Dlhodobé svrbenie konečníka, výsledky ok

andrea147
15. nov 2019

Dobrý den. Trapi ma uz dlhodobo svrbenie konecnika, minimálne jeden rok. Bola som s tym nedavno u lekara, urobil mi odber krvi, vyšetrenie moču, stolice, vyter.. vsetko bolo v poriadku. Este pred návštevou lekara som vyskusala brať aj tabletky na odcervenie, a rôzne masti, rectovenal na hemeroidy, no nic nepomohlo. Svrbi ma to každý deň, predovšetkým v noci. Konečník si umyvam po každej jednej stolici iba s cistou vodou.

andrea147
autor
15. nov 2019

A natriem sem tam aj modrou niveou. Svrbi to aj z vonku, aj zvnutra ako keby. Mavam často vaginalne mykozy. Gynekológ mi raz predpisal tabletky na mykozy, ktore ked som užila, na jeden tyzden ma prestal svrbiet aj konecnik, no potom to opäť zacalo. Co robit? Kúpila som si aj oreganovy olej, mam v pláne ho vyskúšať.

katarinaba
15. nov 2019

@andrea147 mozno by bolo vhodne navstivit odbornika - proktologa. Svrbenie nemusia sposobovat len parazity.

janus32
15. nov 2019

@andrea147 ahoj,skús ísť na gyndu,môže byť,že ak sa dlhodobo trápiš mykozami"behá"ti hore dole...skús sa preliečiť...a ešte by nebolo zlé vyskúšať protikvasinkovú diétu..alebo aspoň dočasne vynechať všetko sladké a múčne...Oregánový olej je fajn-treba skúsiť...držím palce!

kratucka
15. nov 2019

@andrea147 proktológ by mal byť prvý potom gyn. a ešte otázka, praktizuješ análny sex?

cabby88
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dzejsik
15. nov 2019

a kožná doktorka? môže to byť dačo povrchové .. vraj aj keď človek veľa sedí (auto, kancelárie)

eliska13
15. nov 2019

@andrea147
@andrea147 tak sa prejavuje candida.Obmedz sladke, iba bavlnene nohavicky, probiotika a skus canesten krem cipky

kika831
15. nov 2019

@andrea147 podla vsetkeho mykoza. A travenie nemas nejako rozhadzane? Moze byt candida aj v traviacom trakte. Urcite vysadit sladke, canesten krem, aby sa nenarobili ranky od skrabania a asi by nebolo zle aj antimykotika. ( mozno aj navsteva u gastro) a oreganove tablety su super

andrea147
autor
15. nov 2019

@kratucka no, vlastne raz som skusila analny sex, a zda sa mi,to bolo cca pred 3 rokmi a odvtedy sa mi tak zda, ze ako keby si nemozem poriadne utriet po stolici do cista konecnik,aj ked sa umyvam,vzdy tam niečo ostava, ja uz rozmyslam,ci aj z toho to nemam. Pred tym som absolútne nikdy nemala svrbenie konecnika.

ctrl
15. nov 2019

@andrea147 Imazol dermalny krem .Nie krempastu .

lakana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
calendula321
19. nov 2019

Môže to byť aj análna fistula

kika86
8. nov 2023

@andrea147 môžem sa spýtať co vám nakoniec pomohlo?

andrea147
autor
8. nov 2023

@kika86 pomohli mi prírodné kvapky od : Bylinková Anna , najdete ju na Facebooku. Pred rokom som ich vybrala cele,a mam pokoj. A to som sa trápila pomaly 5 rokov... Neverila som tomu,ale vazne pomohli.

kika86
8. nov 2023

@andrea147 ďakujem za odpoveď

luusyyyyyyy
23. feb 2024

@andrea147 a aké konkrétne kvapky????

andrea147
autor
23. feb 2024

@luusyyyyyyy Konkretne neviem,opísala som jej moj problem a ona mi ich pripravila.