Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

shandy
9. jún 2010

ahojte,
pozdravujem vsetky 😵
simi babatko je krasne a ten palcek, no uzasne 😵 😵
zibi kliiiidek, ani ja nie som este stale tehu 😀

estrellita
9. jún 2010

@zuzumajko jak kyselinu? jako ze te pali zaha? ja jsem to mela do konce 1. trim. a ted obcas taky. nektere dny je to sila, ze at snim cokoliv a vypiju cokoliv - i vodu, tak mam krk v jednom ohni a jine dny jsem naprosto OK. tak snad te to brzy prestane trapit.

@zibi neboj, taky brzy budes 😉

estrellita
9. jún 2010

@simasla to je krasny, jak si cuca palecek 😵
@strouzek dekuju, ja se na to taaaaaaaaaaak netesim 😝 😝

zuzumajko
9. jún 2010

@estrellita no, mna uz aj hrdlo boli z toho 😀 akoze, doteraz nic, ziadna zaha, len ma napinalo, zle mi bolo obcas..uplna pohoda. Teraz si musim aj na noc davat pod hlavu dva vankuse, lebo ked spim na rovnom tak sa v noci zobudim na to, ze ju mam az skoro v ustach 😒 mlieko mi na to trosku pomaha 🙂 no si ma potesila ze to este bude trvat 😀

@simasla skoro som odpadla z toho prsteka 😀 a potom ze babatka si cmulaju palcek, lebo nemaju cumlik!! ved oni sa na co naucia uz v brusku a tam o cumliku nemaju ani ponatia 🙂

estrellita
9. jún 2010

@zuzumajko ja jsem si dokonce koupile rennie, ackoliv jsem si nejdriv rikala, ze to zvladnu i bez toho, ale pak uz to bylo k nevydrzeni, ze jsem bezela do lekarny a vzdy se mi hodne ulevilo 🙂

simasla
9. jún 2010

@estrellita - díky já byla úplně mimo z miminka
@zuzumajko - no a jak pak máš naučit miminko bez dudlíku, to snad ani nejde, když si už v 6,5 cm cumlá paleček 🙂

zibi
10. jún 2010

ahojte..volala som endokrinologicke..a TSH mam 0,67..tak este nizsie ako 0,86 som mala po odbere od gynekologa ale oni to neposielali do specializovaneho laboratoria..
dufam ze mi ta 100ka nebude vela a ze nedostanem este hypertyreozu 😖

estrellita
11. jún 2010

ahoj holky 🙂 pridava foto 3 D UTZ 🙂 nechtela jsem tam jit, ale jak jsem uz psala, byla jsem tam jedna z mnoha tehuli, ktere byly jako ukazkovy material pro doktory na seminari 🙂 trvalo to stejne jako velk UTZ 🙂 a maly se dost predvadel. videli jsme i 3D pindika, takze je to vazne kluk 🙂

estrellita
11. jún 2010

a jeste jeden 🙂

zibi
12. jún 2010

@estrellita: jej krasne.. 😀 ako krasne vidno tvaricku.. 😅 🙂

simasla
12. jún 2010

estrell - no teda - já nejsem moc příznivcem 3D ulltrazvuku a nejspíš na něj nepůjdu, ale u tebe je dobře vidět, že to je kluk i podle tvářičky 🙂 ty rysy jsou jasné...

estrellita
12. jún 2010

@simasla ja jsem taky nechtela, ale sla jsem tam kvuli tem medkum/lekarum, udelali mi to zdarma a jetse se na om neco naucili 🙂
taky jsem si rikala, ze i kdybych nevidela 3D pindika, tak by mi to podle obliceje bylo jasne 🙂

michaelachanel
12. jún 2010

ahojte baby...viete mi niektora poradit??? momentalne berem cipky POLYGYNAX......a nedosla mi mrcha..... moze to mat aj to za pricinu ci v tom bude nieco ine????? 🙂 dakujem za odpoved

jerrymona
12. jún 2010

ahojte baby. davno som tu nebola. mame totiz prisernu horucavu v byte, tak sme väcsinou v obyvacke. pocitac mame v spalni a ked ho zapneme, tak mame este aspon o dva stupne viac. 😝 v noci sa ani neda spat. no dnes asi uz bude prsat, aspon to vonku vyzera nadejne.

@simasla gratulujem k svadbe. tesim sa, ze vam to vyslo a ze ste stastni. a babo je zlate. tiez si cuca palcek ako moja mala. 😵

@estrellita mas velmi krasne 3D obrazky. naozaj to vyzera podla tvaricky na chlapceka. ty kedy ides vypit tu sladku gebuzinu na zmeranie cukrovky? ja idem 1.jula.
a 30.juna by som chcela ist za endokrinologom, som uz zvedava v akom stave sa nachadza momentalne moja stitka.

zibi, shandy, dufam, ze sa coskoro s tehulkovanim pridate aj vy. 😵

baby, ja cestujem v pondelok na slovensko, takze si dam od konika dvojtyzdnovu pauzicku. no potom sa ohlasim a pridam aj nejake nove fotky. 😵 zatial pa

estrellita
12. jún 2010

@jerrymona ja jdu ted ve stredu 😝 😝 netesim se vubec. a v pondeli jdu na krev na stitku. uz mam nejakou paranoiu z jehel, tak to bude zase tyden 😔 drive mi jehly vubec nevadili, ale jak ted do me porad pichaji, tak uz je to i na me moc 😅
uzij si to na Slovensku a tesim se pak na fotky 🙂

@michaelachanel rada ych ti poradila, ale bohuzel s tim nemam vubec zadnou zkusenost

zibi
13. jún 2010

caute kocky..ako sa mate?dnes u nas prsalo tak je chladnejsie..
ako pise yerymona..u nas v byte je tiez hic ..je to na nevydrzanie.. 😝
tak sa majte ... 🙂 prisla som vas len pozdravit 🙂

zuzumajko
14. jún 2010

caute babyyy 😀 ja som dnes bola s babom na NT testost a na zistovani nosovej kostky a na tom ultrazvuku bolo hotove sidlo! 😀 keby ste videli! ono si to tam hovie, plava, nozickami rucickami rozhadzuje (asi diskutuje samo so sebou o volbach 😀 ) pasticku si strka do ust (nechapal ani doki!!) no ja som sa po prvykrat rozplakala, ze co to to moje babo stvara a ake je zive 🙂 uplne som bola dojata 😀
Inak ako casto pocas tehu chodite k endokrinke? mna objednala co som teraz bola v maji az na oktober... 😒 ja chodim kazdy polrok a asi to ona nemieni ani teraz riesit inak..ako je to u vas?

strouzek
14. jún 2010

ahoj holky, jak se vede? víkend pekelně krásnej ale dneska totální hnus, je o 20 stup. méně a leje a leje, takže jsme se vrátili o 14 dnů nazpět 😝 zřejmě může být jen neskutečně vedro nebo neskutečně hnusně nic mezi tím 🙄

zuzu gratuluju naše neluš si taky začla strkat ruku do pusy už od 12 tt a zůstalo jí to doteď, dudel odmítá ale ruce to je žůžo 😀 jinak s těma kontrolama no v prvním trimu jsem chodila častěji to jsem tam byla asi 4x za první trimestr ale pak už jsem chodila jednou za 6-7 týdnů zhruba. naposled jsem pak byla myslím ve 33 tt a pak až po šestinedělí, ale říkal mi že kdybych měla hodnoty špatný chodím časteji
estrel krásný fotečky z utz, jéé to je až neskutečný že taková někdy byla neluška, ona už vůbec není to pidimiminko, je velká dlouhá, směje se, vykládá, natahuje ruce...přitom jí budou teprve 3 měsíce ale mě přijde jakoby s náma byla odjakživa a pořád mi nedochází že je to to samý mimčo co se ukazovalo na fotkách na utz 😀

strouzek
14. jún 2010

jinak holky nevím jestli jsem vám to psala, min. týden mě bodnul komár či nějaká jiná svině otekla mi noha úplně zapálený flek tak jsem vyfásla dvoje antibiotika takže ráno jsem jak narkoman, antikoncepční prášek, euthyrox, a dva prášky antibiotik no děs, pěkně je mi z toh blbě a cítím se slabá jak moucha.doufám že mi to nerozhodí štítku a nebo nedej bože abych to snížilo účinek antikoncepce, těhu teď fakt být nechci 😀 i když je fakt že teď už týden nic nebylo tak to je asi nejlepší ochrana 😀

simasla
14. jún 2010

Ahoj holky u nás nic nového - rosteme, rosteme a snad se máme dobře 🙂
jinak strouži - to byla nějaká ale hnusná sviňa - tak hlavně ať zaberou ATB - takový xindly - kdo to vymyslel, aby to otravovalo na světě :D.
No a s tím sexem - promiň jestli je to příliš osobní otázka, ale jak to šlo po porodu(spíš tedy po šestinedělí), teda jako fyzicky jak jsi se cítila? Já si to totiž nedokážu představit, trošku jsem načetla a to jsem asi neměla dělat... informace o postupném zabalování dělohy atd. to jsem se snad měla nechat překvapit - na takové "radosti" 😖 😅

estrellita
14. jún 2010

@strouzek taky mi prijde neskutecny, ze z toho 8 mm mrnouska, ktery byl na zacatku, uz je to tak "velke" dite 😵 😵 tesim se na nej, moc 🙂

@zuzumajko v prvnim trimestru jsem byla 3-4krat, to uz si napamatuju na krvi, aby me hlidali, jednou primo na KO v ordinaci, ale na tu krev jsem chodila casto. no a po 12 tt to je co 8 tydnu

strouzek
14. jún 2010

simi neboj já si taky načetla a odposlouchala vyprávění od zkušených rodiček jaký to je mazec první sex a bla bla ale žádná hrůza to nebyla. spíš se člověk bojí ale reál je pak naprosto v pohodě a náhodou byl parádní 😉ještě v porodce jsem říkala že to nebude šestinedělí ale šestiletka že mě nikdo nedonutí do sexu dřív jak za 100 let ale pak jsem sama manžu šla znásilnit 4 týdny po porodu 😉

zavinování dělohy není příjemný ale to se projevuje spíš jen ten první týden dva (teda aspoň já to tak měla) vždycky když jsem malou přiložila k prsu (i když jsem žádný mlíko neměla) spustilo tělo oxytocin a začla mě šíleně bolet děloha a začla jsem hrozně krvácet. každopádně se to dá přežít,nejvíc to bolelo první dny po porodu,oni píchají už na porodním sále něco aby se to lépe zavinulo a říká se že těm co kojí se to zavine lépe no já nekojila a přesto se to pěkně zavinulo, každej den jsem pozorovala rozdíl jak se mi zmenšuje břicho a krvácím méně.(měla jsem někdy břicho takovou prohlubeň) co se týče pocitů v šestinedělí tak přiznám že já jsem se fyzicky cítila dobře, jen ten první týden po propuštění z porodky jsem se cítila unavená ale úplně stejně bych se cítila po jakémkoliv pobytu v nemocnici. co se týče zašití já byla zašitá durch vevnitř i zvenku milion stehů, táhlo to jako čert tak jsem se pořád sprchovala aby to bylo "ve vlhku" protože pak se ty nitě natáhli a nebolelo to ale po cca 3 týdnech vypadli bylo vše zase normální.
jediný co byl asi největší mazec byla psychika, já jsem byla v porodnici za hysterku, když mi malou odnášeli na to ozařování kvůli žloutenky tak jsem řvala jak tur, protože mi přivezli prázdnou postýlku zpět na pokoj a viděla jsem malou v tom inkubátoru se zavázanýma očičkama, řvala jsem kvůli kojení protože jsem byla jediná na oddělení která nekojila a sestry na mě nepříjemné no prostě děs. doma to bylo lepší ale zase tím že jsem měla doma problémy s kojením a od začátku jsem přikrmovala bylo to na mě asi moc, hodinový pokus o kojo a pak jít dovařit sunar malá protivná kvůli toho že jí z mýho mlíka bolelo břicho atd. takže ty první 2 týdny kdy jsme se pokoušeli kojit jsem byla náladová dost ale když jsem kojit přestala okamžitě jsem se zklidnila a hlavně začla jsem mít i chuť na manžu,protože jájsem třeba při koju měla že mi nejen vadila představa sexu ale i jakéhokoliv dotyku, vadila mi od manži i pusa prostě jsem se pokaždé odtáhla ale když jsem kojit přestala okamžitě to přestalo.
každopádně to hodně záleží na tom jaký budeš mít porod, jaký budeš mít personál v porodce a jaký budeš mít prostředí doma,jestli ti kojo půjde atd.

ale i tak bych obecně bych řekla že lidi z toho dělají většího strašáka než to je, přežít se dá všecko a přirovnala bych to něpříjemné mrše, ženská je náladová, unavená a fest krvácí nic horšího od toho fakt nečekej 😉

strouzek
14. jún 2010

a co jinak holky ať furt nemeleme o těhu a porodech jak se máte?

simasla
14. jún 2010

fííha děkuju za vyčerpávající odpověď... a tak nějak jsi mě uklidnila.. však já vím, že see to přežít dá, jen občas když něco čtu tak jsem mimo, pak zavolám ségře a ta mi řekne, já už si to ani nepamatuju 😀 no má 11 letého kluka, tak na to má právo.. takže moooc děkuju
jinak se mám fajn... jsem čerstvě vdaná a ještě nemám nikde nahlášenou změnu jména, tak se na to vrhnu a vytvořím nějaký všeobecný dopis a pak to všudee rozešlu. Zítra budeme mít fotky 🙂 tak už se těším

strouzek
14. jún 2010

no jo to víš já jak se rozepíšu nejsem k zastavení 😀 kdyby něco tak jsem na koníkovi furt takže pak se můžeš na cokoliv zeptat ale určo to zvládneš, já se na plno věcí neptala prostě to tak nějak nastartovalo samo
jéé no jo ty ses vdávala, no já měla nejvíc lítání po úřadech to byl děs si všecko změnit na nový jméno , ze začátku jsem si říkala že si na nový jméno asi nezvyknu a teď po 3. letech mi zase přijde hrozně divný když mě někdo osloví jménem co jsem měla zasvobodna 😀

carrie84
14. jún 2010

Ahojte babule 🙂
Baby mam otazku - viete nieco o prolaktine? Co znamena, ked je vysoky? Uz som nieco smejdila aj tu na koniku, ale ak k tomu niektora nieco viete, budem rada 😉 Kamoske to dr. nasla pri hormonalnom profile a to chuda teraz stresuje napriek tomu, ze jej dr. vravela, ze to nie je ziadna tragedia 🙂

Inak - ako dlho po porode sa chodi na kontrolu so stitkou? Do polroka, ci podla situacie? Neviem, ci budem schopna rozlisit priznaky stitky a normal "novomamickovsku" unavu 😒

strouzek
14. jún 2010

carie no o prolaktinu je tady na koníkovi dost tématek, vím že to měla jedna koníkovka z jinýho tématu od nás, brala na to prášky měla nějaký problémy s mrchou a ovulí myslím ale teď je už těhu takže se ten prolaktin dá vyléčit , jinak o něm nic moc nevím.
na kontroly se chodí po šestinedělí a pak podle toho jaký máš na tý kontrole hormony, teda aspoň u mýho dr., po šestinedělí jsem je měla v pořádku tak mi řekl že se uvidíme za půlroku tak jsem z toho pochopila že kdyby byli špatné tak bych přišla dřív. tu únavu no tu nerozlišíš, mě se na ní ptal jestli se necítím unavená tak jsem se začla smát jak bych mohla být na mateřský unavená že? 😀

zuzumajko
15. jún 2010

@simasla ty si vlastne decemrova ako ja!! cakame teda v ten isty mesiac babo 😀 a zistite si co to bude ci ani nie?

simasla
15. jún 2010

Ahoj zuzu – no vidíš ano já jsem prosincová a to víš, že si necháme říct, co to bude, jen nejsme ještě rozhodnutí, zda to budeme doma rodině říkat, či zda je necháme v nevědomosti. No a jméno Šimon se nám taky moc líbilo, ale u nás má svátek v prosinci a to bychom tomu drobečkovi nemohli udělat, takže nakonec jsme zvolili jiná jména.

estrellita
15. jún 2010

@carrie84 berou se na to leky, aby se snizil, myslim, ze je to dobre resitelny problem. jen ten vysoky priolaktin nejak asi zamezuje ovu, myslim.

strouzi, myslim, ze to byla blanka.k - ta mela prolaktin a snad i stitku a buh vi, co jeste a uz ma snad dite u sebe 😉