Stŕpnutý palec na ruke

lenka420
17. okt 2017

Ahojte. Nedavno som mala nehodu, zapichlo sa mi sklo do dlane na pravej ruke ponize palca a odvtedy mam strpnuty palec a ked sa ho snazim napnut alebo poriadne vystriet hrozne to zaboli . uz to trva par dni. Prosim viete mi poradit co si mam na to alebo mam len cakat kym sa to uplne zahoji ? Dakujem za kazdu odpoved.

zuzik307
17. okt 2017

@lenka420 bola si s tym na osetreni? je tam aj opuch?

lenka420
autor
17. okt 2017

@zuzik307 nebola som na osetreni. Nevyzeralo to vazne ani zasivat nebolo treba. Vidno ze sa rana hoji uz tam mam chrasticku ale to trpnutie neustupuje. A ani to nemam opuchnute

kellypiu
17. okt 2017

bolo by asi to najlepsie co by si mohla spravit, ak by si k tomu doktorovi zasla. mohol ti tam ostat niekde zapichnuty zlomeny ulomok a teraz ta to tam boli. je vela toho, co sa mohlo stat, tak by som to zbytocne neriskovala

nicol_ka55
17. okt 2017

@lenka420 chod jednoznacne k doktorovi. Ktovie co to mas a nech sa ti na to pozru. Aby potom uz nebolo neskoro, radsej neriskuj

zuzik307
17. okt 2017

@lenka420 asi by som pre vlastny klud isla na chirurgiu, mozno to sklo, alebo nasledny opuch zasiahli do nervu...

lenka420
autor
17. okt 2017

Dakujem za odpovede. Asi naozaj bude najlepsie ist k doktorovi aj ked toho sa najviac obavam ze co bude 😔

tanickalab
17. okt 2017

Mne sa raz toto stalo keď mi prchol tŕň z ruže do prsta ale ani mi neprepichol kožu, len ma to hrozne bolelo, dva dni som ho mala spuchnutý a na tretí zrazu nič, ako keby sa nechumelilo..

lenka420
autor
23. okt 2017

Ano s tymi trnmi sa to aj mne stavalo ale toto je kus vacsi masaker 😀 bola som s tym na chirurgii, doktorkma mi mi to pobabrala a dala nejake maste a neviem co vsetko mozne. Ale necitila som tam sklo. Takze mi to ani nerezali len mi povedala ze to trpnutie moze trvat aj pol roka ak nie viac a chodim na prevezi a kontroly. Cize mozem len cakat kym to same ustupi a zatial sa mozem ucit pracovat s lavou rukou. Poviem vam ze som netusila aku mam kyptavu tu lavu ruku 😀

romco3
24. júl 2018

@lenka420 chcem sa spytat, mali ste tam sklo a vyberali Vam ho ci nie? Ja som mal nedavno taku vec, ze mi do ruky vpichlo sklo z vchodovych dveri (uplne tenucke a uzke, taka vrchna vrstva skla). Pichalo ma to. Tak som siel na chirurgiu, pichol mi lokalnu anestezu, lekar dost nadaval, lebo bolo to tenucke malicke sklo a bolo uz vo vnutri polamane na kusocky (naratal tri). Ledva ich vybral ale ani si nebol isty, ci vybral vsetko. Ranka to bola malicka, nezasival. Este ma to asi 3 dni bolelo. Potom bol asi tyzden pokoj. Ale potom ma to zacalo pobolievat, hlavne po namahe, praca pri PC (mys), takze mavam to take bolestive, trpnutie. Ranka je uz zacelena. Neviem preco ma to boli, trpne. Ci tam este nieco zostalo, alebo mi to stihlo dobabrat nerv alebo co.. Neviem ci vedia to nejako zistit ci tam nieco zostalo bez toho aby mi to otvarali (sonom, magn.rezonanciou,...).