Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
29. apr 2010

a kde ste vsetky dneska?

hiva
autor
29. apr 2010

caute...katka...super foto 😉 .... som zvedava, ako shaarka....zatial sa este neozvala, co? 😕

soni, bolesti pre tehu boli u mna uplne take iste ako na mrchu, ale troskuj intenzivnejsie - t.j. silnejsie a dlhsie trvajuce 😉

katka, s tou krvou veru neviem 😅

dnes aj zajtra som konecne cely den doma v perinkach.....uz mi je trosku lepsie, ale musim sa rychlo zotavit.....zajtra idem na pohreb a v sobotu na svadbu, takze musim byt uz OK 😒

katkaajurko
29. apr 2010

neozvala

tak ty sa pekne kuriruj !!!
dnes mam pomenej roboty a tak si citam temu ferticentu ale asi by som aj nemala...nejako ku koncu vela negativ tam citam....

vavenka
29. apr 2010

Caute -
shaarku hospitalizovali, je otvorena na 3-4 centi, dostala klystir, nejaku infuzku a cakaju kedy to na nu pride 🙂 🙂 ze doteraz bol zatial najhorsi odber krvi 😉

katkaajurko
29. apr 2010

ahoj vavi - tak to je super zatial-len nech to takto pokracuje 🙂 😵

ona planovala aj epiduralku?

vavenka
29. apr 2010

Kati myslim ze planovala 🙂

katkaajurko
29. apr 2010

tak to je fajn 🙂 boze ved to bolo predchvilkou-co sme studovali ze ci to mala ozaj ovulku alebo nemala.... no nie? ako to rychlo utieklo...

zuzu1111
29. apr 2010

ahojky, juuuj až mi idú zimomriavky po chrbte, keď si predstavím, čo shaarka teraz prežíva....verím, že bude všetko OK a čoskoro sa budú tešiť z malého Teuška.

danielkabn
29. apr 2010

Caute kočky,ja som cestovala k nasim vcera,tak som tu nebola a nestihla som ani shaarku pozdravit..no teraz má asi tazke chvile,ale tak urcite tusi,ze s nou tiez trpime..dufam,ze to pojde u nej hladko,a nech je uz maly Teo na svete,aby sme mohli hodit to stretko v Kosiciach 🙂
Kati,konecne fotosa,a super 😉
A som rada,ze sa tu konecne objavila aj tatranka..samozrejme,ze nam tu chybas 🙂

beatab369
29. apr 2010

ahojky.....tak shaarka sme s tebou, velmi na teba myslim, o chvilocku bude najstastnejsia zena na svete 😀

katka dobre foto 😉

ja som este stale chora ale je to uz lepsie...od pondelka do vcera som lezala v postielka a dnes som uz v praci...i ked by este 2 dni domka bodli....ale co uz....bola som na gynde....vsetko ok, brali mi uz krv na triple test - sa mi zda ze skoro 14+4? lebo som si mylselaze az medzi 16-20 tt...no uvidime o tyzden budu vysledky tak dufam, ze budu dobre....inac uz viem co to bude....budeme mat chlapceka 😀 som velmi stastna, a hlavne nech je zdravucky ale musim sa vam doverne priznat, ze som bola akosi nastelovana na dievcatko aj s drahym....ale naozaj je to jedno, len nech je zdravucky moj drobcek....takze mozeme zacat vyberat mena 😀

zuzu1111
29. apr 2010

pozeram, ze katka si dala fotku...zeby som aj ja skusila nieco vyhrabat? baby na aku velkost musi byt fotka zmensena, aby som ju mohla pridat? Alebo je to jedno?

beatab369
29. apr 2010

zuzu a ty ako? ako sa citis?

zuzu1111
29. apr 2010

jeeeej bea, takže už viete že chlapček, super 😉 ...môj drahý by veľmi chcel chlapčeka, ja skôr dievčatko...ale zas pre chlapca máme jednoznačne vybraté meno s ktorým obaja súhlasime, pre dievčatko sa akosi nevieme zhodnúť - všetko, čo sa páči mne, sa nepáči jemu 😀 .....ale v podstate je jedno, čo to bude, len aby bolo zdravučké...Bea už som sa to asi pýtala, ale vtedy si asi prehliadla moju otázku, ale pýtala som sa, či si bola aj na ten 1.trimestrálny skriining - na vývojové vady - čo sa určuje tá NT hodnota a prítomnoť nosovej kostičky alebo ti robili testy na vývojové vady len z krvi?

zuzu1111
29. apr 2010

zase si ma predbehla 😀
mám sa fajn, nevoľnosti aj choroby ma našťastie obchádzajú (klop, klop)..až na tu mykózu, či čo to je. Ale zas nie je to nejaká veľmi silná, tak zatiaľ nič na to neberiem (doktorka vravela, že po 10tt by som mohla-dala mi také vkladacie guličky), ale ja by som prvý trimestrer nechcela vôbec nič - akurát tak zvonku trocha som si včera natrela Fungicidin (či ako sa to volá) - a mám pocit, že trocha pomohlo.

zuzu1111
29. apr 2010

pridala som si fotku - ale asi ma zmažu - lebo mám slnečné a som tam dosť malička 😎 ...uvidíme
baby kde ste dnes všetky - tak málo píšete 😕

beatab369
29. apr 2010

zuzu fotecka je fajn 😉 tak uvidime ci zostane 😀

ano robili mi aj z krvy aj UTZ (to ma byt v ten isty den) videla som uz drobceka aj na 3D a mam aj fotku je nadherna....ked sa mi ju tu podari dat, tak ju vlozim 😉 ale to skor drahy je technicky typ, tak az vecer....
krv mi vysla 1:38 000 - takze vraj ok, no a dnes ten triple test - to je vraj sucast toho prveho odberu no a potom v 20 tt uz len UTZ uz krv nie.......dr. vravela, ze by to malo byt dobre podla doterasieho vyvoja, ale musime si pockat na vysledky netrufne si jednoznacne povedat dopredu....vies ake to dnes bolo krasne....moj maly si pekne pri UTZ zivkal, otvaral ustocka.... 😀 no my s drahym sme skor dievcatko, ale je to naozaj jedno....len zdravicko nech mu praje a budem najstastnejsia....my sme sa zasa na dievcenskom dohodli hned 😀 a na chlapcenskom .....no to nas dnes caka...uz sa na to tesim 😅
to je dobre, ze ti zdravicko sluzi....beries aj nejake vitaminy pre tehotne? ja som sa dnes chcela spytat dr. ci si nemam kupit, ale som pri tych spravach akosi pozabudla....ale ked som sa jej to pytala pred mesiacom, tak nejako nie je za tie vitaminy, vraj mi staci ten duphaston a kyselina listova 2x1....tak neviem.....na jednej strane asi nebohnem potrebne mnozstvo vitaminov z beznej stravy...ale zase aj tie vtaminy su chcemia....no nevie....neboj ta mikoza je vraj v tehu bezna, je to vplyvom hormonov....mozno to aj samo prejde....myslim, ze potieranim sa nic nestane a mozno to uplne pomoze a prejde to.....mna este strasne boli hlava, kloktam vodu so solou a aj cibulu s medom si este asi dnes urobim na kasel....no dufam, ze sato nezhorsi, ze sa uz len bude zlepsovat....

beatab369
29. apr 2010

zuzu a este mi uz znizila davku duphastonu na 2x1 z 3 a do nedele poberiem a koncim....tak dufam, ze spinenie nebude 😒

zuzu1111
29. apr 2010

bea a na ten UTZ si bola v ktorom tyzdni? lebo ja sa mám teraz objednať (idem do Šace), aby som vedela približne na kedy. Doktorka mi to dajako nedovysvetľovala, že kedy najlepšie 😅 ....no musí to byť úžasný pocit vidieť bábo, lebo tie prvé UTZ to sú ešte len také guľôčky - ja mám jednu fotku zo začiatku 7tt.
ja neberiem tiež nijaké vitamíny - iba kyselinu listovú a Duphaston-2x1...neviem dokedy.....Verím, že ty budeš mať všetko OK po vysadení...
...a skoré uzdravenie prajem 😉

soni1
29. apr 2010

Ahojte baby, v nedeľu mám 28 DC už od začiatku týždňa cítim bolesti v podbrušku ako na menzes - sú dosť silné a bruchu mám tiež nafúknuté. Neviete mi poradiť, či by to nemohli byť aj tehu príznaky? Zvykne bolieť bruško ako pred menzesom a je tiež nafúknuté? Ďakujem

sarafortuna
29. apr 2010

uf, nič nové so Shaarkou? držím palce !

jancos
29. apr 2010

ahojte, ktovie, co teraz robi shaarka... snad sa velmi netrapi... bea, super spravy, ja som drobca videla min tyzden, ale len na klasickom utz, ale dr mi nahral video, lebo tak milo hybal ruckami, tak nech sa potesim🙂 zajtra idem zas, nechce sa mi, ale ked ten moj dr je taky bojazlivec, chce mat vsetko pod kontrolou, tak co uz.
soni, take bolesti mozu byt aj pri tehu, tak drzim palce.

mireag
29. apr 2010

Ahojte,
tak Shaarka uz bojuje. Drzim silno palce, ale ja som jej to povedala predvcerom osobne. 😉 Tak nech sa len dlho netrapi.

bea, duph. sa nema vysadzovat naraz, ale postupne. Z 2x1 nemozes len tak prestat brat. Chod potom na 1x1 a neviem, ci sa dokonca nejde aj na pol tab. denne. Ale uricte ho nevysadat naraz, lebo to by bol pre telo sok. 😉 A gratulujem k chlapcekovi a najma nech je malinky zdravy. 😵

zuzu, ja mam brat duph. do 18tt.

jancos, drzim palce na zajtra. Aj som ti chcela volat, ci nahodou nepojdes v stredu, lebo ja sa chystam. Daj potom vediet, ci je vsetko ok. Ale ja si myslim, ze je a on len nahlas uvazuje...🙄

govinda
29. apr 2010

vavenka, si zlatá, že nás informuješ 😉
Držíme jej palčeky a myslíme na ňu 🙂 . A ako tak pozerám, tak aj ty čoskoro budeš mať miminko v náručí 😵

zuzu1111
29. apr 2010

jancos, mireag - kolkokrat ste uz boli na UTZ? ja od zaciatku tehu uz 4 krat - uplne na zaciatku, ked bola len bodka v maternici, potom ked sme pozerali srdiecko, potom v nemocnici na lepsom UTZ, a minuly tyzden, ked som mala to jednorazove spinenie - pozerali sme ci je vsetko OK.....teraz mam uz ist az na ten prvotrim.screening- sa mi to zda nejako dlho, kym budem vediet co je nove 😅

dindulka
29. apr 2010

ahojte, dlhšiu dobu som tu nebola a vidím a som moc moc rada, že tu vidím už nie snažilky ale tehulky, ja som sa konečne po roku dopracovala k HP, folikulometrií a máme za sebou aj spermiogram. od budúceho cyklu mám začať brať clostilbegyt, tak uvidím ako zaberie. pôvodne mi dr. povedal, že najprv pôjdem na laparku a potom mi nasadí lieky, ale teraz pri poslednej návšteve mi predpísal clostil a o laparoskopií nehovoril nič tak som z toho trochu aj zmätená. vy ste ako na tom s clostilom zabral vám v druhom cykle ?

zuzu1111
29. apr 2010

ahoj dindulka, mne zabral clostil v treťom cykle....tiež som myslela, že najprv bude laparka, ale skúsila som túto možnosť, keďže ja sa operácií hrooooozne bojím..
verím, že aj tebe sa čoskoro podarí

govinda
29. apr 2010

dindulka, ahojky 🙂
a aké boli výsledky HP, SPG?
Čo sa týka clostilu, mne zabral hneď v prvom cykle, pekne mi nabehla ovulka na cca 17 DC - brala som 2x1 od 5-9dc.

govinda
29. apr 2010

dindulka, ja som mala na mysli to, že mi pekne folík narástol už pri prvom cyklw s clostilom, nie že som otehu 😎 😀

zuzu1111
29. apr 2010

ja som zas to "zabral" myslela, že som otehu 😎 ...ale že bola ovulka - tak podľa grafu BT bola už od prvého cyklu s clostilom, podľa doktora na folikulometrii skôr nie ako áno....ale to neriešim, lebo on aj ten tretí cyklus vyhlásil za anovulačný a o 2 týždne som našla //

govi ty sa ako máš?

govinda
29. apr 2010

zuzu, mám sa celkom fajn. Alergia už ustúpila našťastie, ale stále sa snažím jesť tak diétnejšie 🙂 . Noha stále opuchnutá 😠
A mrchujem 😀
A špekulujem nad tým, že začnem tento cyklus papať pupalku - je to vraj na plodný hlienik, tak uvidím.
Kočký, čo robí alechemilka ?