 cm a 50-53 kg, podla toho ako som najedena, td...

aj ja si myslim,ze ked budes mat dobre nastavene davky, tak by si asi mala zacat chudnut, resp. sa dostavat do normalu

shandy
26. nov 2009

chela som napisat ze nikto ti nezaruci 😀 😀 😀 , uz aj na mna ide ta demencia 😀
zuzka ja mam aTG 200,8, takze myslim, ze to zvysenie nie je az tak dramaticke. davaj si selen aspon 100, idealne 200 denne a zinok. mam to odskusane, ze tym sa mi protilatky znizili. samozrejme nic nie je zarucene, ale je to rada z odbornej literatury. Tie ktore viete po nemecky a mate autoimunitne ochorenie SZ - Hashimotovu tyreoidititu, alebo nazyvanu aj lymfocytarnu tyreoiditidu (teda tie co mate zvysene protilatky, ak neviete presnu diagnozu) odporucam tuto knihu http://www.amazon.de/gp/reader/3886038378/ref=s... je tam vsetko co potrebujete vediet a je to napisane celkom zrozumitelne. obdobna je aj pre Morbus Basedow, cize Basedowovu chorobu...