Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

zuzu1111
8. máj 2010

ahoj shaar - verím, že to len tie prvé týždne sú také ťažké.....uvidíš, bude to stále len a len lepšie.....a potom prídeš na stretko ako šťastná mamička so spokojným bábätkom 🙂
zatiaľ ti všetky len závidíme, lebo ty jediná z našej témy si to zatiaľ dobojovala do úspešného konca 😀
jancos - áno tie NT hodnoty som myslela.....super, že ich máš v poriadku.....pre mňa toto bude jeden veľký dôležitý medzník a keď to dopadne dobre, tak už prestaneme to moje tehu tajiť 🙂 ....ty si tu v našej téme asi jediná mamička - takže budeš asi veľký radca pre všetkých 😉
medulienka - ja si myslím, že toto sú tvoje poovulačné teploty - len neviem kedy začali, čiže ktorý DPO si, lebo testovať takto každý deň sa neoplatí - až niekedy najskôr 10 - 12 DPO...či vieš koľko dní po ovulke si?

govinda
9. máj 2010

ahojte kočky 🙂
No som zo svojich teplôt jeleň ☹
Takej skorej ovulke v mojom prípade neverím, veď aj s clostilom som mávala ovulku až nejaký 19DC a neverím, že Euthyrox, FEMI kvapky, materská kašička by mohli po dvoch mesiacoch užívania mať taký vplyv, že by som mohla mať ovulku už 10DC:

http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

katkaajurko
9. máj 2010

govi a preco to vyznacil tak skoro..ved to vyzera na vcera..no ved uvidis... hlienik si nespozorovala?

ja asi budem mat konecne peknu ovulku... teraz ze ano .... 😒 😅 ked mi je na nic 😀

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

katkaajurko
9. máj 2010

govi to ten euthyrox mohol takto urychlit si myslim...ovulka na 12ty den byva... hlavne ked "slape" nieco velmi rychlo..v tomto pripade asi stitna zlaza z euthyroxu...ale uvidis dalsie teplotky

a kuriatka moje-ja budem mat net aj v nemocnici - tak dufam,ze mi buduci vikend budete robiit spolocnost 🙂)) lebo bez vas ma trafi slak v nemocke

govinda
9. máj 2010

katka, myslíš, ja nejako tej ovulke neverím, no uvidíme podľa budúcich teplôt.
Pár dní som tu nebola, takže ani neviem, čo je tu nového. Budúci týždeň máš laparku?

katkaajurko
9. máj 2010

govi ano-ak sa nieco nevyspytatelne nevyskytne (co ja viem-ze by nasli nieco v krvi pri predoperacnych alebo z kultivacii - budem to mat v rukach az v stredu) vo stvrtok nastupujem do nemocky-v piatok operacia...

kerka13
9. máj 2010

govi, tak to som zvedava na dalsie teploty. ja som euthyrox nasadila 12.2. co bol 39 den cyklu a na 46 den mi prisla ovu a LF som mala 13 DPO. dalsi cyklus som mala ovu uz 21 den a vtedy som aj otehu 😉
prepac nejako si nepamatam,ze kvoli comu dali tebe Euthyrox??
katka jasne budeme tu 😵 a budeme ti fandit, aby to bol tvoj posledny krok k uspesnemu otehu 😉

govinda
9. máj 2010

kerka, no nasadili mi ho preto, lebo som mala rozhádzané nejaké hormóny alebo čo, zrejme autoimunna tyreoiditída, tak neviem. Uvidím. Ale je možné, že dnešná teplota je len taký blud, lebo včera som išla spať až pred druhou, teda spala som len 3 hodiny, tak neviem, či toto môže mať vplyv na zvýšenú teplotu 😒

govinda
9. máj 2010

dnešnú teplotu som dala discharted, lebo sa mi fakt nezdá a spala som len tie tri hodiny, tak to môže byť ovplyvnené aj tým. Uvidíme zajtra 😉

kerka13
9. máj 2010

govi tak ten trojhodinovy spanok to fakt mohol skreslit, ale kto vie mozno ani nie 😉 a ty veselo ovulujes 😀
mne tiez diagnostikovali autoimunutnu tyreoditidu a preto beriem Euthyrox 25. Baby a viete co mi este Dr. povedala, ked som sa jej spytala na vitaminove pripravky, ze ktore mozem uzivat. povedala, ze v ziadnom pripade by som nemala uzivat take, v ktorych je jod. tak jedine acidofolan mi vysiel taky, v ktorom nie je jod, lebo ostatne ich obsahuju a ja som od zaciatku snazenia r. 2008 skoro rok brala babyplan a mozno aj ten mi v tom branil. A tiez hovorila, ze sice je jod dolezity, ale ze v mojom pripade staci to co je v potravinach, ktore zjem.

sarafortuna
9. máj 2010

hiva, ja som jeleň už s tých mutácii...včera ma pochytilo opäť pátranie... a našla som že Leiden + MTHFR je blbá kombinácia... že MTHFR samo o sebe relatívne OK, no spolu s LEIDENOM sa to znásobuje... bohužial, prax mi zatial ukazuje, že v mnohých prípadoch treba heparín hneď.... a štúdie tvrdia, že nie... Tak sa chcem vybrať ešte na hemato, nech ma dr. trochu ukľudní a povie svoj názor... Vyčítam si, že som neskoro začala hltať B6 a B12 a Femibion som začala asi včase keď som už bola tehu...Štve ma že nemám dôkaz že do ktorej množiny patrím... nemôžem vylúčiť NIČ - ani nízky progesterón, lebo krv mi nebral, ani zázračný Duphaston, lebo som ho ani neskúsila, koagulácia bola OK, no niektoré štúdie hovoria, že liečba je potrebná bezohľadu na výsledky koagulácie... To šprtanie a získavanie info je niekedy dosť na prd... 😠
No keď nájdem //, tak chcem radšej KRV a progesterón než UTZ v skorom štádiu, hneď duphaston, a B-čkami sa začnem o chvíľu poriadne zásobovať... čítala som že MTHFR znemužnuje správnemu využitiu všetkých vit. skup B v tele - a ja mávam často afty a kútiky - keď si dam B-komplex do večera je kútik preč.... 😅 😅 😅 😅

Dievky je máj, tak hádam tu nejaké 2-3 možno aj 5 tehuliek pribudne... 😉 😉 😉

cizu
9. máj 2010

ahoj holky,
nevim, jestli si jeste vzpominate...v pondeli (cca str.289) jsem vam psala o radu ohledne teploty - nejak me to haprovalo pred ovu, ale ovu test ukazala silnejsi testovaci carku a pak se teploty dva dny toulaly jeste dole, ale od te doby jsou nahore...tak jsem z toho jelen....myslite, ze opravdu probehla? protoze uz par dni se drzi nahore, predpokladam, ze na nejakou ovu na obzoru to neni, co rikate?
Dekuju, mejte se,

http://www.fertilityfriend.com/home/2cb139

sarafortuna
9. máj 2010

cizu, vyzerá to na ovu podľa teploty...
potvrdí to iba budúcnosť... 😉 😉 😉 ak dostaneš mrchu do 10-14dní odo dńa ovulky a ak sa budú teploty držať hore aspoň 8-10dní, tak to určite bola ovulka.../poprípade nedorazí mrcha a.... 😉 /

katkaajurko
10. máj 2010

no dobre ranko...tak ja budem mat asi ukazkovu ovulu tento tyzden ..vrrr 😠

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

katkaajurko
10. máj 2010

tak mne volala sestricka z gyndy - uz mam vytery...klebsiela je prec a mam tam zase e-coli 😠 😠 KURNIK sopa - ja nechapem ako je to mozne... mam si dojst este chytro pre lieky-nech sa to potlaci do piatka... no ja som zvedava-ci mna vobec budu operovat... ale zlata ze mi sestricka zavolala...

mireag
10. máj 2010

Ahojte babulky, tak som vas rychlo docitala, lebo ste pisali o 106. 🙂

Pre kosicanky - jancos je laktacna poradkyna a v piatok mi porozpravala kopec zaujimavych vecich. Clovek by ani nemyslel, co vsetko ovplyvnuje kojenie - sestricky, pediatri a ich mudre rady... 😠 Ale tak mame jancos a ta nas zachrani. 😀

hiva, tak to nevyzera hrozostrasne. Aj ked dalsi syndrom do zbierky, ale len taky malinky. 😉 Chvalabohu uz mas vysledky a vo vsetkom poriadok. 😵

katka, no tak to nasere. Chod len rychlo pre tie lieky, nech to zacnes preliecovat. 😖

katkaajurko
10. máj 2010

len to znaci oslabenu imunitu a dalsie antibiotika to zase doserinkaju...to je potom zacarovany kruh do riti... myslim-ze ked je to takto ani iui ani ivf ani nerobia... a dostat sa z toho definitivne je niekedy aj nemozne... ja mam pocit-akoby sa proti mne cely vesmir spikol... a potom si mam udrzat zdravu mysel ☹

hiva
autor
10. máj 2010

katka.....mrzi ma to ....neviem ako ta potesit.....ale pre samotnu laparku by to snaad vadit nemalo 😉 ...tak ale snad sa s tym do buducnosti bude dat nieco robit 😒

hiva
autor
10. máj 2010

mire...vdaka a povzbudenie 😉 ... este to u mna ale nie je definitivne ....mam ist na opakovane vysetrenie pre potvrdenie diagnozy....poobede tam mam volat aby som sa objednala....tak snad dostanem termin nejak skorej a nebudem musiet zas cakat mesiac 😅

katkaajurko
10. máj 2010

tak som si odsedela 3 hodiny v cakarni... 🙄 a uz mam nejake namiesane lieky... do stredy vkladat..na operaciu ist mozem - lebo oni to tam predtym cele vydezinfikuju.... (co ale potom neviem - preco Danielkin lekar cakal s laparkou koli vyterom.... 😨 )

a ze MOZNO mi pomoze to prave vyliecit aj to ako to oni vydezinfikuju.... kazdopadne potom pojdem zase na vytery.... a uvidime... vraj je to o imunite... ze sa mozem snazit kolko chcem aby som to nechytila-ked ju raz mam slabsiu tak to chytim... 🙄 ked som sa jej pytala-ci to bude problem pri IVF alebo iui - tak takticky povedala -ze to zavisi ci to nieco sposobuje... tak neviem... uvidime ako slepy povedal... ale to cakanie v cakarni mi zozralo asi 5 rokov zivota... uplne zrela na psychiatriu budem za chvilu... 🙄 😅

shaarka
10. máj 2010

baby, tehule - nemate zaujem o bezpecnostny pas do auta pre tehotne (30€)?
a o epi-no (55€)?
ak ano, predavam, dajte mi vediet.

hiva
autor
10. máj 2010

katka.... a to sa fakt neda niejako tomu zabranit?....ako sa ecoli prenasa?....nestaci iba prijat nejake extremne opatrenia?...alebo nie je ziadna prevencia? ....

a mozno to fakt nema vplyv na miminko, takze by to nemalo vadit ani IUI alebo IVF.....pred tym ta asi tiez budu dezinfikovat, nie?....aby sa nahodou nezanieslo nieco priamo do maternice, nie? 😅

katkaajurko
10. máj 2010

hivus prevencia je papat laktobacily - ja ich papam kazdy den - nie len v obdobi chripok, alebo pri antibiotikach... ja ich proste beriem denne uz 4 rok... cesnak, ovocie zelenina... vsetko toto ja papam... ☹ aj tak mam tam dole slabu imunitu... a moze mi to preniest manzel-cize on bude musiet ist na vysetrenie... aj ked jemu nic nie je... normalne je zena voci tomu imunna a nepremnozi sa to ... ale mne ano ☹

na miminko to ale vplyv nema- da sa pri tom u zdravych parov aj otehotniet... len som vsade citala ze IUI a IVF sa robi len v sterilnom prostredi-ze zena musi byt "cista" aj ked dost dobre si to neviem predstavit-lebo uplne bez bakterii tam dole nie je nikto..

mne sa to vtedy davno podarilo tym fermalacom z ciech - to je preparat kde su specialne dva druhy laktobacilov vo vysokom mnozstve-je to liek ktory sa pouziva aj pred operacnymi zakrokmi-len na nasom sprostom slovensku ho pred rokmi prestali dovazat a normalne nie je adekvatna nahrada - nechapem 😒 😠

prenasa sa z konecnika a criev...tam je ho prirodzene vela...lenze ja si aj na utieranie davam bacha - ja uz neviem ako to je mozne ze sa tam premnozil.... doktorka povedala-ze ked raz mam slabu imunitu mozem sa aj potrhat a nezabranim tomu

hiva
autor
10. máj 2010

katka....tak fakt treba poslat uz jedine manzela na vysetrenie....lebo nema zmysle, ze ty s tym budes bojovat, vyliecis a on ti to potom zase prenesie....to je potom ako nekonecny kolotoc 😠 😠 😠 ...a v centre si sa priamo nepytala, ze ci to vadi alebo nie?....mozno tym cistym mysleli, aby si nemala kvapavku, alebo nejaky taky iny sajrajt 😅 ... ja by som sa asi spytala priamo v centre.....pripadne sa s nimi tak nejak dohodnut ze nasadis liecbu a hned po liecbe pojdete na zakrok...a das bacha na manzela....alebo aby ta aj oni vydezinfikovali pred tym....ved nejak sa to musi predsa dat !!!

katkaajurko
10. máj 2010

nepytala-to som to este nevedela-ze to zas mam... iba na strankach to niekde bolo napisane ked som citala o IUI (tusim gyn-fivacke )

hivus ved aj dufam,ze nejako sa to dat musi...presne ako hovoris-ved nech si to vydezinfikuju -nie? ked to ide pri vaznej operacii preco nie pri zakroku... 😅

manzel pojde...uz som mu hovorila...

inak som teraz vyjedla aj mesacnu davku Wobenzymu an imunitu..teraz papam rakytnik a ked ho dopijem (on sa pije) idem na imunoglukan...tak hadam uz aj moje telo sa spamata..ja inak nemam nejake obtiaze alebo co.. ale aj tak si tam ta svina parazituje... 😒

danielkabn
10. máj 2010

Čauko kočky,my sme dnes boli s mm na kontrolnom spg u andrológa..vraj je to lepšie,lebo predtým sme mali dg. oligozoospermia a dnes nam napisal astenozoospermia.. 😒 ja neviem,ale povedal,ze urcite je to lepsie s pohyblivostou,aj ked to nie je ziadna slava ☹ ☹
Manžel berie už 4.balenie profertilu..neviem,ci mu to vlastne aj zabera,ci to ma zmysel.
No, o pohyblivosti tam doktor napisal len nejaky cas,takze ziadne percenta,ale morfologiu napisal 55% a mnozstvo je dostatočné...
Nestihla som ani precitat vsetky Vase prispevky,lebo som este len dosla.. 😉

jancos
10. máj 2010

caute, mire, dakujem za doveru🙂 pravda je taka, ze ja len mozem poradit, vela je na tej mamke, ako to zvladne. casto to nie je lahke, ked sa veci doserinkaju na zaciatku. preto velmi velmi odporucam tehulam, aby si vypoculi prednasky vyskolenej poradkyne /u nas je najlepsia majka krupova, aj ja som certifikovana, ale robim to len rok, ona desat rokov🙂/, kto nie je z kosic, treba pozriet na mamila.sk, ci niekto z mamily robi predporodnu pripravu, lebo taka priprava moze vela rizikam predist. majka bude mat pravdepodobne prednasku buduci stvrtok v ramci predporodnej v mc stonozka, ale netreba absolvovat celu predporodnu, ak niekto nema zaujem, ale minimalne je velmi prospesne absolvovat 2 prednasky s ma´jkou /jedna je 2,50 vratane partnera, ak chce prist, od septembra asi pojde cena trosicku hore, lebo je dost velky zaujem, tak aby sa to kapacitne dalo zvladat/ este mi to nepotvrdila, ale dufam, ze bude moct. potom vam dam vediet, je to najme pre tie, co mate termin do oktobra. my novembrove by sme teoreticky mali stihat este pripravu, ktora bude v septembri, aj ked clovek nikdy nevie, a nie je na zahodenie to pocut aj 2x🙂

Katka, ja som na tom bola podobne ako ty, klebsiela sa striedala s e-coli a streptokok alebo stafilokok, uz ani neviem, nakoniec som aj otehotnela a pritom mala jedneho streptokkoka, tak teraz sa len modlim, aby to nemalo vplyv na babo. ale ako si tusim pisala, je to o imunite. drzim zi palce!

katkaajurko
11. máj 2010

fuha-takze kojenie je cela veda 🙂

jancos - faakt? ty si mala tiez klebsielu? som myslela-ze som jedina co mala tento typ dole-to tam nezvykne byt... kamos gyndos povedal-ze on to este nevykultivoval nikdy 😀 ale neboj - citala som o tom - a mamicky co to mali nemali ich deticky ziadne problemy...ale samozrejme to treba preliecovat aj v tehotenstve - ale vraj drviva vacsina zien to v tehu ma - lebo ma prirodzene znizenu imunitu...

ja som prisla na to - ze aj ked nenosim tangace - tak ked aj tak sa mi hodne "posuvaju" nohavicky s intimkou hore dole ked chodim,cupnem si a tak... to je tazko potom 😠 ale tak budem sa po toalete pokial sa bude dat vzdy umyvat..a do roboty som si zobrala aj vlhcene obrusky aj antibakterialne utierky...kurnik-musim s tym nejako zabojovat...

jancos
11. máj 2010

kati, ja som to mala po porode/predpokladam, ze ked ma cievkovali, tak mi to tam nasadili:(, ze vraj sa to najcastejsie v nemocnici chyti. trvalo dost dlho, kym som sa toho zbavila a hned na to som schytala ine pliagy:( ale aj to bol uspech, ze to preslo.

katkaajurko
11. máj 2010

ano - je to "nemocnicna bakteria" vraj.no ja som ju mala a ani som predtym v nemocke nebola... 😒