Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

krisruska
20. apr 2010

Ahojte baby, môžem sa k Vám pridať? Ja mám ísť 7.5 na laparosopiu, kde sa mi má potvrdiť, alebo sa vyvráti, či mám PCO! Lekárka vravela, že som na tom tak 50 na 50. Vedeli by ste mi poradiť nejaké dobré stránky, kde by som sa dozvedela niečo o PCO. Vy ste už určite v tom odborníčky 😉 Inak otehotnela niektorá medzi Vami, bez vážnejších problémov i s PCO!

govinda
20. apr 2010

juj, kočky, hádam to bude čím skôr, ja už tak chcem bábätko. Teda aspoň bruško 🙂

hiva a neskočíš ešte na gyndu, nech ti pozrie vaječníky, či predsa tam folík ešte nie je?

katka, no tak ted nechápem prístup endokrinologičky. Ja som totiž nemala nejaké zlé výsledky z tej krvi, ale ona sa ma pýtala, či chcem otehu a ja že áno, ale že to nejde takto bez ovu a povedala, že mi nasadí aspoň tú malú dávku euthyroxu, že to by mohlo snáď zabrať. Nechcela ma ním prepchávať. A zabralo. Ona sa totiž špecializuje na neplodnosť v súvislosti s tou štítkou a kopec báb dala tak do laty, že kočíkujú. Predtým som chodila k inému endokrinológovi, ale ten so mnou nerobil nič, hovoril, že z jeho hľadiska mám všetko v poriadku a vidíš. Každý lekár je iný 😠

afrika
20. apr 2010

ahojte, neviete mi poradiť? meriam BT, pár dní ju mám 36,8. dnes vnoci som prišla domov a išla spať o 2,30 hod ráno. BT meriam o štvrtej. zmerala som a bola 36,6. kontrolne som zmerala o siedmej ráno a bola 37,1-takú ju mávam aj pár dní dozadu- o 4 je 36,8 a o 7 37,1. mám rátať potom tú teplotu 36,6 za jasné klesnutie keď som spala len hoďku a pol??? moc ďakujem.

katkaajurko
20. apr 2010

no ano - ta endokrinologicka bola asi na prd :(

ona povedala ze 7 ovuliek za rok "staci"... ze ked sedi bazalka s LH testami tak "nemam " stresovat a cakat.. 😒 ved uvidim co teraz v centre...

katkaajurko
20. apr 2010

afrika merat sa ma minimalne po 4hodinach spanku - dnesne merania nemaju vypovednu hodnotu ani jedno ani druhe 😉

afrika
20. apr 2010

katkaajurko tak nemusím byť ešte sklamaná, že je to zlé? 🙂 dnes som totižto 10DPO

hiva
autor
20. apr 2010

govi.....ku gyndosovi nepojdem....to sa mi nechce....a ani by sa to nedalo....k nemu sa musim objednavat.....i ked viem, ze mna by zobral ale nechcem pred nim vyzerat ako nejaka stresacka 😅 😀 ....asi na to kaslem....uz sa mi parkrat potvrdilo, ze bazalka na mna nejak moc nefunguje....tak to asi tak bude.....osobne sa citim, ako po ovulke....vajecniky uz nebolia, ani ziadny hlien.....tak mozno fakt bola a mojej BT iba chvilu trva, kym zareaguje....no uvidime 😒

krisruska....kopu bab s PCO otehotnelo....zavisi od toho, ci mas ovulaciu, alebo nie (to zistis vdaka meraniu BT)....ak ovulaciu mas, problem otehotniet nie je ziadny.....samozrejme ak tam nie je ziadny iny problem ako PCO.....ale ak nemas ovulaciu, treba ju navodit....a tam je pes zakopany....treba zistit co ovulaciu blokuje a docielit, aby prisla.....na to su rozne metody, varianty, sposoby liecby...a na kazdu babu moze fungovat nieco ine.....preto je to niekedy beh na dlhsiu trat....ale kazdopadne PCO nie je dovodom obavat sa, ze nebudes mat deti... budes, ale mozno nie hned na prvy sup 😉

hiva
autor
20. apr 2010

afrika....ziadne sklamanie netreba.....dnesnu teplotu mozes uplne ignorovat 😉 ....drzim palce, aby to vyslo 😵

afrika
20. apr 2010

ale po takom krátkom odpočinku by nemala byť bt vyššia? som z toho nejako mimo.................aj ked u nás by to bol zázrak,lebo som bola týždeň a pol na hystero a našli tam dosť zlých vecí............ale všetko sa dá

govinda
20. apr 2010

kris, ja nepoznám stránky o PCO, najviac som sa naučila tu na koníkovi. A s tým otehotnením to vystihla hiva. Závisí to od toho, ako tvoje vaječníky vzerajú, aký máš HP a tak. Inak, držím palce na laparku 🙂

krisruska
20. apr 2010

Hiva ďakujem za odpoveď. Bazálnu teplotu si meriam už dlšie, ale tak poctivo 2 cyklus a zatiaľ ako sa zdá ovuláciu mám, ale všetko ukáže laparka!

hiva
autor
20. apr 2010

kris....tu je par stranok....na webe je toho strasne vela....staci len hladat....ale ako sama zistis, je kopu roznych nazorov a metod....len treba najst tu spravnu, ktora sedi na teba 😉

http://baby-web.topky.sk/Clanky/a1714-Syndrom-p...
http://www.bizy-bee.com/holky/zdravi/99-syndrom...

mne osobne napriklad velmi pomohla laparoskopia a drilling vajecnikov.... po nej mi nabehla ovulacia a zatial som ju mala az doteraz 😉 ...uz som aj bola tehotna, ale nejak to nevyslo.... ale to je zas iny pribeh a nesuvisi s PCO 😉

hiva
autor
20. apr 2010

a pokial mas ovulaciu, PCO nie je problem....treba hladat pricinu asi niekde inde ak sa dlhsie nedari....v prvom rade spermiogram manzela....ale je super, ze ides na laparku....aspon pekne vsetko preveria....ci su vajecniky OK, ci su vajcovody priechodne....ak bude vsetko OK, tak to je dobry zaklad 😉 ... a uvidis, ako sa ti ulavi 😉

govinda
20. apr 2010

veru, aj na spermiogram manžela treba myslieť 🙂

krisruska
20. apr 2010

Ďakujem Hiva, viem, že je na nete toho veľa, už som sa pustila do čítania a hľadania, len som chcela vedieť, či už vy nemáte niečo vyselektované! No manžel, ako si napísal, má spermiogram super, som tomu rada, len mám niekedy výčitky, že ja som nejak...I HP mám dobré, podľa môjho gynekológa je všetko v poriadku a podľa lekárky z CAR je v podstate tiež len muž. hormóny mám na hranici, ale z nich výsledná hodnota je v norme. No ja už sa laparky neviem dočkať!! 🙂

Govinda, ďakujem!

govinda
20. apr 2010

kris, tak keď ti urobialaparku a pri nej aj drilling vaječníkov, tak potom je vraj najvyššia možnosť otehotnenia. Ja som tiež mala laparku, kde ale bolo všetko v poriadku a vaječníky nevykazovali žiadne PCO. Ale ja som vždy mala blbý HP a tak teraz chodím na endokrinológiu, kde mi nasadili lieky a wuoala, aj ovulka dorazila. Konečne prišla aj bez clostilu 🙂
Neboj, dajú ťa dokopy. 🙂

zuzu1111
20. apr 2010

ahojte baby.
govi - z toho jednodenneho poklesu a takeho maleho si fakt nic nerob...nevies, co sme pisali tatranke??? Presne tak isto stresovala 😉 . A neviete co je nove s nou? Testovala este?
Aj pocity na mrchu su tiez tehu priznak....takze stale je tu velka nadej, ze si tehulka 😉
S tymi pocitmi, ze vsetci naokolo maju alebo cakaju babo to tiez velmi dobre poznam....Preto sa mi teraz tak strasne vytesujeme....len aby bolo vsetko OK.

Mireag sa ako ma? Neviete? Davno tu nebola.

lucika121
20. apr 2010

govi,dakujem za stranku pozriem si ju....
Vies,ja sama neviem ake hodnoty som tam mala,bo ja nemam nijake papiere,len co mi doktor povedal ze su dost vysoke.. ☹

govinda
20. apr 2010

lucika, tak si rob grafík a už sa teším, aké pekné grafíky, a hlavne úspešné nám tu pohádžeš 😅
Keď pôjdeš na kontrolu, tak sa spýtaj lekára, aké výsledky HP si mala, čo si mala zvýšené 🙂

tatranka111
20. apr 2010

ahojte baby
včera večer som zobrala poslednú tabletku duphastonu a dnes som trošička špinila. Mám nejaké zvláštne krče v podbrušku.....také, že ked prídu tak sa musím až zastavit..........asi ako pred ms neviem to poriadne vysvetlit, lebo pred ms nemám skoro nikdy bolesti.
Testík som si robila čiarka je skoro neviditelná i ked podla mojho mm viditelnejšia ako včera, ja si myslím, že nie!
Teraz sa zase strachujem, že čo ak sa naozaj podarilo a zaroven sa aj niečo kazí ked mám také bolesti a trošička som špinila, no a potom ma napadne, že stresujem a asi sa rozbieha ms, (ale hned jeden den po duphastone?)

teplota skáče:
http://www.fertilityfriend.com/home/27f425

govinda
20. apr 2010

tatranka, si ešte len 12DPO. Akú dlhú LF zvykneš mať? Aj mne sa zdá, že mrcha deň po duphastone je skoro, ale zas až tak sa v tom nevyznám 😒

tatranka111
20. apr 2010

govi ms dostanem vždy presne na 4 den ráno.....LF mám 14 a viac dní podla toho kedy duphaston začnem brat

govinda
20. apr 2010

aha jasné, LF je teda ovplyvnená duphikom 😒 . No tak držím palčeky, aby to dopadlo dobre a žiadna mrcha sa nekonala. Ak tam máš čiarku, aj keď slabučkú, tak to je super, veď tam nemôže byť len tak z ničoho nič 😉

zuzu1111
20. apr 2010

tatranka ja som mala presne taky isty graf v zaverecnej faze cyklu - take skakanie hore-dole 😉 ...a tak ako ti hovori govi, ciarka tam nemoze byt len tak pre nic, za nic.....Co sa tyka MS po Duphastone, tak mne tiez prisla mrcha az tak treti, stvrty den.

Baby neviete, co si mozem dat na bolest hlavy....lebo doktorka mi vravela, ze v prvom trimestri sa mam vyhybat akymkolvek liekom....Co by mi mohlo pomoct? Bola som sa prejst vonku, tak vtedy ta bolest ustala, ked som sa vratila dnu, tak to zacalo zas. Troska som si zdriemla, ale nepomohlo.... 😖 😖 😖 Co mam robit?

tatranka111
20. apr 2010

zuzu ved práve neviem prečo som špinila a bolí ma podbruško predtým ma nikdy nebolelo ☹ ja mám taký blbý pocit, že sa zase niečo kazí

zuzu1111
20. apr 2010

spinenie mala myslim aj bea - a bol to jeden z tehu priznakov....a podbrusko ju tiez bolelo, to aj mna.
A nemozes ist k doktorovi na odber HCG?

tatranka111
20. apr 2010

a podbruško ta bolelo len tak jemne, znesitelne, alebo ako? mna bolí dost ☹ ale nie celý čas.....chvílku mám pokoj potom to zase zabolí a potom zase pokoj....

govinda
20. apr 2010

zuz, a keby si si spravila nejaký čajík alebo sa napiť viac vody? Mne to niekedy zaberie 🙂
tatranka, a to sú silnejšie bolesti ako keď máš mrchu?

tatranka111
20. apr 2010

ja nemám bolesti ked mám dostat mrchu......preto ani neviem či sú to normálne bolest, ale zabolí to dost

govinda
20. apr 2010

tatranka, no myslím, že veľa toho nevyšpekulujeme, len treba počkať na rannú teplotku a poprípade znova testnúť 😉