Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

estrellita
7. aug 2010

@jerrymona jj, to teda 😀 ale ted jsem sama nefotila, takze posledni mam na prelomu 29/30 tt a budu fotit v utery, to budu 33 tt, jezis, to je srasny cislo 😀 ale poslu ti do IP link s tehotenskyma fotkama, co me fotila kamaradka 🙂

@bellka tak jsem zvedava na kontorlu a budu drzet palce 🙂 urcite nam pak prijd rict 🙂 utika to siiiiiiiiiiiilene 🙂

jerrymona
10. aug 2010

ahojte babenky. vcera som bola u gynekologicky a mala je chvalabohu v poriadku. otocena je dolu hlavickou, dufajme, ze tam aj ostane a vazi 1543g. 😵

@estrellita uz som zvedava na tvoje brusko. posli mi do IP. 😉

hencidlo
10. aug 2010

caute zienky ja som uz z tej stitnej zufala stale je na 5,2 - 5,6 volala som aj do Lubochne, ze ci s tym netreba nieco robit a oni mi povedali, zevraj pre otehotnenie by to nel byt ziaden problem, tak tomu potom nerozumiem lebo zaj gyndos povedal, ze je to vela a malo by to byt tak do 2,5. co vy na to?

estrellita
10. aug 2010

@jerrymona krasna holcicka 😵
fotky uz jsem poslala 🙂 jinak jsem byaůl vcera na kontrole a maly uz je taky hlavou dolu, za ty dva tydny se otocil, tak doufam, ze uz tak zustane 🙂

estrellita
10. aug 2010

@hencidlo moje nedokrino rika to same, co tvuj gynekolog. Zkus zavlat jeste jinemu endokrinologovi 😉

adetka
10. aug 2010

@hencidlo urcite trvaj na znizeni hodnot... uz som tu raz davala link na odborny clanok, v ktorom sa jednoznacne potvrdzuje, ze pri hodnotach nad 2,5 je vysoke riziko spontanneho potratu
http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&...

hencidlo
10. aug 2010

@adetka, ved som im aj tak hovorila, ze co mi povedali u gyndosa, ale oni povedali, ze ked by mi zvsili davku tak mi zas stupne T4 a to ze je zasa zle, tak ja uz potom neviem 😢

estrellita
10. aug 2010

@hencidlo a kolik mas T4??

hencidlo
10. aug 2010

@estrellita mamvam od 18 - 20,7 mi to tak kolise ako aj TSH od 4,9 - 5,6, tak ja uz neviem kde je pravda 😝

happyteddy
11. aug 2010

Zdravím, celkem koukám, že hodnoty, které tady u TSH uvádíte jsou poměrně nízké oproti těm mým hodnotám. Teď jsem nakoukla do svého mailu a jeho přílohy na poslední výsledky a 22.6. jsem měla honoty TSH na 14,59. beru Letrox 3x týdne 150mg, po zbytek dnů 100mg. Je to boj s tou štít. žlázou. JInak loni jsem měla spontánní kompletní potrat ve 12.týdnu. Ale neklesám na mysli. Beru metformin a k tomu Clostylbegyt mám na dva měsíce, zvolila jsem i alternativní léčbu a to reflex. terapie a vyrovnání energiií . uvidíme. Happyteddy 🙂

zvizatinka
11. aug 2010

@estrellita - já bych šla k jinému, ale u nás najít kvalitního dr. a přijímá nové pacienty je docela složité.

Holky, pozor, vypadá to, že (snad) už je mimi v bříšku 😉 😵 ještě nevím, na test je brzy, ale cítím, že je "něco" jinak, tak snad se mi to nezdá 😀 to pak budu muset vysadit Letrox, že? Beru 1/2 denně. Ale pššššt 😉 😉 😉

adetka
11. aug 2010

@zvizatinka ... nie vysadit... budu ti musiet upravit davku... hodnoty zvyknu v tehotenstve skakat... a viest k MS

adetka
11. aug 2010

@zvizatinka ... a drzim palce, aby sa objavili dve ciarky 😉

zvizatinka
11. aug 2010

@adetka - ano, ano, už jsem se dočetla. Děkuji! 😉 Můj "super" praktický dr. mi řekl, že určitě vysadit 😠 kdybych měla kam, tak od něj jdu okamžitě pryč!!!!! 😝 Nechápu, PROČ mě nemůže poslat k endokr., co má za důvod... bože 😔 Snad se objeví, cítím, že v tom břiše něco mám, tak doufám, že to bude mimi 😵

estrellita
11. aug 2010

@zvizatinka vysadit urcite ne, naopak te budou vice sledovat a davu spis navysovat 😉 tak drzim palce, at je pocit i potvrzen 🙂

estrellita
11. aug 2010

@zvizatinka tak od takoveho praktika bych hodne rychle utikala. kdyz tak to reklni tvemu gyn, on te taky muze poslat k endokrinologovi 😉

zvizatinka
12. aug 2010

@estrellita : já vím, já taky 😅 ale není zatím kam 😔 zkusím to říct gyndr. a uvidíme 😉 díky 😵

jerrymona
12. aug 2010

zdravim vas babenky. 😵

@zvizatinka od takeho lekara by som brala nohy na plecia aj ja. urcite sa daj co najskor vysetrit od endokrinologa, aby ti mohol predpisat vhodnu davku liekov.
inak, nerobila si si este testik? drzim palce, aby dopadol pozitivne. 😉

jerrymona
12. aug 2010

dnes rano som sa odfotila. moj pupcek.

jerrymona
12. aug 2010
estrellita
12. aug 2010

@zvizatinka tak drzim palce 🙂

@jerrymona to uz taky neni zadny mali pupik 😀 moc hezky 😵

jerrymona
12. aug 2010

@estrellita oproti tomu, ako sa za tie dva mesiace este zväcsi, je asi maly. 😀

jerrymona
12. aug 2010

@estrellita ty si uz do albumu nejdes davat ziadne fotky tvojho bruska pre porovnanie s inymi tt?

estrellita
12. aug 2010

@jerrymona ja jsem ted dlouho nefotila 🙂 ale napravim to v utery, to budu 34 tt 🙂
no ja si rikma, ze uz se preci nemuze zvetsovat...............a muze 😀 😀

jerrymona
12. aug 2010

@estrellita ani ja si neviem predstavit, ze sa moje brusko este zväcsi, uz teraz je dost velke. no babo musi este rast a pribrat. 😵

zvizatinka
12. aug 2010

@jerrymona - nene, nerobila 😉 myslím, že je ještě brzy, počkám, jestli dorazí MS nebo ne a v pondělí nebo úterý testnu 😵 zatím BT neklesá, nechám se překvapit. Když to nevyjde, nevadí, tento měsíc je první snažilkovský 😀
Máš pěkné bříško 😵 taky jsem rodila v říjnu, je to krásnej měsíc 😵 měli jsme moc hezké počasí na kočárkování.

Holky, endokr. má asi dovču, páč nebere tlf, tak uvidím příští týden, zkusím mu zavolat a holt si to zaplatím 😅

jerrymona
12. aug 2010

@zvizatinka a ktory dpo si? uf, to mas ale nervy. 😀 ja by som asi uz testla. aj ked ja uz som sa snazila dlhsie, takze som bola uz cela nervozna, ci to vyslo alebo nie. 😅

ak by si naozaj mala byt tehotna, tak by si si mala termin u endokrinologa vybavit co najrychlejsie. aby ti mohol zvysit davku. ak je tento na dovolenke, tak chod k niekomu inemu. 🙂

zvizatinka
12. aug 2010

Víš, co jerrymona , chtěla bych tam jít, až to budu mít potvrzené i od gyndaře 😅 🙂 V pondělí se uvidí, možná to nevydržím a testnu dřív 😀 řekla bych, že jsem tak 13. DPO 😉

zvizatinka
14. aug 2010

ahoj holky, tak jsem to nevydržela, testla jsem včera a nic 😉 asi je ještě brzy. MS bych měla mít od zítřka. Teplota stále vysoká, tak uvidíme příští týden 😵

estrellita
17. aug 2010

@zvizatinka tak jak testovani? 🙂

@jerrymona tak tady je certsva fotka pupku 😀 v albu pak muzes kouknout a porovnat s ostanima tt 🙂