Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

sarafortuna
14. mar 2010

jancos, držím palce...

jancos
14. mar 2010

sar, vdaka, este je to velmi skoro, ale ved uvidime. ty ides zajtra k dr?

beatab369
14. mar 2010

jancos tak ti blahozelam 😀
inac ja som si nasla tiez pozitivny tehu test este pred ms a to tyzden pred...ja som ale prave ten cyklus nasadila prvy krat D a preto som vedela ze to je velka sanca byt tehu aj priznaky som mala...tak som sla k dr. a ta povedala, ze nemam prestat brat D a mam ho brat dalej s tym, ze mi zobrala krv na hcg a povedala, ze ak sa potvrdi tehu mam zvysit davky na 3x1
v stredu som mala brat poslednu tabletku a vo stvrtok rano boli vysletky....hcg 90 - nizke ale bolo to aj velmi skoro este stale pred ovu a tak som pokracovala vo stvrtok dalej s D

ked uz si tehu tak to nezmenis a ak to ma odist aj tak to pojde pa....ziadne tabletky na svete ti tehu neudrzia ak sa ma skoncit....to mi povedala dr.....
a vies co bolo zaujimave....ja som mala ovu pravidelne 12 - 13 den cyklu a ms 28 - 29 den...takze dost dlha, resp. postacujuca druha faza.... a aj napriek tomu mi zistila, ze mam slabu sliznicu a bez D by sa babo nebolo chytilo, lebo nemalo kde....a teploty som v druhej faze mala stale krasne vysoke....az v den ms teplota klesla...
takze si myslim ze s D nic nepokazis a ja by som ho zacala brat...samozrejme mozno ti ani nie je potrebny ale poskodit nemoze....

ja sa chystam zajtra k dr....tak uvidime...podbrusko pobolieva niekedy aj viac ako by treba, ale co uz....spinit nespinim...tak len dufam, ze zatra budem pocut dobre spravy...je mi aj trosku nevolno ale uz to viem trosku ovladat...viem kedy mam papat, kolko a to je fajn...unavena som aj velmi slaba...ale to patri k tomu

tak ti drzim palceky a s tymi svinkami by som sla prait sa k dr., urcite nic nepodcenuj 😉

jancos
14. mar 2010

bea, vdaka🙂 velmi drzim palceky, nech to ide vsetko dobre. daj potom vediet.

zuzu1111
14. mar 2010

Baby aj mňa ste presvedčili s Duphastonom, dnes som nasadila prvú tabletku, som uz 5DPO podľa grafu. Len toto mi nie je celkom jasné, ty si jancos písala, že brať riadne celé balenie - 10dní. Shaarka že radšej len do 10DPO - čiže mne by to vychádzalo len 6dní. Shaari a čo potom? Vysadiť? A čakať na mrchu alebo testovať? Keď nič, tak dôjde mrcha a keby náááááááááhodou motyka vystrelila a nájdem // tak nasadiť zas ďalej?
A keby som brala celých 10dní, tak čo by to na tom zmenilo?

shaarka
14. mar 2010

zuzu, tak ako pises. presne.

no keby si brala dalej, t.j. do 15.DPO, tak to uz by mohlo byt podla mojho nazoru vela, pretoze nejaky cas pred ukoncenim LF progesteron klesa. tak naco ho drzat az do 15.DPO, ked uz 14.DPO by si mala podla svojho rytmu dostat uz MS...
najlepsie je brat fakt do toho 10.DPO a potom na jedenasty testnut. ak test nebude pozitivny, tak nic, D uz nepapat. zas testnut na 12.DPO, ak bude test negat, tak nic. zopakovat zas o den.
ak by bol pozit., tak hned nasadit D. 😉
no, neviem, ci sa vyjadrujem zrozumitelne, ale tak hadam hej 😀 😎

jancos
14. mar 2010

😀 ano shaari, velmi zrozumitelne, mne sa zdalo, ze 10 dni je dobre, lebo to ovplyvnuje aj sliznicu v dalsom cykle, ale neviem uz ako, raz mi to dr vysvetloval, ale mozno zle pamatam alebo som zle pochopila. zuzu, chapem, ze mas dilemu, ja tiez a riadnu, ale asi len cas ukaze, ci sme sa rozhodli spravne.

aha, co som nasla o progesterone
First Trimester 10-90 ng/ml Average is about 20 at 4 weeks LMP, and 40 at 14 weeks LMP. It is important to note that while a higher progesterone level corresponds with higher pregnancy success rates, one cannot fully predict outcome based on progesterone levels. Progesterone supplementation is unlikely to help if started after a positive pregnancy test

neviem, ci tej poslednej vete verit, ale preto stale vaham. ja som asi debil, ze mam taku fobiu z liekov, a aj napriek tomu, ze som to pri prvom tehu brala, tak sa teraz neviem donutit.
pri prvom to bolo tak, ze som brala 11. az 25.dc, potom som vysadila, cakala ms a ta nedosla /zvykla na 28.dc/, tak som testla, boli tam //, tak dr povedal, ze nasadit a ja som nasadila. a teraz som uplne mimo, neviem preco.
mozno to suvisi s tym, ze pri porode /cisarskym/ mi dr povedal, ze mam hrozne krcove zily na maternicy a nech nikdy neberiem hormony. moj gyn sa z toho neskor, ked mi chcel pri dalsom snazilkovani nasadit duph, smial, ze kazda tehotna ma krcove zily. ale ten portodnik znel tak presvedcivo, ze ma asi na smrt vylakal.
lezala som tam z rozrezanym bruchom a pocula, jak zrazu nevedia zastavit krvacanie /asi kvoli tym zilam/, tak mi nie je vsetko jedno...

sarafortuna
14. mar 2010

uf, jancos... tie posledné vety zneli hrozivo...
Inač ani MM veľmi nesúhlasí aby som brala duphaston - vraj nejakú neplechu v telo môžu spôsobiť - je to syntetický hormón. A teraz neviem, či sa to nemám spýtať na hematológii, či vôbec by som mohla brať... ach jaj...
ja si myslím, že oddychovať a byť psychicky v pohode by mohlo stačiť... aspoň mne, keďže PCO bolo v oktróbri vyvrátené... A ja si polenošiť môžem kedykolvek - ty máš na hlave domácnosť a dcérku...takže občas musíš vstať a venovať sa domácnosti - myslím, to tak, že občas MUSIS prepnúť sily a energiu...
Lenže na druhej strane, pri PCO je zvýšené riziko potratu - preto dávajú všetkým v tejto téme /ak tu nie su omylom ako ja 😉 / DUPHASTON...
A preto by si sa mala Jancos pozrieť na to práve z tejto rizikovejšej stránky... možno bude stačiť nižšia dávka...tiež neuzávam, aby sa telo umelo "nastavovalo" na niečo čo mu nieje prirodzené /čítala som o prípadoch, kedy sa duphaston v 4.MT vysadil a došiel potrat 😖 /

jancos
14. mar 2010

sara, no prave, vidim, ze mi rozumies, ale asi mas s tym rizikom pravdu. no fakt nrvirm, rozmyslam, ze si zajtra dam odmerat progesteron /v zahranici to tak robia a len potom, ked je ho malo, nasadzuju duph/. len problem je, ze vysledky budu bohvie kedy, trva to aj viac dni, tak preto vaham, ze ci tolko cakat.

shaarka
14. mar 2010

ide len o to, ze zena ma svoju prirodzenu lutealnu fazu v nejakej dlze. dajme tomu, ze 14 dni.
pocas tych 14 dni progesteron stupne, je na vrchole a klesa. poklesom pride MS. ak je zena tehu, prog. ostava (mozno aj este stupa, nie som si ista) a MS nedojde. vacsinou.

takze ak ma zuzu 14 dnovu LF (napriklad), je vhodne, aby na jej podporu brala progesteron hlavne v prvych dvoch tretinach LF, ked je smrtelne 😀 dolezita hladina progesteronu pre to, aby sa tehu udrzalo. ku koncu LF je dobre prog. vysadit, pretoze tak je to telu prirodzene (pokial nie je tehu) a aby mohla spokonne odkrvacat sliznica.
preto radim brat duphaston len do 10.DPO, aby v pripade netehotnosti prog. spontanne klesol a dosla MS. proste aby sa telo zbytocne neoblbovalo zvysenym progesteronom tam, kde uz nema co robit. ak by zena tehotna bola, na teste sa jej to ukaze (ci uz 11., 12., 13.DPO) a je stale cas nasadit znova duphaston na cely prvy trimester.

jancos
14. mar 2010

ja chapem, shaari🙂

shaarka
14. mar 2010

😀 prepac, ze to vysvetlujem jak pre debilov. to je moj syndrom (spolubyvajuca z VS to volala vysvetlovaci talent), ale ja viem, ze vy chapete 😵

beatab369
14. mar 2010

no vidim , ze sa tu rozbehla tema D 🙂
ja som v tomto novacik...ja som ho brala len jeden cyklus pred otehotnenim a beriem ho doteraz...
ale napomocna mi bola shaarka ....inac dakujem 😉
nasadila som ho po ovulke aby mi ju nebloklo, ale brala som ho 10 dni nie do 10DPO ...je to diskutabilne...lebo citala som vic prispevkov kde sa vyjadrovali aj lekari, a tak som sa aj ja rozhodla jednemu napisat a jeho odpoved bola: nasadit D po ovulacii - dokonca ak sa vraj nasadi 15-16 den cyklu vtedy by nemal ani bloknut ovulku ak chodi neskor a brat tabletky 10 dni...tak fakt neviem
ja som ale mala tu vyhodu, ze ovula dosla na 12 den cyklu, takze som ho nasadila na 16 den cyklu a brala ho do 25 dna (10 dni) vzdy som mala este 3-4 dni na prichod mrchy, ale kedze nedosla 😀 ....no samozrejme ja ho beriem dodnes 😀

a co sa tyka toho, ze zena moze potratit ak vysadi D....no neviem, ale ja si myslim, ze D nie je zazrak moze pomoct, ale nerobi zazraky...mozno ak by aj brala D dalej aj tak potrati....nikde nie je napisane, ze ak zena berie D tak nepotrati....to je blbost....vsetko je priroda...tot moj nazor

jancos
14. mar 2010

shaarka, vsak sa neospravedlnuj, ze nam chces dobre🙂
bea, potom daj rychlo vediet, co bolo u dr. drzim palce

beatab369
14. mar 2010

dakujem, zajtra napisem....

beatab369
14. mar 2010

shaarka krasna vybavicka... 😀
drzim palceky uz sa ti to krati a budes mat svojho Tea v naruci, v dobrom ti zavidim a zo srda ti to prajem...
inac ako sa citis?

shaarka
14. mar 2010

bea, nestras ma! 😀 😵
a vybavicka? ved to su veci len tak vytrhnute z kontextu! 😀 90% som riesila cez bazar a som spokojna 😵
ale dakujem.
citim sa ok, len s bruskom je uz vsetko tazsie - opuchaju mi ruky, mocak neposlucha, v noci mam strasidelne myslienky 😠 ale po zdravotnej stranke je vsetko ok 😀

beatab369
14. mar 2010

strasidelne myslienky....take nemaj...vsetko bude fajn.... 😉
ja mam take blbe sny v poslednych dnoch, ze ani nehovorim... 😠
hlavne, ze po zdravotnej stranke je vsetko ok...no a to ostatne...hod uz len par dni .... 😀

shaarka
14. mar 2010

bea, ja sa riadim jednym starym heslom 😎 snazim sa byt VZDY PRIPRAVENY 😀 😀 😀
verim, ze bude vsetko ok, ale nechcem sa nechat zneistit a vyradit pri prvej komplikacii... 😉
kedy budes mat v pase TP? 😉 a tt pri nicku? 😵

beatab369
14. mar 2010

ked pridem na to, ako sa to robi 😀

mireag
15. mar 2010

Zdravim vsetky tehuleeee a tie, co su na rade - teda mna...!😀

jancos, tesim sa, ze palica je silnejsia. 😵 Tazko s tym D... Uvidis, co nato povie dr. 🙂
Kedze mam za sebou MA, ja ho urcite nasadim. 😉

Inak uz zacinam byt psychiatricky pacient. Som 9DPO a verte, neda sa "na to" nemysliet. Je mi jedno, aky vysledok bude, len nech uz ho vieeeeem. 😅 LF by mali skratit. 😀

shaarka
15. mar 2010

hore v nastaveniach 😉

mireag
15. mar 2010

shaarka, tak tomu sa hovori telepatia... 😀

shaarka
15. mar 2010

ze "LF by mali skratit" 😀 😀 😀 😀 😀

mireag
15. mar 2010

A nie? Ved je to strasne krute a to si zober, ze "by sa malo" testovat, az ked ti meska... 😅
Cakas na ovu tri tyzdne, potom dva dni keksik a potom zase dva tyzdne cakania... 😅

hiva
autor
15. mar 2010

ahojte....len pridam dalsi nazor na duphaston, co mi povedal moj doktor .....zena v tehotestve potrebuje take mnozstvo progesteronu, ze keby ho sama netvorila a potrebovala by ho nahradit duphastonom, ze to by musela brat balenie duphastonu denne, a nie 1-3 tabletky 😉....povedal, ze dava sa duphaston, ale ze si mysli ze to ma skor psychicky ucinok na matku ako samotny hormonalny ucinok na prebiehajuce tehotenstvo 😉 ...mozno v tom je nieco pravdy 😉 ...samozrejme ze nepochybuje o jeho ucinku na predlzenie LF a vyvolanie MS, ale pre uz prebiehajuce tehotenstvo sa hladina hormonov pohybuje v ovela vyssej hladine ako je duphaston 😉 ... je to jeho nazor 😉

mireag
15. mar 2010

hiva, placebo je tiez velmi ucinny liek... 😉 😀 Ja teraz uz dva cykli D. neberiem. Sliznica bola dobra, takze naco.
Ste mi teraz nasadili chrobaka do hlavy, ci ho vobec zacnem brat, ked budem tehu... 😅

hiva, uzivas teraz nejake vitaminy? Ako sa pripravujes na coskore otehu? 😵 Ja jem klasiku - ecko a listovku...

hiva
autor
15. mar 2010

mire...tak tak 😉 😀

ja zatial teraz beriem listovku (ako Femibion) ....lebo listovku mi nakazal gynekolog....zatial nic dalsie neberiem a v najblizsej dobe ani neplanujem brat .... pockam na vysledky z hematologie.....ked tak, tak nasadim mozno este B-komplex, ale moc sa mi nechce....ja na chemiu moc neverim.....preto cakam, co povie hematolog ze co treba 😅 ....zatial tomu este nevenujeme moc pozornosti....kym nie su vysledky, nechcem sa nicim dopovat popredu 😅

bambi9__2
15. mar 2010

ahojte, hlasim dnesny folik 22mm 😵 to ma hadam viac potesilo nez // 😵
aj ked je pravda ze som tam videla dalsie foliky typicke pre pco 😖 😖

pichol mi pregnyl a mozme sa snazit 😎

hiva
autor
15. mar 2010

bambi.....gratulujem 😵 ... a teraz 2 dni poriadne snazenicko 😉 😵