Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

jerrymona
1. jún 2010

ahojte babule.

strouzek, carrie ma pravdu. my budeme tehotne este tak dva-tri roky. 😀
a to co hovoris o manzelovi, mam aj ja. 😀 tiez sa ho neviem dockat a potom by som ho prizabila. 😀

estrellita, no tu ta posle gynekolok s odporucanim na skorsiu matersku dovolenku za obvodnym. a tento to schvali alebo nie. ked sa mu nieco nepozdava, tak ta posle iba na marodku a potom ta moze gynekolog odporucat zase. na houby. ale ja som mala taku prijemnu lekarku, tej stacilo iba povedat, ze musim zdvihat a prebalovat male deti a dala mi papier. 😉 tak sa vytesujem.

dnes som mala trosku stresy. mala som dnes rozlucku s detmi a rodicmi. pre deti som urobila brosne-jezkov a kazdemu z nich som napisala list.
na tej oslave mi kolegyna s detmi spievali pesnicku a nakoniec mi priniesli upeceny kolac - v tvare srdca, na ktorom bolo napisane "mame ta tak velmi radi". no neplakali by ste... ja som sa rozrevala hned a som mnou aj par rodicov. 😅 bolo to velmi zlate a dostala som aj kvety a par veci pre babätko. 😵 ani sa mi odtial nechcelo odist. no jo. ale konecne si doma mozem popripravovat veci a tesit sa na svoje babo. 😵

carrie, ty uz to mas za par ze? a meno este nemate vybrate alebo nechces prezradit? 😕

shandy, zdravim ta. akoze preco ty nemas cim prispievat? shandy a nemala si ty v maji ist na ivf? 😕

zibi
1. jún 2010

ahojte baby pekny vecer prajem..
..jeej jerry to je krasne...vaz si to nei kazdy ma dobry kolektiv v praci a dobre zamestnanie kde chodi rad 😉
ja som si dnes bola po kartu ku mojej obvodacke..kukala som na stare vysledky.zo stitky..tak veru ja som nikdy to TSH nemala pod 1,0 stale som mala..1,8 a tak..predsavte si ze som v roku 2008 bola na kontrole to som mala TSH 3,8 potom mi to kleslo a v roku 2009 osm mala 1,9 a teraz v roku 2010 opat vyssie 4,50 no tak dobre skoky..co a kto moze z takych vysledkov otehotniet..
😢
inak zajtra idem na hormonalny profil a v stsvrtok k tej novej endokrinologicke tak som zvedava..
tak sa majte papa

estrellita
1. jún 2010

jeryy: to je krasne rozlouceni 😵 😵 😵 taky bych plakala 🙂

zibi: drzim palce na HP a na novou endokrino 🙂

jerrymona
1. jún 2010

zibi, ved si to aj vazim.
a tebe prajem vela stastia pri lekaroch.

estrellita, ved mi bolo tazko na srdiecku. ☹

estrellita
2. jún 2010

jerry: nesmutni 🙂

strouzek
2. jún 2010

ahoj holky, to je červen leje a leje od rána, dneska opět nepůjdem s malou ven, včera byla pěkně protivná kvůli toho a já taky 😝 už mě to fakt štve 😠

jerry to bylo teda krásnýrozloučení, já se taky bála že budu brečet ale nebrečela jsem, zato brečel šéf a kolegyně 😀 dostala jsem velikánskýho medvěda a kytku. sice ti bude ze začátku po práci smutno hlavně po lidech ale jak se narodí prcek nebude ani čas na to myslet, já zrovna včera tak počítala že už jsem doma půl roku!! mazec už mi přijde úplně scifi že jsem někdy pracovala v kanclu mám pocit že jsem matka na plný úvazek odjakživa 😅

bellka
2. jún 2010

Ahoj holky 😵
u nás taky leje a leje, že jsem měla strach, že se nedostanu k doktorce pro výsledky té štítky, ale dostala jsem se tam a hodnota TSH klesla na 1, 75, tak konečně můžeme zase začít bobjovat o miminko a věřím, že tento náš boj bude poslednííí, že by byla 7 šťastné číslo 😉 😉 😉 Nevím sice, jaké to je, loučit se v práci, ale taky bych to asi obulela, ono 10 let je 10 let a i když se všude něco najde, přece jenom jsou tam holky k nezaplacení a strašně fajn 🙂 Ale nebojte, uteče to jako voda a jestli nebudete čekat druhého prďolku, tak se tam vrátíte coby dup 🙂

zuzumajko
2. jún 2010

@bellka tak to blahozelam, nech sa zadari hned! 😀 a inak, chcela som sa spytat, predtym ste sa nesnazili? cakali ste na vysledky? Ja sa v tom este neorientujem - moja stitka je sice uplne nefunkcna a beriem lieky, ale len nejaky ten rok a hodnoty (pokial ma nevystrasi moja dr.) su pre mna len cisla.. ☹ asi je to zle, mala by som v tom byt poctivejsia 😖 ale na druhej strane, my sme sa nesnazili konzultovat s lekarmi velmi tehotenstvo, len s gyndosom (endokrin, mi povedala ze to bude velmi tazke, lebo mne biele krvinky nenapadaju len stitku, ale vraj vsetky zlazy s vnutornym vylucovanim) a gyndos povedal, ze ak to 10 mesiacov od zaciatku snazenia neotehotniem, budeme to riesit.

Bellka mala si predtym nejake problemy s otehotnenim alebo tak?

zuzumajko
2. jún 2010

@bellka uz mi ani nemusis nic vysvetlovat. Precitala som si Tvoj clanok a strasne moc Ti drzim palceky aby sa vam to konecne podarilo! Len myslite pozitivne a dockate sa 🙂 ja tiez este nemam vyhrate, uz som 2x krvacala ☹ ale dufam, ze ked budem pozitivne mysliet, podari sa prekonat tych tazkych prvych par tyzdnov.

bellka
2. jún 2010

@zuzumajko my se snažíme už 12 let a s pomocí doktorů jsme začali v r. 2000 😉 Nemám vejcovody, takže přirozeně to nehrozí a máme za sebou 6x IVF a 1x KET, ale doteď nikdo nevyšetřil štítnou žlázu, která byla nefunkční, takže všechny pokusy byly zcela zbytečné ☹ ale teď věřím, že se blýská na lepší časy a jelikož jsme ve třetím CARu, tak doufám, že to pro nás bude mít pozitivní a šťastný výsledek 😵 Všechny problémy mám popsané ve fotoblogu, tak můžeš kouknout, že problémy jsme měli a jaké 😉

strouzek
2. jún 2010

belko moc moc ti držím pěsti aby se to podařilo, ta hodnota TSH je krásná 😉

bellka
2. jún 2010

Strouzek: moooc děkujuuu 😵 Jsem si moc přála, ať je ta hodnota aspoň 1, 95, protože prý nad 2 nemá cenu další IVF podstupovat, tak mi spadl dneska kámen ze srdce a když jsem jela v tom lijáku domů, že ani stěrače nestíhaly brát vodu, tak jsem se přistihla, že se směju jak měsíček na hnoji 😀 😀 😀 Jak málo stačí k radosti 😉

bellka
2. jún 2010

@zuzumajko taky moc děkuju za palušky, věřím, že všechny se dočkáme, jenom to holt některé máme těžší, ale hlavní je ten výsledek, viďte holky těhulinky a maminky 😉

shandy
2. jún 2010

ahojte dievcence,
no strouzi o chlapoch mi ani nehovor 😠 😠 , zrovna by som toho mojho roztrhala v zuboch 😀 😀
jerry to je krasna rozlucka, no ved to hadam nie je navzdy 🙂
bellka gratulujem ku krasnym hodnotam a drzim palce na IVF, ty si tie v Reprofite ako ja, ze? Je to hrozne, cim vsetkym si musela prejst a pritom nikoho tato zakladna vec nenapadla...Kedy idete do toho?
Ja mam za sebou prvy pokus (soft IVF), sice neupesny, ale tak ideme dalej do druheho 😉
vsetkym pekny den, aj ked teda stale a zase uprsany...

bellka
2. jún 2010

@shandy děkuji Ti 😉 Jj, změnili jsme CAR a díky tady koníkovi jsem se odvážila ještě do třetice pro změnu a jsem moc ráda, že jsme to udělali, protože mám pocit, že konečně se někdo zajímá o problém samotný a né jen, jak já to nazvala, "o pásovou výrobu a zkoušení a zkoušení" a když si uvědomím, že by to nikdy nevyšlo nebo dopadlo tak hrozně, ani nemyslet 😉 Teď jsme v dobrých rukách a důvěra v lékaře a CAR je hrozně důležitá a já jim věřím 😉 Neboj, jak říkám, dočkáme se určitě, je dobře, že už máš naplánovaný další postup 😉 Teď čekám na ms a od 3 - 7 DC začnu zobat Clostík a pak uvidíííme 🙂

zibi
2. jún 2010

@bellka:az som plakala ked som si precitala cim si si presla..je to hrozene..a pritom ako mozu lekari zabudnut na stitnu zlazu to fakt nechapem.. 😒 😠
drzim palce nech sa ti zadari..napisala som ti aj IP tak neveim ci si dostala.. 😉
dievcata drzte sa...bola som dnes na teh HP, same tehu okolo mna, lebo bola poradna..no proste hruza..ale co uz..uvidime ako hormony ze na tyzden mam zavolat a zajta idem k tej endo novej tak napisem zajtra co bolo a ako bolo hi hi

camelco
2. jún 2010

@bellka .........ahoj 🙂 dnes som si precitala tvoj clanok ☹ .................. slzy sa mi vtlacili do oci ......... ako je mozne ze az po tolkych rokoch ta konecne normalny doktor posle na stitnu zlazu, nechapem ........... ja som teraz rada, ze doktor v CAR mi odporucil aby som si dala urobit u endokrinologa hormonalny profil a vcera som si bola po vysledky a je tam zvacsena stitna zlaza ......... drzim tebe aj manzelikovi, nech sa vam to konecne podari, a budete jedna stastna rodinka 🙂 🙂 🙂 ......... budem sa aj za vas aj za vsetky snazilky modlit 🙂

zibi
2. jún 2010

baby mozem sa spytat..mal neikto ako priznak stitnej zlazy zachripnuty hlas a stale sa mu chcelo kaslat?
ja som najprv myslela ze som chora ale trva to uz dost dlho a mam pocit ze je to zo stitky..ako keby osm daco mala v krku..trva mi to asi dva tyzdne..
dufam ze neberiem silny euthyrox ci to nemam z toho beriem 100 namiesto 75?co vy na to? 😖

zuzana76
2. jún 2010

ahojte

zibi ja som mala podobny priznak, stracala som hlas, ale ja som vtedy este lieky nebrala a ked mi ich nasadili vsetko s hlasom bolo ok, takze ja by som skor povedala, ze ano, mozes to mat zo stitky, ale zato, ze asi beries toho eutyroxu este malo 😕

bellka
2. jún 2010

@camelco děkuju moooc 😵 Taky tomu nerozumím, že se nikdo doteď nezajímal, ale hlavně, že už jsem v dobrých rukách 😉
@zibi jj, taky jsem měla takový jakoby nakřáplý hlas, pořád mě trápil kašel a v krku jako bych měla knedlík, na to jsem vždy dostala ATB, že mám prosáklé hrdlo a bylo chvilku dobře, jenom ten knedlík nikdy nezmizel a podle endokrinologa už ani nezmizí, protože to jsou naplněné nějaké ty laloky, tak jsem to pochopila 🙂 Byla jsem z toho hodně vytřeštěná, ale holky tady jsou hotová poradna, protože mi se vším poradily a uklidnily a zodpověděly všechny moje otázky, za což jim moooc všem děkuju 😵 Všem držím pěstičky a přeju hodně štěstííí, protože je ho potřeba 😉

camelco
2. jún 2010

@bellka ....... teraz si uz fak v dobrych rukach a urcite sa to podari 🙂 silno drzim palceky ......... nam vsetkym 🙂 😉

zuzumajko
3. jún 2010

inak baby, k tomu co sa stalo bellke, mi napadlo, ze ja som mala podobne problemy este vobec pred svadbou, nie cakanim na babo..keby sa mne stalo, to co bellke uz pri skusani pocat, tak asi umrem..
mne stale moj predosly gyndos vravel ze je vsetko v poriadku a tak..aj napriek tomu ze som mala nepravidelne cykly a neviemcovsetko..ale potom ked uz som si moje symptomy zacala spisovat, ze co mi vsetko je a ako to citim a hodila to do google, vyslo mi ze mam problemy so stitnou zlazou. Aj ked som mojej dokine (vseobec.) vravela, ze mam priznaky nejake, ona si to asi nevyvodila alebo co. A tak som k nej naklusala a povedala som jej, ze mam asi 7 symptomov poruchy stitnej zlazy, nech mi spravi testy. Ona ostala vyburana, ale urobila. Nakoniec sa to potvrdilo a potvrdilo sa aj to, ze ten gyndos predtym bol totalny dement (prepacte za vyraz) lebo moje biele krvinky napadali nielen stitnu zlazu ako sme zistili neskor s endokrinologickou, ale aj vajecniky a pankreas. Cize skoro vsetky zlazy s vnutornou sekreciou. Ale na to som musela prist sama. A gyndos nic..vseobecka nic...no neva, k vseobecke som aj tak vzdy chodila len s chripkami a tak tie symptomy nemusela rozoznat..ale ten gyndos, to nechapem. Tak teraz si platim GPN v Ruzinove, mam primara za gyndosa a nemozem sa stazovat.

shandy
3. jún 2010

ahojte dievcence
@bellka ja mam tiez z R. velmi dobry pocit, aj ked to na prvy krat nevyslo, verim, ze teraz to uz bude to prave orechove 😅 . A ta dovera v lekarov je velmi dolezita. Som rada, ze konecne si v spravnych rukach a mozno budeme mat cast stimulku spolu, lebo ja tiez cakam na MS a idem do dalsej stimulky 😉 . Tak drzim velmi silno palceky, mozno sa tam aj niekedy stretneme 🙂
@zibi ja som mala tiez ako priznaky zacinajucej hypo, ze som mala dost casto zachripnuty hlas a to pokasliavanie tiez. vyssia davka euthyroxu to urcite nesposobuje, skor naopak pomaha to odstanit 🙂
@zuzumajko, no oni vacsinou takmer vsetci s vynimkou endokrinologov ti lekari stitku podcenuju a vobec akoby nevedeli suvislosti s gynekologickymi vecami a dalsimi ostatnymi....ja mam super gynekologa, ale ten stitku vobec neriesil, keby som si nenastudovala, nezmenila lekara, tak som doteraz neliecena...a moja prakticka asi rovnako ako tvoja...urobila len zaklade testy, ktore boli hranicne ale protilatky nie....
pekny slnecny den vsetkym 😵

zuzumajko
3. jún 2010

@shandy asi tak, aj mne presne tie iste vysetrenia spravila vseobecka. Ale potom ked som za nou prisla s tym, ze mam problemy so stitkou mi povedala, ze dobre ze som sa pozorovala, lebo podla symptomov co som jej uvadzala ked som za nou chodila s chorobami by to nebola zistila. Napr. si ani nevsimla ze som naozaj pribrala. nie vela, ale pribrala. A ked som jej to povedala, tak mi povedala ze to je normalne, ze sa mi menia hormony...no te buh.

bellka
3. jún 2010

Ahojky děvčátka 😵
@shandy jj, taky věřím, že jsem se dostala konečně do těch správných rukou a i kdyby to nevyšlo v Reprofitu na poprvé, zkusíme to znovu, protože jim věřím, že to prostě dokážou 😉 Držím palušky, ať to byla poprvé taková rozcvička a podruhé to bude jistě tutovka, že to výjde, tak tfujtfujtfuj pro štěstí 🙂
@zuzumajko tak to je moc dobře, že jsi trvala na tom, aby Tě vyšetřili a že jsi to poznala, hlavně, že už jsi pod dohledem a bude všechno v nejlepším pořádku. Já jsem ty svoje příznaky přičítala tomu, že jsem unavená z práce, kde dělám dvanáctky a tahám těžké lidi, nemám čas se pořádně najíst atd., no. Ale už je to pryč a pod dohledem 😉
Držte se děvčátkaaa 🙂

jerrymona
3. jún 2010

ahojte bambulky. uf, az teraz som docitala, co ste popisali. 🙂

@zuzumajko, kedy mas na buduce ultrazvuk? uz tam pekne uvidis to male. prajem ti vela stastia.
a vidis, ty si to tusila, ze nie je vsetko v poriadku a lekar s tym nic nerobil. dobre, ze mas ineho lekara. a pozri, ved aj vdaka tomu si tehulka. 😵

@bellka, takze tvoje tsh je uz pod 2? neviem, ci som to pochopila spravne... 😕 to by bolo super, aby ste znova mohli pevne dufat. 😵

@shandy, ty si uz bola na iui alebo na ivf? tfuj, tfuj, tfuj, nech uz pride mrcha a ty sa mozes znova snazit. 😵

@zibi, ja som tiez mala akesi problemy s hrdlom. moze byt, ze to bolo kvoli stitke. odkedy beriem euthyrox, je mi lepsie.
aj ked som prave teraz troska nachladnuta. to striedanie tepla so zimou ma ide rozhodit. 😠

jerrymona
3. jún 2010

ja som vcera bola na skriningu organov a je vsetko v poriadku. caroline si cmulala palcek ( asi preto, ze som chvilku predtym zjedla cokoladovu tycinku 😀 ) a nehambila sa vycikat "pred kamerou". 😀 vyvija sa tak, ako sa ma, takze sa tomu velmi tesim. 😵 ak chcete, pozrite si fotky v albume. 😵

zuzumajko
3. jún 2010

@jerrymona no, ja mam ultrazvuk pri kazdom vysetreni u gyndosa, tak predpokladam ze ked som tehu, nebude to inak. Ideme 14. juna, tak sa tesim, o tyzden a nieco to je. Najradsej by som tam bola kazdy dena cumela na ten monitor ako babo vyzera 😀 nemozeme mat take doma? 😅

zuzumajko
3. jún 2010

@jerrymona inak to ako je vidno ze babo cika? 😀 😅 😀

jerrymona
3. jún 2010

@zuzumajko aj mne robi gynekologicka stale ultrazvuk. dokonca mi ho robila aj vtedy, ked ma vypisovala na skoru matersku dovolenku.
a ona povedala, ze ked bola sama tehotna, tak mala vyhodu. robila si aj sama ultrazvuky a kedy chcela. 😵

a ja som to nepostrehla, ze babo cikalo, ale lekarka mi povedala, ze prave cika. 😀 ani ja neviem, kde to bolo vidno.