Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
19. nov 2009

titulka...nie je zac 😉 ... na to tu predsa sme 🙂 ... inak som pozerala tvoje fotky....mas uzasnu rodinku....3 dcerky....parada....a sa mi paci, ze chcete este aj stvrte 😉 ....to je v dnesnej dobe uplna vzacnost 😵 ... ja som tiez vzdy chcela minimalne 3 deti....idealne az 5 ...ale ako tak kukam, co sa so mnou robi, budem rada, ak sa nam podari aspon jedno 😅

katkaajurko
19. nov 2009

baby ale ked to nam dava logiku-ze naco je dobry progesteron pred ovulkou-preco toto doktori robia jak na pase??? 😨 😨 😨 tomuto furt neviem pochopit

hiva
autor
19. nov 2009

katka...podla mna zavisi od jednotlivych doktorov a tomu, comu sa najviac venuju....ked si vezmes, ze pre vacsinu z nich je 50% tehuliek a dalsich 49% iba tie, co chcu antikoncepciu, velmi zriedka sa stertnu s problemovymi babami, ako sme my....no a ked skolu skoncili pred nejakymi 20 rokmi a viac, odvtedy prislo vela noviniek a objavov....no a na co by to vsetko sledovali, ked sa to tyka iba velmi malej skupiny ich pacientiek....jedine novinky, co dostavaju je od zamestnancov farmaceutickych spolocnosti, ktore im pridu prezentovat nove lieky....a jedine co doktor o lieku vie je to, co mu povie distributor ...a ked ten tvrdi, ze liek ovulku neblokuje, tak ju proste neblokuje 😉 ....ale sak je to normalne a ludske....ja si uz tiez nepamatam skoro nic z toho, co sme sa na skole ucili...pokial sa s tym nestretavam denne a pravidelne, tak na to proste zabudnem 😉 ...preto je asi v nasom pripade najdolezitejsie najst spravneho lekara, ktory tomu rozumie... 😉

hiva
autor
19. nov 2009

su lekari, ktory si toto aj sami uvedomuju...mne moj prvy lekar potom, co mi v centre diagnostikovali PCOS rovno povedal, ze on s tym nema moc velke skusenosti a ze sa teda nenahneva, ak si najdem ineho......to je ten dobry pripad....ale su aj taki, co sa s niecim takym nikdy nepriznaju, a tvaria sa ze vedia co robia....prijmu vyzvu v podobe PCO pacientky a snazia sa dokazat sami sebe, ze to zvladnu....to su ti najhorsi a takych sa treba okamzite zbavit 😅

katkaajurko
19. nov 2009

no mas pravdu-ja som si tiez minule s hrozou uvedomila ako vsetko zo skoly rychlo zabudam 😖

mas pravdu-vyzera to ze je to tak... lebo moja dokina napriklad uznava meranie-ale ked som jej doniesla grafy-s jasne vyznacenou ovulou z ff - tak jedine co ju zaujimalo je "viditelny" pokles - a zakruzkovala mi ovulu o tri dni skor ako bola - aj podla ff aj hlienu - v grafe ked som aj otehu - cize ona sa asi naucila ze pred ovulou musi teplota velmi klesnut a tam je ovula a to je vsetko.... viac sa tomu nevenovala a preto tomu rozumie menej nez my...

anaxamon
19. nov 2009

ahojte, neviem ci si spominate, v juni som sa sem dorutila ze mi dr. diagnostikoval PCO, vcera to ina dr. vyvratila..takze som rada koli samej sebe 😵 😵 a vam vsetkym drzim paste, to je samozrejme 😉 😵

hiva
autor
19. nov 2009

super anaxamon....a prajem ti rovnako co najskorsie tehulkovanie 😉

ifulka
19. nov 2009

Ahojte kočky!
Teď jsem si volala na výsledky hcg a sestřička říkala, že mám 34 tisíc, co na to říkáte? Ona říkala, že je to dobře vysoké. Tak snaaaaad 😵

katkaajurko
19. nov 2009

no mne sa to tiez zda pekne vysoke 😵

ifulka
19. nov 2009

No, mně zmatly ty tisice, ja jsem vždycky četla o stovkách, ale teď nevim jestli to nebylo třeba nějak jednotkově násobený...Kdyby to bylo je 34,tak to by asi bylo málo. No prostě mě to nějak zmátlo. Nemáte v tom některá víc jasno?Třeba nějakej šikovnej link? 😉 😀

titulienka
19. nov 2009

ifulka..je to supeeeeeeeeeeer
hiva dakujem ....povodne sme chceli 3 deticky....lenze situacia nastala taka , ze mame 3 kocky a obaja strasne tuzime po chlapcekovi, uz sme rozpravali s par ludmi a su sposobi ako to ovplyvnit aj ked to ma len malinke % uspesnosti...tak sme si povedali ze sa dame este do 4 kola...samozrejme ajk to bude dalsia baba budeme ju milovat tak ako tieto nase 3 bosorecky 😀 😀 ..ale skusime spravit vsetko preto aby to tento krat vysiel Y 😉 tak uvidime ...ci tie prognozy co nam davali budu uspesneeee 😉

ifulka
19. nov 2009

😀 Teˇf jsem našla v nějaké jiné diskuzi toto:

Od početí Od PM (mIU/ml)

7 dní (1. týden) 3 týdny 0 - 5

14 dní 28 dní (4t) 3 - 426

21 dní 35 dní (5t) 18 - 7,340

28 dní 42 dní (6t) 1080 - 56,500

Já jsem den 25, takže 34 000 už je několikanásobně víc bež by mělo být 😀 Takže dvojčata??? 😀 😀 😀

katkaajurko
19. nov 2009

zeby ? 😀

ifulka
19. nov 2009

Titi, tak to moc držím palce na chlapečkaaaaa!!!! Jaké jsou ty rady? Já už jsem něco slyšela a přijde mi to i logické, ale stejně je to vždy o náhodě 😀 Čímž neříkám, že se té náhodě nemá trochu pomoct 😉

katkaajurko
19. nov 2009

ja chcem dievcatko - tak sup sem s radami Titu 🙂 😉

ifulka
19. nov 2009

😀 Holky, bojujem tu o ovulky a ještě si budem vymýšlet, co bysme z nich chtěly 😅 😀 😀 Ale ty rdy by mě taky zajímaly 😀 😀 Čistě ze zvědavosti, samozřejmě 😀 Já už to stejně asi neovlivnim 😀

Ale teda baby, to by bylo fakt super, z jednoho jedinýho folikulu, co jsem vyprodukovala, mít hned dvě děti 😀

hiva
autor
19. nov 2009

aj aj chcem dievcatko...alebo najradsej rovno dvojicka 😵 ... by som sa zblaznila od radosti, keby sa nam fakt podarili.....mne podla cinskeho kalendara na tento mesiac vychadza dievcatko, takze snad sa konecne podari 😵 😵 😵

inak ifulka, asi to vazne vyzera na dvojicky 😉 😵 😵 😵 ...gratulujeeeem 😉

titulienka
19. nov 2009

tak napr. my sme stale sexikovali hned po mrche ......nam bolo povedane kamoska robi v centre umelej reprodukcie ze ak chceme chlapceka tak by sme sa mali trafit den pred ovu, v den ovu a den po ovu...a mm by nemal mat sexik min 4 dni ...pred tym...potom su tam polohy napr. ze na chlapceka je naj zo zadu na dievcatko klasika misionar...a este kopec rad....ale napr. tento link je no poviem vam ja mam 3 babule, sestra ma 3 deti, a 3 sestra ma 3 deti svagrina caka 4 a vsetky vysli..bud uplne senzacna nahoda alebo nieco na tom je 😉
www.jasanek.webpark.cz/plzak.html
🙂 🙂

ifulka
19. nov 2009

Hivi, myslíš? A to by bylo kdy vidět na UTZ, že jsou dvě?

titulienka
19. nov 2009

hivi ...a este otazocka ak zacnem brat duphik od ovulky tak ako dlho ho mam brat to som sa zabudla opytat 😅

titulienka
19. nov 2009

ifulka niekedy sa bambuliatka prekryvaju niekedy ih vidno aj v 6-7.tt niekedy aj neskor 😀 😀

eirin
19. nov 2009

Ifulko, a ty víš, žes měla jenom jeden folík?

ifulka
19. nov 2009

Titu, dík 😉 To je dobrá tabulečka od toho Plzáka, prý máme vhodnost 55 %, tp je super, ne? 😀 A vyšlo mi děvčátko, tak uvidíme 🙂 Já ani nevím, co bych chtěla víc, když dvojičky tak samozřejmě páreček, ale tonehrozí, protože by určitě byla jednovaječná. No necháme se překvapit. Ať bude co bude, budu je milovat jako nic na světě 😵

ifulka
19. nov 2009

Eirin, jojo, teda aspoň když jsem byla 12. DC na folikulometrii, tak na levým vaječníku nebylo vůbec nic a v pravém jeden 😀 Doktorka se tomu moc smála 😀 😀 😀

eirin
19. nov 2009

No, Ifulko, u mě doktorka taky na folikulometrii viděla jenom jeden na jednom vaječníku 😀

katkaajurko
19. nov 2009

no pockaj titu - a ta tabulka-vsetky tvoje sestry aj svagrina merali bazalnu teplotu-ze presne vedeli den pocatia? lebo ako vieme je to tak nevyspytatelny datum a ovu sa taaak posuva - ze ak niekto nemeral a nema to aj potvrdene ultrazvukom tazko vie 100% urcit den pocatia-co je v tej tabulke smerodatne... dokonca si dovolim tvrdit ze ani len na 50%

ifulka
19. nov 2009

Eirin, tak to je super 😀 No jsem faaaakt zvědavá jak tohle dopadne 😀 Ještě vera jsem se tu třásla o jedno miminko a teď přemýšlím o dvou, to je neskutečné. Tak ať Ti dvojvaječná z jednoho foliku krááásně rostou 😉 Příroda někdy zaskočí i doktory, co? 😀

titulienka
19. nov 2009

hmmmmmm tak potom to je pekna nahoda 😉

titulienka
19. nov 2009

babulky tak ako dlho mam brat ten duphik ked ho zacnem brat od ovulky ...kolko dni 😅

eirin
19. nov 2009

Ifulko, já právěže měla dva folíky, ale jeden doktorce nejspíš unikl 😅 Dvojvaječná z jednoho folíku nejdou, ne?