Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

krista
25. jún 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

sisipetka
26. jún 2009

shari pohlavie nechavame az na porod. MM nechce vediet a mne keby doktor povedal, tak do vecera uz by som obrhryzala vankus od vzrusenia, ze mu to chcem prezradit 😀 Tak som sa nechala ukecat a pockam si este takych zopar ... 😉

shaarka
26. jún 2009

😀 joj, tesim sa s vami. tak aj ja budem musiet vydrzat 😵

baletka75
27. jún 2009

Zdravím všechny a měla bych dotaz. 😉
Kamarádka je po operaci SZ pro strumu,plánuje těhotenství,ale neví,jak to bude v těhu s docházením na endokrinologii.Myslíte,že jí budou zvyšovat automaticky dávku Letroxu,aniž by jí poslali na krev?
Dr. jí totiž řekla,že až otěhotní,že se má dostavit hned na kontrolu,ale na krev se chodí týden před kontrolou.
Kdyžtak mi napište IP.
Díky

mabe
27. jún 2009

Ahoj baletko, jsou tady vetsi experti nez ja, ale podle me ano - zvysi se davka, protoze v tehu je treba vic hormonu.

len
27. jún 2009

Baletko, já mám stálou žádanku na krev, se kterou si chodím pár dní před kontrolou do laborky. Pokud bych otěhotněla a na kontrolu mě objednali dřív, tak pár dní předtím prostě se žádankou zajdu na krev. Bez rozborů krve jí hormony nepředepíšou (aspoň seriózní doktor by neměl). Ale je možné, že postup je všude jiný - třeba dr. vezme krev až při kontrole, od oka zvýší dávku a dle výsledků z krve doupraví, nevím... Ono s tím HNED je to taky takové... málokde vezmou hned druhý den, ale třeba až za týden (mně dokonce za měsíc, když jsem byla stabilizovaná) - o ten týden se to zas tak nezblázní...

len
27. jún 2009

Lépe řečeno - buď je stabilizovaná a pak to ten týden-dva nevytrhne. Nebo stabilizovaná není a pak by si měla s otěhotněním ještě počkat. Pouze kdyby stabilizovaná nebyla a otěhotněla navzdory doporučením lékařů, tak pochopitelně běžet k dr. opravdu ihned, ale nesvádět pak chybu na doktory, ale na sebe 😉

mabe
28. jún 2009

Ahoj Len, tak jak to vypada s tebou? Vsechno zatim v poradku? Ja jsem zvedava, co? 😉

len
28. jún 2009

Mabe, no, zatím mám v sobě dvě embrya a čekám, čekám... nic jinýho se asi dělat nedá, test mám v plánu tak kolem 10.7. 😉

mabe
28. jún 2009

Len, budu drzet palecky. 🙂

delfi07
29. jún 2009

to já taky a moc 😉 hodně štěstí Leni

mabe
29. jún 2009

Holky, chci se zeptat. Muzu jakykoliv vitaminy a prasky pri stitnici? Ja mam mirne snizenou, takze nic hroznyho. Ale nekde jsem cetla, ze se vsechno nemuze. 😖

len
29. jún 2009

Holky, díky 🙂

Mabe, při mírně snížené by to snad nemělo vadit, každopádně já všechny doktory informuju, že beru Letrox a kolik ho je, no a naopak u vitamínů je dobré v lékárně uvést, s čím se léčíš... Myslím ale, že jediné podstatné je dostatek listovky, no a tu určitě brát můžeš 🙂

mabe
29. jún 2009

Leni, diky. Me se endo ptala, co jim za prasky. Tak jsem ji rekla listovka, B6 a Sarapis. A ona nic. Asi aji normalni multivitamin muzu ne? Prekvapilo me, ze u Panadolu je napsany, ze to nesmim. Myslim, ale ze je to jenom pri hodne spatne nebo tak. To by me dr. snad rekla.

Jinak palecky drzim porad. At se uchyti. 😉 Ja mam tento tyden plodne obdobi 🙂 , takze sejeme, snad to brzy vyjde. 😕

len
29. jún 2009

No tak se pěkně snažte a třeba pak najdeme // spolu 😉 Já už jsem teoreticky týden těhotná, ale nejsem zastáncem brzkých testů, tak si chci počkat až do 18.DPO 🙂

S těmi vitamíny - ono prostě obecně při jakékoliv poruše štítnice by se mělo opatrně s jódem... A na co multivitamíny - zajdi na trh, nakup kila zeleniny, teď je na to nejlepší doba (aneb takhle nějak já loni nejspíš přišla k toxoplazmóze) 😀

zuzana76
29. jún 2009

ahojteee, nema tu niekdo aj znizenu funkciu pristitnych teliesok? zaujimalo by ma , ake lieky na to berie a ci ma / mal niekedy aj tetanicky syndom, mne sa to asi pred 2 tyzdnami stalo. 😒

zuzana76
29. jún 2009

baby, vidim,ze sa bavite akurat o vitaminoch, ja beriem tiez kyselinu listovu, vitamin E, vytamin B 6, magnezium, zinok, ale nedavam si kady den, ten zinok kvoli vlasom a nechtom, lebo som ich mala hrozne po dlhom kojeni a tehotenstve a magnezium kvoli tej tetanii a ostatne, lebo planujeme druhe babo

mabe
29. jún 2009

Leni, ty mas teda nervy. Ja bych to tak dlouho nevydrzela. Ja se tedka citim trosku nachlazena, tak si sem tam dam sumivy multak. Jinak nic jinyho neberu pravidelne. Kdyz me dr. nerekla nic, tak asi muzu vseho s mirou. Listovku beru kazdej den (ted jsem teda dva dny nemela - musim si koupit).

Zuzi, tak to ja teda nemam. Ani nevim, co je to tetanicky syndrom. 😒 A proc beres B6 a E? Ja jenom listovku.

len
29. jún 2009

Zuzano, já mám klasickou autoimunní hypotyreózu...

Mabe, já už nějak nemám energii na zklamání... Teda aspoň vím, že riziko biochemického těhu značně převyšuje riziko případného MA 😒 Navíc díky mé báječné diagnóze mi dr. řekla, že kdybych bývala testovala dost brzy, párkrát jsem tam ty // před MS už vidět mohla, no, na to bych asi neměla nervy. Prostě chci vidět rovnou krásný silný // bez spekulací (nebo nic), udělám jeden test a hotovo, pak už rovnou na ultrazvuk, chci mít jasno 🙂

mabe
29. jún 2009

Ja mam to stejny jako len.

Len, mas pravdu. Budto MS prijde nebo ne a testnes a huraaaaaaaaaaaaa. Ja to mam trosku jinak. Mam brat po ovulce ten Utros 10 dni a pak se testnout. Pokud nic, tak vysadit a jinak jest dal. A pak co, stejne budu muset cekat, jak to dopadne. Nikdo ti to neni schopnej rict, akorat musis cekat. to je to nejhorsi. Ja minule cekala 1,5 mesice - nejdriv silne krvaceni, pak to zmizelo,pak zase a pak uz zacli krece s tim jsem vydrzela tyden a pak uz to mimisek vzdal. 😒 Ale tedka uz mam silu to dal zkouset. Nebo si to aspon myslim a az to prijde a pokud budu mit zase problemy (spineni atd.), tak nevim. toho se bojim. Nejradsi, kdyby to bylo ukazkovy,ale to by chtel asi kazdej, ze? 😒

len
29. jún 2009

Jasně, no, takhle jsem to mívala taky, až na to, že jsem brala Utr. 15 dní a pak testila... Nikdy nic 😒
Já byla minule ukázková, až jsem najednou slabě zašpinila, jela na pohotovost a bylo to 😒 Na druhou stranu spousta holek začátek těhotenství prošpiní a prokrvácí a donosí zdravý děti, tak holt musíme být optimistky, co nám taky jinýho zbývá, co? 😉

mabe
29. jún 2009

Len, presne tak. Nekdo ani nevi, ze jsou tehu - maji normalka MS a v poho. Rikam si, ze proste se to tak stalo, bylo neco spatne. Je lepsi driv nez pozdeji a takhle to porad byt nemuze. Jsem prohlidla, ze zadny velky problem neni - akorat ta stitnice. Takze by to mely byt jenom nahody.

zuzana76
30. jún 2009

ja mam autoimunitnu hypotyreozu a navyse aj autoimunitnu hypoparatyreozu, teda nielenze mam znizenu funkciu stitnej zlazy ale aj pristitnych teliesok, a tie pristitne telieska sposobuju, ze mam aj zly metabolizmus vapnika a fosforu, a ked mi velmi kledne vapnik, tak to sposobi tie tetanicke krce, cele telo v krci ako pri mrtvici, som chcela vediet ci to tu niekdo ma a ake lieky berie a ako sa mu znasa tato choroba, lebo toto sa mi zda byt vaznejsie ako porucha stitnej zlazy, teda aspon mne to sposobuje problemy vacsie.

Vitamin E beriem lebo je dobry na otehotnenie, lepsie sa oplodnene vajicko uchyti v maternici a vitamin B 6 beriem s tym amgnezium , aby som nemala tie tetanicke krce a este ja beriem aj injekcne vitamin B12 ale to tiez musim, lebo okrem toho mam aj pernicioznu anemiu, to musim tiez brat dozivotne 😒

Ale vas povzbudim, s tymito vsetkymi chorobami som vynosila zdraveho chlapceka a narodil sa v 39 tt a je naozaj sikovny a mudry, len teraz som uz starsia - 33 rokov a chceli by sme druhe babo, ale mam zle vysledky co sa toho vapnika tyka, mala som pred 2 tyzdnami tie krce a to musim pockat, elbo vapnik je v tehotenstve velmi dolezity. Takze zacat mozeme az ked budu vysledky ok.

zuzana76
30. jún 2009

kledne - klesne

len
30. jún 2009

Aha, Zuzano, tak to se přiznám, že si nevybavuju, že by někdo v téhle diskuzi měl takovéhle problémy 😕 To abych byla vděčná, že mám "jen" ty hypotyreózu, co? 😒 Jinak beru 135 ug Letroxu denně, prý to mám na takové úrovni (zánět), jak kdybych ji neměla vůbec, ale když beru léky, tak jsem celkem OK. O příštitných tělískách zatím nikdo nemluvil, ale já neměla ultrazvuk snad šest let... Tak je mi líto, že ti tu moc neporadíme, každopádně přeju, ať se to brzo srovná a další dítko na sebe nenechá dlouho čekat 🙂

zuzana76
30. jún 2009

len, ja beriem 100mg L-tyroxin a na tie pristitne telieska kvapky Tachystin, som zvedava, zajtra idem na vysetrenie 😒

mabe
30. jún 2009

Ahoj Len, jak se citis? 😕

len
30. jún 2009

Mabe, relativně OK, děloha se trochu ozývá, ale do testu ještě 10 dní, takže se může stát cokoliv 😀 Minule se na mě těhotenství neprojevilo absolutně nijak, tak si nedělám iluze, že teď budu zuřivě zvracet nebo tak něco 😉

mabe
30. jún 2009

Tak dockejme casu jako husa klasu. 😉

Ja dneska zacla mirne krvacet. Byla jsem na velke a bylo to. Pak uz to ustavalo. Mozna to byla ovulka, i kdyz by mela byt za 2-3 dny. Uvidime, jak bude rust teplotka. Ale vis, nejak me to neba to spineni. 😠 Asi to u me jinak nejde. Vezmu Utros a bude to ok. Snad.

len
30. jún 2009

Snad jo 😉 Já jsem teď totálně přeutrogestanovaná, jsem s ním opatlaná snad až za ušima - dávkování 2-2-2 denně po dobu 15 dní, tři celý krbice do sebe musím nacpat 🤐