Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

noe
25. jún 2009

preco setrit? Doteraz co mam info, tak s dg. PCO mas narok na IVF zdarma? Ci nie?

shaarka
25. jún 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 prepacte, tu sa neda pracovat!

anaxamon
25. jún 2009

noe ale lieky sa platia do istej sumy, a ta kolise...plus myslim ze zmrazovanie embryok sa plati a co ak ich bude treba zmrazit...ajked lepsie by bolo keby ze nemusime za "vyrobu" dietata platit nic, vskaze.. 😔

tatranka111
25. jún 2009

babyyyy Tatranka - akože divča spod tatier.....len by ste papali keksíky, no ale ja by som si tiež dala hlavne milu hehe🙂

noe
25. jún 2009

aha.... takze nepreplaca poistovna vsetko. Ja som sa informovala zatial tu v Belgii a tu preplacaju kompletne 8 cykolov. Tak na Slovensku je to asi trosku ine 😒

anaxamon
25. jún 2009

shaar a preco sa neda? haa?

noe
25. jún 2009

tatranka vy tatranske dievcata mate stejne myslenie. Mam kamosku, ktora ma na skype rovnaky nick 😀

anaxamon
25. jún 2009

noe u nas poistovna preplaca len tri cykly, ostatne ak sa nezadari si musis zacvakat sama....a to su potom uz sumy ako okolo 70tis. sk spolu s liekmi 😔

anaxamon
25. jún 2009

tatranka🙂))) takze ziadna zdravavyziva sa nekona? 😀

tatranka111
25. jún 2009

anaxamon no u mna určite nie 🙂

shaarka
25. jún 2009

noe, 8 cyklov? a este napis, ze neobmedzene, co sa tyka veku a ma porazi. fakt 😀
ale uz sa vypinam. fakt mam kopec roboty. 😎
tatranku mam tiez. 😀 😀 😀 som dnes totiz v ramci diety zjedla len 2 jablka. tak sa uz na nic neviem sustredit 😀 😀

noe
25. jún 2009

uf... tak to je dost 🙂 skvela dovolenka a dobre vreckove k tomu. a vekova hranica plati 35, ci sa to zmenilo?

anaxamon
25. jún 2009

shaar tak papa a pekne pracuj 😉

noe
25. jún 2009

praveze vekom si niesom ista. Ale vazne tu je to 8 cyklov 🙂

kaciatko81
25. jún 2009

anax, noo, my vzdy hladame nejaky kompromis, cize vylihovanie na plazi a k tomu nejake 2-3 vylety... na kefalonii sme boli minuly rok na celodennom vyete 😵
shaari, idem dr (pokial ciiiirou nahodou dovtedy nedorazi mrcha). takze nie je moc, co rozoberat podrobne.
noe, obavam sa, ze belgicke poistovne funguju uplne inak 😉

anaxamon
25. jún 2009

noe vek je myslim 38. alebo 39. rokov

noe
25. jún 2009

kaciatko - poistovna funguje tak, ze si po vysetrenie vsetko zaplatis bud cash alebo prevodom, a potom mas take formulare, ktore vyplnis a posles na poistovnu so sumou a oni ti to preplatia. Na Slovensku to robia lekari, tu si to kazdy obehava sam. Ked si nedas namahu a neobehas si poistovnu, tak ti nepreplatia nic.

kaciatko81
25. jún 2009

noe, viem ;) som len pisala, ze co sa preplacania tyka, tak to v be funguje trosku inak

baba2288
26. jún 2009

ahojte,je tu niekto? 😕

anaxamon
26. jún 2009

ahojte, dnes som si bola pytat papier na endokrinologiu, este sa objednat a potom cakat co ukaze vysetrenie...

baba2288
26. jún 2009

anax a co myslis,co ukaze?zeby stitka?

anaxamon
26. jún 2009

baba neviem co ukaze, v podstate si mam dat spravit len HP, ale myslim ze dr. bude chciet robit aj stitnu zlazu a zaroven ak bude ochotna ju chcem poziadat o vysetrenie SZ koli moznej rakovine...

baba2288
26. jún 2009

a ako Ti vlastne zistili PCO?mas tie perly na vajecnikoch?

anaxamon
26. jún 2009

baba dosiel na to lekar na vstupnom vysetreni v CARe

mam otazku kocky, vy ked chodite na preventivne prehliadky ku gyn. robi vam v ramci toho aj sono prsnikov a vajecnikov? Kamoska mi pise ze jej to normalne robi kazdy rok, a nema nadstandartnu starostlivost zaplatenu...tak ak vas je viacej co im to robi lekar asi by som toho co mam ja mala vymenit za ineho...

baba2288
26. jún 2009

aha,takze Ti to zistili az v Care.hm
tak mne UTZ zdola robia raz rocne a na sono prsnikov ma tiez posiela raz rocne.

baba2288
26. jún 2009

a ten Tvoj lekar ma sono v ambulancii?lebo ak ma,tak skutocne nechapem,preco Ti to neurobi v ramci prehliadky,ked Ti robi aj cytologiu a tieto zalezitosti.

anaxamon
26. jún 2009

baba on ma pristroje v ambulancii, a minuly rok som bola v juli a ine ako cytologiu neriesil, predtym co som mala doktorku ktora ale sla do dochodku to robila roovnako a mna ani nenapadlo zeby tieto sona spadali pod preventivnu prehliadku 😲

baba2288
26. jún 2009

mne to robila pri preventivke.a prsniky tiez nic??? 😨

anaxamon
26. jún 2009

nie ani prsniky, kym som sa nestazovala na nejake zdureninky tak nic, stara dr.ma psolala na sono uplne inde ale bolo to ok a tento sa ma lenna preventivke spytal ci si sama hmatam, som povedala ze ano a dalej to neriesil. Teraz ked som bola za nim ze tam daco zas mam, ma prehmatal a ze mliecne zlazy zdurene...tak neviem teraz ci zas nebol len nedosledny...jooj dalsia starost do hlavy 😖

pipimiska
26. jún 2009

cauko,
anax,urcite by ti mali spravit v preventivke ultrazvuk,mne ho robi aj castejsie ako za rok,vzdy ked mam nejaky problem...a co sa tyka prsnikou si myslim,ze nestaci ak ti to ohmata a bez ultrazvuku stanovi diagnozu 😒