Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

shaarka
3. dec 2009

😉 sari, tak ked uz si testla 10.DPO, tak testuj uz kazdy den. aj zajtra aj pozajtra... tvoje sance sa zvysuju kazdym DPO 😉

govinda
3. dec 2009

čaute kočky.
Absolútne som nemala čas sem prísť včera ani dnes, deň úplne zabitý 😠 .
Veselo si mrchujem už druhý deň, možno práve vďaka clostilu a Duphiku mám poriadne silnú mrchu 😠 . A tie bolesti pri nej 😒 . A možno som len nezvyknutá na mrchu, keď ju mám tak zriedka 😀

katka, krásny grafik, tak držím palčeky aj naďalej.
sara, ty máš tiež krásny graf 😵 . Skoro si testovala 😉 . No ľahko sa mi hovorí, keď som robila to isté 😀 😀
tatranka, pekný postu hore 😉 . A čože si chorá? 😕
a čo titu? Nikde tu nevidím jej grafík 😕

miriamka
4. dec 2009

Ahojte a dobre ranko,
ja len za to testovanie...tiez som pri malom testovala skorej,a jasne ze velke sklamanie vzdy lebo // neboli 😠
A nakoniec az som bola tehu,som testovala az na 15DPO,lebo vtedy som uz testovat odmietala a keby ma tu baby na koniku nepresvedcili uz testovat ze mam vysoke teploty,tak hadam uz cakam az bude brusko vidno...Ja som bola taky neveriaci Tomas ked uz dom naozaj tehu bola 😅

katkaajurko
4. dec 2009

dobre ranko...test specialne pre shaar - hovorila som to...

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

miriamka ale ked si grckala este pred 15DPO -tak aj to bolo dost skoro veru-normalne sa grcka tak 6-7tt ? nie?

skoda veru - tento cyklus som to ja osobne prvy krat fakt oplakala-ale to este predvcerom...strasne som dufala-ze na mikulasa pride darcek v podobe krasnych dvoch paliciek a na vianoce to povieme rodicom... ☹

sara ty mas pekny graf-tak vydrz este aspon do 12DPO....

tak som zvedava ci na vianoce pride vobec ovula...

miriamka
4. dec 2009

Katka...no ved ja som to grcanie aj pripisovala pokazenemu zaludku,a mozno som aj mala pokazeny zaludok lebo viac som uz potom negrcala.
Inac Kati,ved mas krasny grafik..a najma,stale tam je sanca!!!

katkaajurko
4. dec 2009

miriamka nie je - fakt nie je - viem to nabeton na tom teste by uz bol aspon naznak ciarky- ale bol snehobiely uplne totalne....cez vikend pride zimnica (tak sa mi ohlasuju kramy) a v pondelok dojde mrcha s presnostou hodiniek-ja mam 15 dnovu LF...

nevadi - vsetko ma svoj vyznam - snad to uz nebude trvat dlho .... aj sa snazim schudnut (aj ked nie som tucna - len som malicka-tak kazde kilo mi vadi...) tak mozno aj to trochu pomoze zlepsit cykly... aj ked teraz som mala dve ovulky po sebe 🙂 co je parada - od jula sa mi to stredialo-ze iba kazdu druhu som mala...

inak s tym HP rozmyslam ze pockam na januar -lebo je tam vela sviatkov a vychadza mi to tam zle co sa odberov tyka... 😒

miriamka ako dlho ste sa vy predtym snazili?

miriamka
4. dec 2009

Kati...snazili sme sa vyse roka,ale s tym,ze po vysadeni HAK a pri mojom PCO som mala dlho predlhe cykly bez ovu.Potom mi dal doky Clostyl aby sa mi ovu rozbehla,ta sa mi rozbehla,uzivala som ho 2 cykly ale tehu som neostala.A potom som vysadila,a mala ist na laparku...a presne vtedy som ostala tehu 😀 Mozno to aj psychika robila,ze som uz bola pripravena na laparku a nie tehu...
Takze snazili sme vyse roka.
A teraz tomu davame volny priebeh asi 4 mesiace,takze uvidime...

katkaajurko
4. dec 2009

aha - no uz som viac krat pocula-ze clostyl zabera aj nasledujuci cyklus tak asi kombinacia toho a laparky pomohla 😵 mas krasneho synceka 🙂

to by bolo super-keby si teraz uz aj mala druhe-by sa pekne spolu zahrali aj by si rozumeli - tak drzim prsty 🙂

zaujimave ze teraz mas uz pekne sama ovulku- pomohlo schudnut myslis?Alebo sa hormony po porode upravili?

miriamka
4. dec 2009

Kati...ja som na tu laparku nakoniec nikdy nesla,lebo ked som isla dohodnut termin,tak namiesto termina laparky sme dohodli termin porodu 😀
No neviem co pomohlo...ale u mna je to tak,ze som zistila,ze pekny cyklus mam ked si drzim jednu vahu...ked troska priberiem,aj ovu sa mi posunie o par dni.A jednoznacke,po porode je to lepsie,mozno aj preto,ze uz vyse 3 rokov nie som na ziadnych hormonoch

katkaajurko
4. dec 2009

hej hej tak som to myslela-ze ta psychika preorientovana na laparku - plus ucinok clostylu z predch.cyklu pomohli asi 🙂

no ja som nebrala antikoncepciu - nerobila mi dobre... aj tak mam rozhadzany cyklus cely zivot 😒 ale ved uvidim

arna
4. dec 2009

Ahoj kočeny, mohla bych se k Vám přidat?
Mě zatím nidko otevřeně diagnozu sPCO nesdělil, ale myslím, že je to nad slunce jasnější, jsem jak případ z učebnice :-/
První potíže jsem zaznamenala před maturitou, kdy se můj do té doby celkem pravidelný cyklus cca 2x opozdil. Moje gyndařka mě (na můj nátlak), udělala hormonální profil, kde vyšla zvýšená hladina mužeských hormonů.
Dělali mi i ultrazvuk vaječníků, ze zprávy si pamatuju něco o vícero malých folikulech a o chybějícím typickém náhrdelníkovém uspořádání (?).
Nikdo si se mnou nicméně nepromluvil, nic mi nevysvětlili, diagnozu nesdělili, na můj přímý dotaz mi jen dr. řekla, že budu mít problémy otěhotnět, že dokud nechci zatím mimčo, tak mi dá HA Diane a nebudeme se s tím zabývat....
Od té doby uplynulo asi 7 let, já se přestěhovala, změnila Mudr. a začala přemýšlet o miminku.
V září jsem vysadila HA.
První menstruaci se opozdila asi o měsíc, na další zatím čekám. Trápí mě špinění uprostřed cyklu a taky mě pobolívají vaječníky...(to jsem teda před HA neměla). Dle HP, který mi Dr dělala, mám testosteron na horní hranici normy... Dle BT po ovulaci ani stopy.... Doktorka s tím ale zatím nic dělat nechce, prý počkáme půl roku snažení a uvidíme...
Jinak jsem teda taky tlustá, chlupatá, mám hraničně vyšší tlak (a taky sem protivná, ideální partnerka🙂)
Ráda bych se vás zeptala na dvě věci:
1) Jak by měla vypadat dieta při PCO? Všude čtu, že životospráva je důležitá, ani nikde jsem nenarazila na nějaké konkrétní doporučení... V rodině máme celkem rozšířenou cukrovku, četla jsem něco o tom, že to s PCO může souviset?
2) Myslíte, že je současný psotu Dr: „necháme to zatím být“ v pohodě? Nebo by bylo lepší něco dělat? Nějaká vyšetření, utz nebo tak?

katkaajurko
4. dec 2009

ahoj Arni - co viem poradit - dieta by mala byt taka ze ziadne cukry...biele pecivo,tuky... dostat sa na idealnejsiu vahu...hlavne vela zeleniny a bielkoviny..plus ovocie... ovocie jest len doobeda... obmedzit vlastne sacharidy....

mne tiez nikto nepovedal narovinu ze mam PCO ale pocula som to diktovat doktorku sestricke 😠 ale ako tak ovulujem podla BT - napriek tomu-moja doktorka caka rok! -ak sa nezadari-az potom mi vobec zacne nieco riesit... a to bude tak v januari...uz na to v podstate zufalo cakam -lebo ma to takto nebavi... 😔

na spinenie mi dala duphaston

govinda
4. dec 2009

ahojte babulky 🙂
katka - taký pokles ešte neznamená hneď mrchu ale bola som na tom rovnako ako ty, dokonca mi v deň mrchy teplota stúpla - preto som testovala a to sklamanie zo snehobieleho testu poznám ☹ . Ja som tiež chcela byť tehu tento cyklus a povedať to drahému na mikuláša (on má na mikuláša aj narodky - tak to by bol pekný darček 😵 ), ale nevyšlo. Možno som príliš spoliehala na to, že je konečne ovulka, že je to prvý cyklus s clostilom ... nevadí. Ide sa ďalej. Tak ti držím palčeky a budeme tu opäť 10 dní študovať, či bola ovu alebo nie 😀 😀

sara, grafík? 😕 Som zvedavá 😀

katkaajurko
4. dec 2009

govi no u mna tak o dvadsatdni najskor si myslim 😀 uz aj krcok zmakol... prave dnes som zistila,ze uz mam akutaku prax ho ohmatat 😀

sarafortuna
4. dec 2009

ahojte,
mna poobede začalo čudne bolieť brucho... také boľavé tlaky... žeby zápcha...? 😀 😀 😀
a vyhodili sa mi asi 3 vyražky, také "vredíkové" 😠 😠 😠 😠

som zvedavá na zajtrajšiu teplotu /kedže som mala iba 2 ovulky, tak viem iba to že pri jednej ovulke bola LF 12 dní a pri tej druhej ťažko povedať, lebo ovulka prišla aj s prechladnutím a zvýšenými teplotami..../

http://www.fertilityfriend.com/home/25fb22

inač, včera som sa zlakla, lebo krčok nejako asi zmenil polohu - ostal dole, ale ako keby bol niekde vzadu - no môže to byť asi aj tým, že raz to kontrolujem ráno a inokedy večer...

ale vidím to asi tak ako Katka, skončím s vložkou v gatiach... 😀 😀 😀

katkaajurko
4. dec 2009

ale sari u teba to naozaj vyzera nadejne 😵

ty si mala clostyl?

sarafortuna
4. dec 2009

ja som čistá jak ľalia 🙂))))))))))))
nie nie....
ja som sa ani nezačala liečiť a o 5 mesiacov mi nový Dr. povedal, že vaječníky mám v poriadku... /v marci mi 2 lekári povedali podĺa sona, že mám PCO a ovulku max. 3krát do roka..../
len som brala agnucaston a FEMI a vitamíny a napravil sa mi aj cyklus a aj ovulky prišli... 😀 😀 😀

govinda
4. dec 2009

sara, grafík je peknučký, držím pästičky 😵.
A čo je to ten agnucaston? 😕

katkaajurko
4. dec 2009

co je agnucaston ? a ake vitaminy?

govinda
4. dec 2009

katka 😀

katkaajurko
4. dec 2009

synchronyzovane myslienky 😀

sarafortuna
4. dec 2009

agnucaston je prírodný preparát z bylinky - http://www.edusan.sk/temy/fytoterapeutika/agnuc...
- upravuje prolaktín.
Prolaktín som mala zvýšený v minulosti, teraz nie, no vzhľadom na moju "históriu" mi Dr. odporúčil len agnucaston a "že potom uvidíme" /brala som ho od apríla a pomaly som ho už vysadila.../
a FEMI kvapky "pijem" už asi od mája....
a vitamíny? hlavne Ečko + acidofolan a kedže mam aj trombofíliu, tak kočky z trombotémy odporúčali aj B-komplex.

A veru neviem, čo pomohlo alebo či to moje "zastavenie vaječníkov" bolo iba dočasne /možno zo stresu 😉 / ale od apríla som merala BT a prvé ovu grafy sú v albume - teda cca po 4 mesiacoch liečby...

sarafortuna
4. dec 2009

cez víkend idem k bráchovi takže v nedeľu neodmeriam... no možno už ani nebude treba... 😉
pekny víkend
a nech žijú zázraky... /hlavne nech k nám prídu 😉 / cez vianoce by sa mohlo veru niečo pritrafiť, nie? 😉

govinda
4. dec 2009

sara, ten agnucaston je zrejme na predpis, nie ? Nie je to voľnopredajné. Myslela som, že je to niečo také bylinkové na štýl tých femi kvapiek. Inak, tie som si teraz kúpila aj ja 😀

sarafortuna
5. dec 2009

govi, ten agnucaston začal byt na volný predaj, no asi od leta je na predpis... ale minule som tetu v lekárni ukecala - som to zdramatizovala, že to chcem pomaly vysadiť a nie s tým seknút.... 😀

tak sa majte, ja sa cez víkend venujem rodinke.. neterkám...

shaarka
5. dec 2009

mne agnucaston predali v pohode len tak, ale je pravda, ze to bolo este pred letom

govinda
5. dec 2009

a to je na zníženie toho prolaktínu?

shaarka
5. dec 2009

tak hlavne na prolaktin (odskusane na zvieratach), ale posobi na cyklus ako taky.
ale to vsetko som len vygooglila, ja som ho brala kratko.

Extrakt z rstliny Vitex jahňací sa používa pri gynekologických problémoch súvisiacich s nadmernou aktivitou prolaktínu v tele,ako sú napríklad poruchy menštruačného cyklu, mastodýnia a premenštruačný syndróm.

Poruchy pravidelnosti menštruačného cyklu, premenštruačný syndróm - ťažkosti, ktoré sa objavujú niekoľko dní pred pravidelným mesačným krvácaním, ako je bolesť a tlaková bolestivosť prsníkov, psychická nevyrovnanosť. Pocity napätia a bolestivosť prsníkov (mastodynia).

Tablety neužívať počas ťarchavosti. Liek by sa nemal užívať počas dojčenia, pretože pri pokuse na zvierati bolo sledované zníženie produkcie mlieka - preto sa odporuca na znizenie prolaktinu.

Agnucaston by měl být užíván nejméně po dobu 3 měsíců i během menstruace.
Potahované tablety Angucastonu obsahují laktózu. Případný výskyt bolestí břicha či průjmu může být projevem laktózové intolerance.

http://www.farmaceutika.info/agnucaston#spc

Agnus castus:
•Tento liek predpisujeme prakticky vo všetkých prípadoch oslabenia sexuálnej túžby, impotencie alebo frigidity bez veľkej sexuálnej túžby.

Agnus Castus - Vitex jahňací / Drmek obecný
Charakteristika: Vitex agnus castus (Vitex jahňací = Chaste Tree Berry) je odporúčaným doplnkom pri liečbe porúch vaječníkov a maternice najmä znížením hladín prolaktínu a zvýšením estrogénov účinkom na hypotalamus a hypofýzu. Okrem toho znižuje FSH a zvyšuje LH. Priaznivo pôsobí najmä predmenštruačný syndróm (PMS), bolestivú menštruáciu a klimakterické poruchy. Názov chaste = cudný bol odvodený od pozorovaného používania tejto rastliny u mníchov, ktorí s pomocou výťažkov z tejto rastliny znižovali svoju pohlavnú túžbu (libido). Účinky tejto rastliny boli opísané v herbári už v roku 1633.
Používa sa na: Poruchy pravidelnosti menštruačného cyklu, premenštruačný syndróm - ťažkosti, ktoré sa objavujú niekoľko dní pred pravidelným mesačným krvácaním, ako je bolesť a tlaková bolestivosť prsníkov, psychická nevyrovnanosť. pocity napätia a bolestivosť prsníkov (mastodynia)
Forma prípravku: Súčasť rôznych prípravkov a liekov - napr. Agnucaston, Femine plus, Periodin a pod.
Latinský názov: Vitex agnus-castus
Ľudový názov: Abrahámov krík, Mnišský pepř

katkaajurko
5. dec 2009

ahojte babule

ten agnucaston znie zaujimavo a sice neviem aky mam prolaktin-ale tie ostatne priznaky mam :(

ja som dnes nemerala-mam chytene priedusky a lezim,cakam co sa z toho vykluje - neda sa mi odklasiavat zatial a mam teplotu 37 ☹

shaarka
5. dec 2009

katus, som napata jak struna 😵