Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

dindulka
29. apr 2010

jééééééj babulky ďakujem za rýchle odpovede, už som myslela, že tu nikto nie je. no presné hodnoty z HP neviem, viem len že od prvého odberu to nebolo dobré. niečoho som mala mať dvojnásobnú hodnotu ako by mala byť, vajko bolo nejakých 9 mm a sliznica veľmi maličká. podľa toho dr. povedal, že sú to anovulačné cykly, meriam si bt a tam to vyzerá tiež dosť biedne takže tak. aspoň že drahý má spermiogram ešte v norme.
v utorok som mala z toho všetkoho takú depku, keď som došla od dr., že ... najprv mi hovorí o laparke ako keby som na nu išla už budúci týždeň a teraz ju ani nespomenul, nie že by som po nej túžila, ale aspoň by som mala istotu, že užívanie clostilu bude mať väčšiu pravdepodobnosť úspechu
zuzu gratulujem k tehu, moc moc som rada, že tejto teme sú tehulky 😎
a koľko už stanilkujete/snažilkovali ste?

govinda
29. apr 2010

dindulka a spg ste mali ok?
Neboj, clostil zvykne pekne zabrať 😉

dindulka
29. apr 2010

áno, teraz v utorok sme ho absolvovali, bol ešte v norme okolo 25mil. a asi 50% bolo aktívnych 😀 chúdiatka ako sa tam pod tým mikroskopom snažili a nič ☹ 🙂

govinda
29. apr 2010

dindulka, v pohode, to nie je také hrozné. Na grafoch je kočka, ktorej pred mesiacom povedali, že spg nulový, teda že 0 spermií a bum, je tehu 😀 . Takže treba len veriť 🙂

dindulka
29. apr 2010

govinda, ty teraz berieš clostil ? alebo ako si na tom? mala si pri clostile nejaké vedľajšie účinky? je tu toho toľko toho popísane odkedy som tu nebola, že to by som všetko neprečítala ani do rána 🙂

govinda
29. apr 2010

dindulka, clostil teraz neberiem - brala som ho v novembri a decembri.
Od marca beriem euthyrox na štítnu žľazu a konečne som mala ovulku aj bez clostilu - aj keď až skoro 50.DC. Tak tie moje problémy môžu byť spôsobené aj štítnou žľazou, snáď mi to euthyrox zrovná.
Vedľajšie účinky som nemala žiadne, aspoň som si žiadne neuvedomila 😉

dindulka
29. apr 2010

ja dúfam, že mi clostil zaberie, len najhoršie je to čakanie, keď si predstavím, že na folikulometriu pôjdem až tak o 2 mesiace kým budem dačo nové vedieť, tak ma z toho nadvihuje, ale čo už musím nejako vydržať 😒
ovulku na 50 deň tak tomu hovorím sila 😉 ale aspoň, že prišla sama 😎 tak držím palce aby ten euthyrox zaberie 😉

zuzu1111
29. apr 2010

govi - alchemilka tiež napomáha vaječníkom, odporúča sa ale len do ovulky, ja som pila alchemilkový čajík stále v prvej fáze cyklu, hoci musím sa priznať, že nie nejako pravidelne 😅
dindulka - my sme sa snažili od augusta a v marci sa zadarilo 😉

govinda
29. apr 2010

dindulka, a prečo až o 2 mesiace? Veď začínaš s clostilom čoskoro, nie?

govinda
29. apr 2010

zuz, no ja som tiež pila alchemilkový čaj len sporadicky, ale posledných pár mesiacov vôbec. Tak teraz znovu začínam 🙂

zuzu1111
29. apr 2010

uškodiť isto nemôže, len pomôcť

govinda
29. apr 2010

zuz, tak to určite áno. Veď alchemilka sa považuje za bylinku žien 🙂

dindulka
29. apr 2010

ja som tiež kedysi pila alchimilku, ale to bolo veľmi veľmi dávno, keď som ešte len riešila problém, že nemám menzes
prečo o dva mesiace? no teraz čakám na mrchu ak mi nepríde pôjdem vo štvrtok na agolutín a clostil mám brať 5-9 deň a potom tak isto ďalší mesiac a na folikulometriu mám prísť až druhý mesiac užívania clostilu, ten prvý mesiac užívania mi povedal dr., že je len taký prípravný tak neviem

govinda
29. apr 2010

dindulka, tak to je divné, lebo ja som v pohode zareagovala na clostil už v prvom cykle. A to som tiež svoje cykly predtým riešila vyvolávačkami. A myslím že väčšina báb zareagovala už prvý cyklus a je potrebné robiť folikulometriu.Určite si meraj BT aspoň, aby si vedela, či máš ovulku.

dindulka
29. apr 2010

najradšej by som bola keby som teraz brala aj duphaston, aby sa to celé nepredlžovalo a mala som istotu, že cyklus budem mať okolo 30 dní a nie 60-dňový pri najlepšom a brať agolutín sa mi tiež nezdá výhra 😕

dindulka
29. apr 2010

no bt si meriam a určite budem aj teraz, aby som vedela čo to ako vyzerá s ovulkou 😵 dr. nerozkážeš. ty chodíš ku klasickému gynekológovi alebo do caru? koľko si tak čakala na mrchu než si išla na vyvolávačku?

govinda
29. apr 2010

ja chodím ku klasickému lekárovi a na vyvolávačku som šla cca okolo 50DC. Ale teraz som na PN a tak som nemohla ísť a ovulka došla na 48dc, tak ešte že som nešla. Teraz si vyčítam, že keď som v minulosti chodila na vyvolávačku, tak som chodila skoro. No neviem, už je to jedno.
Verím ti, že ťa tie dlhé cykly nebavia, veľmi dobre to poznám, aj vyvolávačky. A budeš brať clostilom spolu s duphikom?

dindulka
29. apr 2010

tak preto vieš, že si mala ovulku na 50 deň 🙂 no ja som čakávala na mrchu tak 35 dní a išla som na na vyvolávačku, čítala som a aj doktor mi hovoril, že pri pco nie je dobré to zbytočne naťahovať. teraz som brala duphaston, takže to bolo ok, pred HP som ho vysadila a menzes mi prišiel zatiaľ sám od seba raz po 32 dňoch. teraz uvidím, ako sa zachová či bude charakter a príde mrcha sama alebo nie 😀 😀 ak nepríde pôjdem vo štvrtok na vyvolávačku to bude takýn 40 deň viac nebudem čakať. teraz duphaston nemám, ale najradšej by som ho mala 🙂

govinda
29. apr 2010

dindulka, podľa mňa taký 40dc ísť na vyvolávačku je ok, ale ak by bola ovulka neskôr, tak by bolo zbytočné mariť ju tou vyvolávačku. Chápeš, čo tým chcem povedať, že? Napríklad predminulý cyklus som mala ovulku 30dc, cyklus mal teda 45 dní - to bolo už bez clostilu ale zrejme ešte jeho vplyvom, neviem. Každopádne radšej mať 60 dňové cykly s ovuláciou, ako 30-40dňové bez ovulky 🙂

dindulka
29. apr 2010

jasne chápem, čo mi chceš povedať 😉 veď budem teraz usilovne poctivo merať 🙂, s tými cyklami máš pravdu, ja už idem buvať dobrú noc 🙂

govinda
29. apr 2010

dindu, aj tebe dobrú noc 🙂

mireag
30. apr 2010

Dobre ranko zienky,
dindu, neda mi nereagovat. Precitala som si, co ste riesili a folikulometr. az o 2mes. (!!!!!!) ma mierne dvihla zo stolicky. 🙄
Ked ti raz dr. nasadil clostil, uz nie je nic "pripravne," je to uz jednoducho nasadena liecba. Hned ako ho zacnes brat, mas pekne napr. 12dc naklusat na sono, ako to vyzera a nie o 2 mes. 😠 To coooo jeeeee!!!!!
Mne zabral clostil hned prvy cyklus, druhy som otehu - zial MA. Potom som ho zacala brat zase - treti cyklus a stvrty som znova otehu. A na sone som bola cca 20x. 😉
Postup tvojho dr. je nanajvys dost....hmmm.... je.... ty. 😠

vavenka
30. apr 2010

Dievcata, Shaarka ma Tea!!
Vcera okolo deviatej prisiel na svet, vsetko je v poriadku, miery tusim 3550/50 - nepamatam presne, ale ze Teo je krasne babo a vsetko je tak ako ma byt 😉

Shaar velka gratulacia 😉

mireag
30. apr 2010

Jeeeee, uzasne. Strasne moc sa tesim. Gratulujeeeeem. 😵 😵 😵 😵 😵 😵

govinda
30. apr 2010

shaarka, gratulujem a teším sa s tebou 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

beatab369
30. apr 2010

to je super shaarka .................... gartulujem 😵 😵 😵

kerka13
30. apr 2010

shaarka, tiez sa pripajam ku gratulacii 😉 😉 veeeela stasticka a zdravicka obom a skory navrat z nemocnice domov 😵 😵 😵

tak ako som slubila tak poslusne hlasim ze som uz spat od lekara a hlasim ze srdiecko bilo ako o dusu 😀 sme velky 6,9 mm, co zodpoveda 6tt+3, vacok 2,37 cm co zodpoveda 6tt+5 a podla ovulacie som 7tt+1, takze sme trocha posunuty, ale je to vraj OK. najblizsie idem az o 4 tyzdne, len keby sa mi nieco nepozdavalo, tak mam prist hned

beatab369
30. apr 2010

mire no ja neviem ako s tym duphastonom, lebo doteraz ako som pisala som brala 3x1 a uz sa mi v priebehu tych par mesiacov co som ho tak brala stalo, ze mi dala recept a tam, ze 2x1, tak som sa jej pytala ci mam znizit a ona, ze nie to len ona sa pomylila, lebo ma tak nastvene v pocitaci, ze nadalej berie 3x1....no a teraz mi dala uz len 1 balenie a 2x1, tak som teraz nevedela ci sa zase pomylila alebo co.....no a bol vikend a kedze som nechcela riskovat, tak som z tej poslednej krabicky 2-3 dni brala 3x1 a potom som jej volala a povedala, ze nie uz sa teraz nepomylila, ze mam znizit davkovanie, takze teraz od utorka beriem 2x1 a mam uz len lieky do nedele.......a vcera mi povedala, ze dobrat krabicku a koncime....takze ja vlastne od utorka do nedele mam brat 2x1 a potom uz nemam lieky! tak hadam nebudem mat problem....ze to neublizi neako mojmu tehu?

katkaajurko
30. apr 2010

JEEEEj velka gratulacia Sharke aj Teuskovi 🙂))))))))))))))))))) 😵 😵 😵

blahozelam k srdiecku 🙂

ja som bola u lekara a vytery mam ok - bezna bakterialna flora... az na krv-kde mi vyskakuju alergicke hodnoty-cize idem k imunologovi-pretoze mam asi tazku sezonu a vsetko je z alergie... aaaaaaaaaale aspon nemam vazne BACILE 🙂 juj sa tesim

beatab369
30. apr 2010

zuzu na 12 tyzden sa chdi na krv a UTZ na vrodene vady....najlepsie vraj 12+(1-6), ale to ked sa pojdes objednat oni ti najlepsie povedia 😉 ale tak ma aj moja dr. poslala na 12tt a objednali ma na 12tt + 4

no a ja teraz dumem co robit s tym duphastonom ked uz mam len do nedele aj to znizenu davku budem brat len 5 dni a potom uz nemam tabletky....asi zavolam pre istotu dr. ale ona uz zo mna bude sediva 😠 no a co....