Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
11. dec 2008

no přesně, jako já bych stejně ty 2 roky nedodržela to jsem řekla dr. hned, že ať nepočítá s tím že ho budu poslouchat že jsem ochotná počkat půl roku ale víc ani den. to mě tehdy naštval prej kam spěchám jsem mladá tak do 30 času dost 🙄 děti se dělaj podle kalendáře jo? jako bude mi 26, za dva roky by mě bylo 28 pak třeba zase problémy a zjistím že mi je 30 a mimčo nikde a hlavně já chci dítě teď páč se na to cítíme s manžou a máme zázemí atd. takže tak, no chlapy to prostě nechápou.

len
11. dec 2008

Já ti hele nevím 😒 Taky jsem měla ze začátku takovej přístup, ale čím dýl to nešlo, tím víc jsem nabývala přesvědčení, že až to půjde, tak to půjde... Ale fakt jsem si k tomu musela dospět, a to teprve v okamžiku, kdy mi došlo, že ať budu dělat cokoli, přírodu prostě neoblafnu 😖

krista
11. dec 2008

Zvedavko nečetla jsi pravidla? 😅 Posílám IP 😉

Ježiš Dasa krvácí? ☹ Chudinka, doufám, že se mimčo bude pořádně držet, taky jsem na začátku špinila (ale jen špinila, nekrvácela...) a jak řekla Len Kristýnka je na světě, takže držím palce ať máš taky mimi za 9 nebo už 8 měsíců na světě!!! 🙂

Strouzku jsi v pohodě po operaci, co hlasivky? Toho jsem se já nejvíc bála. Neboj mimi bude ani se nenaděješ 😵

mabe
11. dec 2008

Ahoj holky, mate pravdu. Pravidelne brat prasek a bude to. 🙂 Z tech vitaminu jim lenom listovku. Jeste teda beru Sarapis na zpraveni cyklu. Tehu by to nemelo pripadne vadit . Jeste chci mit vysetreni te hematologie a potom trada. 🙂 Ja jsem pred druhym tehu zjistila, ze nijak nepomaha se na upinat na to - kdy a aby to vyslo. Vim, ze je to tezky, ale je to tak. Po 6 mesicich snazeni jsem si rekla, no jeste naplanuju nejakou peknou dovolenou a akce na prazdniny (byl duben) a pak se zamerim na to - proc to nejde spolu s dr. A fiha - behem mesice jsem byla tehu. Snad to uz priste bude ok. Jasne, stava se to i potreti, ale to uz je dost. Uz zase zacinam citit silu na to zkusit dalsi pokus. Zni to asi divne, ale je to tak. Pochopila jsem, ze privest na svet dite je strasne krehky a je to skoro az zazrak. Jee, to sem se teda rozepsala. 😀 Proste sem to chtela napsat, tak kdyztak za to sorry. 😒

len
11. dec 2008

Mabe, kdybys věděla, kolik dovolených já během snažení absolvovala 😀 Ale musím říct, že mě za ně doktoři vždycky chválili, říkali, hlavně se k tomu moc neupínat a netrčet celý rok doma s tím, že za měsíc už budu těhu a nebudu smět nic. no tak když už jsem neotěhotněla, aspoň jsem poznala kus světa 😀

Moc by mě zajímalo, jak je na tom Dasa, nějak se neozývá, snad je to OK 😕

strouzek
11. dec 2008

kristi ahoj, hlasivky v pohodě, hned po probuzení z narkozy na mě mluvili a musela jsem říkat Brno 😀 pak chodili snad co hodinu a furt řekněte Brno aby zjistili jak mluvím ale jinak pohodička, s hlasivkama fakt problém nebyl jak u mě tak u té druhé paní co jí ten den brali štítku. snad jen první dny říkal manža že mám o malinko jiný ton hlasu, prý hezčí normálně mám spíše písklavý. jediný co je na tý operaci blbý že bolí ta jizva no a že když se vstává tak jsem si musela držet hlavu měla jsem pocit že mi upadne. byla jsem jak bezhlavý rytíř z arabely co si drží hlavu aby mu držela. 😀 U tý operace jsou nepříjemný jiný věci a to ta narkoza několik hodin, pak den na jipce, zle po narkoze, a kapačky. co se týká krku 2 dny jsem měla v krku dreny ze kterých má kapat případný hnis a binec ale mě z toho teklo jen pár kapek krve a víc nic.Spíš nejde ležet na boku tak se několik dnů leží na zádech takže záda bolí jak čert. teď už to mám pryč a jen zítra pujdu na stehy. bolet no jizva bolí jak se stahuje, je to pořád citlivý ale dle lidí co mají za sebou těžký porod a operaci štítky tak prej porod je horší no. I když upřímně kdyby šel vrátit čas tak nevím tak jistě že bych tam šla ale snad jo. přežít se to dá, jestli to přežila taková poseroutka jako já, přežije to každej 😉

mabe no vidíš pujde to neboj, prášků se neboj, jediný co si musíš pamatovat je že v těhu a vlastně i před těhu se nenechávej odbít doktorama jak to neva a dobrý není co řešit. já po svý zkušenosti se už nedám odpálkovat a prostě co si nevyřídím a nevydupu to nemám. jestli znovu otěhu tak žádný kontroly co 5 týdnů a bez léčby, hned vlítnu na gyndu a ke štítkaři a budu je otravovat klidně 3x do týdne 😵

strouzek
11. dec 2008

jinak s tou dovčou no to říká spousta lidí že nemyslet na to a dovča. no tak u nás to nezabralo, když jsem si dala dovču a nemyslela jsem na to tak nic a v měsíc kdy jsem byla v totální psychické krizi že se pořád nedaří a už jsem házela flintu do žita tak se podařilo. dokonce v den kdy jsem otěhu jsem po sexíku ležela na posteli a řvala že stejně nikdy neotěhu že to nemá cenu se ani snažit no a vidíte 😀

len
11. dec 2008

No, jestli oni s tím 3x týdně něco zmůžou 😀
Ono se to s tou štítnicí mění pozvolně, mně kdysi odmítli zopakovat po měsíci testy, protože za tu dobu nemělo moc šanci se to hnout, důležitý je hlavně jít tam co nejvíc na začátku. I když konkrétně já tím, že fakt mám už mnoho let vyrovnanou substituci, tak si mě endokrinoložka s klidem objednala až na 10tt a jsem si jistá, že nepochybila. Ale je fakt důležitý brát ty léky!
No a s gyndařema... ti tam toho taky moc nevykoukají. Taky jsem měla ze začátku chuť chodit tam dvakrát do tejdne, jenomže co by s tím zmohli, když už se embryu nechtělo dál žít? Dokonce jsem měla vysazenej Utrogestan, z čehož se většina laiků chytala za hlavu, jenomže fakt je, že MA není na základě nedostatku progesteronu, to už bych potratila mnohem dřív. Naopak jsem ho měla nadbytek i bez léků. Takže když to shrnu, já se obávám, že víc jsem fakt udělat nemohla 😔

strouzek
11. dec 2008

já vím len já to taky tak říkám jestli bylo něco špatně s plodem gyndař to nezmění ale změnil by aspoň to co jsem zažila teď. byla jsem tam na konci 7 tt a vše v poho tak mě objednal za 5 týdnů no jenže mezitím jsem potratila, no vlastně cca 4 dny po kontrole a já těch skoro 5 týdnů žila v klidu a na mimi jsem se více vázala. fotila jsem si bříško , nakupovala protože jsem si říkala jsem skoro v 12 tt co se může už stát, no a pak jednou na záchodě růžová krev a pak to šlo ráz naráz a skončila jsem v nemocnici se šíleným krvácením a hrozila mi otrava, prý jsem měla v sobě mrtvý plod hrozně moc dlouho takže tak no. teď jestli se má něco stát tak to chci vědět dřív a nenosit v sobě mrtvého mimíška.

a co se týká štítky neříkám že mi měl dát léky hned na první návštěvě ale měl mě vzít aspoň na utz krku, chodila jsem tam co3 týdny, za to krátký těhu jsem tam byla asi 4x, pokaždé prohmatal krk a nazdar léky netřeba a až po potratu udělal utz a uviděl štítku zvětšenou, hodnoty čímdálhorší a ještě uzlinu takže tak no. mohlo se to řešit podle mě dřív, protože jsem tam byla kupříkladu 10. září a v poho nic nehrozí s lékama počkáme no a pak jsem tam byla 30.zář(ezitím jsem potratila)í a to už najednou utz a najednou začal vyhrožovat operací nebo radioléčbou nebo léčbou a zákaz otěhu 2 roky. jakože by se mi štítka tak zničila za 20 dnů ??? podle mě předtím si říkal dobrý neřešíme a až se něco stalo tak se rychle řešilo a to jsem tam chodila snad co 14 dnů.

len
11. dec 2008

No, já ho v sobě nosila asi 14 dní, taky to chudák vzdal krátce po kontrole 😒
Ale s tou štítkou jo, to tě měli hlídat od začátku, to máš pravdu.

strouzek
11. dec 2008

no prožili jsme si obě toho plno ty bohužel víc, vzpomínám si jak si našla // moc jsem ti to přála, zvláště když to bylo po ivf. ach jo kde je ta spravedlnost kdo jiný by si zasloužil mimi víc jak ty.

len
11. dec 2008

Ale tohle přeci není o zásluhách... Čím já jsem si zasloužila svýho báječnýho muže 😉 Prostě někomu se povede a někomu ne, to je holt příroda... Nějak se snažím naučit netrápit se věcma, který neovlivním.

strouzek
11. dec 2008

no to máš taky pravdu já si po revizi jen říkala hlavně že je v pořádku manža, přijít i o něho tak nevím on jediný mě držel na nohách. ale neboj mimča se dočkáme a budem super maminy protože to dítko bude tak vymodlený

mabe
11. dec 2008

Holky, miminek se urco dockame. Ja na manzu taky nenecham dopustit. Pri prvnim tehu jsem spinila od zacatku, ale dr. rekla, co se ma uchytit, tak se uchyti. Takze jsem normalne chodila do prace a delala vsechno a pak najednou v 10tt rekla, ze mimi je 8tt mrtvi. A po druhe jsem od zacatku krvacela a musela lezet a nic nedelat jenom na zachod a manza byl zlatej. Dokonce jsem poznala, ze umi aji zehlit. 🙂

krista
12. dec 2008

Strouzku tak já bych umřela ležet jen na zádech 🤐 já prostě na zádech ležet nemůžu, neusnu tak, nikdy tak nespim, takže pro mě by to bylo utrpení... i když jak jsi to srovnala s tím porodem, tak po porodu jsem taky musela ležet na zádech, jinak to nešlo (kvůli šití nebo bolavým prsům) a záda mě taky bolely jako čert, kvůli křížovým bolestem který jsem měla přes 24h 😝 Tak ti držím palečky ať jsi brzo úplně fit a hned otěhulkovatíš 😵

Vlastně všem držím palečky ať vás štítka nezlobí a brzo jste tu samý těhulky! 🙂

zvedava17p
12. dec 2008

ahojte,

ja som si včera až večer prečítala správu od endokrinológa a mám také isté výsledky, aké som mala na začiatku liečby, keď som nebrala žiadne lieky ☹

len
12. dec 2008

Fakt ty samé? Po několika měsících na 50 Letroxu?
No tak to už bylo fakt na čase, aby ti to zvedli... Ono to chvíli trvá, než si to sedne a štítnice, potvora, se taky přizpůsobuje a mění...

zvedava17p
12. dec 2008

Veru, skôr ako som začala brať lieky mi brali v priebehu 2 týždňovi krv 2x- 1x som mala TSH 15,54, potom 14,47 a teraz po roku liečenia mám TSH 14,47..... a to som brala Euthyrox 75 ☹

len
12. dec 2008

To je zvláštní... Koukali na tebe ultrazvukem? Asi bych si vydupala další kontrolu po třech měsících, co budeš brát tu zvýšenou dávku.

zvedava17p
12. dec 2008

v marci idem do Ľubochne a to už som na kontrole vedela a preto som nedupala 🙂 ..... ale aj tak keby mi tie výsledky povedal doktor priamo, tak sa nezdržím.

No doktor žiadny ultrazvuk nerobil, iba mi sestrička odmerala tlak a on ma objednal o 9 mesiacov na kontrolu a na kontrolné krvné testy po 3 mesiacoch, ale že to si mám len zavolať po výsledok.

Uvidím ako to bude vyzerať v Ľubochni a potom budem chodiť už iba tam, alebo si budem musieť nájsť iného dokiho doma...tento nemá zmysel....len nepoznám žiadneho a to že pôjdem k inému, ešte neznamená, že bude dobrý...

len
12. dec 2008

Budu držet palce, pak poreferuj 🙂

delfi07
15. dec 2008

Ahoj holky,
zdravím všechny, Dáši, strašně moc štěstíčka, ať se vás drží jak klíště!!! Dej když tak potom vědět, co nového - hlavně ať to dobře dopadne

strouzek
16. dec 2008

ahoj holky, hlásím že už jsem dostala svojí první krabičku léků a odteď až do konce života. no byl to zvláštní pocit koukat na ty prášky a vědět že se jich už nikdy nezbavím. Beru Euthylox 100, mám přijít za 6 týdnů na odběry aby se koukli jak se ty hormony srovnali a budu chodit co půl roku ze začátku a pak 1x ročně. no dobrý, dr. chválil jizvu, znovu mi zopakoval že jsem udělala moc dobře že jsem neotálela prý bych na tý operaci jednou skončila tak jako tak a když chci mimi je to prý investice do budoucna. teď už mám prý jen mimíškovat a hned jak najdu // mám se stavit a trošku si mě pohlídaj ale jinak dobrý. co se týká mě, krk už skoro nebolí, spíš jizva šimrá, tělesně je to taky lepší už se necítím tak unavená, jediný na co mě upozorňoval tak že prý ze začátku se můžou objevit problémy jako třes rukou, bolesti hlavy a nebo deprese, všecko je ovlivněné tou hladinou hormonů v těle. ale jinak jsem spokojená.Dr. mi navíc řekl že je nás jak hub po dešti, prý listopad a prosinec nedělal nic jinýho než vypisoval papíry na operace 😀 tak říkal že je asi nějaká osvěta že chodí samé mladší ženský že chcou operaci, dřív je přeléčoval a přesvědčoval a teď chodí samy a vyžadují dát štítku pryč. 😵

mabe
16. dec 2008

Ahoj holky,

tak ja uz tyden jim po ranu prasky Letrox 50. Trosku me to rozhodilo cyklus se Sarapisem. Jim ho 2x denne mimo jidlo - na spraveni cyklu prirodni cestou. A tedka rano mam na lacno Letrox a pak nejak zapominam a nestiham ten Sarapis. Nejak to musim vyladit. Na gyndu jdu 5.1. s vysledkami ze stitnice a chci se nechat jeste objednat na hematologii. Mam z genetiky jeste jednu mutaci. Nic nenormalniho, ale ja to chci jeste podchytnout odborniky. Pak jeste poslu manzu na spermose a hura na snazenicko. Nechci nic podcenit. Dvakrat uz to stacilo.

Strouzku, tak to je fajn, ze se citis dobre. A drzim palecky na blizke //. 😉

dasa24
17. dec 2008

ahoj holky,

Dnes mě čeká revize, včera jsem začla trochu špinit a šla jsem k Dr., už nebije srdíčko.
Holky proč já mám takovou smůlu? Porod v 6 měsíci a ted zase tohle.
Dnes má mamka narozeniny, tak jsem ji dala hezký dárek.

Jsem úplně psychicky na dně, doma to zrovna taky neklape takže když se daří tak se daří....Manžel mi strašně ublížil a ted jsem na všechno sama

zvedava17p
17. dec 2008

Oooo dasi to mi je fakt ľuto ☹

Držím palčeky nech sa to s manželom dá čo najskôr do poriadku a napriek tejto smutnej správe budeš mať pekné Vianoce.....

Ten svet je ale nespravodlivý....ženy čo ani deti nechcú, sú tehotné a rodia ako na bežiacom páse....a my..... 😠

mabe
17. dec 2008

Dasi, sice te nejak neznam. Semka chodim sem tam, ale je me to lito. Ten zivot je fakt svine. Vim, ze je to strasny, ale ty to zvladnes uvidis. Drzim palecky

petreva
17. dec 2008

DASI, nevím, jak vyjádřit, jak mi je líto, co tě potkalo 😔 ...ráda bych ti poslala aspoň trochu energie na překonání takového těžkého času... 😔 moc moc přeju, aby ti nový rok přinesl už jen samé hezké okamžiky a vytoužené miminko do bříška!! Drtž se

len
17. dec 2008

Daso, každý den sem nakukuju, jestli náhodou nepísneš a dneska takový smutný zprávy 😔 Drž se, holka, drž se! Kdybych mohla s čímkoli pomoct nebo kdyby ti třeba jenom udělalo dobře někdy zajít na kafe a pokecat (mně to pomáhalo), písni IP 😉 Moc dobře vím, že teďka to chce jenom a jenom čas a sebevíc slov útěchy to nespraví, tak aspoň přeju, ať se to srovná doma... Já to přežila jenom díky chlapovi 😔

delfi07
17. dec 2008

Jej Dáši, to je mi hrozně moc líto, doufala jsem, že když nepíšeš, tak je ještě nějaká šance - jsou věci, nad kterýma by člověk prostě kopal a řval (jestli ti to pomůže, klidně to zkus). Jsi úžasně statečná - přeju ti hrozně moc štěstí, ať už je příště všechno v pořádku!