Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
7. apr 2010

preco? 😕 ...a co sa zaujimas o kyret?

katkaajurko
7. apr 2010

len tak - ze preco pri kyrete netreba ist den vopred...len tak v duchu polemizujem-ze ak ma poslu na laparku-ci ich nepresvedcim-ze ja tam nemusim byt den vopred ... 🙂 a kolko dni po laparke si bola v nemocke?

govinda
7. apr 2010

čaute kočky 🙂
Konečne mám dolu sadru 🙂 . Jupí 😀 . Teda až na to, že noha je dosť opuchnutá, ešte aj fialová a keďže som mala sadru 6 týždňov na nohe, tak aj dosť zoslabnutá a bolí to ako čert 😒 .

zuzu1111
7. apr 2010

ahojte babulky.
ako sa máte?par dni som tu nebola....davala som si pauzu od konika, lebo posledne dni co som citala, ake priznaky mali baby, ked to na zaciatku tehu nedopadlo dobre, tak na druhy den som to na sebe objavila 😕 😕
Zajtra ma konecne caka UTZ, tak sa tesim, ale aj bojim....
Katkajurko - tiez necitaj tie nagativne priklady, musite verit, ze sa vam to podari...ty si clostyl este neskusala, vsak? mozno prave toto vam pomoze a nebude treba nijaku laparku, nijake ivf.....
Govinda - super, ze uz mas sadru dole, uz to bude len lepsie a lepsie....
Hivus - ako si sa rozhodla...budete snazilkovat uz tento cyklus?

A kde su ostatne baby? Davno tu nebola bea, jancos, mierag....Sara pisala, ze si chce dat chvilu pauzu...to chapem

jancos
8. apr 2010

ahojte, ja nestiham:( ale sem tam na vas mrknem, ze co nove🙂 cez sviatky sme boli v sl raji, trochu ma bolelo hrdlo, tak som mala paniku, ze co sa chysta, ale zda sa, ze to preslo, uvidime. blbe je, ze ked neberiem lieky na alergiu, vzdy sa citim, ako keby na mna nieco liezlo. vcera som myslela, ze pojdem na utz, lebo potom tyzden nestiham, ale sa mi normalne nechcelo. nechapem preco, ale som sa poddala osudu, ze bude, ako ma byt., asi nevladzem, ci co...
zuzu, drzim palce na utz, daj vediet, co je nove.
govi, to musi byt otras, ale snad sa to rychlo bude zlepsovat.
kati, a tebe idu robit skoro laparku, ze? podla mna to zvladnes lepsie, ako si predstavujes🙂
hivus, poznas tu staru mudrost - snazit sa, snazit sa, snazit sa a motyka isto vystreli. a mysli pozitivne, nech sa ti nevyplavuju stresove hormony🙂

jancos
8. apr 2010

ps - mire sa ma dnes vratit z dovolenky. tak sa snad skoro ozve🙂

katkaajurko
8. apr 2010

ahojte babule

dakujem za podporu ste zlate 🙂 uvidim co ma caka...ak sa nezbavim bakterosov tak asi nic 😒 aaale tak myslim pozitivne a dopujem sa vitaminmi a cesnakom a liekmi samozrejme...tak snaaaaaaad ! nad tym vyhram! no nie?!

zuzu nebojkaj sa - ultrazvuk dopadne dobre - drz sa!

jancos a preco neberies lieky na alergiu? ja som tiez alergik beriem celorocne xyzal a moj imunolog (velmi uznavana kapacita) povedal-ze bez problemov ho mozem brat v tehotenstve...

katkaajurko
8. apr 2010

a dnes sa aj konecne raano oteplilo sa tesiim 😵

hiva
autor
8. apr 2010

ahojte....zuzu, neboj....vsetko bude OK 😉 ... my sme sa este stale nerozhodli....teda ja som rozhodnuta, ze zaciname, ale manzel chce pockat radsej co mi povie doktor.....tak vaham, ci sa to doktora vobec pytat alebo nie....idem k nemu o tyzden, tak potom snad uz budeme rozhodnuti ze co a ako 😀

jancos, ty si ine cislo, ze sa ti ani na UTZV nechce ist 😀 ...ale zase tiez dobre....naco.....casty UTZV nie je tiez moc dobry 😉 ... a vsetko je v poriadku, tak ako ma byt, tak naco tam chodit 😉 ...minule som akurat tu niekde na fore citala radu, ze do 12 tt treba brat tehotenstvo ako milu navstevu, ktora bud zostane, alebo odide 😉....najprv sa mi to zdalo krute, ale po tom, co som si zazila sa toho hodlam drzat ked sa nam znovu zadari 😵...clovek si potom usetri kopu stresov 😅

katka....po laparke som bola este jeden den v nemocke a na dalsi uz domov....ale ked som bola na kyrete, vedla mna baba bola na laparke a tu pustili hned na druhy den domov 😉....asi to zavisi pripad od pripadu 😉 ...a mozno tiez zavisi, co ti pri laparke robia...ak je to len diagnostika a nic nenajdu, mozno sa da ist hned na druhy den domov.....mne robili drilling a odstranovali nejaky zrast medzi crevami a maternicou....tak asi preto som bola dlhsie 😉

hiva
autor
8. apr 2010

govi....tak si konecne naplno uzijete snazenie 🙂 😀 😀

jancos
8. apr 2010

hiva, ja mam tiez taky nazor do 12.tt. sem-tam mi je blbo, tak snad je vsetko ok, a keby ze aj nie, aj tak to nezmenim.. ale snad to bude fajn.
katka, tak to mas fajn, ja nemam taku kapacitu, ale som musela vysadit zodac resp. fixit a ze vraj mozem zacat od 12.tt aerial. ale sa mi mari, ze ani v prvom tehu som nic nemohla brat a to som mala lepsieho dr. tak neviem, ale na nete som nasla, ze iste latky sa daju brat, len ta moja to nespominala a ta alergia nie je u mna az taka hrozna, len ma skrabe v hrdle, mam pocit, ze na mna nieco ide a mam plny nos...

katkaajurko
8. apr 2010

keby bolo zle skus si vypytat ten xyzal - ten sa urcite moze viac krat som sa pytala a uistovala 🙂 neliecena alergia totiz oslabuje imunitny system-zhorsuje podmienky v sliznici a ta je nachylnejsia na bakterie...teda u mna to aj plati...

jancos
8. apr 2010

Kati, ved prave ze aj u mna to presne tek plati, ale v prvom tehu sa mi to velmi vylepsilo, mala som pocit, ze mam organ naviac, ktory ma chrani pred bacilmi. viem, ze na niekoho to vplyva tak, niekomu sa to naopak tehotenstvom zhorsi. pri prvom som bola ta stasna, teraz uvidime, ale poklopem, ze na to, ze uz par tyzdnov nic neberiem, som este poriadne neochorela.

beatab369
8. apr 2010

ahojte baby,
dlho som tu nebola, bola som mimo, tak som sa k PC ani nedostala....

zuzu nebojkaj sa vsetko bude fajn, daj vediet ako si pochodila 😉 drzim palceky....

jancos a ty ako? na UTZ sa neponahlas 😀 ale ako vravis ako ma byt tak bude, a UTZ nie je dobre robit casto...

katkajurko vidim, ze ked sa dari, tak sa dari, ale ako hovori hiva...mozno to tak ma byt a zadari sa pred ivf 😉 tak velmi ti to prajem 😉

govi 6 tyzdnou je teda dlha doba....to ti nezavidim, ale snad sa to da pomalicky doporiadku 😉 a už mozes snazit s pozitkom😀

ja sa mam podstatne lepsie, uz nie som taka unavena a zacinam sa dostavat do normalu...v utorok idem na UTZ na vrodené vady co sa robi na 12 tt. a tiez na krv, tak dufajme, ze to dopadne dobre...trosku sa rozculujem, lebo ma zacina pobolievat zub, ale bol pred rokom robeny a nemam tam ziadny kaz...je taky citlivy, tak sa chystam k zubarke, aj tak by som mala ist na preventivku, lenze doteraz som na to ani nepomyslela, kedze som bola rada, ze zijem a pracujem, aspon ako tak....takze dufajme, ze to nebude treba riesit lokalkou a trhanim nervu, ale citala som, ze lokalna injekcia vraj v tehu neskodi, a nemoze poskodit plod, prave naopak ak su kazy je to horsie....takze opat nova zdravotna starost...jedna skonci, zacne druha....ale je to jedno, len nech je mimoco ok a ostatne prezijeme 🙂
nemate nahodou niekto skusenost s lokalkou v tehu?

katkaajurko
8. apr 2010

ak sa tu objavi Danielka

tu som volaco nasla...tiez by som zvazovala ci postup jej lekara je oukej...

http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...

beatab369
8. apr 2010

katkaajurko
danielka

aspon som sa tvojim prispevkou uistila, ze to co som pisala Danielke o e-coli - ze to ma skoro kazda zena a nema to negativny vplyv na tehu ani na ine....tak je predsa asi len pravda....pocula som uz o tom vela a viem, ze staci ak sa zena zle utrie na WC a moze si to preniest....tiez som este nepocula, ze by sa e-coli liecili ..... a este antibiotikami? ved to ti danielka moze urobit viec problemou ako si myslis, oslabi ti cele prostredie, narusi floru a zbytocne si znizujes imunitny system....ved uz aj tebe samej musi byt z tych antibiotik zle.........ale tak aspon pozitivna sprava....neries e - coli, na kvasne skus ten fluco sandoz berie sa jedna tableta mesecne, takze sa to da zniest a nezatazujes organizmus...a mne uz vazne nic nepomahalo a toto mi pomohlo, tak drzim palce aby aj tebe 😉

katkaajurko
8. apr 2010

ja si hlavne myslim-ze ak ten doktor v tom vidi velky problem a preto nechce ist na laparku - tak po tolkej dobe neuspesneho liecenia mal danielku uz davno ked tam poslat k imunulogovi aby situaciu riesil on a zvysil imunitu - tak som sa aj ja vtedy dostala k imunologovi a prve co mi razne zakazal - resp.odporucil oblukom sa antibiotikam vyhybat.... oni vedia nasadit imunitnu liecbu a ta zaberie... ide asi aj o to v akom mnozstve su tie bakterie - ale e-coli aj enterococus sa sem tam v posve nachadzaju..

teda neviem co mne povedia v centre ale moja dokina mi na tu moju bakteriu iba dala lieky a dala aj spravu do centra - aby sme tam isli ... ze sak ta bakteria nie je ziadna tragedia... tak neviem no...

zuzu1111
8. apr 2010

ahojte babule.
hlasim nove info - doktorka videla vsetko v maternici, ako ma byt, takze mimomaternicove nadobro vylucene a vravela, ze vidi aj take pulzovanie, cize to moze byt srdiecko. Celkom presne to nevedela rozoznat, lebo nema az taky dobry UTZ, je troska starsi, tak idem buduci tyzdnen v piatok do nemocky, ked bude mat sluzbu a tam mi pozrie poriadne a dostanem snad aj prvu fotocku fazulky.
Dnes namerala 0,5cm, co je podla nej 6+1tt. Mne podla kalkulaciek vychadza 6+4tt, ale zas tie kalkulacky su robene na idealny den ovulky - 14DC s ja som mala ovulku 16-17DC, takze potom to vychadza presne 😉
Hned mi sestricka brala aj 4 skumavky krvi 😅 , na vselijake odbery, kontrola o 2 tyzdne a ked bude vsetko OK, tak uz asi dostanem aj tehu knizku.

Jancos - ty si maskot...ze nechcelo sa mi ist na UTZ...a ja som sa nevedela dockat dnesneho dna, som tlacila a tlacila tie dni, aby ubiehali rychejsie...ty si asi povahou flegamtik, co? 😀 😀 😀

Bea super, ze je vsetko OK...a nech aj ten UTZ na vrodene vady dopadne dobre.

Inac baby som sa len tak nenapadne pytala doktorky na PN - ze endokrinologicka mi odporucala - tak vravela, ze nie je problem a od zajtra som teda PN a oddychujem doma z vylozenymi nozkami. Jupiiiiiiii.
Zatial do konca prveho trimestra a potom sa uvidi.....

beatab369
8. apr 2010

zuzu super 😀 tesim sa s tebou, tek len oddychuj a lenos 😉

ja idem teraz k zubarke, tak sa nesmierne tesim co mi povie 😒

jancos
8. apr 2010

zuzu, super, gratulujem🙂
ja som na prvy utz tiez cakala jak na spasenie, a potom druhy na overenie tiez, ale teraz uz fakt somlenoch a pojdem o tyzden...
bea, tak sa drz. neviem, ako to je s lokalkou, ale snad to nie je problem. drzim palce.

zuzu1111
8. apr 2010

Bea lokalkou - myslis anestezu u zubarky?
ja som bola v utorok - s jednou stolickou, na ktorej som mala uz dlhsie maly kazik. Zubarka sa ma pytala, ze ci dame injekciu proti bolesti, tak som jej vravela, ze neviem ci mozem, lebo som tehotna. Ale ze uz som mala plombovane zuby aj bez (podla toho aky kaz). Vravela, ze sa moze, ze nie je problem...ale mne nedala....vydrzala som to aj bez nej - lebo to bol ozaj len taky malinky kazik.
Ale je tu aj taka tema o zubaroch v tehu - ja som si ju citala a tam su nazory 50:50. Niektore baby vravia, ze nie je problem, niektore, ze sa nesmie, niektore ze v prvom trimestri sa nesmie a potom uz v pohode.....no vyznaj sa potom z toho.
Ja by som verila mojej zubarke - tiez je sama tehu, uz v 8.mesiaci 😀

beatab369
8. apr 2010

tak kocky, prave som dosla od zubarky....pozrela mi cely chrup a mozem byt vraj spokojna, ziadne kazy, ktrore by trebalo riesit nemam....na ten moj citlivy zub ani nevedela co povedat, lebo je vraj uplne ok, je sice plombovany ale je uplne vporiadku, aspon z vonku a ze nema ani naznak nejakeho sfarbenia, ze by sa vo vnutri nieco dialo...tak sme sa dohodli, ze ho nebude otvarat zbytocne, ale vyckame a mozno je len trosku pretazeny kedze stale na nom hryziem...no a dohodli sme sa, ze o 3 tyzdene pridem a urobi mi dentalnu hygienu, odstani zubny kamen aj ked ho vela nemam....tak som celkom spokojna, dufajme, ze ten neposlusnik prestane strajkovat, a nebude ho treba otvarat, lebo ja uz neviem, ale asi by sme museli vybrat nerv a tam uz lokalku treba....ale dufam, ze tam nedojdem...inac zubarka vravela, ze velmi by sa nemalo riesit v prvom trimestri, pokial to nie je akutne, tak som z toho pochopila, ze uz aj kedy sme museli, tak dame lokalku....

katkaajurko plne s tebou suhlasim mali danielku poslat na imunologiu, tam by mozno vsetko vyriesili...

zuzu
jancos
drzte sa....davajte na seba pozor 😉

govinda
8. apr 2010

kočky, ahojte 🙂
viete niečo o agnucastone? 😕

jancos
9. apr 2010

ahoj govi, ja viem, ze moze navodit ovu pri pco, ale nie som si ista, ci aj taka davka, co je v nasom agnucastone. myslim, ze v letaku pisu, ze je na znizenie prolaktinu, ale co ja mam nastudovane zo zahr stranok, tak ta ucinna latka, co je v nom, moze navodit ovu, len v zahranici ho predavaju s vyssou davkou.
Agnus castus (Vitex/chastetree berry)
This is one of the most important herbs for PCOS because it helps to stimulate and normalise the function of the pituitary gland, which controls the release of LH (luteinising hormone).

tu je toho este viac
http://www.ovarian-cysts-pcos.com/vitex.html

ja som ho brala, ale neviem povedat, ci mi zabral. len treba davat pozor, aby si ho nebrala s duphastonom. ja som to tak mozno pol roka robila a divila som sa, ze telo sa nespravalo tak, ako keby bolo na duph, lebo ms chodila, kedy sa jej chcelo /aj skor aj neskor/. potom som nasla, ze sa to spolu nema brat.

irsina83
9. apr 2010

pridavam len tak pre zaujimavost clanky o PCOS🙂

http://www.tribune.cz/clanek/11717

http://www.tribune.cz/clanek/15272

govinda
9. apr 2010

jancos, no ja beriem femi kvapky momentálne a euthyrox na štítku. A čítala som tu niekde o agnucastone a len som chcela vedieť, či nejako nemôže blbnúť spolu s tým euthyroxom 😒 . A ten agnucaston navádza ovu alebo nejako spravuje dokopy cyklus alebo čo?

sarafortuna
9. apr 2010

govi, mne agnucaston skrátil cyklus... a keď som ho mala cca 26dňový tak prišla aj ovulka... ale agnucaston som brala asi od apríla a Femi od mája či júna...takže ťažko povedať či agnucaston privodil ovulku alebo to boli femi kvapky.
Určite sa poraď s lekárom, agnucaston je ale už na predpis... je to ale prírodný preparát, nie chémia...

govinda
9. apr 2010

sara, no tak to sa budem musieť poradiť s lekárom 😒
Ale ďakujem 🙂

katkaajurko
9. apr 2010

ahojte
a z coho sa agnucaston sklada ked je prirodny - ze by som si ho zohnala 😀

sarafortuna
9. apr 2010

radšej sa poraď, menej je niekedy viac...
ja sa chystám na agnucaston, ak sa mi teraz po kyrete rozhádže cyklus - veľmi sa toho bojím... predtým som ho štelovala 8 mesiacov a to by ma psychicky zdeptalo.. ale snažím sa byť optimista a už teraz sa "rozprávam" s telom 😀 😀 že nech si oddýchne a pekne nech nabehne na 30dňový cyklus... 😉 😉