Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

eirin
13. júl 2009

Hiva: Ano, taky, taky ☹
Jak dlouho holky už máte syndrom PCO diagnostikovaný?

kaciatko81
13. júl 2009

erin, mne ho prvykrat spomenuli uz davno, ale riesit sme to zacali az ked sme sa rozhodli pre babo 🙂

simi71
13. júl 2009

kočky mohli by ste mi poradit?som po druhom potrate,dostala som druhu menštruaciu ale obe boli velmi slabé,prakticky ani vložky som nepotrebovala.nechapem to,predtym som mala normálnu mrchu.

shaarka
13. júl 2009

kaci, ty si mala stastie v nestasti.
eirin, vitaj. ja som oficialne perlorodka od februara. 😀

simi, tvoja otazka patri asi do inej temy, ak teda nemas PCO. mas?
a s tym fajcenim, co si pisala hive, to od teba nebolo pekne. super uvod. fakt 😒

kaciatko81
13. júl 2009

shaarka, preco stastie v nestasti?

simi71
13. júl 2009

ale shaarka, je to predsa proti zdravému rozumu snažit sa o dieta a pritom fajčit.

shaarka
13. júl 2009

kaci, no lebo ti zavidim, ze si o tom vedela uz skor, i ked ste sa o babo nesnazili. ja by som napriklad nebrala HAK... urcite nie. 😒

simi, tak proti zdravemu rozumu to je 😒 myslim fajcenie vseobecne. len sa mi nezdalo vhodne takto vybehnut. ja som tiez fajciar, sice mierny, ale som. a psychicka pohoda (ze si nemusim extremne odopierat to, na co mam chut) je u mna bohuzial na poste pred tym "dobrym pocitom", ze pred otehotnenim zmenim svoj zivot od zakladov. to sa mi take dobre nezda...

hiva
autor
13. júl 2009

simi.....fajcenie je to najmenej co ma trapi.....jasne, ze ked sa podari, hned s fajcenim prestanem....ale kto nikdy dlhodobo nefajcil, nepochopi, ze to nie je az take jednoduche 😒 ....nemienim sa tu obhajovat ani vyhovarat 😉

simi71
13. júl 2009

shaarka,ja si len myslím,že ked chces to dieta,tak pre to spraviš možné aj nemožné.a vzdat sa fajčenia to je asi prvý krok a asi aj ten najlahší.mrzí ma,ze to vnímas tak,že som na hivu vybehla.

kaciatko81
13. júl 2009

shaarka, ty a hak... mne viaceri dr povedali, ze vdaka hak mam take vajecniky ake mam, ze na nich nie su napachane ovela vacsie skody... takze ja som za nu vdacna 😅
simi, myslim, ze toto baby vedia... ale postavit sa k tomu musia oni 😔

hiva
autor
13. júl 2009

eirin....ja to mam diagnostikovane od marca 😉

hiva
autor
13. júl 2009

simi....a to co je zdravy rozum a co nie je nie je na tvojom hodnoteni 😉

shaarka
13. júl 2009

simi, asi keby som bola nefajciar, tak sa takto neobhajujem.
ale fajciar som a musim ti povedat, ze pre dieta urobim rozne veci (nehovorim, ze cokolvek, lebo to takto ani necitim, ale o tom by sa dalo este dlho polemizovat), ale co sa tyka fajcenia, tak tych par cigariet tyzdenne sa naozaj nevzdam. chcem zit normalne, tak, ako doteraz, pretoze to sa mi zda uplne najzdravsie. nemienim si blokovat psychiku upätím sa na dieta, resp. na plodenie.
neviem, ci si postrehla, v akej teme si, ale PCOckarky neotehotneju len tak. zvacsa je to beh na dlhu trat.
pokial sa rozhodnem, ze idem na IVF, tak ver, ze fajcit prestanem.
ale teraz, ked je moja ovulacia v nedohladne, sa nebudem trapit zakazovanim si veci, ktore mam rada. aj ked je to fajcenie.

mojou osobnou filozofiou je totiz nazor, ze embryu sa zapaci viac v mamicke, ktora je pohodova, uziva si zivot, je vesela, i ked obcas zhresi. ved kto nie? podla mna je to lepsie, ako vystresovana mamicka, ktora kazdy den uziva hrst vitaminovych doplnkov + strazi si stravu + o 106 cvici + zakazuje si vsetko, co by len trosku mohlo pripominat zlu vec pre babatko.
samozrejme, zdravy zivotny styl je urcite lepsi pre organizmus, ale ja hovorim o tom, ze ked tatko nezijem teraz, tak okrem malych ustupkov nie som schopna (a ani nechcem) zmenit svoj zivot od zakladov.

eirin
13. júl 2009

Simi, já tedy nekouřím, ale myslím si, že to pro kuřačku asi nebude ten nejlehčí krok přestat kouřit.

shaarka
13. júl 2009

kaci, zalezi od typu HAK, ved sme sa o tom bavili. ale ja by som HAK urcite nebrala, radsej by som bola roky na duphastone. zatial verim mojej Dr., ktora mi s hrozou v hlase povedala, ze s mojou diagnozou by odtala ruky vsetkym doktorom, co mi predpisali recept na HAK... 😖

hiva
autor
13. júl 2009

amen shaarka 😀 😀 😀

shaarka
13. júl 2009

ze co?

hiva
autor
13. júl 2009

nechcem zas otvarat temu HAK....ale nie je HAK ako HAK 😉 ...verim, ze mne ten moj pomohol 😉 😅 😅 😅

shaarka
13. júl 2009

ved heeeej. nie je HAK ako HAK. ked Dr predpise HAK a vie, ze mas PCO, je to ine.
ale ked sa nikto nestara, ze preco nemas MS (ani pol roka) a rovno povie, ze radsej HAK, lebo budete mat aspon pravidelny "CYKLUS", tak to je ozaj na smiech. cez slzy. 😠

hiva
autor
13. júl 2009

to amen bolo k tvojmu predchadzajucemu prispevku ohladom fajcenia a zdraveho zivotneho stylu 😉 ...plne suhlasim 😉

ja pre babetko tiez spravim vsetko, ale nie vsetko ide lahko....navyse ked sa trapis liecbou, pri kazdej dalsej mrche ta ide slak trafit, doktor ti naordinuje dietu, stresy v robote, cez vikendy robota na stavbe.....sorry, ale v tomto case nie som ani nahodou prestat fajcit....to jedine, co ma skludni a vdaka comu nevriekam od nervom na vsetkych v okoli 😀 😀 😀

hiva
autor
13. júl 2009

boooze....pisem jak madar....nejak sa mi stracaju pismenka a niekedy aj cele slova 😀 😀 😀 ...idem si radsej zapalit 😀 😀 😀

kaciatko81
13. júl 2009

uprimne, tiez sa mi tu nechce o tom bavit... ale aky je rozdiel medzi duphastonom a hak? a zasa, co dr to nazor... mne dal hak jeden dr a dalsi povedal, ze ten druh nebol vhodny... tak si vyber... ale dobre je, ze vajecniky na sone vyzeraju tak, ako vyzeraju

shaarka
13. júl 2009

a simi, ty mas tiez PCO? 😕

shaarka
13. júl 2009

kaci, tak nie som MUDr., ale:
ked som sa raz daaavno pytala, ci sa mozem pri mojich anovulacnych cykloch spoliehat na to, ze su naozaj anovulcne a nemozem otehotniet, tak mi Dr. povedala, ze nie.
telo je nevyspytatelne a staci ina chemicka konstelacia a aj motyka moze strielat... ved to vsetky pozname.

avsak pri HAK by nic nevystrelilo, pretoze zabranuje uz i tak dost zabranenej ovulacii.
okrem toho zahustuje hlien a ma vacsinou zly vplyv na libido.

simi71
13. júl 2009

shaarka...nemám PCO....mam ale kopu inych problemov a bola som uz 4x na inseminácii,2xIVF,2xET.mam za sebou niekolko potratov, takze som si uz niečo prežila a dieta stale nemám ale dufam,ze sa to raz podarí.a ja pre to robím už niekolko rokov naozaj všetko.

shaarka
13. júl 2009

mozno v tom bude ten problem...

kaciatko81
13. júl 2009

shaarka, ale v pripade, ze nechces otehotniet, tak si myslim, ze ta hak az take zle riesenie nie je...

shaarka
13. júl 2009

teda nechcela som, aby to znelo nejak drzo, lebo nepoznam tvoj pribeh, ale cicit z teba nejaku nervozitu a zlost. ale zas chapem, ked mas uz tolko toho za sebou...
ja som ale zas ten typ, ze na tvojom mieste by som uz davno mala vypisanu ziadost o adopciu. 😉 a bola by som spokojna.

hiva
autor
13. júl 2009

simi....a co myslis tym uplne vsetko?.....teda zjavne okrem toho, ze nefajcis? nepijes kavu? zdravo sa stravujes? pravidelne sportujes? nemas stresy? stale kludna a vyrovnana?.....co este? 😉

shaarka
13. júl 2009

kaci, kazdy sme iny.
ale v mojom pripade, ak viem, ze mam PCO a otehotniet nechcem, tak si zvolim radsej duphaston a ako antikoncepciu pouzijem kondom. poznas, nie?