Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

kerka13
15. jún 2010

dobre ranko
katka dnes rano som si vsimla jednu reklamu na lacne letenky od Danube wings, ale nepoznam ich
my sme tiez vcera doma riesili dovolenku, ale nejako sme to nedoriesili, len to ze chceme ist ale nevieme kam 😖 no ja by som aj vedela ale mm vybera lacnejsie alternativy, ale zase nechce ich na ukor kvality

katkaajurko
15. jún 2010

caute caute
jasne treba sa tesit aj z drobnosti 🙂

nooo my nejdeme zatial nikam..hladali sme last minute do turecka..teda este aj hladame...ale ja mam taky maly cestovatelsky sen a nahovaram mm na to -ze lepsia doba si ho splnit ako teraz nebude...tak zhanam letenky... lenze su drahe :( keby aspon o dvesto eur boli lacnejsie... ale tusim euro sa pohorsilo a je aj vykricny termin... tak asi preto...takze bude asi to turecko...

katkaajurko
15. jún 2010

danube wing nelieta tam kam chcem ist 🙂

kerka13
15. jún 2010

katka a kam by si chcela ist, co je tvoj cesovatelsky sen??

katkaajurko
15. jún 2010

LA 🙂 😉

kerka13
15. jún 2010

peekne 😲 , len teraz je naozaj $ dost silny, ale drzim palce,netreba sa vzdavat 😉

katkaajurko
15. jún 2010

nie preto-ze je to tam uzasne..ale to je taky osobny moj sukromny snik... a minuly rok stali letenky 600 eur a teraz 1000 (jedna) 😖 a minuly rok sme strasne setrili,lebo bolo vela vydavkov...a boli sme len na ultra lacnej dovci..a tento rok nam nevysla ani lyzovacka...tak nahovaram mm ze aby sme isli aspon na dva tyzdne (povodne sme chceli pochodit viac miest v USA) ale teraz aspon teda LA ...las vegas... 😀 vycapit sa aj na plaz 😀 a tak no...ale tie letenky ma svtuuuuu 🙄 som povedala,ze kludne nech aj buduci rok nikam nejdeme ale aby sme sli..no neviem no... sak kym nemame deti...ked ich uz mat budeme dllllllho nepojdeme

kerka13
15. jún 2010

drzim palce nech to vam to vyjde a mozno tam aj zarobite maericke bejby 😵 😅

kerka13
15. jún 2010

oprava americke 😀

katkaajurko
15. jún 2010

dik - uvidim..tlacit na silu to nebudem aj turecko je fajn a neminieme tolko prasulov 😀 (paapaaa predcasna splatka na byt 😀 )

musim ist robit cafte zatial

zuzu1111
15. jún 2010

ahojte babulky...pozerám, že riešenie dovoleniek pokračuje 😀
Kerka a vy kam chcete ísť? Letecky či autom?
Kati - LA - wow....Ja neviem, či sa mne niekedy podarí splniť môj cestovateľský sen - Seychely 😀 😝
Danielka - aj ja žehlím celkom rada, ale neznášam nohavice na puky a tiež keď sa mi nakopí veľa manželových košieľ - lebo on nosí do práce košele.

tigi
15. jún 2010

ahojte babulky, vcera som tu nebola, bola som u dokina na folikulometrii a potom v euroveii na vylete. teda ale ste toho popisali 😀 kym som to docitala, aj som zabudla na co som chcela reagovat 😅 😀

ale nieco mi predsa utkvelo - danielka to ten pavuk zozerie mysicku???? alebo jastericku????? a to on nebasti take ze cvrcky a podobne? teeeda, dalsi dovod preco by som nemohla mat pavuka, mne by tej mysicky bolo strasne luto 😅

ja som bola vcera na kontrole ako reagujem na tri tabletky clostilu a dokino bol spokojny. sliznica konecne dostacujuca, folik velky 15 mm, takze zajtra idem znova, ak bude folik pekny, tak mi pichne pregnyl a potom uvidime. 🙂

dagma123
15. jún 2010

Ahojte kočky,
tiež MK nejako flákam. Včera bol doma aj môj manžel, a tak sme išli na celodenný výlet na bicykli. Večer sme ešte boli oslavovať narodky nášho kamaráta. Dnes by som sa tiež na net nedostala, boli sme tiež vonku, ale začalo pršať, tak sme sa vrátili.
Kati, ešte k tomu duphastonu, myslím, že by mohol pomôcť aj vyzretiu sliznice. Čo na to vraví tvoj dokino, nepýtala si sa ho? S tým vitamínom E som to myslela tak, že by sa nemalo prekračovať doporučené dávkovanie/čo je uvedené v príbalovom letáku al. na krabičke/, pretože nadbytok sa nevylúči močom.

Dindulka, pravdupovediac s tým HCG som si nie istá, ale myslím, že asi tak do týždňa by mal klesnúť na nulu. Obyčajne sa to zvykne kontrolovať z krvi. S liečbou by som mala začať tento cyklus, hneď ako dostanem menses. To by malo byť už každým dňom, ale asi som vystresovaná či čo, lebo len špiním a nechce sa to rozbehnúť. V každom pripade idem zajtra za lekárom do centra, tak sa ešte dohodneme o podrobnostiach.

Majatko, to, že máš menštruáciu stále častejšie, je dobrá známka toho, že ti začínajú pracovať vaječníky po vysadení HAK. Ja som mala tiež s tým problém, že po vysedení HAK som vôbec nemenštruovala a potrebovala som vyvolávačky. Že vraj u niekoho sa cyklus po vysadení upraví už za pár mesiacov, u niekoho to môže trvať aj pár rokov. To sa však týka dlhodobého, niekoľko ročného užívania HAK.

Danielka, aj ja mám nasadení metformín a tiež z neho priberám/asi 2kg za mesiac/. Zatiaľ ho beriem 2.mesiac a nie som z toho nadšená. Nikdy som s váhou nemala problém a teraz pomaly začínam premýšľať nad diétou. A tebe sa to podarilo schudnúť, keď si ho vysadila, alebo ti to už zostalo?

kerka13
15. jún 2010

@zuzu1111 planujeme letecky hned na zaciatku jula, aby to nebolo take namahave, takze zatial pozerame nejake last minute ale este ich je veeelmi malo. povodne sme chceli ist s kamaratmi s autom bud do Chorvatska alebo do Talianska ale nik nechcel ist tak sme sa rozhodli, ze asi pojdeme sami a teda ked sami tak to sa nam neoplati ist autom a radsej pojdeme letecky. uz len vybrat nejaku super destinaciu a ide sa 😅 kym sa este da 😲

danielkabn
15. jún 2010

Katuš,wow,že Amerika,tak ja si aspoň zaspievam od Lucie 😀 😀
Tigi,naša pavúčica Tekla tú myšku a jašteričku zožerie tak,že ju úplne vycucá a zostane z nej iba jedna malá gulička,ktorú potom musíme vyhodíť,lebo to strašne smrdí 😖 😖
Dagma,ja som neschudla nič,ale snažím sa chudnúť,no zatiaľ to nejde..nejako mi to už nejde,pred svadbou som dokázala zhodiť 5 kilov a čil ani deko 😠 😠

dindulka
15. jún 2010

ahojte, ja som dnes robotke nestihla ani nakuknúť, tak aspoň teraz kuk

danielka, no veď 600 eury za letenky do Chorvátska, to by bolo 😀

katka, no pekne LA, tak to je paráda, tak držím palce nech sa vám to splní

my sme chceli ísť ešte pred tým tehu do egypta, potom sme sa počas tehu rozhodli, že dovolenka nebude, že nebudeme rizkovať no a teraz sme sa rozhodli, že pôjdeme do Chorvátska. jedny naši kamaráti idú autom, tak pôjdeme s nimi. chceme ísť niekde okolo makarskej. už sa veľmi teším 🙂

katkaajurko
16. jún 2010

no my oficialne hladame turecko 🙂

a mame zadrhnel ze mm nema este vystaveny pas a ten nam treba..mm sa trochu storcuje,ze na taky vylet by sa chcel viac "pripravit"...a teraz je v casovom prese... ale tak uvidime....

mne hadam prebehla ovula,tak asi vecer nasadim duph..aj ked sance na tehu su minimalne.... 😒

danielka fuuuu tak to by som nechcela vidiet to cucanie brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

katkaajurko
16. jún 2010

dagma ,ja viem,ze sa vit.e nevyluci mocom-co potom ale robi v tele?

tigi
16. jún 2010

ahojte babulky 🙂 tak ja som bola dnes na dalsom kontrolnom utz, folik dorastol na skoro 21mm a tak dokino pichol pregnyl. uvidime ci z toho nieco bude 🙂 kedze mi ale pichli poslednu davku co mali, tak ma poslali do lekarne na vymenu pre dalsiu, ale to som este nevedela, ze je s tym problem. obisla som 6 lekarni a do minumalne dalsich 6-tich som volala, ale maju vypadok dodavky, tak som ho nezohnala. manzo ma ale cestu do BA, tak som mu dala do ruky recept, nech skusi nejaku lekaren tam.

kati tak to asi isti zrychlene vybavenie pasu, aj ked teda ta palka co za to chcu je dost velka. pred dvoma mesiacmi som zvazovala ci pojdem iba na obciansky alebo si dam urobit preistotu aj pas, co mi bolo doporucene. cestovala som nakoniec iba na obciansky, kedze to bolo v ramci eu, lebo vysolit tolko penez sa mi nechcelo. 😝

danielkabn
16. jún 2010

Katuš,to nie je take strasne s tym pavukom,on to robi uplne pomaly cely den,to ani nevidis..iba ako sa ta mys splesti 😀 😀
a inak ani Turecko nie je na zahodenie,v Antalyi je super teplo a pekne 😉
Dnes prvykrat skusam pekaren chleba,som zvedava,co z toho bude 🙂

tigi
16. jún 2010

danielka ked mas dobre ingrediencie, tak sa urcite podari. taky cerstvy chlebik je super. a krasne to vonia po dome. 🙂

danielkabn
16. jún 2010

Tigi,mala si pravdu,je mňam mňam výborný..robila som základný biely chlebík s tmavou kôrkou 🙂

beatab369
16. jún 2010

ahojte kocky...

tak vidim, ze tema dovolenka je v plnom prude....aj ja by som sla....ale teplo mi teraz nerobi dobre...takze to odlozime na nskor 🙂

inac baby urobil sa mi na dupe hemeroid, ani vam nehovorim ako ma boli a pali a svrbi.... je to neprijemne...v pondelok idem na gyndu, uz je tam konecne moja dr, tak uvidime...dufajme, ze nezacne krvacat...no tak ked to tak postupne hodnotim, tak zacinam mat priblemy s cievami a zilami, co je vraj v tehotenstve caste...ale neprijemne 😒

danielka ja by som sa takeho pavuka bala...ani by som v takom byte nespala od strachu 😉

beatab369
16. jún 2010

mimochodom vsetkym prajem aby ste vybrali co najlepsiu dovolenku a aby vam vysla podla vasich predstav 😉

danielkabn
16. jún 2010

Beuš,ja mám hemeroid už asi 10 rokov,a bolí ma to len keď chodím viackrát na záchod,alebo mám hnačku,je to nepríjemné,ale čo narobíme ☹
Inak,my na dovolenku nejdeme,nie sú euráše ☹ ☹

beatab369
16. jún 2010

danielka ja ho mam prvy krat, je vonkajsi....a boli a stipe stale nie len po wc....ale vraj sa to stava v tehotenstve....a tie co maju s tym problem este pred tehu ako napr. ty, tak sa im to zvykne zhorsit v tehu...(ale samozrejme to nemusi byt tvoj pripad)... no co uz beriem to ako udel tehotenstva a hlavne sa tesim, ze aj napriek tym mojim momentalnym zdravotnim zalezitostiam je tehu ok 😉 to je pre mna najvacsia radost a pevne verim a modlim sa, aby som takto vydrzala co najdlhsie....ocakavam, ze postupom casu a vyssim stadiom tehu sa mozu pridruzit dalsie sprievodne javy....ale vsetko sa da, len nech sme ok - mamicky a drobcekovia 😉
skoda tej dovolenky danielka, ale na druhej strane romanticky den a vecer ak sa dvaja lubia sa da urobit hoc kde, tak nebud smutna 😉

danielkabn
17. jún 2010

dobré ránko 😉
beatuš,aj ja mám vonkajší ☹ čo narobím,ale mangel so mnou spolucítil a tiež sa mu vytvoril 😀 😀

beatab369
17. jún 2010

danielka tak tomu sa hovori spolucitenie 😀 a pouzivas na to nieco, masticku alebo cipky?

danielkabn
17. jún 2010

praveže nepoužívam nič,čakám,že to zmizne samo,ale 10 rokov už je asi dlhá doba 😒 😒
je to také chúlostivé miesto a ísť s tým za doktorom sa mi moc nechce..

kerka13
17. jún 2010

dobre ranko
baby tak s tymto zatial problem nemam ale pri mojej zapche sa to da ocakavat 😖