Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
6. máj 2010

dobre ranko 😉....shaarka....gratulujem.....Teo je proste uzasny 😵 😵 😵

katus, k tvojim otazkam - obvazy som si nemusela nosit, ale tusim som si ich aj tak zobrala 😉....totiz pred operaciou ti obvazuju nohy aby sa zabranilo tromboze 😉.... inak odporucam zobrat vlastny pribor, toaletak a teplomer 😉.....vlozky teoreticky nemusis, tie ti daju aj v nemocnici....ale par vlastnych najma na cestu domov je dobrych, lebo tie nemocnicne su obojstranne - cize presakuju 😉

co sa tyka hrdla...mas pravdu.....po operacii ma hrozne bolelo hrdla a mala som vysusene cele usta....ale to je vraj normalne, lebo pocas operacie mas tusim intubaciu 😉....tak z toho to hrdlo skriabe 😉

inak ja uz veselo mrchujem....takze tehotenstvo sa tentokrat nekona a uz sa tesime na dalsie kolo snazenia 😵 😵 😵

medulienka....ja by som na tvojom mieste skutocne testla....ja som bola na tom podobne ako ty....mala som "mrchu" 5 dni ale velmi slabu a na 8 DC som spravila test a booom....boli tam // 😉... takze ak citis stale bolesti brucha, aj prsia, BT je vysoka urcite testuj....je velka sanca, ze je to tehu 😉 😵 ... a nezabudni nam dat vediet, ako si dopadla 😉

hiva
autor
6. máj 2010

bea....a nemusis sa bat....my sme tiez prerabali cely dom tak viem, ze davanie sietky, lepidla a omietok nie je urcite skodlive 😉.....ale dala by som si pozor, ked sa bude malovat.....farby mozu mat nejake vypary 😉.....ale lepidlo a omietka vyparuju len vodu 😉 ... nemusis sa bat 😉

beatab369
6. máj 2010

hiva.... tak mrska sa spustila.....ani neviem ci je to zle alebo dobre, lebo vies ako je to s tymi tvojimi vysledkami, ze este nemas istotu, co tam je...tak ja si myslim, ze tak to malo byt a bud spokojna....sanca je tu stale a drzim palceky do druheho kola, to uz budes asi vediet ako si na tom zdravotne a budes sa moct viac vytesovat.... 😉
dakujem ti aj za odpoved...lebo ja viem....som stresmen.....to som si uz priznala....ked budeme malovat, tak asi pojdem na par dni k rodicom radsej, nebudem riskovat 😉
a ty ako? si v Bruseli? alebo som to pomotala?

beatab369
6. máj 2010

danielka takze skorpion? 😀 super 😉

medullienka
6. máj 2010

Dobre ranko baby 🙂 No dnes som´si odmerala BT 2krat po sebe, lebo sa mi nezdala 1 meranie. A vysledok je takyto- 1meranie 36,9 a 2meranie 37. Citlivost prs citim hlavne rano a vecer a dnes ma kusok pobolievalo brusko ako keby mi mala prist mrcha ( ale bojim sa aby sa nozopakovalo krvacanie ako minuly mesiac, to som zacala kusok krvacat v 13DC) momentalne som v 11DC.
Mozno dnes kupim test a zajtra skusim...

mireag
6. máj 2010

medu, kedy si vlastne mala ovulku? 🙂

hiva
autor
6. máj 2010

medulienka....teplota vyzera nadejne ,-)....urcite skus test 😉

bea.... tu mrchu nejak neriesim....sama beriem, ze je to takto lepsie 😉 😵 ....este mame na pokusy 2 cykly a potom zacneme riesit co dalej.....takze zatial pohoda, klidek tabacek 😎 😎 😎

a nic si nepomotala....bola som v Brusely vcera....teraz som uz zase doma....resp. v praci 😠

medullienka
6. máj 2010

tak to fakt neviem, ja som si naposledy merala BT priblizne pre 1,5 rokom. Odvtedy vobec.

mireag
6. máj 2010

medu, a ako vies, ze si 11dc..?

medullienka
6. máj 2010

No Duphaston beriem od 15 do 25 DC a doteraz som vzdy dostala mrchu, tak to bolo aj teraz , len miesto mrchy bolo len 3dni hnedy vytok. A ked som ten hnedy vytok dostala, tak to som dala ako 1DC. odvtedy to ratam a teraz je 11DC

katkaajurko
6. máj 2010

ahojte tak si to predstavte-ja som uz doma a mam interne komplet za sebou! to je ako naschval - ked idem na paragrafy-vsade cakam hodiny a ked som si zobrala dnes dovolenku-tak som vybavena len take fukoty... ale este idem na gyndu o jednej a sa bojim ze ci sa nerozhodne gynda ze to - ze nema skontrolovane tie kultivacie nna klebsielu nebude prooblem...teraz ked uz sa vsetko rozbehlo...drzte mi prosim prsty nech to NIE JE problem... ☹ sak ona sama mi kazala ist si dohodnut termin...

inak mi namerali dost nizky tlak... ale to z liekov na srdiecko-teraz ich beriem poctivo - tak preto...a internista mi povedal-ze aby som potom niekedy aj na tu blbu ablaciu isla (ktorej sa branim-lebo sa bojiiiiim ) 😖 ako oni lekari su bohovski-si myslia-ze sa furt necham kuchat? 😨 mandle..laparka...ablacia... 😒 no ako co som? si pripadam ako taky kripel fakt...

medulienka ak si munuly cyklus mala urcite ovulaciu - a ak si mala mrchu slabu - tak nie je ziaden iny logicky dovod na tvoje teploty ako to - ze si tehotna a ukazu sa ti dve brutalne dialnice... ja by som na tvojom mieste radsej testla-lebo ak si ten den cyklu co hovoris-uz by malo byt aj na ultrazvuku nieco vidno a trebalo by aby si zasla k lekarovi nech sa na teba pozrie...

katkaajurko
6. máj 2010

medulienka ale ak nemas v minulom cykle potvrdenu ovulaciu-tak mozes byt v lutealnej faze kludne teraz-co znamena ze niesi ziadny 11 DC - lebo tvoje telo mohlo ovulovat az pocas brania duphastonu - preto ked si ho vysadila si spinila ale nekrvacala -lebo ti to teraz drzi tvoj vlastny progesteron... inak o duphastone sa vela hovorilo a dost sa polemizuje-ci je dobre ho nasadzovat pred ovulaciou-lebo ju lubi aj zablokovat...cize zena ma potom sice "upravene" cykly ale bez ovulacie samozrejme aj neplodne... duphaston je podla mna taky alibisticky liek....

hiva
autor
6. máj 2010

katka....tak drzim palce.....ale teda fakt ina rychlovka to ineterne 😉 😵 ...aspon si mozes uzit pekny den dovolenka 😉

medulienka, nevymyslaj...sup do lekarne a hned testuj....nemusis cakat ani na ranny moc....ak fakt bola ovulka a teraz si tehu, uz budes mat riadne silne // 😉 😵 ....sup sup a co najskor nam napis vysledok 😉 😵 😀

beatab369
6. máj 2010

medulienka suhlasim s katkou.....

katka neboj vsetko bude ok...tvoja dyndoska by ti nepovedala aby si si vybavovala termin ak by chcela tu pliagu skontrolovat resp. ak by bola taka podstatna, ze by to mohlo ovplyvnit zakrok....ale urcite sa jej to opytaj na rovinu aby si uz nemala pochybnosti 😉
ak by ti teraz povedala, nieco ine, co by malo vplyv na termin zakroku, tak by som jej asi povedala svoje....ved nie si cvicena opicka, co bude skakat.... ale podla mna k tomu nedojde....to by uz riesila skor a az potom by ti podla mna kazala ist sa objednat....alebo je uplne blba....co nepredpokladam 😉

hivus a ako bolo? to si bola pracovne vsak?

medullienka
6. máj 2010

problem je v tom ze neviem ci som mala minuly cyklus ovolaciu, nemeriam si BT.☹

katkaajurko
6. máj 2010

no dufam,ze blba nie je... aj ked ona povedala ze aj tak mi daju termin za dlho - co ju urcite sokujem 😀 ale spolieham sa ze aj kamos gyndos povedal-ze podla neho to nie je tam dole nejaky problem-lebo ze ta klebsiela je urcite nejaka neaktivna..lebo tam v podstate nema ani co robit..a nemam ziadne obtiaze...

tak si aspon doma fakt oddychnem dnes a pozehlim 😀

medullienka
6. máj 2010

katusa no ako tak nad tym rozmyslam, tak mozes mat pravdu. dnes to teda testnem a uvidim, ak nebudem tak si mala pravdu urcite...

katkaajurko
6. máj 2010

medu tak testni... aspon budes vediet..aj ked biely test viem dobre ako velmi boli...ale zase ak nebude biely ale dialnice - tak je na mieste ist k dr.. radsej nech uz pekne kontroluju co treba..ked uz clovek na to tak dlho caka...

poviem priklad (nemyslim si -ze je to tvoj pripad - ale dovod preco treba ist k dr...) raz davno jedna znama /fakt ze daaavno/ ked sa snazili o bejby-tak otehotnela-aj si to myslela..nemala mrsku bolelo brusko ale do tretieho mesiaca nesla k lekarovi... no a on to bolo mimo a skoro umrela-lebo prasklo... :( takze treba ist ked uz je cas... istota je istota... vajcovodov nemame na rozdavanie-pravda 😅

mireag
6. máj 2010

medu, u teba to vyzera na min. 20DPO... 😀 Urcite testni. 😵

katka, dobre, ze to islo ako po masle. 😉 A este mas aj den volna. To potesi.

hiva, super zacina dalsi cyklus - duyfam vo vitazny. 😵 Uz budes vediet aj vysledky, aby si vedela, nacom si. 🙂

No vidim, ze sa to tu rozbieha a citam same dobre spravy a cakam na este lepsie. 😀 😉

medullienka
6. máj 2010

to teda nemame vajcovody na rozdavanie 😀
a ktory test je naspolahlivejsi?
Ja som kupovala vzdy Rapid clear

beatab369
6. máj 2010

rapid clear nie je zly, ale vraj lepsi je mamatest.... 😉

katkaajurko
6. máj 2010

podla mna jednoznacne najlepsie su mama testy - pekne ukazuju 🙂

medullienka
6. máj 2010

dakujem, dufam ze ho budu mat

hiva
autor
6. máj 2010

medulienka....s tymi testami to mas v podstate jedno....ak si tehu, kazdy jeden z nich ti to ukaze....akurat niektore ukazuju silnejsie palice a niektore slabsie 😉....ja som mala dobru skusenost aj s Rapid Clear 😉

shaarka
6. máj 2010

babuchy, takze:
cvicila som s epinom, ale len 3x sa mi podarilo. s muzom. bez jeho pomoci to uz neslo, lebo som mala take velke brucho, ze som si tam nedotiahla (treba poriadne drzat, nech nevyklzne, atd...). dostala som sa na nejakych 8,5 (pre tie, ktore vedia), co nie je vela, ale ani malo. vzdy lepsie ako nic.
nie, nenastrihavala ma 😉 pv tej konecnej faze som citila stipanie, takze som vedela, ze je to to, ze uz ide von. myslela som si, ze po hlavicke pride ulava, ale pliecka boli tiez oriesok 😀 trosku som sa potrhala, neviem ako presne, ale asi nie vela, lebo hned ako som mohla zliezt z postele, tak som uplne v pohode sedela.
par stehov mam vovnutri, tie sa rozpadnu, nebolia. a vonkajsie som mala asi 4 (ratala som pri vyberani), ale to su len take "sicher" stehy, aby to tam vsetko drzalo pokope 😀 😀 takze myslim, ze epino sa oplatilo i ked castejsie cvicenie by bolo lepsie. co sa tyka masaze hradze, tak osobne si myslim, ze to efekt nema.

monasek84
6. máj 2010

Ahoj kocky, nedavno jsem tu psala ze dr mi rekl ze mam PCOS a ze pujdu na horm. profil... takze dneska jsem byla pro vysledky a rikal ze to jednoznacne potvrzuje PCOS (pomer mezi LH:FSH).... moje posledni dva cykly podle BT vypadaly takto: http://www.fertilityfriend.com/home/288372 tak sem z toho jelen... asi BT neni tak smerodatna 😒
Tak jen tak,pro info, mejte se pekne 🙂

mireag
6. máj 2010

Shaarka, vzdy ked citam o porode, je mi mdlo... 😀 Ale hlavne, ze to mas za sebou a ste v poriadku. A epidural ti pichli, nie?
Takze si teraz uzivate cas Teuskom. 😵 A ako to zvladas? Spinka? Pozerala som, ze ti ho hned dali na prsnik - kraasne. 😵

shaarka
6. máj 2010

klyzma uplne v pohode, bala som sa ako debil, ale nic to nebolo a dokonca ani poriadne nepomohlo. 😠 citila som to uz na wc, lebo vela zo mna neslo 😀 😀 😀 takze som ratala s tym, ze sa im tam na stole pokakam 😀
najhorsi bol odber krvi (okrem kontrakcii), ruku mi dopichali paradne.
no a jeden FAKT: patrim k tym vyvolenym mensinovym percentam, ktorym epidural nezabral ☹ ☹ ☹ ani som nevedela, ze sa nieco take moze stat. na sale ma anesteziologicka presviedcala, ze si to len nahovaram, a ze ma to tak nemoze boliet! 😠 myslela som, ze jej jednu flasnem 😖
ale po poriadku:

o 10,30 som dosla na vysetrenie, otvorena na 2-3. tak som sla na prijem a okolo 13 hod som bola na vzdycharni, mala som vela chodit, skakat na lopte. muza som poslala este domov, ze to tak skoro nebude. nech je so psom, nech sa naje a vyvenci ho. paradoxne som mala vacsie bolesti, ked som lezala, tak mi Dr. dovolila lezat, nech sa to rozbehne. obcas ma vysetrila, obcas dala na monitor, ci je vsetko ok. pomaly som sa otvarala, dostala klyzmu, potom dosiel muz a chodili sme hore dole. okolo 16 to uz zacalo boliet, ale kontrakcie stale neboli pravidelne 😀 takze som si myslela, ze este stale nic a trapila sa pre psa, ze co ak ostane hladny a nevyvenceny 😀 o piatej to uz bolo horsie, tak mi Dr. povedala, ze ked budem tak na 5-6 prstov otvorena, daju mi epidural a pusti mi vodu. na epi som sa tesila 😠
takze o 18 hod. dosli, zaviedli kateter. strasne tazke bolo lezat s tym bruchom na koze, na boku, ohnuty chrbat, kolena dco najblizsie, hlava na hrudi a nehybat sa (aj pri kontrakcii), aby mi ho mohli pichnut. boliet to nebolelo, ale ta poloha pri kontrakciach bola desna 😒
potom mi Dr. pustila vodu (v lahu). bolo to v pohode, neboli to, trosku sa mi akokeby ulavilo.
tesila na 19 hod., ako pride anesteziologicka a stupnujuce sa bolesti mi zas pomoze stlmit. dosla, pichla, cakala a nic. tak mi povedala, ze o 2-3 kontrakcie sa mi ulavi a odisla.
nestalo sa tak, bolest stupala geometrickym radom, kontrakcie sa stupnovali a boli stale castejsie. chodit som uz poriadne nevedela, kazdu jednu som predychavala v takej divnej polohe v stoji, muz nevedel, co robit, tak len stal a pozeral sa, chudak. do toho mi tiekla plodovka 😀 a ked som o osmej z poslednych sil prosikala o dalsiu davku, teta dosla, pichla, ale bolo to uz len ako placebo.
kontrakcie boli strasne silne, citila som sa na omdletie a nevedela, co so sebou.
potom som si mala vyliezt na kozu, lezat na boku a to bolo tiez strasne ☹ kontrakcie boli fakt kazdu chvilu. neviem presne, ako casto, ale hadam aj castejsie ako kazdu minutu. a ulava po kazdej dlhej kontrakcii prisla len na par sekund, akurat som si stihla uvedomit, kde som, a nadychnut sa.
potom Dr. zakricala, ze rodime a zrazu sa vsetci zbehli - jedna mi viazala nohy, druha pripravovaa natroje, dalsia hmatala brucho, dalsia pocuvala ozvy, Dr ma vysetrovala... MM dali do ruky kyslikovu masku, ze mi ju ma nasadit 😀 ale mala som pocit, ze sa zadusim, tak som si ju strhavala. nakoniec mi ju drzal aspon pred nosom, to bolo fajn.
bolesti nepredstavitelne, nebudem vas strasit.

no a potom to hlavne - ked uz som mohla tlacit, tak som sa tesila, ze to coskoro bude za mnou. nie, nebolo to na tri zatlacenia, ale aj tak to slo celkom rychlo, lebo o 21,10 som teuska porodila.
najdolezitejsie je spolupracovat s Dr.! mala som 100 chuti sa na to vsetko vykaslat, opustit sa. ale Dr. povedala, ze tlacit, nedychat, dychat, nekricat, atd... a MM mi to sediac pri mojej hlave velmi razne opakoval a dychal so mnou 😵 tak som posluchla vsetky instrukcie a tlacila.
nezabudnite: rychly porod bude taky, ked budete tlacit ako keby ste tlacili hovienko! nic ine nezabera. mozte sa pucit, mozte sa klamat, ze ako strasne silno tlacite, ale ked to nejde, to znamena, ze netlacite spravne. treba sa na tom stole doslova vykakat!!

no a ked bol maly von, straaaaaaaaaasne sa mi ulavilo. zrazu bolo po bolesti, brucho splaslo, bola som prazdna a citila sa, ako keby zo mna niekto dvihol 1000kg zavazie.
potom ma Dr. sila, kecala, smiala sa este s inym doktorom, my s MM sme cakali na maleho... ked nam ho ukazali (pocity nebudem opisovat, viete si predstavit), tak ňho vzali este prec a ja som si preliezla na postel, odviezli ma do ineho boxu. tam som dostala medzi nohy lad (baleny), vynikajuca vec. a cakali sme s MM na maleho. doniesli nam ho, MM ho drzal, spravil par fotiek, kochali sme sa... neviem, kolko to trvalo. potom ho zas vzali prec s tym, ze mi ho donesu rano o siestej 😵 MM isiel domov a mna previezli na izbu. asi 3-4x som volala sestru, nech mi donesie misu, bolo mi treba cikat (dostala som asi 2 litre infuzii). necievkovali ma (tomu som sa velmi potesila), takze cikanie bolo trosku obtiaznejsie, ale nasla som system.
nic som nespala, len kecala so spolubyvajucou po cisarskom. o 4 rano som si vypytala infuzku proti bolesti (preventivne) a o piatej ma donutili vstat. strasne som sa bala, ale bolo to nic, hned som sedela. myslela som si, ze je to tou infuziou, ale nakoniec sa to nepotvrdilo - bola som uplne fit. viac vylakana ako bolava...
no a o siestej mi doniesli mojho syna a potom mam trosku zatmenie - asi nastupili hormony. 😀 😀 😀 😀 😀

shaarka
6. máj 2010

dobry roman... 😀 😀 😀

hiva
autor
6. máj 2010

wau....ani nevladzem docitam.....normalne sa mi tisnu slzy do oci 😵 😵 😵 ... krasne....uzasne....neskutocne.....proste nemam slov.....neviem sitie pocity ani len predstavit 😵 😵 😵 ... zelam Vam vsetko dobre, nech sa Vam dari, nech si co najrychlejsie zvyknete, nech ste vsetci zdravi....no proste vsetko vsetko len to naj 😉 😵 😵 ...Teusko je nadherny... super.....velmi sa tesim 😵