Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

tigi
19. okt 2009

cafte babule 🙂

hivus ja som sekla s fajcenim pred dvoma mesiacmi. tiez som si najskor hovorila, ze kaslem na to, prestanem ked budem tehu a nebudem sa stresovat, ked aj tak sa zakazdym nezadarilo. prve dva tyzdne boli najhorsie, moj mangej je fajciar a zvykli sme doma chodit na terasu zapalit si spolu, najhorsie bolo pre mna prestat s tymito "prestavkami" na fajcenie, ale potom to uz celkom slo. obcas mam aj teraz chut si zapalit, ale da sa to vydrzat. len som chcela povedat, prestanes vtedy, ked na to budes pripravena a a odhodlana, dovtedy nic nepomoze. a dve // su motivacia velmi silna. 😵 🙂

sharka minule som slubila graf, len som nemohla prist na to ako sa to sem kopci, ale uz som na to prisla, takze takto vyzera moj graf teraz. 🙂

http://www.fertilityfriend.com/home/2a5529

hiva
autor
19. okt 2009

no u mna bude s tou MHD asi problem....pravidelne, kazdy den 4 krat beham na MHD....ved 5 minut nie je hore dola ak mas pichacky v robote 😅

mireag
19. okt 2009

katka, s tym NEJEST ma moja malickost najvacsi problem - ci je mrcha, FF, LF, stres, nestres. 😀 Aaaaach.
Neviem, ci si uz bola v KE, ale tu nam vanie taky typicky "sviezi kosicky vetricek", cize prechadzka sa rozhodne konat nebude. Ale napad je to veru dobry. 🙂

hiva
autor
19. okt 2009

jeej tigi....vitaj medzi tehulami 😵 ...vies ze aj ty si uz 1tt? 😀 😀 😀

a klobuk dole....vidim, ze si mala rovnaky problem ako ja a podarilo sa ti prestat...uprimne zavidim 😅 ...ja som makkys....ja si pockam az na // palice a potom skoncim 🙂

irsina83
19. okt 2009

miri,
budem trosku odveci ale Kosice su nadherne mesto... uplne som si ich zamilovala ked sme tam boli s mm na vylete a tie tancujuce fotany, no nadherrraaaaa 😀

katkaajurko
19. okt 2009

s tym nejest ma aj moja malickost problem-zamerne som to napisala 😀

hmhm bola som uz daavno, nepamatam :( tak neviem co ti vymyslim 🙂 😀 miesto prechadzania sa

tigi
19. okt 2009

hivus nestras, normalne si ma zaskocila ze o niecom neviem 😀 😀 😀 az potom ma trklo ze som si precitala tu vasu komunikaciu predtym a tuklo mi. 😀 ooooo, tak si to teda budem uziivat ten moj 1 tt 😝 😀 co sa tyka fajcenia, ani neviem co sa stalo, asi som sa len zatala a povedala dost a tak nejak to vydrzala. mozno aj preto, ze som mala pocit ze fajcim cim dalej tym viac a uz sa mi to zdalo len horsie, tak som s tym skusila seknut a zatial ma to drzi. uvidim dokedy. 😅 😉

katkaajurko
19. okt 2009

tigi z takeho dovodu som aj ja s tym kedysi sekla..sa mi zdalo-ze sa to prilis stupnuje-tak som prestala uuplne

irsina83
19. okt 2009

ja som skoncila aj preto lebo mi to dk odporucil le zevraj cigy zvysuju ten homocystein a ja som sa vtedy zlakla tak hned na druhy den som s tym praskla...ale lahke to nrbolo, strasne som zrala...a aj som pribrala...aj terz chrumem syrove chrumky...mnam 😀

tigi
19. okt 2009

katus a drzi ta to doteraz? ja mam obcas slabe chvilky a hovorim si ze iba raz si potiahnem, vsak to sa nic nemoze stat, ale bleskovo sa opat zatnem, pretoze mam pocit, ze akonahle by som si opat raz potiahla, uz sa to somnou bude opat viezt a budem na tom tak isto ako predtym. ale to ma chyta iba obcas ked mi je nejak tazko.

shaarka
19. okt 2009

cau tigi, pekny grafik 😀

ja sa pridavam k fajciarom, teda byvalym. sekla som s tym v stredu. ked som rano nasla // (este neviditelne)
zaciatok bol tazky, ale dalo sa. velmi mi pomohol MM, ktory doma nefajcil 🙂 a aj krcmy sme na nejake 2 tyzdne odmedzili, celkom nahodou to tak vyslo 🙂

irsi.
tak ze vraj ked priznaky ustupuju, znamena to nieco zle.
z vraj ked ziadne nemas, neznamena to nic.
ze vraj ustupovanie priznakov je ok, ved nebudes mat rovnake problemy cele tehu.
takze si vyber.

rada by som ta potesila, ale su pripady, ked ustupujuce priznaky znamenalo, ze plod nezije. paradoxne ta ale potesim, ze samozrejme, ze mne napr. bolesti ustupovali, prsia prestavali boliet, brucho ako na kramy mam uz len obcas, vacsinou ked dlho a zle sedim. ostali mi len bolestive bradavky.
takze - ak mas pochybnosti, sup na sono, to ta ukludni. ak si 7tt, malo by byt vidiet aj srdiecko.

ale: nestresuj, pretoze ty to uz nijak ovplyvnit nemozes. bud je zdrave a vydrzi, alebo nie je zdrave a... ale ty to uz nemas vo svojej moci. snaz sa byt co najviac v pohode, tym nepokazis urcite nic.

dobre sa mi radi, co? ja mam tiez obcas depky a obavy, neboj 😀 😀 😀

mireag
19. okt 2009

irisi, tak aspon niekto. Ja tu zijem 2 roky a este som si nezvykla. Neviem, cim to je. Se..u ma take kazdodenne malickosti, ako napr. uz spomenuta MHD, cierni spoluobcania - strasne zveri, mizerne podniky a obsluha, nekvalitne cesty, parkovanie, mafosi, gadzovanie a taketo somariny. 🙂 Mam tu dost priatelov, ale aj to su skoro vsetci pristahovalci zo zapadu, MM tiez...ale mam kamosov aj kosicanov samozrejme. 😀
Ale viem, ze tu budem zit a vychovavat svoje dieta - deti... Tak sa pomaly ale isto aklimatizuvavam. 😎
Keby som ale mohla, urcite by som zila inde a urcite by to nebolo slovensko...

Ale nieze sa Shaarka alebo Jancos urazi... Ony vedia, ako to myslim a obe su zlate babule. 🙂 😉

shaarka
19. okt 2009

no, mire, urazanie nehrozi, ja nemam bohvieaku mienku o KE - som tu preto, lebo tu mam rodinu a som tu vyrastla. ale je to strasny zapadakov a neviem najst jedno pozitivum na tomto meste. nie je kam za sportom, relaxom, nie je co ukazovat, cim sa chvalit... ble. lunik 9 a dom sv. alzbety. to je vsetko.
trosku s tym robim, tak viem aj nejake to pozadie - mesto ako take je dost desne, o sluzbach ani nehovorim.
hm, akych politikov si volime, tak prosperujeme... ale to je uz o inom.

na slovensko nemam lepsi nazor.
ale som posera, neviem sa len tak zbalit a ist zit niekam inam. ked som bola puboska, chcela som ist zit do talianska. to ma sice pustilo, potom to bola praha. ta mi ucarovala.
a milujem velkomesta, budapet, NYC... ale ako vravim, nemam na to gule. tu som vyrastla, tu je moj domov. tu mam rodinu. 🙂

katkaajurko
19. okt 2009

vydrzalo ma to - sem tam som si potom este raz za 3mesiace v podniku zapalila a teraz uz ma ani to nenapadne..
a som rada - ked som vela fajcila-mala som aj nocne mory-co vsetko zle mi to moze urobit...

a ja keby som mohla zit inde-nezijem tu - no fakt... ja by som rada v mensom mestecku -trencin alebo tak... aspon senec alebo piestany 🙂 ale najradsej inde uplne.... v Kodani 🙂 tam sa mi moooooooooc pacilo - vsetko

shaarka
19. okt 2009

somktosom 😀 😀 😀

hiva
autor
19. okt 2009

no ca sa tyka fajcenia u mna, ja sa praveze snazim to obmedzovat....uz zdaleka nefajcim tolko co cca pred 2 rokmi...odkedy sa snazime, skor ako si zapalim pouvazujem nad tym, ci ju ozaj chcem....ale sem tam ju este chcem....volakedy som fajcila tak 1 krabicku denne....teraz mi vydrzi jedna krabicka aj 2 a niekedy az 3 dni 😅 ...ale niektore neviem obmedzit - jedna rano cestou na MHD...jedna cestou do roboty... jedna cestou z roboty...tieto 3 su zaklad a k nim uz iba pridavam podla chuti....v robote vyfajcim od 2 do 5 a vecer doma 1 az 5...takze oproti tomu, co to bolo volakedy, pokroky robim....ale na plne vysadenie este nemam 🙂

inak aj ja som bola par-krat v Kosiciach ... centrum je fakt pekne (najviac sa mi pacila cukraren AIDA na pesej zone 😵 ), ale zbytok ma moc neocaril 😒 ...uz len cesto zo stanice do centra sa mi zdala niekedy ako riadne dobrodruzstvo 🙂 ...ale zas Blava nie je o nic lepsia 😅 ...kazdemu mestu treba prist na chut....ked som sa prestahovala do Zamkov po svadbe, bola som uplne znechutena....luto mi bolo za mojou Trnavou....ale postupne, ako mesto spoznavam sa mi paci cim dalej tym viac....uz sa neviem dockat kedy ho spoznam cele pocas kocikovania 😵

katkaajurko
19. okt 2009

aaa na NY som zabudla - aj tam by som sla -aj ked nazivo som ho nevidela-to je moj sen-tam ist 🙂 😉

irsina83
19. okt 2009

miri,
ja to neviem takto posudit lebo som tam bola 3 dni ale velmi sa mi tam pacilo az na tie cajocky co si mysleli ze nad nich neni. kamos z ke mi rozpraval, ze tam zije vela bohatych ludi...ale asi aj namyslenych. je ine ist na vylet a ine tam zit...

sharka diki, je to tak ked to nema vist tak to nevide... zacalo mi to ustupovat uz v nemocnici ale hcg vtedy rastlo tak dufam ze tyo bude ok...neviem sa dovolat mojmu dr...potrebujem sa ho popytat na nejake veci... shary v 7tt urcite niesom... vo stvrtok mi brali krv a hcg 1600 a na utz gestacny vacok.

hiva
autor
19. okt 2009

katka....kodan aj ja milujem....je to proste uzasne mesto....a este sa mi velmi pacia helsinki....to by som si urcite dala povedat...akurat neviem, ci by som si tam zvykla na tie tmave zimne dni (dlhe letne noci by boli super)😉

irsina83
19. okt 2009

hivi a ty uz nebyvas v TT?

irsina83
19. okt 2009

ja som zila s mm v dubline dva roky a nezvykla som si, na irov som pozerala ako na nejake prizraky...

tigi
19. okt 2009

hivus tiez mi krabicka vydrzala tak 2-3 dni. jedna pred vstupom do budovy kde pracujem rano, dve cez obed a jedna ked som odchadzala z prace - to bol moj zaklad a potom uz ako sa podarilo. ku koncu sa mi uz ale darilo vela. 😀 inak ty si povodne z TT? ja tiez... 🙂

co sa tyka mesta, ako hovori sharka, tiez by som isla prec, laka ma to rozne do sveta, ale nemam na to odvahu. tu je moja rodina, tu mam vybudovane zazemie a uz by som sa nestahovala mimo. doma je doma. 🙂

shaarka
19. okt 2009

hehe... tak ja som mala to stastie, ze cestou do prace sa mi nechcelo fajcit samej, v praci ma nik nevolal, co je super a po praci som si dala doma, ked som si spravila kavu alebo tak. a potom este zopar, alebo vela - ked sme isli von 😀

to je strasne s tym slovenskom, ze? 😒

mireag
19. okt 2009

Shaarka, asi tak... Napisala si to za mna. 😉 Tak ale co uz... Mame s MM dobru robotu a to je hlavne. 😉

Tiez mam rada velke mesta a Praha je uzaaasnaaa. Stale ma to mesto dostane. Budapest mi takisto vyrazila dych a kde som sa citala 4 roky uuuplne naj, bol Mnichov. Aaaaaach... 😔
Nedavno sa mi snivalo, ze sme odisli byvat do Svedska, pritom som tam nikdy nebola... 😀

hiva
autor
19. okt 2009

no ja som rodena Trnvacanka...ale teraz oficialne byvam v NZ (relane len cez vikendy) a neoficialne (cez tyzden) v Blave....ale uz som spokojna so Zamkami a tesim sa, ked tam uz budeme nastalo (hned, ako sa nam zadari mimino) 🙂 ....inak aj ja som mala plany ist zit niekde inde...dokonca som bola uz aj na uspesnej ceste za pracou v Bruseli....ale potom prisiel MM, svadba, plany do buducnosti a vsetko je inak...hold, ked manzel neviem ani jeden jazyk, tazko s nim planovat buducnost niekde vonku 😒 ....no ale ja mam Slovensko strasne rada a chcela by som tu zit do smrti, ale az potom, co si niekde vonku normalne zarobim aby som na slovensku nezivorila 😅 ....no ale sak plany sa planuju, blazni sa raduju 😀 😀 😀

vidim, ze sme na tom vsetky rovnako 🙂

katkaajurko
19. okt 2009

je to tu hold nic moc no..aj ked asi by som sa nemala stazovat..tu su sluzby... aj nejake pekne miesta -len o nich treba vediet... mam tu rada vianoce a predvianocnu atmosku-ked vsade od konca oktobra su rozvesane vianocne somariny...ale je tu draho ☹ byty stoja neskutocne vela a vlastne aj sluzby su drahe a v konecnom dosledku je to tu tiez velmi tazke..hlavne pre mladych...nehovorim o ludoch co si kupili "byty" z minuleho rezimu za facku...

irsina83
19. okt 2009

shary ale ani vo svete to nieje bohvieco... vsade je to na prt ked niesi milionar 😀 aj tt je o nicom...malo ludi...ako na dedine kazky sa s kazdym pozna (aspon z videnia)

hiva
autor
19. okt 2009

irsi...mna poznas z videnia??? 😅

inak ja mam Trnavu rada, ale Trnavcanov nemusim...(i ked som jedna z nich)...neviem preco, ale mam pocit ze tranvcania su dost arogantni a nevedia sa uvolnit a zabavit 😝 (ja som asi svetla vynimka potvrdzujuca pravidlo) 😀 😀 😀

hiva
autor
19. okt 2009

katka...Blave treba prist na chut a spoznat ju....volakedy som ju zduse nenavidela a nevidela na nej okrem prdi centra nic pekne...ale odkedy tu byvame a na bicykloch sme pobehali okolie, daju sa najst ozaj pekne zakutia 🙂

irsina83
19. okt 2009

hivi a vies ze urcite som ta uz niekde videla...vazne bez srandy...ja byvam terz 8km od tt tak uz nemam taky prehlad ako kedysi... vsetko je to o ludoch ale to je asi vsade...niekedy som znechutena z tej situacie co tu je ale niekedy to tu uplne milujem...