Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

irsina83
18. nov 2009

neboj malinkemu sa paci a velmi 😉 beries aj duphaston? tak vzdy sa najdu obavy, je to normalne 😉

ifulka
18. nov 2009

Dostala jsem Utrogestan. To je taky progesteron. Tak snad zabere a budem držet pohromadě 😵

No uvidim, co šéf na to bude říkat. Mam strach trochu. Ale holt se s tím bude muset srovnat, nedělám to schválně, že jo. Radši bychbyla v pořádku a chodila normálně do práce 😅

irsina83
18. nov 2009

ziadna praca len bud doma. to ti neuskodi...kaslat na sefa, hod sa na PNku...nic nestoji za to...babo je prvorade. 😉

ifulka
18. nov 2009

Ja vim, miminko je na tom nejpřednějším místě 😀 A bude až do konce mýho života. Všechno ostatní mi může vlézt na hrb 😉 😀

shaarka
18. nov 2009

iful neboj, srdiecko je vidiet az od 7tt 😉
dnes si 5tt + kolko?

ifulka
18. nov 2009

Shaary, diiik!Já myslela, že už v šestém. Já jsem 5tt+3

irsina83
18. nov 2009

ifulka vsetko je ok, neboj. moze sa vyskytnut aj spinenie a pokial to nieje masivne krvacanie tak je to v pohode. len pri tom spineni treba odpocivat, hlavne v klude lezat. mam kamosku v nemocnici kt. je v 8tt a krvacala az do vcerajska tak ma pokoj a lozku a babo ma v poriadku a povedali jej ze to nema na babo vplyv. neboj bude to ok 😉

ifulka
18. nov 2009

Irsi, dobře, už Ti věřím, že to bude dobrý 🙂 Přeju Tvojí kamarádce ať je brzy doma a jsou oba v pořádku 🙂 Moje kamarádka taky silně krvácela během druhého měsíce, byla dvakrát v nemocnici. A teď už má zdravou roční princeznu 🙂 Tak jsem si jí vzala za vzor 😀 Musím na to z vesela 🙂 Všechno se stane tak jak má... A já věřím, že to bude mít šťastný konec v červenci 🙂

irsina83
18. nov 2009

iful presne vsetko bude tak ako ma...musime mysliet pozitivne. ja som bola dnes na poradni a robil mi prve odbery tak som zvedava ako to dopadne. tiez sa bojim ale dufam, ze to bude ok...a bojim sa aj dalsich vysetreni ale viem ze to jednoducho treba 😉

titulienka
18. nov 2009

babulky potrebujem poradit ....dnes som konecne zasla k dokimu a nasadil mi duphaston lenze mam dilemu ...mam ho brat od 15 do 25 dna ....lenze ja mam cykly 38-40 a ovu okolo 20 dna...takze som sa spytala ci to nebrani ovulke ...a on povedal ze nie praveze sa to berie na upravu ...ale vela som citala ze ho beru baby az po ovulke tak teraz co mam robit...poradte ak viete 😅 ..kedy ho zacat brat ....

katkaajurko
18. nov 2009

no ano vraj neblokuje ovu 😒 ale su tu aj skusene baby-co tvrdia ze blokuje..ja ho beriem az po ovulke

ale ja mam dilemu tiez- uz treti den mam plodny hlienik-dnes dokonca uuuuplne vela - jasny egg jak visity-fakt ze vela - ale ovu test treti den uplne negativny..tak tomu nechapem... 😒

titulienka
18. nov 2009

tak ja ho chcem hlavne kvoli tomu aby mi napravil moj 40 dnovy cyklus 😉

katkaajurko
18. nov 2009

no ano ale podla mna taku "moc" nema - lebo ak raz mas ovulku neskor - tak bude neskor aj potom vies... lebo az po tvojej ovulke stupne progesteron - a mrcha pride az ked znova klesne.ak nasadis duph-je to to iste - len vacsie mnozstvo progesteronu v tele

ak ho nasadis skorej a blokne ovu-tak ked ho vysadis dojde mrcha a prakticky ti to cyklus skrati - lenze bez ovulky neotehotnies...

a taku schopnost-ze by duph "priblizil" ovu podla mna nema-teda este som to teda nepocula... 😨

katkaajurko
18. nov 2009

a doktor vie-ze mas dlhe cykly? a ze chces este otehotniet ? a povedal-ze ti duphaston upravi cyklus??

titulienka
18. nov 2009

ano praveze chceme nabehnut na niejaky normalny cyklus, a jasne ze vie ze je to prave kvoli tomu ze chceme babo , pytala som sa ho ci mi to nezablokuje ovu a povedal ze nie inak by sa nedaval aj na podporu otehotnenia....vie ze mam take cykly a u mna je problem ...mam nizky progesteron ...cize zla funkcia zlteho telieska...tak ho mam brat 14-25 dna ...tak uvidime...

katkaajurko
18. nov 2009

ale zlte teliesko vznika az po ovulke-tak comu to pomoze prednou?

titulienka
18. nov 2009

neviem ..povedal mi ze mam nizky progesteron a ze ten je vlastne nedostatocny funkciou zlteho telieska 😅 ...tak preto ...a ze mi to aj napravy cyklus

shaarka
18. nov 2009

baby, jedina moznost ako si to overit v praxi, je nasadit D 15.DC a potom obuchat doktorovi anovulacny graf o hlavu. ze, titu? 😀
lebo tak ako katka napisala... duphaston nevie poponahlat ovulaciu. vie skratit cyklus a mozno doktori dufaju, ze skratenim cyklu sa telo samo nastartuje na skoru ovulku? asi ze sa zlakne, ze ked ovu nebude do 15.DC, tak nebude vobec? haha.
no neviem... v kazdom priapde ako sa rozhodnete urobit pokus, budem sledovat a drzat palce 😉

tatranka111
18. nov 2009

titulienka duphaston beriem od 17-25DC, beriem ho už 8 mesiacov a ovulky som sa nedočkala ☹ no v oktobri som si pekne počkala a ovu prišla na 19DC 🙂
ja som tiež zástancom názoru, že duphaston ovu blokuje 😠

katkaajurko
19. nov 2009

ahojte babulky

ja takto-stale ma to natahuje ako zuvacku - ovu testy zosilneli ale furt su este oficialne negativne

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

titu - ved zober duphik ako kaze pan doktor - a uvidime - mozno sa mylime my 🙂 zase budeme o krocik mudrejsie,no nie? ja sa ale dobrovolne priznavam-mala som ho brat od 17dna - ale cakam na ovulku radsej a nasadim hned v den ovulky 🙂

titulienka
19. nov 2009

http://www.fertilityfriend.com/home/29a26f
padam, padam, padam uplne ako predovulacne 😀 😀 😀 ...zahada no nechame sa prekvapit...brusko vobec neboli ziadne symptomy ktore mi zviknu predpovedat mrchu tak ja neviem 😅

titulienka
19. nov 2009

no poviem praavdu ked mavam ovulku naco to potom kazit 😉 ...zacnem ho brat az po nej , ved tam ide v podstate o to aby vlastne po ovulke bol dostatocny progesteron ze ......
jedine ze spravit experiment vzuat ho prvy mesiac ako kaze doky a vyckat co bude ..ale na druuhej stranke naco kazit nieco co pekne prebieha....pomoooooooooooooooooooooooooc mam dilemu 😖 😖 😖

katkaajurko
19. nov 2009

no ja som mala rovnaku - ale priklonila sa nebrat...co ale neviem ako zdovodnim zatial dokine - mozno sa vyhovorim-ze sme isli prec a zabudla som ho doma...ale ze sak ovulka dosla aj tak neskor-tak som ho hned nasadila 😅

titulienka
19. nov 2009

takze naozaj pockat do ovulky ze 🙂 ....

hiva
autor
19. nov 2009

titulienka....no vyzera to, ze mrcha je na spadnutie....a s tym duphastonom by som urcite pockala do ovulky....ja robim tak isto 😉 ...mne este moj prvy doktor hned na zaciatku nasadil duphaston 15 az 25 DC ze aby sa mi upravil cyklus a mohol zacat s vysetreniami, ale mi to bolo prd platne....dokonca ani cyklus mi neupravil ...ak chces, kukni moje cykly 12/11/2008 a 11/07/2008 ...tam som brala duphaston tak, ako mi kazal lekar 😠

http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

titulienka
19. nov 2009

hiva . 😅 😅 ...tak to ja radsej cakam na ovulku ..a este jedna otazocka vlastne ked uvidim v grafe ze prebehla ovulka mam zacat brat v ten den ?
a nebude to vadit ak napriklad nebude ovulka dalsi mesiac v tom istom case ale inokedy ..vlastne v prvy den ovu ????alebo az po .... ☹ ☹ som v tom novacik

hiva
autor
19. nov 2009

a urcite ho brat po ovulke....ved logicky take mnozstvo progesteronu v telel pred ovulaciou nema co robit....prirodzene ho predsa produkuje zlte teliesko, ktore vlastne vznika az po ovulke z presknuteho foliku 😉 ...a ked ho aj nasadis skor a nahodou ovulku neblokne, tak aby sa nestalo, ze ked ho vysadis po par dnoch pride mrcha a budes mat velmi kratku lutealnu fazu...ja uz by som to nikdy nespravila 😉 ... ale pokial vam babetko neponahla, mas cas a dobre nervy vysvetlovat to lekarovi, za pokus to stoji....mozno svojho lekara niecomu novemu priucis 😉

titulienka
19. nov 2009

hiva nieeeeeeeeeeeeeeee ja chcem babetko aj hned 😀 😀 😀 ...toto uz bude sice len 5 mes. ale nato ze vsetky 3 sme splodili v prvy mesiac tak moja trpezlivost o chvilu vykvitne....nie ziadne experimenty dava to logiku...takze duphik az po ovulke 😉

hiva
autor
19. nov 2009

titulka, ked budes mat po ovulke mozes ho hned nasadit.....cize nameras poovulkovu tepltou a nasadis....ja som cakala este o den dlhsie, aby som si bola ista, ze to bola ozaj ovulka....lebo ovulku este stale beriem ako nieco vynimocne u mna 🙂 ...ale podla mna sa nic vazne nestane, ak ho zacnes brat aj 2 dni po ovulke....ved ten progesteron je dolezity aby sliznica dobre narastla a vajko sa mohlo uhniezdit...a k uhniezdenie dochadza vacsinou az na 5 - 8 den po ovulacii 😉

titulienka
19. nov 2009

hiva dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeem velmi si mi pomohla v mojom rozhodnuti ...dava to logiku....tak ja sa tiez radsej presvedcim a pockam az na dalsi den ...dakujem, dakujem, dakujem 🙂 🙂 🙂