Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkamarek
8. jan 2010

no materska kasicka a tieto tablety priamo sluzia na upravu cyklu, na PMS a posobi priaznivo na vystelku maternice. Obsahuje to len vytazok materskej kasicky, pel a propolis. Ale neviem teraz presne mnozstva, lebo nemam ich v praci ale doma. Berie sa jedna talbleta denne pred jedlom. Ale nesmu ich brat ludia alergicki na pel a prodkuty z neho.

No tak neviem ci este s tou zrazanlivostou nebudem mat problem i ja a ci ma neposle doktor aj na hematologiu. Lebo moja babka zomrela na plucnu emboliu a moje nohy vyzeraju tak, ze by chceli mat aj krcove zily 😒 . No a mi stale opuchaju, ked dlhsie chodim, stojim alebo sa namaham.

katkamarek
8. jan 2010

sara a ake problemy si mala ty, ako ti to zistili?

cukor
8. jan 2010

katkamarek....ako sa volaju tie tabletky s mat.kasickou.?

katkamarek
8. jan 2010

neviem 🙂 musim doma pozriet

katkamarek
8. jan 2010

ale myslim, ze oni nemaju ziadny konkretny nazov, ja som si len pytala nejake homeopatika s vytazkom z materskej kasicky a toto mi ponukli, lebo homeopatika to je tazka veda, a tam na vsetko, na kazdy priaznak sa dava nieco ine.

cukor
8. jan 2010

...a kde ti to ponukli?v lekárni?

katkamarek
8. jan 2010

hej, ja som hladala sarapis, ale to je pre zeny v prechode, no ale tu na koniku som sa docitala, ze to obsahuje matersku kasicku, ktora priaznivo posobi na maternicu, lebo to produkuju vcelie kralovne a tie su obzvlast plodne. Ale ten sarapis mi velmi neodporucali, a kedze je dost drahy, tak som zvolila cistu matersku kasicku a pel. To obsahuje aj ten sarapis, plus este ine vitaminy.

katkamarek
8. jan 2010

inak mne raz jedna jasnovidka povedala, ze budem mat problem otehotniet, co som vtedy povazovala za drzost, ze ako mi moze nieco take povedat, lebo ona to dost tak necitlivo povedala a ja som to od nej ani neziadala, a vtedy mi vravela, ze mam si davat matersku kasicku nejak zvnutra, ale to si uz nepamatam co presne, tak verim, ze aj tak to moze pomoct.

sarafortuna
8. jan 2010

katkamarek, ten sarapis nevadí že je pre ženy v prechode, lebo je tam v podstate progesterón... ktorý po ovulke potrebujem... niekto ho má nedostatočný......

no, práveže tak mi na to prišli, lebo som sa sťažovala na bolesť žíl na nohách, a tiež opúchali, a kedže som brala vtedy HAK tak ma moja praktická radšej poslala... som bola dosť prekvapená, keď sa predpoklad na trombofíliu potvrdil... má tu "horšiu" formu, nie len taká LIGHT 😉 ale hádam, to nebude až také zlé... ako povedala moja dr. - hematologička - je to iba o štatistike.... mám väčšiu pravdepodobnosť na potrat a embóliu a pod...takže budem pod kontrolou aj na hemo... len treba najprv otehotnieť.. 😠 😠

zuzu1111
8. jan 2010

katkamarek kolko si ty po vysadeni HAK? A MS mas bez vyvolavacky stale? Lebo ja mam tiez problem s vysokou hladinou muzskych hormonov, ale od vysadenia HAK som este MS spontanne nemala ☹

yvetta
8. jan 2010

jejj ahoj holky ja tu nepatrim ale nasla som tu Zuzku - tak ako sa mas? Ake vysledky mas potesujuce?? Mozem aj ja zacat brat Clostil....??? ja teraz cakam na MS, ale uz mam 35 den a stale nikdy takze uvidime ci a kedy mi to vobec dojde ☹

sarafortuna
8. jan 2010

hiva, nejako som sa dostala na túto stranu

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

a prečítala som si tvoju debatu o tom, že ste asi nestihli ovulku... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

bábo príde vtedy, ked to najmenej budeme čakať... 😀 😀 😀 😀
Myslím, že aj Shaarka i Hiva, boli vypulené ked našli 2 // ... a pritom snažilkujeme o stošesť - teoreticky a prakticky.... také to je milééééé..... tie deti si z nás robia prdel... 😉 😉

Katka, možno to bude tak, ako si spomínala, že je pre nás pripravená nejaká dušička... a srandujú s budúcimi rodičmi... potvorky jedne zlostitkovské....

Tehulky, ja nie v zlom, len mi to príde také zaujímavé... 😉 😉 držte sa!!!

PS: mna potešilo aspon VIP od FF...aj vám spravil FF radosť? 😀

katkamarek
8. jan 2010

Zuzu ja som prvy cyklus po vysadeni,teraz 8 DC, vyvolavacku som este nikdy nepotrebovala, vdaka bohu, ani som netusila pred tym, ze by som mohla mat problem s ovulkou. A to este netusim doteraz ci mam naozaj problem, lebo to vyslo iba z hormonalneho profilu, nebola som zatial ani na UTZ. Takze meriam teraz po prvy krat BT a budem robit ovu testy.
Prvy menzes som dostala presne na moje 16 narodeniny, potom o par mesiacov dalsi, no a kym som asi v 20 nezacala brat prvy krat HAK, tak som mala velmi kolisave cykly, ale som si to neratala presne, bolo to aj cez 40 dni a mozno aj 50. No ked som vysadila HAK tak sa to upravilo, potom som brala este asi rok a pol HAK a po vysadeni az do augusta 2009 som mala cyklus v pohode do 35 dni, proste som vedela, ze ked mi jeden mesiac prisla mrcha 16. tak som dalsi mesiac okolo toho datumu cakala. Niekedy to vyslo na den, niekedy sa to posunulo o max 4 dni, takze do 35 dni som sa stale vosla, a bolo mi povedane, ze kym mi nevynechava a vzdy dojde,tak je to v pohode. Ze to sa berie za pravidelny cyklus. No ale v auguste som zacala brat znova HAK lebo sa mi zhorsila plet, no a vtedy vlastne mi robili aj ten hormonalny profil. Ja verim ze to bude aj teraz dobre, ale musim si este pockat, neviem o kolko sa to teraz posunie, ale tak okolo toho 30. januara by mrcha mala (nemala, ak by to zazrakom vyslo na prvy krat 🙂) dojst.
A ty si kolko od vysadenia HAK?

katkamarek
8. jan 2010

sara ja si asi dam na vlastnu ziadost urobit hematologicke vysetrenie. Teda poprosim gynekologa nech ma tam posle, lebo clovek nikdy nevie.

zuzu1111
8. jan 2010

Ja som vysadila HAK v júni po asi 5tich rokoch užívania. Predtým som mala tiež všelijaké cykly - niekedy aj pekne 28-30dní, niekedy aj do 40 a občas sa stalo, že aj veľmi krátke - 22dní, jednoducho jeden veľký chaos. Raz som s tým bola u doktorky, brala som vtedy nejaké lieky, upravilo sa to, ale len počas užívania. Potom to bolo zas také všelijaké...no a potom som začala brať HAK a MS bola ako hodinky 🙂
Keď som po vysadení nedostala MS ani na 50ty deň, šla som za doktorkou a začalo sa všetko riešiť. Hormonálny profil, ultrazvuk, miláčik bol na spermiogram, no a teraz som začala s Clostylom. Pre mňa by tento cyklus bolo veľkým úspechom aj to, keby som vôbec mala ovulku, ani tehotná by som nemusela byť...a potom na druhý by som mohla mať ovulku po ktorej to dotiahnem na // 😝 😝 😝 Toľko môj plán. Tak verím, že ho niekto tam hore vyslyší 😉 ...a vám prajem to isté kočky.

zuzu1111
8. jan 2010

Juj a ešte som zabudla - pre Yvettku, kuk na stranu 177 tam som písala, čo mám nové, aby som sa neopakovala 😀
A keĎ chceš niečo detailnejšie pokecáme na FB 😀

katkamarek
8. jan 2010

No tak dam vediet potom, ze kedy mrska dosla. Ale moje cykly uz po prvom bran HAK neboli rozhadzane, tak verim, ze sa to nezmeni ani teraz. Drzim nam palce, ja sa tiez budem tesit z ovulky, uz sa neviem dockat, kazdy den meriam a som nedockava 🙂

sarafortuna
9. jan 2010

http://www.fertilityfriend.com/home/25fb22

nenávidim to!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

katkajurko, aj ja to znášam stále horšie a horšie.... 😖
zase si dám asi pauzu od koníka.... sem-tam prídem mrknúť.../aspoň dúfam, že vydržím/

sarafortuna
9. jan 2010

začinam panikáriť, či náhodou nie je niečo v "neporiadku" a zase mrháme časom...
MM sľubil, že bude jesť ten Selezin, či čo to je... len či si to bude dnes pamätať, že to večer povedal 😠 😠 😠

tak sa držte... ja idem naberať stratenú trpezlivosť a optimizmus... 😉

katkaajurko
9. jan 2010

sara a vy mate spermiogram ok?

ja sa drzim teplotne hore-ale to je u mna normalne.... vzdy klesnem az v den mrchy max den pred - cize mi to vychadza na pondelok... kedze ta moja blba LF je az 15 dni .....

ja mam najhorsi vzdy jeden den... a to ten kedy neviem vydrzat ci to vyslo alebo nie... teraz to bol u mna ten utorok... ☹

shaarka
9. jan 2010

sara, au! ☹ ☹

sarafortuna
9. jan 2010

katkajurko,
ja som zatiaĺ MM neťahala na spermiogram... kedže predtým bola chyba vo mne... 4 ovulky nie je málo ale ani veľa.... 😉 niekomu stačí 1, ja ich budem potrebovať viac... 😠 😠 😠 😠

shaarka, veru au ☹ ☹ no ja mám vždy takého AU - hop skok dole... ale už som to vedela včera podľa krčka....takže som to čakala...

katkaajurko
9. jan 2010

jasne..ja som sa len spytala... mne moja dr. povedala-ze moja diagnoza je nic oproti muzovej - takze ja budem potrebovat asi 20 ovuliek 😔 skusila som si krcok a uz je dost makky - kokso takto rychlo nemakne ani pred ovulou ale pred hnusnou mrchou uz par dni 😠 😠 😠 hnusak hnusny 😠

katkamarek
9. jan 2010

vidim, ze sa bavite o krcku, tak sa pridam, lebo ja som dnes este len 9 DC, ale od zaciatku som ho mala taky stredny, no a dnes ho neviem skoro vobec nahmatat a otvor uz vobec nedosiahnem. Co si o tom myslite? Mne vacsinou uplne poklesne len tak den pred mrchou, ale uz ked zacina mrcha je vyssie.
Myslite, ze by to mohlo znacit ovulku? Ale tak skoro? Hlien tomu zatial nenasvedcuje, ale brusko a vajecniky citim uz od vcera.
A tu je moj grafik
http://www.fertilityfriend.com/home/2bd5ea

katkamarek
9. jan 2010

Inak sara ja som dnes sledovala spermijky mojho mm cez lady tester. Nemas ho nahodou? Mi to poradila jedna baba z konika, ze aj takto sa da vyuzit, lebo tiez mi vrtalo v hlave, ze co ak nebude aj on v poriadku. No ale hmirilo sa to tam ako v mravenisku 😀, samozrejme, ze to nie je odborne posudenie, ale aspon som videla ze ich je tam pozehnane (aspon podla mna) a ze sa hybu. Ale na zaciatku som sa vystrasila, lebo som nic nevidela, ale musela som sa poriadne zapozerat, lebo nema to az take zvacsenie, ze vidno pekne tvar spermijky, su to iba take malilinke drobulinke bodocky, na ktore sa musis fakt sustredit, aby si to videla.

jancos
9. jan 2010

ahojte, katkamarek, s krckom ti neporadim, ale urcite baby budu vediet alebo aspon tusit, co to znamena.
ja som bola vcera na utz, tak som po strnastich mesiacoch bola stastna ako blcha, lebo mi dr potvrdil ovulu, no bol to pre mna pocit ako ked asi niekomu povedia, ze je tehu, taku som mala radost, ale vecer som si pozrela, ze ktory vajcovod to mam zablokovany a jasne, ze ten na strane, kde bola ovu. tak mam teraz velmi zmiesane pocity, hlavne ked som si vsetko precitala o mimomaternicovom tehotenstve, tak uz sa vidim, ako mi musia vyoperovat vajcovod, lebo sa mi tam uhniezdilo vajicko. som strasny pesimista, viem... no neviem si pomoct

sarafortuna
9. jan 2010

jancos, na také veci nesmieš myslieť 😉 😉 a to je definitívne, že je upchatý? nemôže sa to zlepšiť, prečistiť... minule tu ktosi spomínal, že odvar z cibule prečistí aj upchaté vajcovody... takže nebuď pesimista...!

Katkamarek, bááárs to nepreháňaj... 😀 😀 😀 😀 môjho muža by to urazilo, že analyzujem jeho vojsko... 😀 😀
a čo sa týka krčka, je to individuálne, hlavne tie detaily, že kedy je makký a pod.. ja si sledujem 3.cyklus a veru už mi veľa napovie....

katkajurko: uvidíte ako muž dopadne teraz na kontrole, možno máš zbytočné obavy ... možno nám len zatiaľ nevyšla ta poondiata štatistika... 😀 😀 😀

jancos
9. jan 2010

dik sara, skor si myslim, ze je to definitivne, ale to by nevdilo, keby ovula bola na druhej strane, chapes, ked mam ovu raz za rok a to este na tej strane, kde mam upchaty vajcovod, tak to je proste stasie. ale niekto zas pisal, ze to hsg, ked to zistuju priechodnost, nemusi byt pres ne, tomu sa mi nechce verit. vsetko je to v podstate jedno, len ja si uz konstruujem max negativisticky scenar a neviem sa od toho odnaucit:( no neva, vsak dajak bolo, dajak bude🙂
ale inak u teba je super, ze uz ovu chodi castejsie, nie? stale nevies, cim to je? ci si uz brala clostil? uz som zabudla, prepac, len sa mi nieco mari.

sarafortuna
9. jan 2010

jancos, ovulka je už súčasťou mojho cyklu.. 😀 😀 😀 klop klop po dreve...
nič som nebrala, iba agnucaston a FEMI a Ečko... ani som neschudla, skor naopak mám +2kg!!!
a v oktobri už na UTZ nový dr. nevidel PCO vaječníky, vraj má všetko normálnu velkosť a nie je dôvod na neotehotnenie...
takže ja to beriem tak, že som zdravá... ale furt, som tu v PCO 😉

jancos
9. jan 2010

🙂 to je super, uz si spominam, podla mna ti zabral ten agnucaston, alebo ze by femi? s nimi nemam skusenost, ale kazdopadne je to fajn, ked ovulka chodi pravidelne. ja som teraz zvedava, kedy sa uraci mojej zase prist, len nech radsej skor jak za 14 mesiacov🙂