Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

shaarka
22. apr 2010

este 2v1 😀
govi, no len aby ta ovu nebola fakt neskor, ako som pisala 😉

shaarka
22. apr 2010

bol sex 46-49.DC?

katkaajurko
22. apr 2010

cau shar tak si este kinderko? 🙂 ako sa citis?

hiva
autor
22. apr 2010

ahojte....tatranka, strasne 😒 ....ako som uz raz povedala, na posr.neho aj hajzel padne 😠 ...nestaci, ze sa bracho trapi so svojou chorobou, ale este aj toto k tomu.....svet je niekedy riadne nespravodlivy 😠 ...ale chvalabohu, ze malicka je v poriadku....drzim palce.....raz sa predsa vsetko zle musi na dobre obratit 😉

dovi....nechapem 😨 ....asi ti len slabo stupa HCG.....testni o dva dni....toto fakt MUSI byt tehu 😠 😵

shaarka....drz sa....a nicoho sa neboj.....vsetko pojde lahko 😉 ...zvladli ine, zvladnes aj ty 😉 😵

zuzu....uz je moja rada zbytocna ohladom spinenia ... ale aj ja som spinila z casu na cas a nedopadlo to dobre....ale mozno to s tym az tak nesuviselo.....ale ako aj shaarka hovorila, ak si teraz nahodou v case, kedy by normalne mala prist mrcha, spinenie je bezne....vela babam sa to tak stava 😉 ...ale ty uz vies asi lepsie, kedze si uz asi bola aj u svojej doktorky 😉

katka...teploty ovulkovo vyzeraju, ale viem, ze u teba byval vzdy hlien aspon 3 dni....asi nam tento mesiac s ovulkou moc nepraje 😠 ...u mna to tiez vyzera na prd....nechapem moje nizke teploty....take som uz dlho nemala 😠

http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

katkaajurko
22. apr 2010

hiva ale vcera som zase vecerala po osmej a mala vinko 😀 mozno moja bazalka reaguje na jedlo a nie hormony 😀 ja uz si prdel robim-lebo inak si to nevysvetlim... uplne inak vyzerali moje grafy takto pred rokom ... teraz je to uz cista katastrooofa tie moje cykly... co uz .... a plet mam ako babatko - aspon to 🙂 z progesteronu sa mi zvykne dost zhorsit...takze urcite ovula nebola... asi som v prechode

hiva
autor
22. apr 2010

katka....tak si davaj vinko kazdy vecer....a stupnuj mnozstva a budes mat pekne grafiky 😀 😀 😀 ...a mozno potom aj ovulka pride 😀 😀 😀

ale fakt.... aj mna uz to sere....tak som sa tesila, kedy budeme moct zase zacat snazit a zda sa, ze sa to cele serie 😠 😠 😠

a neviem, co sa so mnou deje, ale uz tri dni ma boli brucho - podbrusko....pocit ako na zvracanie.....chrbat ma boli jak slak...do toho ma este aj hlava zacina boliet ☹ ....snad na mna nic nelezie ☹ ....som zvedava, ako dnes prezijem tu Mag. rezonanciu ked mi je tak na prd 😠

katkaajurko
22. apr 2010

tak sa drz ... ale podbrusko boli po ovulke..teda aspon mna... kedysi davno ked som fungovala

hiva
autor
22. apr 2010

no je to take zvlastne....keby ma este prsia boleli, tak sa citim presne tak ako ked som bola tehu.....ale teraz je to uplna haluz....nechapem, co sa deje.....snad cas ukaze 😒

inak viem, ze to sem uplne nepatri, ale tyka sa to nas vsetkych....ak chcete pomozte ochranit Tatry: http://www.ekoforum.sk/peticia/stop-destruction...

tatranka111
22. apr 2010

ahojte malej zistili šelst na srdiečku inak je v poriadku.......ináč je to riadny zaberák s takým malým babatkom už bude o chvilu pol jedenastej a ešte som ani nezačala varit, len teraz konečne zaspal......a to ste mali vidiet čo sme si našli v pamperske 😀

ja som si robila testík a je tam stále dušík a nijako nesilnie........pred včerom test via-med citlovost 10 dnes pepino citlivost 20 ja neviem to asi nieje dobré, že nesilnie ☹ ..... k dr. sa už dostanem až v pondelok, lebo zajtra tam nebude

shaarka presne to isté auto, ale vodič bol brat toho čo zrazil min. roku mna

katkaajurko
22. apr 2010

tak hiva pocuj-mna zacal tiez boliet chrbat aj hlava!!! fakt 🙄 uz som si aj tabletku musela dat...nie je nieco s tlakom?

hiva
autor
22. apr 2010

katka...netusim.....asi je nieco vo vzduchu...a zda sa, ze ovulka to asi nie je 😠 😠 😠 😀 😀 ....ja sa tabletkam vyhybam...t.akze ja len trpim 😒

tatranka....tak to je sila...presne to iste auto....a to ako ju zrazil?...na prechode?...alebo vybehla na cestu?....to je fakt otrasna nahoda 😠 ...a co sa tyka dusikov na teste, nechces odfotit, nech to kukneme?....a inak ci test silnie alebo slabne mozes porovnavat iba rovnake znacky ....lebo kazdy test reaguje inak 😉 ... a dnesny test je menej citlivy, ako ten z predvcera, takze vobec nemusi silniet 😉.... ak sa ti da, kup si este dalsi test rovnakej znacky ako niektory z predoslych a tak porovnavaj 😉

tatranka111
22. apr 2010

hiva malá sa vytrhla a vybehla na cestu ☹
mám ešte jeden pepino test urobím zajtra a uvidíme.......už som ho aj odfotila, ale na foto nieje vidiet tak som ho tu ani nedala je to nejaké rozmazané.......uvidím zajtra či bude palička rovnaká, lebo silnejšia

hiva
autor
22. apr 2010

tatranka 😖 ....az mi zimomriavky nabehli na chrbat....len ked si to predstavim, co vsetko sa mohlo stat....brrrrr 😖

veru, sprav to pepino a porovnas.....ale zajtra je mozno este skoro....nechaj pauzu 2 dni 😉.....rozdiel medzi jednym dnom nemusi byt az tak viditelny 😉 ....a co podbrusko?...stale pobolieva?....a spinenie ziadne?......graf vyzera ale zatial dobre....zatial ani naznak ze by mala prist mrcha 😉 ....drzim paste tebe a aj celej rodinke 😉 🙂

katkaajurko
22. apr 2010

hlavne,ze sa malej nic vazne nestalo...

mna uz aj unava zmaha..normalne by som zaspala..keby som vedele ze ani ovula nebola - tak mam tehu priznaky 😀

hiva
autor
22. apr 2010

katka...ja som na tom uplne rovnako....dnes som normalne vahala, ci ist vobec do roboty....hrozne, ale hrozne sa mi nechcelo......najprv budik o piatej - som si povedala ze este aspon hodku, tak som ho potom prestavila na 6:00....ale ani vtedy sa mi nechcelo vstavat....uz som v hlave rozmyslala, ze co aku vyhovorku zavolam sefoci, ze preco nepridem.....ale o 6:20 ma manzel vykopal z postele, ze ench idem do roboty.....keby som dnes neodchadzala z roboty uz o 14:00, tak by som asi ani do roboty nesla 😒 .... a teraz v orbote len kvasim, nic sa mi nechce, kazdu minutu len zyvam....no proste hruza so mno 😅 ...a takto to ide uz od zaciatku tyzdna 😅 ...esteze je zajtra uz piatok 😵

katkaajurko
22. apr 2010

a co nasa sharka ze sa neozyva?

len ja mam teraz akurat najviac roboty v mesiaci-do pondelka..a to mam zajtra fc a v pondelok gyn-fiv- uplne s malou dusickou som to sefke hovorila.... ale tak to je supsem-sup tam...

danielkabn
22. apr 2010

Ahojte babule,no teda,dva dni som tu nebola a same veci sa tu deju..keby aspon pozitivne 😒
normalne som vedla z toho,ze Govi nema //,tomu sa neda ani uverit po takom ukazkovom grafe... ☹ no ale nezufajme,aby nas nakoniec neprekvapila cez vikend 🙂 🙂
tatranka,fuu,silna kava,s tou nehodou..akoze to ani pravda nie je,co sa deje..drzim palceky,nech sa mala co najskor vystrabi z neprijemneho zazitku.. 😒
no a tiez,ze nie si ani ty este tehu..to je fakt sila..asi fakt netreba nic silit a len si pockat na zazrak 🙂 🙂
Drzim silno mooc palceky!!
A Shaarke tiez,tfuj tfuj,nech to mas co najskor za sebou a nech to co najmenej boli...aj ked to asi nie je realne neboliet.. .

zuzu1111
22. apr 2010

ahojte baby
tak dnes som bola u doktorky - spinenie uz ziadne nebolo - pozerala ma, aj tymi svojimi nastrojmi 😅 , aj na UTZ. Vsetko vyzera byt OK. Vraj to mohlo byt fakt len z toho, ze keby som mala pravidelny cyklus, tak mi na tento datum vychazda MS...ze sa mohlo este nieco akoby odlucit z maternice - dnes mi 2 dni pridala oproti minulemu UTZ - cize uz mi to vychadza presne podla mojich vypoctov - PM a ovulky - som 8tt+2 😉 a mame 1,8cm.
Dalej papame Duphaston a keby sa spinenie opakovalo mam hned prist.

Jancos - ti doktori asi fakt nevedia, co to robi s nami a hovoria nam take negativne veci 😖 ...mne cosi minule tiez mlela, ze hrubka sijoveho prejasnenia je trocha väcsia, ako by mala byt (to moze byt znakom nejakej vyvojovej vady), ale potom dodala, ze je pravda, ze teraz sa este merat nema, ze to sa robi v 12-13tt na screeningu a potom sa to urcuje. Tak neviem naco ma dopredu strasila 😠 😠

Govi fakt nic? Iba jedna? 😲 ...ja nechapem....este skus testnut o par dni, ked sa teplota udrzi.
Tatranka ty to tiez este nevzdavaj - a tak ako ti napisala Hiva - porovnavat len testy rovnakych znaciek 🙂

Hiva, katka - tak kde su ovulky?

danielka - vy snazilkujete?

Shaari a ty stale 2v1? Nenechali si ta v nemocke? Ked ti kazali prist so zbalenou taskou v kufri?

Ufff baby to je prispevok - ale ked ja tu pridem stale az poobede - a dnes mimoriadne neskoro - tak musim dohonit, co ste vsetko vy popisali vo viacerych prispevkoch 😀 😀 😀

danielkabn
22. apr 2010

ahoj Zuzik,no uz sme snazilkovali,pondelok,utorok 😀 😀 a ovula asi bola,lebo uz mam taky eeg vytok a uz aj brucho pobolieva,ako vzdy po ovule..teda vzdy to nebolo,lebo vacsinou anovulacne cykly 😠 😠
ale BT nemeriam,iba dnes som bola zvedava,a mala som 37,1..tak keby to chcelo vydrzat co najdlhsie.. 🙂
aj ja som tu nebola dva dni a tolko baby popisali,ze som dlho citala 😉

zuzu1111
22. apr 2010

no tak verim, ze to snazenicko bude mat nejaky vysledok a onedlho najdes //...uz by to tu chcelo tehulu...davno tu ziadna nebola...na Vianoce nechcel asi nikto termin 😝 😀 ? Teraz sa uz budu rozdavat januarove..

danielkabn
22. apr 2010

jaaj Zuzi,to by sa musel stat zazrak...ale uz by sa patrilo po dvoch rokoch 🙂 nebudem si aj tak davat nadeje,lebo vzdy som mala az do 14DPO nad 37 teplotu a na 15 klesla a 16 uz bola mrcha 😠 😠

zuzu1111
22. apr 2010

ale raz sa to musí podariť.... 😉

este som zabudla baby - tak uz konecne mam aj tehu knizku....a zmenila som si aj info v profile - lebo sa vsetci stale pytali, ze kedy zmenim, vsak govi 😀 😉

jancos, ty este nemenis?
A o Mireag neviete nieco? Daaaaaaavno tu nebola

govinda
22. apr 2010

ahojte 🙂
Mala som na návšteve sestru, tak som bola s ňou 🙂
Sharka sa neozvala?

No jo, len jednu 😠 . Ja neviem teda, prečo ešte nedorazila mrcha. Možno bola ovu neskôr, neviem 😠

beatab369
22. apr 2010

Ahojte baby....
tak to su teda spravy az ma mrazi....

tatranka tak ten zazitok ti nezavidim a som rada, ze vsetko dopadlo dobre 😒

govi...to snad ani nie je pravda?! ale este nie je nic stratene, niekomu ukaze // az neskor, tak nezufaj....silno silno drzim palceky...

tatranka ked tam je dusik, tak je to dobre znamenie, mne este na 14 DPO ukazovalo slabu palcku, az den po ocakavanej mrche, ktora neprisla sa ukazali // 😉

katka, hiva ta co sa deje? ovulky su kde?

inac baby ja som tiez na nervy......nedavno pre necelymi dvoma tyzdnami som polemizovala nadkiahnami, tie nastastie nedorazili, sice mam este tyzden co som v inkubacnej dobe,tak ale hadam uz ani nepridu....ale asi som sa vtedy velmi vystrasila, lebo dnes od rana citim na puse svrbenie a mam zly pocit ze sa mi chce urobit herpes ☹ sice od rana este nic na puse nemam, ale ten pocit je dost jednoznacny...inac vcera som ani nebola v praci, som sa tiez trosku zlakla, lebo som vstala o 5 rano a mala som hlucho v usiach a bolo mi zle, tak som myslela ze tlak, ale mamka mi doniesla tlakomer a meriam si od vcera a vsetko ok az na pulz ten mam vzdy okolo 90 - 93.....a strasne bolela hlava a nebolo mi vcera dobre, tak ci na mna nieco aj nelezie a preto ten herpes.... ☹ 😠
neviete mi poradit, ci si na to mozem davat herpik z lekarne - tam mi povedali, ze mozem aj v tehu ale obsahuje etanol 96% a extr. A sativi, ze vraj vytazik z cesnaku a je to prirodny pripravok.....priznam sa, ze som si ho uz raz dala....ale bojim sa co na to mozem? a je herpes na puse velmi nebezpcny v tehu? ja som uz googlila, ale vsade to pisu inak a vyjadrenia jedneho gynekologa z poradne som nasla - a on ze je to lokalna infekcia vraj nemoze ohrozit plod?
boze ja som uz asi hypochoder od kedy som tehotna....ale mam velky strach, chapte ma 😔

beatab369
22. apr 2010

A shaarka silno drzim palceky, myslim na teba a verim, ze to zvladnes 😉

jancos
22. apr 2010

ahojte, bea neboj, ked pisu, ze nemoze ohrozit, tak nemoze.
zuzu, dam si asi az v 13.tt.
mire je ok, bola trochu chora, je pn ale utz vysiel ok. sa na nas nalepili tie pliagy choroby, ale vzdy lepsie ako stretko s autom. vsetko sa da zvladnut, hlavne, ked sme zive...

zuzu1111
22. apr 2010

jancos, aj ja som myslela, ze dam az po tretom mesiaci, ale na ked baby (aj v inej teme) sa tolko pytali... 😀 ...no neurobis im radost?
A mire planuje ostat na PN pocas tehu, ci ide spät do prace, ked bude v poriadku?

Bea - verim, ze bude vsetko OK, aspon si uz tak trocha za vodou, ze si uz v druhom trimestri, tam sa toho moze troska viac ako napr.v prvom.....ale verim, ze nic nebude treba. S herpesom ti neporadim, ja som nikdy nijaky herpes nemala... 😵
Na mna sa lepia ine pliagy....dnes mi robila gynkekologicka aj vyter, lebo som jej spominala to svrbenie, tak ze to vyzera, ze tam mam nieco premnozene, vysledok bude o 10 dni, ale uz teraz mi predpisala MACMIROR, ale este mam pockat aspon 2 tyzdne a tak ho zacat vkladat 😖 ...k tomu este stale mam tie vyrastky, co som spominala este niekedy v zime....s tym mam ist na kozne, ale az po prvom trimestri....takze zatial len cakat a a cakat

govinda
22. apr 2010

kočky, aký má byť krčok pred ms? Ja som teraz kontrolovala a je dole a tvrdý, ale neviem, ako mám byť.
Už polemizujem aj na tom, že ovu bola 48DC a to by som bola teraz 10DPO, ale neviem:

http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

jancos
22. apr 2010

zuzu, asi mire ostane doma, ale neviem isto.
govi, je to mozne s tym 48. a snazilkovali ste sa aj vtedy?

govinda
22. apr 2010

jancos, snažilkovali sme deň pred, teda 47DC 😉 .