Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

mireag
21. okt 2009
hiva
autor
21. okt 2009

mire...netusim, preco neda plne ciary....nechapem, ako moze zadanie Progesteronu ovplyvnit graf 😅

ale inak teploty mas v pohode....ziadne extra vysoke nie su....su uplne normalne....a ten vzostup je skoro ukazkovy 😉

katkaajurko
21. okt 2009

mire ten vzostup podla mna je ok-niekedy telo reaguje na ovulku teplotou oneskorene a pomaly

aj ja mavam take grafy-aj moj tehotensky bol takyze boli vzostupy dva najprv slaby a potom vyssi

ja takto

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

hiva
autor
21. okt 2009

no budem napeto sledovat, ako sa to vyvinie u teba.....snazenickom ste sa super trafili 😉

ja zatial este cakam.....a snazenicko nic moc....predvcerom sa nezadarilo....vcera sa nedalo...a dnes je uz MM na sluzobke, takze nic z toho 😠 ....snad pride ovula az na 18 DC a my este stihneme aspon trosku posnazit 😅

mireag
21. okt 2009

hiva, no mna zaraza tak vyssia teplota vo FF. 😅 Mozno za to moze clostil, tazko povedat...
Uvidim dalsi cyklus, lebo tento je prvy.
Inak ja mam HP v poriadku. Teda, nebola som ani raz na odber 20dc... 😅 Aj ked mi dr. povedal, ze som vcera mala prist a ked bude progesteron viac ako 3,5 tak ovu bola... No ale iba z tohto dovodu sa mi tam trepat nechcelo..., sak beriem duph. 😅

shaarka
21. okt 2009

tatranka, na duphaston bez ovulacie sa vykasli, a to cim skor!!! nikam to nevedie a je to totalna kravina, ak ti toto Dr odporucal... budes na duphastone kludne aj dva roky, poctivo ho brat 17.DC, bez ovuly, ale s krasnou pravidelnou menstruaciu. no naco??? 😠 😠 😠 vrrrr

kocky, ktore ste tu nove, kuknite moje posledne grafy:
vysvetlenie:
Cycle 04/09/2009 clostil (C), bez pregnylu, duphaston (P) pekne nasadeny, podla rady Dr., ovulacia nikde.

Cycle 05/08/2009 clostil (C), s pregnylom (H), cize som si myslela, ze ovu MUSI byt a nasadila duphaston (P). ovu nikde.

Cycle 06/06/2009 clostil (C), s dvojitym pregnylom (H), cakala som na ovu, videla hlien, ale ked som videla, ze po troch dnoch mam v moci uz len zlomok pregnylu (tehu test bol takmer negativny), vedela som, ze je po moznosti, aby ovu bola a tak som 18.DC nasadila duphaston (P). zmierena s laparkou.

Cycle 07/09/2009 clostil (C) som nebrala, ale funguje aj cyklus po vysadeni... duphaston som nebrala, ved naco - menzes nechcem. na UZV som nesla, mala som na haku. a telo si to nejako nakumulovalo, spravilo, co bolo treba, a do 38.DC sa stretli tie idealne hodnoty FSH a LH a sliznica a tak - a bola ovu.
treba nechat sancu aj vlastnemu telu - to som chcela povedat 😉

mireag
21. okt 2009

hiva, jaaaaj, skodaaaa. Ale snad ovu pride vtedy, ked aj manzel bude doma. 🙂

katka, dobreeeee. Cakame na //!!!! 😵

hiva
autor
21. okt 2009

mire...sorry...som nepochopila to FF 😅 ...som myslela ze myslis fertility Friends...a ty si ocividne myslela Folikularnu fazu 😀 😀 😀 ... no su trosku vyssie, ale co ta po nich...nie su az take dolezite....mozno bolo iba nejake chybne meranie 😅 ...ale nie, fakt, na nich nezalezi....dolezite je aby poovulacne teploty boli vyssie...a ta dnes to potvrdzuje 😉

shaarka
21. okt 2009

ale neviem, naco vam tu vypisujem, co robit, ked vy ste vsetky take krasne ovulkove... 😀
takze beriem spat 🙂
myslim, ze to sedi hlavne na tatranku - dopracovat sa k ovulke nie je lahke, ale niekedy je to rychlejsie tou dlhsou cestou 😀

mireag
21. okt 2009

Shaarka, sa mi nezmesti na obrazovku. 😀 Kraaaasna hadica. 😵 Ako si "vedela", ze mas tak dlho merat a cakat..? Ako sa poznam, asi by som sa nato vys... a dala duph. 😅

hiva
autor
21. okt 2009

vitaj shaarka....no vyzera to tak ze fakt sa casy v tejto teme menia....zrazu su tu bud len tehule alebo baby s ovulkou....dufam, ze aj ja sa zas tento mesiac pridam minimalne k ovulkovym 😎

dufam, ze nase stare problemy s ovulkou su prec 😵

mireag
21. okt 2009

hiva, hej sorry, to som mala na mysli. Ale FSH mam dobry. Ten mi odpichli uz ani neviem kedy, tak preto sa cudujem, ze teplota je vyssia. Ale nejdem to riesit... Viem, ze ma na to vyplyv horsi spanok, prehadzovanie sa atd.
Dnes nad ranom mi bolo taaaak treba curat. Si hovorim, no musim vydrzat. Sak cakam na teplotu, tak si to nepokazim.... 😀 😀 😀

mireag
21. okt 2009

hiva, presne tak. Aj ked si myslim, ze dve ovu za sebou je uz riadny uspech a buduci mesiac ju zase nebudem cakat. 😀

katkaajurko
21. okt 2009

shari a ty si mala hned jasny kremovy vytok? taky badatelny?

hiva
autor
21. okt 2009

mire....nie nie...ovulku treba cakat vzdy 😉 ...ja dufam, ze ta moja ma uz nenecha v stychu...uz len aby dosla 😵 ....a tak to bude aj s tou tvojou....krasne ti pomaha ten clostyl...inak nemas ho zaznaceny v grafe 😉

mireag
21. okt 2009

hiva, moj graf mi upratala shaarka. 😅 Nemam VIP, tak sa mi tam toho neda moc zaznacit. Ale bol 5-9dc.

shaarka
21. okt 2009

mire, na clostil sme zabudli, pardon 🙂 hned to napravim 🙂

kati, na aky vytok sa pytas?

mire, ja som cakala, lebo som musela. laparku som si dala az na oktober, slebo sme august a september fotili svadby, takze sa nedalo skor. cize z nudze cnost.
no a merala som, lebo som bola zavislacka... nevedela som prestat 🙂 sice som merala nepravidelne, ale predsa.
a vlastne neviem, preco som merala po chate (po ovulke) - mozno zasiahol osud... neviem.
v kazdom pripade meranie ma nestresovalo, bola som absolutne vyrovnana s tym, ze do oktobra ovu nebude 🙂

hiva
autor
21. okt 2009

no sak je to jedno...hlavne ze clostyl zabral 😉 ...inak mne VIP konci asi za mesiac....tajne dufam, ze ho nebudem musiet predlzovat 😀 ...a to si pamatam, ze ked som zvazovala, ci si kupit VIP alebo nie vyhralo VIP , lebo som si myslela ze bude fungovat zakon schvalnosti...zaplatim VIP a sup a budem tehotna a VIP aj tak nevyuzijem...no nestalo sa tak....ale aj tak som moc to VIP nevyuzila 🙂

katkaajurko
21. okt 2009

v tehotenskom grafe mas C asi od 4teho dna po ovulke-tak na ten vytok

hiva
autor
21. okt 2009

shaarka...katka asi mysli ten vytok po ovulke 😉

hiva
autor
21. okt 2009

hups....katka bola rychlejsia 🙂

shaarka
21. okt 2009

mire, hotovo 😉

hej, mala som pekny kremovy, vela. biely, obcas do zlta, husty. 😅

mireag
21. okt 2009

Shaarka, ale hlavne je, ze ste ju nepresvihli. To je faaaakt supeeer. 🙂 Inak kon a BT su dobra zavislost. 😀

Baby, neviem, si predstavit, ze niektore baby beru aj 3tab. clostilu denne alebo dokonca 4 (!!!) a nezaberaaaa. 😅 Mne bohate staci 1tab. a citim, ze mi to dole vrie, co je ok, ale boli ma z neho hlava. 🙄
Mozem byt rada, ze je tak ako je. 🤐

katkaajurko
21. okt 2009

no sranda a tak skoro - pripisuje sa zvacsa k tehulkovaniu..je mozne ze sa uhniezdilo tak rychlo?

shaarka
21. okt 2009

kati, nemyslim, ze je to z tehu.
vytok kremovy ako taky je zo zvyseneho progesteronu, cize po ovulke samozrejme a ked nedojdu kramy, tak aj dalej.

shaarka
21. okt 2009

mire,
a ked napisem, ze sex sme mali naposledy 28.DC a potom 38.DC, tak uveris??? a prisaham, ze som netusila, ze mam ovu. ani plodny hlien som do uvahy nebrala, ved ten som mala uz tolkokrat... a nejake dva dni plodneho ma z miery nevyviedli. 😀 uz som zacala pocchybovat, ci si to len nenahovaram 😀 😀 😀

mireag
21. okt 2009

Shaarka, ja som taky nikdy nemala... 😕 Na gatkach nic nebolo a dnu sa mi sprtat nekcelo... 😅 😀
Minulu ovu som mala taky pocit vlhka a hlien na WC papiery daky bol, no teraz snad ani nie... Neviem... 😅

mireag
21. okt 2009

Shaarka, to bol proste osud a tak to malo byt. 😉 Niekto sexuje vkuse a nic. 😖

katkaajurko
21. okt 2009

ja mavam ovu hlienu vela

ale teraz nemam ziadny-a to by som mala mat megavela progesteronu -je to ok?