Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

jancos
2. dec 2009

kto mi poradi? neviem sa rozhodnut? ma to vyznam ist tam? dakujeeeem

katkaajurko
2. dec 2009

ahoj jancos

uprimne sa v tom grafiku nevyznam-mozno by som isla-len tak pre info-ze co tam doki uvidi ... ked tam nemas ani hlienik ani ovu testy-tazko sa mi radi 😅 😅

a co povedal o duphastone? mna to zaujima 🙂

jancos
2. dec 2009

dik kati, asi aj pojdem, len sa mi moc nechce a tolo krat som tam uz bola zbytocne, ze ma to odradza.
nemam hlienik v grafe, lebo ten u mna je divny a ovu testyy pokial dobre viem u zien s pco nefunguju dobre. ale moozno sa mylim.

o duph povedal, ze aj ked ma zena ovu neskor ako na 14.den, tak nemoze zablokovat ovu. zacal mi tam vysvetlovat, ako je to s hormonmi pocas cyklu, ale to som moc nestihala vnimat/ved v podstate to viem/ a hlavne tam deti kricali, lebo to bolo v MC.
ale zarazil ma niektorymi vyjadreniami, niektore sa mi zdali take, ze ako keby nemal sajnu o tom a naopak niektore zas take, ze mozno aj sajnu mal.

katkaajurko
2. dec 2009

no a co hovoril od veci a co dobre?

jancos
2. dec 2009

to, co mozno by stalo za uvahu, mozno ze by mohlo byt zaujimave pre teba, lebo som vravela, ze vsak nie sme vsetky rovnake, ze by nam museli davat vsetkym duph na 15.dc, ze su zeny, co maju ovu 20. alebo 25.dc. a on tvrdil, ze v takom pripade, by vysetril estrogen /tusim, ze 4., 7., 11.dc/, ci je ho dostatok a ak nie, tak by riesil tento problem. tak neviem, ci vam to dava zmysel.

katkaajurko
2. dec 2009

a ked je ho malo - tak sa dava clostyl nie?

katkaajurko
2. dec 2009

a na to co povedal? nepovedal-ze je lepsie nasadit duph neskor? naco by bol v organizme pred ovulkou?

jancos
2. dec 2009

"od veci" - ze neexistuje, ze byy zena mala pco na stalo, ze to treba vyliecit /tak to je podla mna fakt somarina, neviem, ci myslel, ze potlacit priznaky, alebo co, ale ked to myslel tak ako to povedal, tak fakt nechapem.

tiez hovoril, a to by mohol mat pravdu, ale neviem, ze pri pco treba zistovat pricinu a podla toho to liecit./a mozno takym stylom to vyliecit??/ a ja sa pytam, no ale ked to nie je IR, tak on ze treba vysetrit genetiku /no ale ved aj ked sa genetika potvrdi, tak co s tym urobi, no noic podla mna. a neviem, ako sa to vobec zistuje/, potom sa pytal, ci som sledovana /lebo mu to neslo do hlavy. ze mam pco, neviem preco ale asi ze uz jednak mam 1 dieta a mozno si pco spaja s velkou obezitou, no fakt neviem, /tak ja mu vravim, ze som a ze sa hladala pricina vsade mozne, ze aj dexametazon som brala pol roka, ale nepomohlo, ale to ze nepomohlo asi nepocul, lebo zacala, ze tak potom je problem v nadoblickach. a to ze nie je sa mu uz nedalo vysvetlit. ale z toho sa mi zdalo, ze mozno aj vie, o com hovorime. no bol to sympatak, tak nemozem povedat, ze je hlupak, to urcite nie, ale nieco mi tam nesedelo.

jancos
2. dec 2009

to neviem, kati, ci sa na to dava clostil, ale mozno hej /proste povedal, ze potom treba riesit estrogeny, ale nepovedal ako./
nie, podla neho duph nemoze bloknut ovu aj u zeny, ktora ma ovu az 25.dc. ale myslim, ze shaarka to pisala tak, ze ak ma zena ovu pravidelne, tak si duph tu ovu neblokne. ale ak ju nema, tak moze. ak ju ale nema, on povedal, ze to duph neriesi, co vsetci vieme..

mirm
2. dec 2009

ahojte baby,
prisla som sa k vam poradit.
Patrim k Vam t. j. mam PCO a som asi 2 mesiace po laparke. Po laparke sme zistili, ze aj tak musime ist na ivf lebo mm ma zle spermie 😒
Vcera som bola na ultrazvuku a mam jednu 23 mm cystu na vajecniku. Je mozne ze uz sa zacali tvorit?
Dik za info. 🙂

jancos
2. dec 2009

tu som o nom nasla na stranke nemocnice
Okrem urgentnej starostlivosti, bežnej ambulantnej starostlivosti, konziliárnej činnosti, na gynekologickej ambulancii je v bežomj pracovnom čase v prevádzke špecializovaná poradňa pre liečbu ťažkostí vyplývajúcich z prechodu u ženy, hormonálna substitučná liečba, liečba porúch menštruačného cyklu, liečba osteoporózy. Poradňu vedie MUDr. K. K. nedavam vcele meno, aby sa k nemu nedonieslo, ze ho niekto na nete ohovara.
moj gyndos mi raz hovoril, ze nieco na neho niekto popisal na nete, co vobec nebola pravda, tak tomu sa radsej vyhnem, aj ked je to nepravdepodobne.

jancos
2. dec 2009

mirm, a nie je to nahodou dominanty folikul? nie celkom chapem, na co sa pytas. preppac, skus este raz mozno pochopim🙂

mirm
2. dec 2009

ci po laparke sa cysty mozu tvorit uz za 2 mesiace

hiva
autor
2. dec 2009

mirm...asi je to mozne....neviem....mne po laparke normalne nabehla ovulka....je ale fakt, ze po laparke som uz na UTZV nechodila, lebo mi doktor povedal, ze je to akoby novy zaciatok a tak sa mame snazit prirodzene pol roka....ale mna este tesne pred laparkou liecil HAK-om aby sa mi znizil testosteron....takze tazko u mna povedat ci znizenie testosteronu alebo laparka, alebo ich kombinacia pomohli ovulke....a liecili ta ja nejak pred laparkou? alebo v com nasli pricinu tvojho PCO? s akymi hormonmi si mala problemy?

lebo podla mna samotna laparka, pokial sa neriesil prvotny problem, preco ti nepraskaju foliky, nepomoze 😒 laparkou a tiez drillingom vajecnikov ti iba upravili stenu vajecnikov tak, aby cez nu lahko praskli preslo vajicko z prasknuteho foliky....ale na samotny narast foliku a jeho nasledne prasknutie laparka nema vplyv

hiva
autor
2. dec 2009

takze jednoduchsie povedane, ak ti narastla cysta, mas problem s prasknutim foliku a to treba riesit liekmi 😉 ...takze ta cysta kludne moze narast....lebo je to vlastne narasteny, ale neprasknuty folik

shaarka
2. dec 2009

idem docitat,
ale jancos, ja som chodila na folikulosku az na nejaky 4. den plodneho hlienu 😉 neriadila som sa teplotami, ale hlienom.

shaarka
2. dec 2009

mirm, no mne pride 23mm cysta ako pekny dominanty folikul... nemerias bazalku? stalo by to za to - zistit, ze ci ta cysta praskla vypadlo z nej vajko 😀

shaarka
2. dec 2009

a podla mna ten pan doktor velmi nevedel, co hovori, resp. si mozno trosku protirecil a mozno sa neda hovorit vseobecne, ale konkretne na prikladoch... a mozno sa nevedel sustredit.
a este si myslim, ze bezny gynekolog, ktory nestuduje a nevenuje sa tomu, nema ani ponatia o PCO a o zlozitosti tejto temy. preto vznikli centra, ale tam sa to tiez zvrhlo na rychle oplodnenie ako na liecbu neplodnosti 😒

govinda
2. dec 2009

Kočky, ja len v rýchlosti - došla mrcha 😠 😠 😠 . A pekne silná 😠 .
Budúci cyklu to istí.
Ozvem a večer

mirm
2. dec 2009

dakujem za vas nazor. Pred laparkou ma neliecili, len som brala duphaston aby som dostala ms a ovulku som nemala, lebo som si este vtedy merala bazalku.
Na pco dosli zo sona a hormonalneho obrazu.
Dnes alebo zajtra mam dostat ms takze by to mohol byt folikul ale neprasnuty? To znamena ze kedy praskne?

shaarka
2. dec 2009

mirm, podla coho sudis, ze dnes alebo zajtra by si mala dostat ms??

mirm
2. dec 2009

vysadila som duphaston v nedelu

shaarka
2. dec 2009

tak pokial sa nemylim, cysta by sa mala bud vstrebat, alebo odist s MS, alebo ten treti pripad, co je ale dost nepravdepodobne.

trosku premyslam, ci ta cysta fakt nie je len folikul, ktory "vdaka" duphastonu uz nestihol prasknut a ani uz nestihne.
alebo zeby stihol? bolo by uuuplne super, keby si namiesto MS "dostala" ovulku a dalsia MS by prisla o 14 dni 😀

shaarka
2. dec 2009

mirm, a est esom chcela napisat, ze po laparke si mala hned zacat hormonalnu stimulaciu, aby sa ucinok drillingu neznicil cakanim. a tak bud. cyklus prehovor Dr. na clostil a pri. aj pregnyl 😉

shaarka
2. dec 2009

bud. = buduci
pri. = pripadne 😠

mirm
2. dec 2009

vysvetlivky chapem 🙂 dakujeeem 🙂)
ak by nebola cysta tak ideme na umele, kvoli mm spermiam
ako myslis hormonalnu liecbu? asi nieco ine ako len duphaston ze?

shaarka
2. dec 2009

no ano,
ved uplne prvym krokom je clostil a pregnyl, a ked nahodou clostil nezabera, tak este v centrach injekcie äako pri stimulke na IVF) + napr. IUI... moznosti je dost, ak sa neponahlate 🙂
a ake ma spermie?

jancos
2. dec 2009

shaari, aj ja som z neho mala taky zmiesany pocit, ale myslim, ze nie je obyc gyndos. lebo vedel aj veci z endokrinologie. ale zase niektore veci sa mi zdali mimo. nakoniec je to jedno, skoda, ze si neprisla, by si ho lepsie vyspovedala🙂))

shaarka
2. dec 2009

jancos, sa ti priznam, ze dnes som uuuplne vynimocne bola v posteli este o 9,20 a keby mi vavenka nezavolala, ze ide ku mne (od zubara), tak asi ani nevyleziem. v noci sa mi snivali skarede veci, tak som si povedala, ze kym sa mi nebude snivat nieco pekne, nevstavam z postele. ja potom zvyknem mat blby den 😒

a hlasim, ze som si dnes konecne nafarbila kepen a depilovala nohy 😀 😀 😀 a to sa mi zda uzitocnejsie, ako otazky na gynekologa 🙂

jancos
2. dec 2009

🙂 je mi to jasne 🙂)))uzivaj si, kym sa da🙂