Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

kaciatko81
3. jún 2009

povedal, ze najprv iui. pokial sa nepodari 2-3 krat, tak laparku. ze zatial nie je dovod si mysliet, ze mam neprechodne vajickovody, takze to skusime bez toho 🙂

baba2288
3. jún 2009

shaari,ja viem,ze to nemusi byt take strasne a ze riesenie je. prvenstvo mam preto,lebo sa to nijak neriesi.ja sa budem tesit,ked budem mat povolenie riesit to.alebo aspon vediet,ze co mam riesit. 😀

baba2288
3. jún 2009

ale vsak prd ovulujem,vsak ako.ale zato ta maternica sa mi hybe,makkne a tvrdne a klesa a stupa ako salena.jendoducho ja sa cela spravam tak,akoby som ovulovala.vsak vies,aj ten vysoky estradiol. 😀

hiva
autor
3. jún 2009

kaciatko....tak to je super....2-3 IUI a potom laparka....ja by som si to tiez tak nejak predstavovala....najprv skusime navodit ovulku a pocat prirodzene, ked nie potom IUI a ked ani to nie, potom laparka.....shaarka, a za IVF tolko nemusis platit - 3 pokusy ti preplati poistovna....akurat ze ale musis mat najprv spravenu laparku, nakolko MM spermiogram bol v poriadku 😉

shaarka
3. jún 2009

😀 😀 😀
tak potom ty hras pantomimu 😀 klames telom 😀

baby, kde ste? kukate fotky krcku? blujete? 😀 😀 😀

hiva
autor
3. jún 2009

shaarka....ja som tu....dnes som sa rozhodla statocne ignorovat pracu....vobec sa mi nechce.....tak preklikavama medzi konikom a facebookom 😀 😀 😀

kaciatko81
3. jún 2009

hiva, ano aj ja som bola velmi, velmi spokojna. sme mali s mm strach, ze aby nas hned netlacili do ivf a nemali ten klasicky pristup, ze hlavne zarobit... ale dr bol uplne uzasny... som uplne lietala od stastia v pondelok... a som rada, ze aj ta hak mala svoj vyznam. povedali mi, ze keby vajecniky neboli hormonalne regulovane, ze by vyzerali ovela horsie. aj mi ich ukazal 😀

baba2288
3. jún 2009

sexovat by sexovala,ale zeby obcas aj zaovulovala a zamenstruovala,to nie! k.....čka jedna. 😠

ech,musim ist na danovy urad.vraj sme nepodali danove priznanie,tak im musim predlozit,ze sa mylia.horsi su ako lekari. 😠

hiva
autor
3. jún 2009

kaci...a v ktorom centre ste boli? ....fakt je super ten ich pristup 😉 ....a kedy idete na prve IUI? ake lieky ti nasadil na vyvolanie ovulky?

pralinka25
3. jún 2009

no kaci aj mna zaujima v ktorom ste boli. Aby som vedela kam ist ked bude treba

kaciatko81
3. jún 2009

hiva, ako som pisala, povedali nam este ake vysetrenia si mame dat porobit, to su nejake, co oni potrebuju. ja teraz idem cakat na ms... kedy iui... podla toho kedy pride ms a kedy budu vysledky. tipujem, ze zacneme koncom leta, mozno v septembri... este si dame medzitym dovcu 😀 😵 😀

kaciatko81
3. jún 2009

jaaj, car... iscare, dr. marsik

hiva
autor
3. jún 2009

a ake vysetrenia chcu?...spermiogram a hormonalny profil, alebo este nieco dalsie? 😅 ...a v ktorom centre ste boli?...

sorry, ze tak vyzvedam, ale sak na koniku je skoro vsetko dovolene, nie? 😀 😀 😀

hiva
autor
3. jún 2009

jaj...dik...som bola asi trosku moc netrpezliva 😀 😀 😀

kaciatko81
3. jún 2009

🙂

shaarka
3. jún 2009

kaci, super 😵

baby, jak sa mam rozhodnut medzi troma centrami u nas? alebo mozno len medzi dvoma. ako?

shaarka
3. jún 2009

a nebudte toto, a posli te mi toto co chceeeem. pjosim 😔

kaciatko81
3. jún 2009

shaarka, dik 😉 velmi sa tesim. neviem ako sa rozhodnut, mne poradila dr. co som citala na nete jedni si chvalia, ini nie... mala som aj dobru referenciu od kamaratky... nelutujem 😉

hiva
autor
3. jún 2009

a co presne chces shaarka???....OVULKU bohuzial poslat neviem 😀 😀 😀

a ako si vybrat centrum? skus pokukat tu na konikovi na referencie.....ja som sa rozhodla na zaklade diskusii na konikovi 😉

kaciatko81
3. jún 2009

neviem, ci su referencie na konikovi to prave... sorry

shaarka
3. jún 2009

ved to, ze na koniku je spokojnost s oboma centrami a pristup lekarov rovnaky: ze je to fajn, i ked moc ukecani nie su. takze tak. jedna mi radila vybrat si centrum, co mam blizsie k domu 😀 fakt neviem.

a pisala som toto:
baby, poslite mi do IP tie vase dennicky, ze co kedy ako a preco:
vek, kedy ste sa zacali snazit, odkedy viete o PCO, co mate za sebou s akym vysledkom a ake plany pred sebou

hiva
autor
3. jún 2009

nemyslela som rovno referencie....ale presla som si diskusie, pokukala ze co a ako ktore centrum robi, a podla toho som si vytvorila vlastny nazor a rozhodla sa.....u mna bol vyber medzi CAR a Ferticentrom....na obe boli super referencie...ale kazde z nich pouzivalo inu metodu....a ta vo Ferticentre mi vyhovovala lepsie 😅 ....ale v podstate som sa rozhodla aj podla toho, ake maju ordinacne hodiny a kde presne sidlia.....aby som to nemala az tak daleko 😉

hiva
autor
3. jún 2009

jaaaj...shaarka...sorry, na to som zabudla 😀 😀 😀 ...idem ti to hned poslat 😉

shaarka
3. jún 2009

hiva, a aky rozdiel bol v metode?

hiva
autor
3. jún 2009

myslim ze v CAR stimulovali tak, aby sa vytvorilo zo najviac vajiciek aby boli aj mrazacikovia....a vo ferticente bola stimulacia zamerana na to, aby boli co najkvalitnejsie vajicka, i ked v malom mnozstve 🙂 ...to je moja dedukcia na zaklade prestudovania roznych diskusii 😅

shaarka
3. jún 2009

hiva, a ako sa robi stimulacia na co najkvalitnejsie vajka???

kaciatko81
3. jún 2009

hiva, car myslis iscare?

baba2288
3. jún 2009

a to ferticentrum je kde?
ja som citala chvaly o heliose.

hiva
autor
3. jún 2009

kaci, hej, myslim Iscare ....ale to bol iba moj osobny nalez a v ziadnom pripade nechcem nikoho odradzat alebo presviedcat....nie som dokonala a mozem sa mylit 😀 😀 😀

shaarka...o tej stimulacii si to uz nepamatam...skus pokukat fora....v niektorom som to urcite citala....asi zalezi od toho, ake lieky pouziju na stimulaciu....ale detaily fakt neviem.

baba - ferticent je v Blave 😉 Helios som neriesila, lebo ten je v Martine 😉

kaciatko81
3. jún 2009

hiva, v pohode. ja tiez nebudem nikoho presviedcat, ze iscare je najlepsi. toto si musi kazdy zvazit sam...