Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

tatulienka
24. okt 2009

hiva, nastastie to mam len na jednom vajecniku a doteraz som chvalabohu mala kazdy cyklus ovulaciu...takze dufam,ze tento mesiac nebude vynimkou...len som chcela vediet,ci aj z toho vajecnika moze byt ovulka..

evulka777
24. okt 2009

baby, dá sa nejako zistiť, že žena má nepriechodné vajíčkovody? Či sú nejaké znaky, ktoré by o tom mohli svedčiť? Lebo nechcem ísť zatiaľ na laparku.

hiva
autor
24. okt 2009

evulka....ja viem o dvoch sposoboch....jeden si uz spomenula, ale ten druhy nie je tiez moc prijemny.....tiez je to v podstate zakrok.....tlacia to teba taku tekutinu, resp. plan a sleduju cez UTZV ci prechadza komplet vajickovodmi.....ja s tymto vlastnu skusenost nemam, ale na konikovi najdes vela bab, ktore ti budu vediet poradit....niektorym toto robili ambulante, ale tvrdili, ze je to hodne neprijemne a ked je vajcovod upchaty tak aj bolestive....a niektorym to robili pri celkovej narkoz°e 😉 ...bohuzial, jednoduche na zaklade meranie BT alebo nejakych priznakov sa to neda asi zistit 😒

hiva
autor
24. okt 2009

tatulienka...zatial sa nemusis nicoho bat....pokial mavas ovulaciu, tak je len otazkou casu, kedy sa Vam to podari....ak sa nedari dlhsie, mozno bude problem v zltom teliesku, a na to ti stavi duphaston....alebo bude problem niekde inde....ale PCO to nebude, nakolko ovulku mas 😉 ...neboj, chce to len cas....a ovulka moze byt aj z PCO vajecnika ...ak nie je moc obrasteny, folikul sa dokaze dostat von aj cez neho 😉

evulka777
24. okt 2009

hiva, viem, to je to rontgenove vyšetrenie vaječníkov, ale to by som si nedala urobiť. Ja som žiadne zápaly neprekonala, aj ovu mávam, aj HP mi vyšiel OK, ale predsa človek myslí na všetko. Lebo toto nemá nikto na čele napísané.

hiva
autor
24. okt 2009

evulka...tak je len otazkou casu, kedy sa to podari 😉 ...netreba mysliet na zle veci a hladat problemy...treba len skusat a isto sa podari....drzim ti palce, nech uspejete co najskor 😉 😵

tatranka111
24. okt 2009

ahojte bambule dnes som odmerala teplotku a bola 36,3 no akosi mi to nedalo a o dve minutky som odmerala zase a už bola 36,1 no tak som už pre istotu odmerala aj tretí krat nech mám z toho aspon nejaký priemer a zase bola 36,1 myslíte, že ovu bude? Dám Vám sem graf

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

shaarka
24. okt 2009

my sa s tatu trosku pozname a tatu ma ovulacne cykly, i ked s posunutou ovulkou 😉 takze to PCO nebude take hrozne 😉 a podla hlienu a nizkych teplot to vyzera, ze je ovu na spadnutie 😀
tatranka, mozno aj u teba 😵

tatranka111
24. okt 2009

shaari ten hlien je cremový, ale hustý a to pre bojovníkov nieje dobre 😒 ináč ako tehulkuješ? 🙂

shaarka
24. okt 2009

aha, no ja sa vo wunshci nevyznam 😒 ale graf vyzera dobre, ziadne extremne skoky. no len skoda toho hlienu, to je fakt 😒
ja som ok, teda aspon si myslim. stale ma napadne, ze ci som fakt ok, ked to tak tvrdim. v stredu ideme na velky UZV, takze som nervozna, ale dufam, ze to bude ok 🙂 pripadne problemy budem riesit potom. 😔
ale ze uz ani neviem o tom, ze som tehu... akurat to caste cikanie a citlive bradavky. inak je secko ako netehu.

tatranka111
24. okt 2009

shaarka mam graf aj vo fertility, ale len včera som si ho robila a neviem najst ten link aby som ho sem hodila musim sa tam troška zorientovat 😉 podla mna bude všetko v pohode mam taký pocit 🙂 🙂 🙂 moja švagriná naopak má pocit, že sa jej nenarodí zdravé dietatko no testy všetky sú zatial dobré má len hlúpi pocit, ale ja si myslím, že to je všetko z toho stresu a smutku čo teraz musí prežívat.....v pondelok jej umrela mamka ☹ teraz ju stále utešujeme, že si to nemože až tak pripúštat i ked ju chápem a neviem čo by som robila ja na jej mieste
aaaach tie pohreby ma akosi prenasledujú pred dvoma mesiacmi umrela manželova mamka a teraz jej ☹

mirtilla
24. okt 2009

chtela jsem se vas holky zeptat, jestli vam vas gynekolog naridil, abyste nejedli cukry, pecivo, mouku, testoviny? ja ziju v italii a na vsech blogach o pcos se o tom mluvi. muj gynekolog mi taky vyse zminovane hned jako prvni vec.
kdyz jsem chodila na endokrinologii v cechach, nikdo mi to o tom nic nerekl..

shaarka
24. okt 2009

mirtilla,
my, kocky s PCO, sme sa o tom docitali, niekto to dodrziava, niekto nie.
ja za seba mozem povedat, ze som muku naozaj velmi obmedzovala, dala som si len ked to bolo nevyhnutne - to iste cestoviny. sladke mi nechutilo vobec, len vynimocne... stravovala som sa naozaj zdravo. a napriek tomu PCO "řádilo" a poriadne.
takze je to asi indi - vindi 😀

shaarka
24. okt 2009

aha, a chcela som povedat, ze upravenu zivotospravu (az na zemiaky, tie milujem) som mala vlastne uz niekolko rokov dozadu, nie kvoli PCO. o PCO som sa dozvedela len vo februari 2009.
moj pribeh si precitas v albume 😉

mirtilla
24. okt 2009

aha... ja totiz za sebe musim rict, ze sladke miluju a omezit sladke je pro me docela muceni 😀 , prestoze s vahou problem nemam...
na italskych blogach jsem cetla, ze holky, kdyz omezily cukry, atd, tak jim naskocila ovulace... to kvuli te inzulinoresistenzi, v pripade pco.... sama jeste nevim, jak to s tim inzulinem mam ja... ale uz jsem sladke uplne vyloucila a karbohydraty jen do obeda a to celozrnne...
to asi stejne zalezi na pripadu kazde z nas... to je jasny

mirtilla
24. okt 2009

hmm.. tak to je asi individualni... (tvuj pribeh si rada prectu, jeste se mi tu nepodarilo precit cely archiv vasich prispevku, omlouvam se.. 😕 vidis, a mas zdravou zivotospravu... to ja jsem mela taky (az na to sladke)... ja jsem se to tedy dozvedela o pco, jak jsem psala uz pred 12 lety, ale hned nasazenou antikoncepci jsem si zila 12 let jak kdyby nic, zadny problem... tusila jsem, ze to zase naskoci... alespon to nebylo prekvapko.. spis tedy zklamani.. jak mi to gynekolog potvrdil, tak jsem probrecela cely vecer...

giuli
24. okt 2009

mirtilla ,odpísala som v téme tehotenstvo... 😵

katkaajurko
25. okt 2009

ahojte-tak som sice hore,ale testla som a nic ☹ tak nevadi-ide sa dalej

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

shaarka
25. okt 2009

mirtilla, ja som tiez brala HAK 12 rokov, ale o PCO nikto nevedel...
a moj pribeh mam v albume (ten fotacik na pravej strane strany oproti mojmu nicku)

hiva
autor
25. okt 2009

caute babule....tak zda sa, ze som to so svojimi ocakavaniami a radostou v minulom cykle predcasne prehnala....tento cyklus zatial bez ovulky ☹

http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

katkaajurko
25. okt 2009

hiva zatial to tak vyzera 😒 ale snaad este pride-neskaces velmi-skor sa dole drzis (mne nepride v cykle kedy velmi skacem...) tak snaaad 😔

hiva
autor
25. okt 2009

no hej...to skaknie poznam aj ja....v anovulakoch mi skakala hore dole jedna radost....ale bojim, ze ak nepride vcas, dorazi mrcha....mne mrcha vzdy chodi sama 😠

hiva
autor
25. okt 2009

inak zaujimalo by ma, ako ste riesili posun casu....merali ste v obvyklu hodinu uz po novom, alebo po starom? ...ja som si prestavila cas este pred spanim a tak som merala uz po novom 😅

katkaajurko
25. okt 2009

ja som merala neskor a tak som is nieco odratala-tak ako poznam svoje telo (ale mozno aj zle a preto tam mam aj pokles- idem to opravit a zadam iny cas-nech je to ako ma byt) ja som taka sklamana inak-vcera sme isli na nakupy do hainburgu-a pred odchodom som sa vycikala a kym sme tam prisli skoro som sa pocurala...aj tu mykozu mam (to som mala pri prvom tehu) tak som si bola na 99% ista-ze aspon slaba palicka bude a nic ... ale mozno je to tym duphastonom ja uz neviem....

shaarka
25. okt 2009

kati, no skoda.
ale nic este nie je stratene.

hiva, co ty tu cez vikend? 😀 neboj, ovu este dojde, neverim, ze by sa vytratila.
vidim ale, ze ta prekvapi - a to je dobre 😀

hiva
autor
25. okt 2009

no shaarka....uz budem msuet chodievat aj cez vikend na net...kvoli stupidnym facebookovskym hram, na ktore som sa namotala 😀 😀 😀 ...ked nenakrmim moje rybicky v akvarku cez vikend, tak si ich najdem v pondelok vsetky pokapane 😀 😀 😀 ...no a ked uz si najdem cas na net, tak uz pokukam vsetky stranky, vratane konika 😵 ...to je taky moj ritual...spusti net a hned nahodim 3 stranky....Fertility, konik a facebook 😅 😀 😀 😀

no nezostava mi nic ine len cakat, kedy sa mojej ovulke uraci dojst 😠

katkaajurko
25. okt 2009

hiva mam rovnaky ritual - hlavne cez tyzden...uz mam sstrach ze mi z toho sibe-mala by som si dat odvykaciu kuru 😅

hiva
autor
25. okt 2009

no presne tak akti....odvykacia kura by bodla 😀

skoda. ze ten test dnes vysiel biely ☹ ....mozno este nie je nic stratene....kedy by ti teraz mala prist mrcha?

katkaajurko
25. okt 2009

mozno - ale volako necitim "nic" v brusku..tlaky ustali..len to cikanie ustalo /zacinam mat podozrenie ci nemam nejako podivne zapaleny mechur - vies-ze nic neboli ale nuti na cikanie/

mrcha by mala dojst vo stvrtok /mozno v stredu/....

ja to mam chut niekedy vyskusat-ze co budem robit-ked nebudem zavislakovat tu - ale potom pridu skarede dni-no a kde si clovek dvihne naladu? len tu-ked si moze pokecat s kockami- s rovnakymi problemami (ak sa prave nehadame koli femibionu ,ze ano 🙂 )

hiva
autor
25. okt 2009

presne tak to aj ja citim....niekedy sa mi podari nepachnut sem niekolko dni 😀 ...ale ja si svoju cestu sem vzdy najdem 😵

hold, kto iny ma pochopi, ak nie konikovky 😉