Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

sarafortuna
30. okt 2009

ahojte, moja "sranda" pokračuje dalej - no velmi tým teplotám neprikladám dôveryhodnoť, lebo som tento týžden bola dost v psychickej nepohode...
http://www.fertilityfriend.com/home/25fb22

tatranka: mna prsia zvyknu pobolievať kedy-tedy - čiže nenašla som nejako súvislosť s cyklom... takže neporadím... no podbruško ma bolelo 5 dni po ovu - mala som pocit, akoby tam "niečo bolo" - neviem vysvetliť ani opísať 😀

katkaajurko
31. okt 2009

ahojte dobre ranko

ja nedam ani graf...mrchujem a zacnem merat az o tyzden-skor to nema vyznam..aj tak

ja som nasla u seba suvislost medzi bolenim prs pred mrchou - suvisi to u mna s nedostatkom vitaminu B - ked si davam mesiac postivo B6 - nebolia ma - ked si nedavam poctivo - bolia - a nasla som to niekde potom aj v odbornych clankoch-ze to moze byt pricina bolestivosti-u mna to sedi.

sarafortuna
31. okt 2009

katka: veru aj mna bolia menej, keď tak rozmýšlam... predtým som ich mala aj také "tuhé" 😀 😀 a už sa mi to nestáva od kedy mám ovulu... možno sa už telo znormalizovalo... a v poslednom čase beriem tiež B-complex - mám stále kutiky, afty a aj kvôli mojej trombofilii...

Dievčatá, berú vaši muži nejaké vitaminy...? moj odmieta.. stravu ma dost chudobnu na vitamíny, ovocia je málo, no inač vedie "zdravý život". Neviem či ho mam ešte presviedčať... 😔

Ďalšia otázka: nebojíte sa chrípky? myslím obyčajnej i tej novej... ja aby som sa dala hneď na PN keby som bola tehu...hoci PCO môj nový lekár nevidí... Vypíše dr. tehotnu len-tak, na požiadanie, napr. kvôli tomu že je chrípková "sezona", lebo on tam musí uviesť nejakú diagnozu...

Bááárs rozmýšlam nad somarinami 🙂 ... to asi preto, lebo ovu asi nepríde... v pondelok ma pichal lavý vaječník, ale to je všetko, hoci pocit mokra mám stále... asi sa vajko neprehrýzlo von... dnes som ani nemerala...

caute

katkaajurko
31. okt 2009

moj m vitaminy neberie zatial..uvidime vysledky spermio -a ked tak nasadime ....

sarafortuna
31. okt 2009

ved ani MM nebol na spermio... preto by som to radšej poistila vitamínmi...ale určite to aj "chlapom kolíše" - raz majú superborcov a inokedy lenochov 😀 😀 😀

govinda
1. nov 2009

ahojte kočky, dávno som tu nebola, teda lepšie povedané, dávno som tu nepísala a všetko pozorne čítam 😀 😀 😀 . Ja teraz akurát mrchujem, 5DC mám začať brať Clostil, tak som veľmi zvedavá, či ovu bude, či nie 😒 .

sarafortuna, môj muž papá ace selezin a k tomu ešte aj vitamín E. Na spermio bol, výsledky neboli najsamlepšie, ale ani najsamhoršie, tak ich berie. Ale tiež hundral, keď som prišla s tým, že nech berie vitamíny, on na také veľmi nie, chlapi sú takí. 😒

sarafortuna
1. nov 2009

ahoj govinda, veru si tu dávno nebola...
rychlo sa k nám pridaj lebo tu sa tehotnie o 100 6 😉
ten selezin som objavila minule aj ja - práve ten som mu dala pod nos aj s listovkou... Už sme sa raz kvôli tomu "pochytili" .... takže ho nebudem nutiť... No boli už 2 ovu, do ktorých sme sa trafili a nič... Ja viem, že aj pri 2 ovu nie je veľká pravdepodobnosť, no bola by som spokojná, keby sme OBAJA robili pre ten zázrak maximum.
Pekný týžden všetkým.

ifulka
2. nov 2009

Krásné ráno! Přeju všem pracujícím co nejpříjemnější den a všem doma odpočívajícím tiše závidím 😉
Sara, MM taky neměl spermio úplně ideální, ale že prej na dnešní dobu je to ještě dobrý 😅 Navíc, když tam byl, tak mu zrovna začínala chřipka, takže tim to taky asi bylo ovlivněny. Ani nám zatím nedoporučili žádnou léčbu, ale stejně jsem naběhla do lékárny se zeptat co by mohlo pomoct. Pan lékárník mi doporučil Multitabs multivitamín, že když nevíme co mu může chybět, tak tohle může pomoct a zároveň to ničemu neuškodí. Že je to na celkově dobrý vývoj organismu, takže i na vývoj těch ocáskatých mršek 😀 Já jsem to uvítala, protože bych ho asi nedonutila jíst pět různých vitamínů zvlášť, takhle to má všechno v jedné tabletce a to zvládá 😉 Takže tak 😀
Jinak můj grafík vypadá moc hezky, musím se pochlubit 😕
http://www.fertilityfriend.com/home/ifulka

hiva
autor
2. nov 2009

ahojte kocky....tak moj MM mal tiez trosku pomalsie spermijky...pocet aj morfologia OK, ale s pohyblivostou to bolo horsie.....ja som mu kupila CEM-M pre muzov 3 mesacne balenie ....uz ho berie asi pol roka (stale to iste 3 mesacne balenie) 😀 😀 😀 ...ale minule ma uz taak nastval, ze som mu vykricala, ze ked ja mozem ist kvoli babaatku pod noze, tak ze on moze aspon jest posr... tabletky tak ako ma 😅 ...no a teraz poctivo papka 😀 😀 😀

ifulka
2. nov 2009

😀 Jasně Hiva, jen tak do něj 😉 😀

ifulka
2. nov 2009

A co Tvůj grafík dneska? Uuukaaaaž.... 😕

irsina83
2. nov 2009

sari moj mm mal dobry spg ale moj je zas taky ze on skoro stale berie multivitamin a snazim sa do neho napchat sem tam nejaku zeleninu a ovocie a snazime sa zdravsie varit 🙂

hiva
autor
2. nov 2009

no moj grafik sa zatial drzi 😵 http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

inak vcera som zo srandy skusala, ze ako reaguje moja teplota ....zvycajne meriam o 5:00 ...takze aj vcera som dala budik na 5:00 stricla teplomer, po desiatich minutach som ho vybrala a bolo 36,8 ...potom som pokracovala v spanku dalej ...o 7:30 som otvorila oci, strcila znovu teplomer a po desiatich minutach bolo 37,1 ....zaujimave...rozdiel o 0,3 stupna je celkom dost 😅 ...samozrejme, ze beriem teplotu v mojom obvyklom case....ale nepovedala by som, ze bude taky velky rozdiel...najma ked som sa medzi tym vobec nehybala 😅

ale neriesim to....neni co.....to len taka pikoska na pondelok rano 😀 😀 😀

mireag
2. nov 2009

Dobre ranko, tak vidim, ze tu sa ide testikovat... 🙂 😵

ifulka, zajtra cakame // !!!!!! 😀

hiva, no ty to mas tiez len za par. 😉

Tuj, tuj, tuj baby nech ste pozitivne. 😉

Co sa tyka spg. My sem ho mali nastastie uplne ok, ale mm bral pred spg pre istou aj tak E-cko a tlacil sa slnec. a tekv. semenami a roznymi orechami. 😉

hiva
autor
2. nov 2009

no ja si asi testnem vo stvrtok rano....to budem akurat v Parizi, tak snad to romanticke okolie prispeje k tomu, aby sa aj ta druha palicka konecne nehanbila a ukazala sa 😀 😀 😀

ifulka, testujes zajtra alebo cakas este? 😉

mireag
2. nov 2009

hiva, jeeee v parizi... 🙂 Tak to urcite musi vyjst. 😵

hiva
autor
2. nov 2009

no uvidime....idem bez manzela, takze az taka romantika to nebude....ale bolo by to super.....MM sa uz tesi, ako mu z Pariza donesiem syry...a takto by som mu asi doniesla nejake lepsie prekvapko 😅 ....bolo by to super....ale moc tomu neverim 😒

mire, a ty ako? co tehulkovske priznaky? nevolnosti uz su? 😉

katkaajurko
2. nov 2009

fiha-tu sa schyluje k testovackam?

ja nemam co ukazovat..este mrchujem

ale vsimla som si rozdiel - teraz po duphastone mam celkovo slabsiu vyrovnanejsie mrchu mam pocit ako inokedy-asom si myslela-ze to ma byt prave naopak...

mireag
2. nov 2009

Nevolnosti ani nie su, skor taky "cudny stav." Na grcanie to nevyzera, ale chyta ma strasny hlad, az mi pride zle a vobec nejem sladkosti... 😅 a boli ma podbrusko. Uz sa neviem dockat zajtrajska, co povie dr. Dnes som si zobrala v robote paragraf a od zajtra chcem PN.
Co ma trapi je moj exem, na ktory nemozem nic pouzit a svrbi ma to straaasne... 😅 😖

A tie syry...mnaaaaam. Ja som postih, co sa tyka syrov, no teraz si mozem akurat tak piskat... 😀 Smradochy a pod. nemozem, len klasiku. 😀

hiva
autor
2. nov 2009

mire....s tym ekzemom to poznam....tiez ma napadlo, ze cim sa budem mastit....jedina mast, ktora mi vzdy najviac pomaha obsahuje kortikoidy, a to sa nesmie v tehotenstve 😖 ...no ale co uz....radsej budem spatna ekzemova mamina ako nemamina bez ekzemu 😀 😀 😀

kati, no som zvedava, ako ja dopadnem po dupoahstone....tiez by som skor verila tomu, ze po duphiku bude silnejsia...ved duphik podproruje rast sliznice a cim vacsia sliznica, tym vacsia mrcha, nie?...no uvidim, ako bude moja vyzerat 😒

mire, my sme tiez obaja syrovi....ale ja plesnive nemusim....ja skor len tvrde....ale u nas je strasne maly vyber...okrem ementalu a eidamu uz pomaly nic viac nezozenies 😒 ...tak preto vzdy vlacime z Pariza....a najma milujeme syrove fondue...mam origos francuzsky recept, ale tie syry v nom u nas nezozeniem....sem tam ich kupim vo Viedni, ale vacsinou vzdy ked idem do Pariza, tak vleciem domov minimalne 1,5 kila syra...zasoby treba doplnit 😀 😀 😀

ifulka
2. nov 2009

Holky, já jsem se rozhodla, že když do středy neklesne teplota, tak budu testovat ve čtvrtek. To bude 11. den po té pravděpodobnější ovule, takže by to mohlo být objektivnější než zítra. Takže ve čtvrtek tu budou čtyři čárky, že jo Hiva? 😉 Nechce se ještě někdo přidat? 😉 😀

Hivi a pozdravuj ode mně Paříž..Já se tam asi dlouho nedostanu 😔 Ale jednou si tam určitě zaletíme i s našima mrňouskama 😉

mireag
2. nov 2009

Baby, drzim vam siiilno palce. 😵 😵 😵

hiva, no mne najlepsie zabera elocom alebo locoid. Same vybarene vecicky... 😅 😀 A to ani nehovorim, ze som alergik a v aug a sep doslova trpim. Neviem, co budem buduci rok robit...ale nejdem predbiehat... 😅

tatranka111
2. nov 2009

ahojte tak vidím, že sa tu už chystá testíkovanie 🙂
moj grafík vypadá asi takto:
http://www.fertilityfriend.com/home/27f425

tatranka111
2. nov 2009

baby prečo mi graf ukazuje iba takto ved dnes to je už 9DPO

hiva
autor
2. nov 2009

tatranka....skus si pozriet nastavenia....Sharing - Homepage setup ...a tam by si mala mat zaskrtnute policko Autoupdate 😉

hiva
autor
2. nov 2009

no take vyberane vecicky poznam aj ja....u mna je to vzdy najhorsie v zime....ale nastastie ja to nemam na celom tele ale iba malicke loziska na lytku resp. predkoleni 😉

tatranka, a uz si testovala resp. kedy testujes?

tatranka111
2. nov 2009

hiva mam tam zaškrtnuté autoupdate neviem prečo mi to nejde a pravdu povediac mna testovanie laka už aj teraz, ale to je ešte skoro.....možno v stredu, alebo vo štvrtok 🙂

hiva
autor
2. nov 2009

tatranka....ved skusis mozes aj dnes....uz by kludne mohol vyjst pozitivny 😉 ...akurat to ale nesmies brat tragicky, ked bude iba 1 palicka ....moze vyjst pozitivny aj neskor.....ja by som uz testla 😉

ifulka
2. nov 2009

Takže ve čtvrtek šest čárek? To bude super, baby 😀 Uděláme hromadný těhulkovský mejdan 😉

Miri, děkujeeeeeeeemmmmmm!!!!!!!! Drž opravdu pořádně 😉 Hlavně Hiva s Tatrankou by si to už zasloužily moc 😀 Já klidně ještě jeden měsíc počkám 😉 😀

hiva
autor
2. nov 2009

a inak zadavala si udaje aj za tie dalsie dni?