Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

dagma123
21. jún 2010

Ahojte, ani ja som tu pár dní nebola. Som trochu v depke, tak sa mi ani na PC veľmi chodiť nechce.Čo som doma na neschopenke a užívam hormóny, metformín a listovku, tak som sa neskutočne rozožrala, mám už +3kg a možno aj viac, lebo každý, kto ma vidí len vypráva, že som sa "spravila", že sa asi mám dobre. Hrozne ma to vytáča, tak som včera začala, že budem trošku menej jesť a cvičiť. A tak aj bolo, ale večer po cvičení som sa zase tak napráskala, až mi zle bolo. ☹
Čo sa týka nášho snaženia, zakázala som mužovi rozprávať pred rodinou podrobnosti, lebo každý len zisťuje, sústrastne pokyvuje hlavou a mňa to neskutočne stresuje. Inak moje telo si so mnou robí, čo chce. Už ani doki v centre nevie, čo so mnou robiť. Minulý týždeň som mala po hormonálnej príprave dostať krámy a čo myslíte, že sa stalo-ja som ich nedostala. 😲 Tak dokino vyhlásil stredu za prvý deň cyklu a od štrvtka, že začínam s injekciami. Tie injekcie mi pichá manžel, pichajú sa do brucha a neskutočne to bolí. Zajtra ideme na kontrolu, ale ja sa strašne bojím. Necítim, že by sa so mnou niečo dialo. Len som dosť unavená, spávam až 12hodín vkuse a veľmi mi chutí jesť. S tým jedením sa musím trochu unormálniť, lebo najpozdejšie 1.7. idem do práce, tak nechcem, aby ma tam ľudia nespoznávali.

hiva
autor
21. jún 2010

fiiha....dagma....takze mrchu si nedostala a hned ste zacali so stimulaciou??? 😕 ...to tvoje telo si fakt robi co chce 😅 ...a to beries teraz stimulaciu na IVF alebo na IUI? ... a ak smiem vediet, do ktoreho centra chodis?

dagma123
21. jún 2010

Ahoj Hiva,
aj ja chodím do Brna do Reprofitu a tiež mám tento cyklus IVF s minimálnou stimuláciou. Niekto nepotrebuje žiadne lieky, niekto dostane klomifén a niekto injekcie/ako ja, lebo na klomifén nereagujem/. Ale určite sa to dá aj bez liekov pri PCO, to je jedno, kedy bude ovulácia, či na 14 al.20-ty alebo iný deň. Oni ťa budú sledovať UZV, a keď vajíčka dozrejú, tak si ťa pozvú na odobratie. Ako vravím, mám to takto tento cyklus, ale veľmi sa bojím, či na to zareagujem, lebo nič na sebe necítim.

dagma123
21. jún 2010

To, či to bude IUI al. IVF sa rozhodne podľa počtu vajíčok, ktoré sa urodia. Ak budú 1-3, tak pôjdeme na IUI, ak budú 4 a viac, tak to bude klasické IVF aj s možnosťou zmrazenia nepoužitých embrií. Inak ceny majú uverejnené na svojich stránkach www.reprofit.cz. My tiež ideme tento cyklus ako samoplatci a až klasické IVF ideme cez poisťovňu.

dagma123
21. jún 2010

Inak holky, čo ste brali nejakú hormonálnu podporu, aj vy ste z toho tak priberali? Ja som si teraz povedala, že v čase svojich vychádzok začnem športovať. Tie mám doobeda, tak ma aspoň neuvidia kolegovci, že do práce nechodím a do posilky áno.
Inak Hivuš, keby si išla na IVFko, tak si myslím, že by ťa Oros vypísal. Ja mám náročnú prácu v rizikovom prostredí a s neschopenkou nebol problém. Vystavila mi ju moja obvodná gynekologička, na základe doporučenia z centra a už som doma 2.mesiac. Akurát mi to už pomaly lezie na mozok, ale ako relax, vrelo doporučujem. Nič nemusím, len čo sa mi chce, idem spať, kedy chcem, vstávam, kedy sa zobudím, akurát ten návrat do práce bude perný.

dagma123
21. jún 2010

myslela som mozog, samozrejme

hiva
autor
21. jún 2010

wau...dagma....dik z akonkretne infosky....tiez som zvazovala Brno....ale musim najprv skontrolovat, kolko mam dovolenky ....teda aspon na tie uvodne vysetrenia 😅 ....ten cennik ale nejak neviem najst 😕 ....mozem sa opytat konkretne, kolko Vas to cele vyjde?....a hlavne co ta stoja lieky, lebo to nikto nikde nepise 😉....ja osm teraz akurat studovala gyn-fiv v Bratislave, no a tam keby sme isli na soft, tak ten je 500 Eur, a plny IVF je 1000 Eur....a plus su tam nejake doplatky za pripadne ISCI, alebo predlzenu kultivaciu....ale o cene liekov ani tuk 😠

a kolko Vam vlastne trvalo, kym Vas zobrali?....dlho sa caka na objednanie? a kolko ste potom este cakali, resp. ake vysetrenia si musela podstupit kym ste zacali so stimulaciou? ...a porobia vysetrenia tam alebo ti to robi tvoj gynekolog?... myslim, ze Oros by mi kludne porobil vysetrenia, dokonca by ma asi aj kontroloval cez UTZV aby som nemusela chodit na kazdu kontrolu do Brna...no uvidim, co mi povie o tri tyzdne....dufam, ze sa neurazi, ze ma prestava bavit liecba a za chcem ist rovno na IVF....snad ho to neurazi 😅

hiva
autor
21. jún 2010

u mna by neschopenka asi moc nehrozila....skor by som sa musela dohodnut so sefom, ze by som robila z domu....robota narocna neni, stresy sice su, ale ja mam voci nim hrosiu kozu 😀 😀 😀 ale denne dochadzam do roboty cca 75 km takze to skore ranne vstavanie a neskore prichody domov by som nezniesla.....ale sefa som uz pripravila na to, ze nech so mnou moc dlho nepocita a vyzera to tak, ze by suhlasil s tym, aby som robila aj z omu....ved k mojej robote potrebujem iba notebook, internet a telefomn....a to teda mozem robit kludne aj z domu 😵

katkaajurko
21. jún 2010

reprofit v brne ma dobru reputaciu..ich si nechavam v zalohe ked sa minu pokusy tu..ak vobec sa k takemu niecomu aj odhodlam..mna desi aj ta hormonalna stimulacia.co to urobi s organizmom 😖

dagma ja mozem len zo skusenosti povedat - ze ja som priberala resp. sa "nalievala" vodou uz len pri duphastone..kazdy cyklus viac a viac a po dvoch mesiacoch nebrania som sa hned "odfukla"..normlane som to citila a bolo to vidno... preto cvicim... a doki povedal ze PCO predurcuje na "baculatejsiu" postavu..hold mame smolu :(

katkaajurko
21. jún 2010

ale taku tehotensku PN-ku by som HNED brala..juuuuuuuuuuuuuuuj

dagma123
21. jún 2010

Hivuš, na stránke Reprofitu je normálne cenník v PDF a tam je to všetko napísané. Ja ešte neviem, koľko presne budem za lieky doplácať, to bude závisieť od toho, aké dávky budem potrebovať. No ale napríklad, ja som dostala na stimuláciu menopur, lebo na ten je najnižší doplatok, ale tiež je najmenej účinný. Existujú aj účinejšie lieky, ale my sme aj z finančných dôvodov, chceli vyskúšať tento. Dostala som dávku na 10dní a povedali mi, že doplatok je 1500Kč+suma, ktorú platí poisťovňa. Presnú kalkuláciu mi povedali, že urobia až pred odberom vajíčok, ako som spomínala už podľa použitej dávky. Keď budem vedieť, tak ti dám info. A ďalšia suma bude zavisieť od toho, čo mi ďalej budú robiť. Večer, keď budem mať viac času, tak ti napíšem ceny, tých základných metód. Inak čo sa týka liekov, dajú sa dostať aj lacnejšie, napr. tu na fóru v rubrike-mám, nemám lieky na IVF. Ja som však na začiatok nechcela riskovať, tak mám originál lieky z centra. Čo sa týka čakacej doby, tak mi sme čakali asi mesiac a pol, ale chceli sme ísť ku konkrétnemu lekárovi. Prvá návšteva bola vstupná konzultácia, pozrel si výsledky všetkých vyšetrení /ktoré som mala od svojej obvodnej gynekologičky/ a postup liečby. Dohodli sme sa, ako ďalej postupovať. Potom som mala prísť 1.deň cyklu na hormonálny profil. U mňa ešte predchádzala 1mesiac hormonálna príprava na vyvolanie krámov. Na druhý deň po odbere HP boli výsledky, dostala som injekcie s inštruktážou, ako na to a začala som stimulovať. Kontrolu mi dal o 6dní. S tým, že by som chodila na kontrolu ku svojej lekárke nesúhlasil, pretože kvôli PCO som riziková a hrozí mi hyperstimulačný syndróm. A tak som vyfasovala PNku, aby som nemusela tak často v práci chýbať a bola som v kľude.

Ak si ešte na niečo spomeniem, večer vám dám vedieť, teraz musím utekať na poštu a do obchodu. Zatiaľ pa.

hiva
autor
21. jún 2010

dagmar....vopred vdaka 😉 ...uz som ten cennik nasla....no, ale o moc lacnejsie od Blavy to tam nie je....Gyn-fiv sa mi zda tusim trosku lacnejsi 😅 ...a vzhladom k tomu, ze su potrebne asi opakovane navstevy, asi skusim mozno najprv Gyn-fiv.....

Katus, ty ked si sa tam objednavala, tak si sa pytala ku konkretnemu doktorovi alebo ti ho pridelili oni? ... a oni ti tam rovno robili vsetky vysetrenia?...a nevies, da sa tam objednat aj na konkretnu hodinu, pripadne niekedy poobede alebo skoro rano?

katkaajurko
21. jún 2010

hiva ja som v iscare

v gyn-five som bola objednana len na prvu navstevu a to som potom zrusila - ale objednali ma oni..davali mi na vyber casy-ale vsetko bolo doobeda tusim a pridelili mi lekara ale mozes si aj povedat myslim...

hiva
autor
21. jún 2010

jaj...Kati...tak som si teda zmylila ten Gyn-fiv 😅 ...uz to mam tusim cele nejak domochlane 😀 😀 😀

katkaajurko
21. jún 2010

🙂

dindulka
21. jún 2010

ahojte, tak som počítala, čo ste popísali
dagma, držím moc palce aby to dopadlo, tak ako má 😉

joj, toto je také idiotské obdobie, mne sa už na nič nechce čakať. tento víkend sa mi to celé premielalo hlavou, človek na to tehu tak čaká, potom to príde a nič, koniec, len tak ... ja to nechápem, rozmýšľam nad tým, čo som spravila zle alebo čo som mala alebo nemala. ja viem, že asi nič zlé som nespravila, ale tieto myšlienky mi proste chodia po rozume. potom zase myslím na to, ako by to bolo, keby sa to nebolo stalo a dokola. potom príde fáza, že rozmýšľam reálne, chápem to ... a tak si žijeme na parádu 😒
už aby aspoň, tá dovolenka bola. teraz by som mohla brať agnucaston nie? to by mi mohlo pomôcť trošku upraviť cyklus?

danielkabn
22. jún 2010

Dobré ránko,no vy ste sa tu včera rozpísali po hluchom víkende 🙂 🙂
Ja už som tu spomínala,že som pribrala z metformínu 10 kilov,ale našla som teraz,čo mi pomáha ich zhadovať dole,začala som papať melóny 😵 😵 a už je aj keď kilo,ale je fuč 😀
Babule,kedže ste tu veľa z oblasti východného Slovenska,poradte mi prosim ak môžete,nejaké dobré ubytovanie v Slovenskom raji,ak ste tam boli,kde sa Vám páčilo,díkes moc 😉 😉

katkaajurko
22. jún 2010

mne sa zas z hormonov zacinaju robit vyrazky ble ...sem tam som to mavala v druhej faze cyklu..teraz som mala dva mesiace pokoj a uz zas sa mi robia..poznate to - take bolave 😖

danielka moja kamoska bola v Janosikovom dvore - neviem ci je to zrovna slovensky raj ale tam sa im pacilo velmi

my sme boli v bojniciach na velku noc a tam bolo pekne

http://www.janosikovdvor.sk/

dindulka - sak skus - agnucaston tusim znizuje prolaktiv a zvysuje LH... prirodnou cestou

kerka13
22. jún 2010

dobre ranko, nejako sem nestiham za naval prace ani len pozriet 😖 a k tomu ma dnes este boli aj hlava. brrrr

danielka my sme boli v slov. raji pred 2 rokmi ale boli sme ubytovani na sukromi a nikdy viac, bolo to otrasne, hned po prvej noci sme to zrusili a odisli sme domov, lebo aj pocasie nam nevyslo. ja som ako mala bola v stratenej a mne sa tam pacilo, ale teraz ked sme tam boli, tak to naozaj odvtedy islo dole vodou. vtedy sme boli zo zakladnej na skolskom vylete a clovek to inak vnimal. pred 2 rokmi sme boli v dedinkach ale vo vedlajsej dedine mlynky - biela voda bol hotel a ten sa nam celkom zvonka pacil, neboli sme sice vo vnutri, ale tusim to je novo vybudovane. tu je link na ten hotel: http://www.hotelmlynky.sk/
a inak mali tam strasne rozbite cesty hotovy tankodrom mm povedal ze uz ho tam viac nedostanem a to sme si vtedy spravili taku dovolenku krizom-krazom cez Slovensko a najviac sa nam pacilo asi na Liptove a na Orave tam to bolo velmi pekne.

danielkabn
22. jún 2010

Katuš,inak aj ja mám teraz tak strašne vyhádzanú bradu takými velkými hnusnými pupákmi,bleeee 😠 😠
A čo sa týka Bojníc,Bojnice vidím z okna,totiž bývame v Prievidzi 😀 😀 😀
Ale diky za tip na janosikov dvor,len to je Liptov 🙂 🙂
Kerka,my sme boli pred dvoma rokmi ubytovaní tiež na súkromí, v Dedinkách,ale natrafili sme na takú milú pani,čiže nám sa to aj páčilo,ale teraz chceme ísť buď do hotela,alebo penziónu.
Ideme tam len na 5 dní,nebude to klasika 2 týždne dovolenka,lebo k moru nám to aj tak nevyšlo,tak chceme ísť do toho Slov.raja no a koncom augusta ideme zasa na Liptov na chatu.
Ten hotel som už pozerala,ale dosť drahý,našla som tiež jeden drahý hotel,ale kde poskytujú aj zľavu keď si tam 5 dní,čiže asi využijeme ten,a je tam aj welness,čo ma nesmierne teší,lebo keď pojdeme na túru,tak aby som sa mala aj kde zrelaxovať po nej 😀 😀
Orava je nádherná,tú máme už tiež trocha prechodenú,keď tam mužík robil 2 roky v Oravskom Podzámku,rovno pod hradom 🙂

katkaajurko
22. jún 2010

jaaj ty byvas v prievidzi ,som nevedela 😀

danielkabn
22. jún 2010

už jeden celý ročik 😀 😀

hiva
autor
22. jún 2010

ahojte....Danielka, slovensky raj mozem len a len odporucit....ked som bola mala, s Nasimi sme tam chodievali dost casto....na striedacku Liptov - slovensky Raj 🙂 ...ale s ubytovanim ti asi moc neporadim....my sme vzdy chodili na Dedinky na zelezniciarsku chatu - chata Dunaj....ale asi to len tak na nete nenajdes a neviem, ci je vobec pristupna takto pre ne-zelezniciarov ☹

dindulka, hlavu hore....presne tvoje pocity poznam....sama som si tym presla....ale proste musis to brat tak, ze to co sa stalo malo predsa nejaky dovod....mozno babatko nebolo zdrave a preto to radsej takto samo vzdalo ....neboj, vsetko bude lepsie.....trosku si teraz oddychni a coskoro sa pustite do dalsieho snazenia ,-)...ja by som uz teraz bola tusim v nejakom 35 tyzdni, ani presne neviem a nechcem na to moc mysliet....ale viem, ze co sa stalo uz nezmenim....maximalne sa z toho mozem poucit 😉

hiva
autor
22. jún 2010

danielka, a predsa je ta chata aj na nete 😉....mozes skusit zavolat 😉 http://tus.sweb.cz/CHATADUNAJ.pdf ... nie je to extra luxus, ale na prenocovanie staci 😉....akurat je to tusim ale bez stravy.....ja uz som tam dlho nebola, ale moj muz tak chodi kazdy rok pravidelne s partiou na tyzden 😉

danielkabn
22. jún 2010

Hivuš,diky moc za tip,uvidime,co povie nato mangelik,lebo on chcel nieco aj so stravou..no necham sa prekvapkat 🙂 🙂

dagma123
22. jún 2010

Ahojte, včera som to už sem nestihla.Boli sme u kamaráta pozerať Avatara a vrátili sme sa už veľmi neskoro.
Hivuš, ja si myslím, že tie ceny sú v tých centrách dosť podobné. Nám známi doporučili ten Reprofit, tak sme si povedali, že skúsime, a keď tak potom zmeníme. Tiež neviem, ako budú fungovať cez prázdniny, lebo v centrách zvyknú dodržiavať prázdninový provoz.Jak ste písali o tom akné, tak sa pridávam do klubu. Asi pred týždňom som bola a čistení u kozmetičky a teraz zase vyzerám ako puboš. Nemám ich veľké, ale zato všade.
Dnes som aj veľmi zle spala, o piatej máme kontrolu v centre, tak sa veľmi bojím, aby som reagovala. Ako som vám písala, tak vôbec nič na sebe nepozorujem, ani len brucho ma nebolí. Keď sa vrátime, tak potom napíšem, ako som dopadla.

danielkabn
22. jún 2010

dagma,držím palčeky,len nesmieš byť nervózna,ono to všetko potom zle pôsobí aj na výsledky,takže kľud 🙂 🙂

dagma123
22. jún 2010

Budem sa snažiť, ďakujem.

katkaajurko
22. jún 2010

dagma ja tiez moc moc drzim!!!!!

hiva
autor
22. jún 2010

dagma....drz sa....drzim palce jak sa da 😉...a potom sa ozvi, ako to dopadlo 😉 😵