Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

govinda
26. mar 2010

bambi, asi by som testla v nedeľu, teda 13DPO 😉 . Ale máš krásny vývoj grafíku, tak držím palčeky 😵

bambi9
26. mar 2010

dakujem, uvidim kolko vydrzim 😅 aj teplota mi napovie viac 😉

hiva
autor
26. mar 2010

bambi...to je krasny graf.....toto bude urcite tehulkovska 😉 😎 ....priam ukazkovy graf.....ovulka, potom pokles pocas uhniezdenia a potom teploty idu hore az ku hviezdam....toto MUSI byt tehu 😉 😵

titulienka
26. mar 2010

takze babulky podla tohto co si myslite http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as...

15dpo som mala hcg 990..dnes 18dpo mam 3980 hmmmm narastlo to o dost ze 🙂

beatab369
26. mar 2010

bambi podla toho grafu mi to tiez pride ako tehu 😀 jeeej to bude super.... drzim palceky..... 😀

titu no mas to teda dost vysoke, ale ja sa v tom nevyznam....ja som stresovala, ze na 13 dpo som mala len 90 a potom som sa ukludnila, ze je to v norme....ale ty to mas akosi vyssie 😕

beatab369
26. mar 2010

titu ale zase mozno bola ovulka skor, ved ked dobre pozeram do tabulky tak 19 dpo je uz 4 130 tak to zasa ten jeden den urobi vela...teda dufam, ze som dobre pozrela.... 😒

mireag
26. mar 2010

bambi, krasny graf. 😵 Ak uz toto nebude tehu. 😀

titu, ja som mala pri prvom tehu 18dpo hcg 220.... 😒 Vcelku nepomer. A bola by sranda, kebyze cakas dve baby... 😀 Kazdopadne silno drzim prsty, nech je vsetko ok. Mne to vychadza na 28.11. 😉 Klop, klop, klop.

bambi9
26. mar 2010

hiva, bea, no uvidime co sa z toho vykluje 😅 videla som uz vela peknych grafov a nic z toho nebolo 😉

govinda
26. mar 2010

titu, no krásne máš tie hodnoty 😵 . Som zvedavá na tvoje sono 😀
bambi, to je pravda, že už aj táketo krásne grafy dopadli mrchou, ale nádej je vždy. A fakt je pekný, tak držím palčeky 🙂

bambi9
26. mar 2010

govi, dakujem, budem vas informovat 🙂

beatab369
26. mar 2010

titu to som asi blbo pozrela 😒
nevadi uvidis na utz, len nic neboj,,,,,vsetko bude fajn..... 😉 drzim palceky

zuzu1111
26. mar 2010

bambi ten tvoj grafik sa mi tiež veľmi páči - ten 13DPO isto testuj keď neklesnú teploty...ja som to tiež tak urobila 😉 ....držím fest pršteky
Hivus, Katka - blahoželám k ovulkám 😉
Govi ty sa ako máš? Ako noha?
Bea - ešte ťa bolí podbruško? Duphaston stále berieš? Nevieš dokedy?
Titu - ja som tiež veľmi zvedavá na tvoj UTZ
Mire - podľa čoho vypočítavaš v ktorom si týždni - že 4tt+5 ? Ja som skúšala viacero stránok a tam ukazuje len týždne. Niekde sa zadáva len dátum PM, niekde aj priemerná dĺžka cyklu- tak podľa toho mi vychádza niekde štvrtý a niekde piaty týždeň. Tak ako som na tom ja? PM som mala 22.2. a ovu bola podľa FF na 16DC.

bambi9
26. mar 2010

zuzu 😉

skus si to pozriet tu: http://tehotenstvo.academy.sk/

mireag
26. mar 2010

zuzu, hod si sem datum ovu a je to. 😉

http://www.pregnology.com/due-date.php?cycle=28...

beatab369
26. mar 2010

zuzu, presne aj ja pozeram tam, kde ta odkazala bambi a tam ti to vychádza na 4 tt + 4 dni....
ja som sa tiez podla toho riadila....
a podbrusko ma uz po tych intenzivnych bolestiach hlavne v 8 tt akosi prestalo boliet, uz asi týzden nemam bolesti...takze asi tak v polovici 9 tt to preslo....este obcas pocitim taku slabucku bolest, ale uz to nie je take intenzivne ako tych 8 tt....
tak dufam, ze to nie je zle znamenie? skor teraz pocitujem trosku krize...a posledne 2 dni mi je trosku blbo od zaludka hlavne ku veceru....Duphastom beriem stale, bez prestavky este pred otehu....takze neviem, ako dlho este, ale asi do konca 3 mesiaca...mozno mi ho necha este trosku dlhsie...naozaj neviem, beriem 3x1 a tiez beriem 2x1 kyselinu listovu...ked som sa dr. pytala, ci si nemam kupit vitaminy, tak vraj nie je treba...staci zatial to co mam....unavena som, ale uz je to lepsie 😉 uz zacitam vnimat aj zivot okolo seba...lebo ta unava a slabost bola dost brutalna 😀
a ty ako?

beatab369
26. mar 2010

zuzu a aj podla tehu knizky mi datum porodu vychadza tak na tej stranke co ti tu hodila bambi 😉 24.10.2010 😀

zuzu1111
26. mar 2010

vďaka baby 😉
Bea to je super, že prešli bolesti aj únava, môžeš si už naplno užívať tehu. Ty si na PN-ke? Nepamätám si.
A ja ako? Beriem ďalej Duphaston - 2x1, keby som začala mať bolesti alebo špinenie, krvácanie - tak mám brať 3x1 + Femibion a Euthyrox na štitku.
Z tehu prízankov nemám veľmi nič - akurát tie mierne bolesti podbruška, únava len trošilinka - ale to môže byť aj tá jarná 😀
a vlastne asi dva dni pozorujem taký biely hustejší výtok. To je OK? Či som zas "chytila" nejakú pliagu?

Baby je niekde niečo popísané ohľadom stravy tehulik, čo nemôžu napr.? Zaujímajú ma najmä bylinky. Sme s manželom dosť čajičkári (ja kávu veľmi nemusím). Máme stále doma niekoľko druhov čajov, len som kdesi už dávnejšie čítala, že niektoré bylinky by tehule nemali, že môžu byť nebezpečné. Potom si pamätám, že plesňové syry by sa nemali a viac už neviem....

beatab369
26. mar 2010

zuzu, ja som si precitala asi 3 stranky a zistila som, ze co mozes v jednom, nemozes v druhom...tak som sa na to vykaslala...a stravujem sa normalne....i ked ja musim teraz papat asi kazde 2-3 hodiny lebo mi je blbo a po trosku...na obedy chodim v praci...takze nevymyslam....ak budes papat zo vsetkeho trosku a nebus to prehanat ja si myslim, ze mozeme vsetko...samozrejme viac zeleninky a ovocia...ale mna akosi nafukuje od vsetkeho...napr. od uhorky, od pomrancu...od kapusty... je to tak, no co uz vecer mam brucho ako balon.... 😀
inac uz mam take male brusko 😀 uz ma tlacia moje nohavice, tak som si musela kupit tehu nohavice, lebo tie moje som nezapla a brusko som mala take citlive....to uz od 9 tt 😀
do prace chodim, zatial to zvladam....
len sa bojim, ci je vsetko ok, ked ma to podbrusko uz neboli, vies ako to 8 tt bolesti a zrazu nic.... 😒
1.4 idem na poradnu tak uvidime 😉
inac tie bylinkove caje...davaj si na to pozor....v tehu by sa nemali...aspon nie vsetky...ale ktore ano to neviem...ja pijem ovocne caje, aj ked doteraz som ich nemusela a v posledne dobe Lucku jahodovu a citronovu to mi chuti 😀

zuzu1111
26. mar 2010

http://www.ekoporadna.sk/poradca-ekospotrebitel...

keby to ešte niekoho zaujímalo....je tam dosť tých byliniek, čo sa nemôžu...asi musím prenechať tieto čajíky manželovi a sebe kúpiť len tie ovocné...

yvetta
26. mar 2010

ahoj holky a ako ste brali po ovulke Duphaston>?ja som dnes zistila ze uz nemam ovulku takze mozem nasadit Duphaston, ale si nepamatam kolko mi vravela gyndoska ze mam brat a ako dlho...
zuzi inak citala som tvoju IP na FB takze v pohode nebudem nic pisat vsak je este skoro a netreba sa uponahlat 😅

zuzu1111
26. mar 2010

Yvi - si už po ovulke? Alebo to vyzerá na anovulačný cyklus?
Duphaston sa zvyčajne berie 2x1 od ovulky 10 dní, alebo keď začneš neskôr, nemusí sa celých 10dní, ale len do 10DPO. Ja už som si skúsila obidva spôsoby.

govinda
26. mar 2010

zuz, no noha raz lepšie, raz horšie 😒 . Akurát som prišla z vychádzky, keďže som na PN a konečne som sa "vyvenčila" 😀

sarafortuna
27. mar 2010

bambi, teplotka neklesla !! 😀 😀 😀
tak som veru zvedavá... držíme palce...

govinda
27. mar 2010

bambi, ozaj pekne 🙂 . Držíme pästičky 🙂

bambi9
27. mar 2010

baby test negativny 😢 😔 teploty si robia dobry den, aby ma potom sklamali 😔

http://www.fertilityfriend.com/home/bambi9

katkaajurko
27. mar 2010

bambi ale ten graf vyzera ozaj pekne - este pockaj ... a nie je mozne-ze ovula bola neskor? ja uz som ale bohuzial tiez mala dva take grafy co teplota vystupila na konci pekne hore - uplne tehotenske .a neboli ☹

ja takto
http://www.fertilityfriend.com/home/278331

tak nizke mam tie teploty - resp.tak vysoke boli tie predovulacne-ze keby som nemala vysledky z krvi tak silne pochybujem ze ovulacia u mna prebehla...ale tak progesteron bol vcera cez 13 - takze snad anno - ved nemoze tam byt progesteron len tak - iba z prasknuteho foliku?? ze??

bambi9
27. mar 2010

katka, no ovu mohla byt este den po tom ako mi ju ff vyznacil..... lebo prave toho 15teho som bola u dr., folik bol 22mm, a pichol mi pregnyl...takze som cakala ze na druhy den prebehne ovu, ale ff ju vyznacil hned 15teho..

nechcem si uz robit nadeje, presne ako hovoris, vela grafov vyzera tehotensky a nie su 😔

yvetta
27. mar 2010

zuzu ja som mala ovulku potvrdene to mam ovu testom a aj hlienom, ale neviem ci treba este nieco ine, aby to bolo iste, ale dufam,ze nie...
inak holky kde kupujete lacne ovu testy?>??

katkaajurko
27. mar 2010

ja som sa dozvedela-ze ta krv a progesteron este stale nemusi znamenat prebehnutu ovulu-ze sa to niekedy stane a ukaze az cas... ☹

jancos
27. mar 2010

katka, naozaj, to nechapem.... podla mna ovu u teba bola.
bambi, drzim palce, este je mozno skoro hadzat flintu do zita🙂 pockaj do zajtra.