Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

jerrymona
5. sep 2010

@estrellita no ze si to ty, tak ti odpustam. 😵 😀 😀 😀 len som zvedava, ako si uz pokrocila. 😵
@sovicka_ jej super, ze ti tehu vyslo, teraz drzim palceky, aby u lekarky vsetko dobre dopadlo. 😉
ja som bola u gynekologicky myslim ze v 6tt a srdiecko este nebolo vidno, len gestacny vak. potom som prisla o tyzden a srdiecko uz bolo. 🙂 takze verim ti tie nervaky, clovek najprv caka, ze otehotnie a potom sa boji. velmi ti drzim palceky a trpezlivost. 😉

estrellita
5. sep 2010

@sovicka_ 😀

@jerrymona ty jo, mne prijde, ze jsem nejak moc nepokrocila, ze je ted docela stejne, nebo max o trosku vetsi, ale treba me fotka samotnou prekvapi 🙂 ale metr dneska rano rikal 91 cm 😕 😀 ale vaha poskocila o kilco, ale mozna je to tim, ze jsem se vcera na noc narvala zelnackou 😀 😀

@sovicka_ budu moc drzet palce, aby bylo vsechno OK 🙂

sovicka_
5. sep 2010

@jerrymona díky... na utz jdu v 6+2tt, třeba už bude, ale je to takové na hraně. A pak si mě prý pozvou za 14 dní. Nejlepší by bylo, aby to bylo vidět už na tom příštím, nebo alespoň náznak, člověk si ušetří nervy 🙂 Bojím se hrozně, netušila jsem, že to bude takové - je to dítko z IVF, tak asi proto to tak prožívám 😅

estrellita
5. sep 2010

@sovicka_ my jsme to taky prozivaly 😉

sovicka_
5. sep 2010

@estrellita no jo... skoro až závidím, že to máte za pár 🙂 Ale co, člověk si to musí vyžrat se vším všudy 😀 😀

Ale díky, že jste mě uklidnily. Ty horrorové scénáře se týkají asi žen, které jsou neléčené a choroba se jim s těhotenstvím ještě znásobí. Říkám si - jsem léčená, jsem hlídaná, pokud hodnoty povyskočí, tak snad ne nějak dramaticky.

zvizatinka
5. sep 2010

@sovicka_ - já měla první těhu neléčené (to jsem ještě nevěděla, že mám hypo-fci) a vše bylo naštěstí v pořádku 😵 😵 😵 jsem teď těhu 6+3, když jsem byla u dr, tak nebylo vidět vůbec nic, to jsem byla asi 4+4. Teď jdu za týden a jsem moc zvědavá, jestli už tam bude 😕 Držím palečky, ať je u Tebe vše v pořádku!!! 😵 hlavně se snaž být v klidu, protože podle mě to ta miminka všechno cítí už takhle od malička 😉

sovicka_
5. sep 2010

@zvizatinka díky za reakci - a na kontrole u endokrinologa jsi byla v tom 4+4? Já to mám až o týden později... mám hrůzu z toho, že se mi třeba hodnoty zhoršily dejme tomu už před týdnem a já miminko takto dva týdny dusím a že se tam neudrží 😔 Ale zase si říkám, že když beru ty léky, tak snad se ty hormony nemůžou rozskočit nějak významně moc?
Tušit toto dřív, tak si zařídím kontrolu u endokrinologa mnohem dříve. Ale nikdo mi to neřekl ☹ Ona jen řekla "přijďte až to budete mít potvrzené" - a potvrzené to bylo ve čtvrtek.

svoba
5. sep 2010

chci se zeptat. potratila jsem a před tím jsme se dlouho snažili. tak jsem si vydupala nějaký vyšetření. kamarádka mi říkala, že potratila díky homocysteinu. jak se na to dá testovat? to je jako normální test štítné žlázy u obvodačky z krve? nevíte, prosím!?

bbara
6. sep 2010

Ahoj holky, po case se opet hlasim, malinko jsme se odmlcela, nejak jsem nestihala 🙂. Ja minuly mesic nakonec dostala MS takze jsem pak uz nic neresila. Ale minuly tyden jsem byla na gynde na kontrolu dr spokojena, ze si ji zda ze je vse ok a ze nevidi zadny problem. Tak snazilkovani rozbihame naplno a uvidime kdy se povede 🙂...Je holky fakt uz to mate za par, moc drzim palecky 🙂.
zvizatinka-moc drzim peste at to za tyden dopadne 😉

jerrymona
6. sep 2010

@estrellita a kolko si uz pribrala? 🙂 ja priblizne 14 kil. 😅 a to ma caka este mesiac.

@sovicka_ to ti verim, ze si netrpezliva a velmi sa bojis. aj ked ja som otehotnela prirodzene, predsa po dlhsom case snazenia a tiez mi nebolo vsetko jedno. snaz sa nad tym vsetkym prilis nerozmyslat, co keby..., skus si najst nieco, co ti zamestna hlavu, aj ked je to tazke. 😉

@bbara tak tfuj, tfuj, tfuj, nech sa rychlo podari... 😉

@svoba to mi je velmi luto. ☹ neviem sice, co je to homocysein, ale neporovnavaj sa v ziadnom pripade s kamaratkou. to co bolo u nej, nemusi platit u teba. napriklad aj tu mame rovnake diagnozy, len s inymi hodnotami a potrebujeme ine davky liekov.
a je velmi vela pricin potratov... 😖 zial...robili ti HP u gynekologa? alebo vies este o nejakom inom probleme?
ak mas predsa podozrenie, ze mas nieco so stitnou zlazou, chod k endokrinologovi. ten ti odoberie krv a zisti, ci nieco mas. ak ano, nasadi ti lieky. 🙂 daj potom vediet.

svoba
6. sep 2010

@jerrymona - díky za odpověd! 🙂 Co je HP u gynekologa? nějaký výtěr? já mám zatim všechny dosavadní vyšetření v pořádku. manžel trochu horší spermio. moje obvodačka mi odebrala krev na štítnou žlázu a říkala, že jsem ok. bojim se dalšího neúspěchu a nekonečného čekání ☹

jerrymona
6. sep 2010

@svoba HP je hormonalny profil. to ti odoberu krv u gynekologa a urobia profil. ten ukaze vsetko mozne, ostrogen, progesteron, stitku, prolaktin atd.
my sme mali zly spermiogram a ja stitku, no nakoniec sa to podarilo prirodzene. ani ja som uz nedufala. tiez ma to stalo kopu nervov. 😖 ako dlho sa uz snazite vy?

svoba
6. sep 2010

@jerrymona - aha. no, můj gynekolog si tim hlavu vubec neláme. žádný extra vyšetření mi neudělal. takže ani toto. jsme objednaní do Podolí a tajně doufám, že se nám do té doby zadaří. snad! snažili jsme se déle než rok a pak přišlo přirozený otěhotnění, pak potrat, ted 4měsíce čekáme ... ted to budou dva roky. 😒 ale tak vám se zadařilo a vše je v pořádku! takže štastné konce existují. huráááá! 😀

jerrymona
6. sep 2010

@svoba tak si trvaj na svojom, ze chces, aby ti urobil hormonalny profil. ved je to iba jedno odobratie krvi...ak je lajdak, tak si, ak sa da, radsej najdi ineho lekara, ktory ti pomoze. rozmyslala si uz o centre? alebo je to v tom podoli, co si spominala?

zvizatinka
6. sep 2010

@sovicka_ - já to právě ještě potrvrzené nemám, čekám na pondělí, co mi na kontrole řekne - jestli tam to mimino vůbec je a pak tam budu hned ten den volat. Je to sice později, ale prostě nevím, na čem jsem. Vím jen, že mi test vyšel pozitivně.

sovicka_
6. sep 2010

aháááá.... tak to jsem už klidná úplně, když vidím, že se kontroly dají dělat i později 🙂
Už neplaším, bude to v pohodě. Včera mi dokonce vynadal i manžel, že se tak nervuju, tak s tím končím 😀

svoba
6. sep 2010

@jerrymona - to bude to Podolí. tam toho dělaj víc. alergii na sperma, profil, snad vše důležité. my už v CARu byli. jenže nám okamžitě navrhli IVF plus ICSI a já chci ještě vyčkat a zkusit to bez hormonů. když to šlo jednou ... 😉
jinak gynekologa hledám. jenže zatim marně. tenhle je fakt hroznej.

estrellita
6. sep 2010

@jerrymona ja 13 kg 😝 des, bes. ale nastesti se to ted na par tydnu zastavilo, uz jsem se bala, ze to bude mnohem, mnohem vic 😀 nevadilo by mi rodit uz tak za 2 tydny 😀

soniatko
6. sep 2010

jerrymona dakujem, dala si mi nadej....aj nam spermiogram vysiel katasrofalne....a ja beriem lieky na stitnu zlazu a zvyseny prolaktin......gratulujem k babu, nech vsetko dobre dopadne 🙂 P.S:. ako dlho ste sa snazili....my rok a 9. mesiac :(

svoba
6. sep 2010

@soniatko - na špatnej spermiogram se vůbec nekoukejte. nám řekli, že ho máme taky špatný a podařilo se přirozeně a obdobných příběhů znám spoustu. klid! jistě to dobře dopadne! 😉

jerrymona
6. sep 2010

@svoba dufam, ze vam v tom podoli pomozu. mne sa tiez nepacila predstava, ze by som sa mala nechat umelo oplodnit, ale ked sa dlho nedari a clovek velmi tuzi po babätku, tak rozmysla uz inak. a ak sa da, dobry gynekolog by nebol na skodu. mozno staci nieco doliecit a pojde to aj prirodzenou cestou.
inak u mna to bolo so stitkou na hranici, gynda povedala, ze ma podozrenie na zacinajucu znizujucu sa funkciu stitky a poslala ma k endokrinologovi. a aj tak bolo. problem je, ze v kazdom labaku maju ine normy platne pre stitku. zalezi aj od citlivosti pristrojov.

@soniatko ja som tiez raz mala zvyseny prolaktin. to je stresovy hormon, potom sa to nejako samo znizilo. ale aj na to sa beru lieky, teda ty uz beries ako citam. a my sme mali dost zly spg - to som uz nedufala, ze sa podari prirodzene. aj gynda mi to povedala. no nakoniec sa chvalabohu podarilo. 😵 snazili sme sa rok a tri mesiace. viem, ze niektore baby sa snazia este dlhsie, ale mne aj to stacilo. 😖

@estrellita ved ty kludne uz mozes rodit o dva tyzdne. ak je maly v poriadku a dorasteny, nebol by ziadny problem. 😉 boze nechce sa mi verit, ze uz je tehu pomaly za nami a blizi sa porod. 😕 😅

estrellita
6. sep 2010

@jerrymona zitra zacinam 37. tydne, tak do tech dvou tydnu bych porod brala 😀 jen prenaset fakt nechci, kdyz vim, ze maly nebude vlastne vubec tak malinkaty 😅 tak tomu se mi taky nechce verit, musim rict, ze to mrskani se v brise mam strasne rada (i kdyz v noci by si to mohl odpustit, protoze me tim budi 😀 )

estrellita
6. sep 2010

@jerrymona a ty vis uz nejaky odhad vahy male? 🙂 a jmeno uz je teda 100% 🙂 moc se mi libi 🙂

jerrymona
6. sep 2010

@estrellita no tak ani ja velmi nechcem prenasat, to nech sa mala radsej narodi skor. a bude sa volat matyasek alebo ste zmenili nazor? 🙂
moja mala sa urcite bude volat caroline, na tom sme sa s mm zhodli asi uz odkedy vieme, ze je v brusku. 😵 a na buduci tyzden 14.septembra idem ku gynde, tak ti potom napisem co a ako. aj ja som uz zvedava. no urcite poriadne pribrala, dost ju citim, ked sa hybe. niekedy to az zaboli. 😅 ale nech len kope, som rada, ze ju citim. to je dolezite. tiez sa budim niekedy v noci, hlavne ked ma mala stikutku a asi sa zlosti, lebo ma buchnatuje a kope ako diva. 😀 ale ved ja jej za to nemozem, nech sa napije, vody tam ma dost. 😀
inak zajtra dam do albumu vecicky, ktore mam pre malu, mozes pozriet. 😉je tam toho poriadne vela.

estrellita
6. sep 2010

@jerrymona asi hej 🙂 ale to se jeste muze zmenit 😀
me ted hodne budi prave v noci, jak uz je velky, tak citim kazdy jeho pohyb 🙂 a skytavku mel pred chvilkou 😀

super, podivam se 🙂 ja budu zitra rano fotit brisko ve 37 tt, tak uz konecn epridam dalsi fotku 🙂

jerrymona
6. sep 2010

@estrellita moja ma stikutku asi tak 3-4x do dna. 😀 lepsie povedane mala, teraz je to uz menej. a hlavne vecer to na nu pride. 😀 pred chvilkou ma tiez poriadne kopala, ved ja nie som futbalova lopta. 😀
a aky je vlastne velky? a kolko vazi?

jej super, tesim sa. som zvedava na tvoje brusko. ja mozno odfotim v stredu, ale este uvidim. 😵

estrellita
6. sep 2010

@jerrymona no nerekli mi cm, ale ze ma 2750 g 😀 tak may skyta tak 2 x za den. vzdycky me to dole pak lechta, jak asi hlavickou narazi na mocak 😀
jsem zvedava na vahu a miry te vasi princezny 🙂

no ja uz se chystam do sprchy a pak na kute 🙂 dobrou noc 🙂

jerrymona
6. sep 2010

@estrellita pekny macko. len nech sa mu dari. 😵
aj ja som uz zvedava, kolko toho nabrala. nech nie som sama, kto vazi tak vela. 😀
a aj ja uz idem pomaly do hajan, dobru noc. 😵

estrellita
6. sep 2010

@jerrymona 😀 😀 dobrou 🙂

suzix
6. sep 2010

Zdravím Vás holky! Chodím se občas mrknout jak se Vám vede a teď jsem narazila na další otázku se kterou si nevím odpověď, ale doufám, že mi určitě poradíte... mám jít na zátěžový glukozový test OGTT a v pokynech se píše, že ám vynechat thyroidální hormony - což si myslím, že je i Euthyrox, který užívám.. takže otázka zní 🙂 Byla jste některá na OGTT a vysazovala jsi při tom euthyrox? nebo jste na ten nešly? díky moc za zkušenosti 🙂