Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

dagma123
22. jún 2010

Ahojte holky,
ďakujem za držanie palčekov. Podľa UZG to vyzerá tak, že vaječníky reagujú pekne, ale problém je opäť so sliznicou maternice. Mám ju len 3-4 mm a mala by mať aspoň 7 mm. Tak dokino mi priordinoval Estrofem 2mg a vo švrtok mám prísť na kontrolu, či sa umúdrila. Čo sa bude diať, ak zostane stále nízka, to neviem, ale hádam podrastie.

dindulka
22. jún 2010

ahojte
ja v robote nestiham ani nakuknut,tak aspon teraz
dagma,drzim palce aby tie lieky zabrali a sliznica sa umudrila
ja zacnem brat ten agnucaston.mam ho uz davnejsie kupeny,co som sa k nemu este nedostala.ved uskodit mi nemoze
😉

danielkabn
23. jún 2010

čauko babulky,mne bolo včera večer tak hrozne zle,dostala som hnačku a ešte som aj vracala,brrr 😢 😢 😢
Keby som aspoň vedela,že čo mi zaškodilo,na večeru som si totiž dala iba čokoládu Milku,bo som bola nervózna,že sa nám nepodaril zajednať hotel v tom Slov.raji,čo som vybrala 😒 😒
Takže dnes mám nechcenú diétu 😖

katkaajurko
23. jún 2010

dobre ranko

dagma tak aspon polovicny uspech zatial a hadam aj estrofem pekne zaposobi 🙂

dagma123
23. jún 2010

Ahojte babuľky,
večer som sa už nepripájala, lebo som sa necítila dobre. Celá som voľajaká vysypaná a svrbí ma hlavne tvár a trošku je mi na zvracanie. Musím sa vo štvrtok spýtať lekára v centre, čo to je, lebo tu na fóre to nikto pri stimulácii nepopisuje. Tak som aj rada, že nemusím taká olezlá do práce. Akurát si musím vymyslieť nejakú činnosť, lebo budem celý deň doma sama.
Dindulka, o tom agnucastone som čítala, myslím, že sa používa na zníženie prolaktínu, ale aj harmonizáciu iných hormónov. Myslím si, že neuškodí, a asi je skutočne účinný, lebo niekde ho vydávajú len na predpis.

danielkabn
23. jún 2010

tuto to dnes stojí,čo už všetky dovolenkujete? 😀 😀
babule,kedže sobotu ideme do tatier a hlasia viacmenej nepriaznive počasie,možno sa ale umúdri,v čo dúfame,poprosím Vás o nejakú nenáročnú túru,na akej ste boli.
My chceme ísť hore na Lomnický lanovkou,ale momentálne pre vetrisko nepremáva a ktovie ako to bude sobotu,no a naspat sme chceli ist pesi zo Skalnateho Plesa.
Tak musím voliť alternatívu,len neviem akú 😒 čiže ak viete,poraďte,dikes moc!
Tu na nete je toho plno,ale to ma nebaví furt preklikávať..sa spolieham,že mi niektorá z vás poradí 😀 😀 😀

hiva
autor
24. jún 2010

caute....som bola vcera na porade, tak som nemala cas ist na kona 😀

dagma, tak aspon ze vajecniky reaguju....drzim palce, aby aj sliznica dobre podrastla 😉

danielka, taku hnacku a krce v bruchu som mala vcera vecer aj ja.....ale ja presne viem, z coho to bolo....zjedla som pizzu z predchadzajuceho dna....a cely den bola doma no stole a vecer som ju sprasila.....do 20 minut prisli krce a hancka ... takze je to uplne jasne 😀 😀 😀

inak dnes poobede som sa natlacila Orosovi na vysetrenie 😵 ...odchadza na 2 tyzdne na dovolenku, tak som to akurat stihla....uvidim, co mi naordinuje....som mu povedala, ze uz nas to nebavi a ze by sme chceli ist na IVF a povedal, ze nic take nebude....ze IVF je posledna moznost a ze este mame kopu inych moznosti....tak som zvedava, co nam poradi ... mozno snad konecne dostanem clostyl alebo co.....alebo mi aspon spravi komplet HP a aj folikometriu, nech mam istotu, ze ovulka chodi....no uvidim....dnes som akurat 16 DC, ovula zatial nebola, tak som zvedava, co uvidi na UTZV, ci bude nejaky folik alebo nie 😉

katkaajurko
24. jún 2010

ahojte

hivus a kedy ides k nemu? drzim prsty a som zvedava co ti povie ohladom moznosti 🙂

ja mam teraz este aj brigadu doma - pomaham s jednym projektom mm tak nestiham ani tu z roboty ani z domu

majatko
24. jún 2010

Ahojte 🙂 tak moje netabukove telo pokracuje dalej. Pred vcerom som trosku krvacala, ked som bola na vecku a aj vcera rano, ked som bola na malej, cez den nebolo nic, ale vecer opat trosku na toaletnom papieri bola krv. Niekedy po agolutine som mavala taku slabu MS, tak som vzala vcera vecer prvu tabletku z HAK, co mi lekar predpisal. No neviem ci siesty zmysel alebo co, ale povedala som si, ze si urobim dnes pre istotu test skor ako zacnem naplno brat HAK. A neuverite co sa stalo, na dnesnom teste sa ukazala celkom viditelna druha ciarka 😲 Robila som si test aj pred tyzdnom v utorok, ale tam nebolo nic vidno, hoci priznam sa, ze som par dni ten testik okukavala, lebo sa mi zdalo, ze nieco tam je, ale potom som si v duchu vynadala, ze si namyslam, ze velmi chcem tam druhu ciarku. Ale ta dnesna je uz jasna, netreba ju na svetle nejako specialne natacat 🙂 a este jeden problem nastal, ze som sa vcera dala zaockovat proti tetanu a neviem nakolko to moze uskodit tehotenstvu. Preto sa neviem zatial tesit z dnesho testiku, lebo sa bojim, kedze mam stale slabe krvacanie a k tomu ta tetanovka ☹ idem dnes zavolat mojmu doktorovi, ze co dalej.

katkaajurko
24. jún 2010

majatko a kolky si den cyklu-tusis,kedy mohla byt ovula? pravdupovediac si nepamatam tvoju zdravotnu genezu 😨

majatko
24. jún 2010

Ja som bola presne pred dvoma tyzdnami u lekara na vysetrenie, kde mi povedal, ze ta cysta co mam sposobuje, ze sa vajicko neuvolni, tak mi predisal na 3 mesiace Minisiston, pichol Agolutin, ze ho mam potom zacat brat, ked pride MS. Robil mi aj vnutorny ultrazvuk, kde este skonstatoval, ze MS by mi prisla asi aj sama, ze som mala vysoku sliznicu. Ja mam teraz 52 den cyklu, netusim, kedy mohla byt ovulacia, ale pamatam si, ze tyzden pred tym ako som bola u lekara na kontrole ma bolel vajecnik a podbrusko, to som este tu aj spominala, ze ma to boli, ale potom nastastie uz prestalo.

katkaajurko
24. jún 2010

cize mozeme si mysliet ze pichnutim agulutinu sa mohlo uvolnit vajko a to bola ovulka - plus minus - hm? ked teda vtedy na ultrazvuku videl vajko ale skonstatoval,ze koli cyste nepraskne... ? cize si po tom dva tyzdne? a citis nieco? bolenie brucha - tlaky,pichanie? citlive prsia?

andrea0903
24. jún 2010

@majatko nemalo by to nejako uskodit a spinit mozes az do stvrteho mesiaca su to take ako cistky ja som mala podobne problemy v marci a aprili som si robila test bola nega ale kramy nikde nakolko vo februari boli dvakrat ale januar nic a nakoniec v m,aji test pozitiv dosla som k lekarke 10tt jak nic .......bude dobre drzim palce...

majatko
24. jún 2010

tak som mu volala, mam prist na buduci tyzden vo stvrtok na ultrazvuk....normalne sa mi z toho vsetkeho klepu ruky 😲

andrea0903
24. jún 2010

bude dobre keby to nejako velmi skodilo volal by ta tvoj lekar hned......... 😀

majatko
24. jún 2010

keby bola vtedy ovulka, tak to by som bola len v druhom tyzdni a neviem, ci by bolo vidno pozitivny test...skor musela byt skor a doktor mi teraz do telefonu povedal, ze to na ultrazvuku nemuselo byt este vidno a tiez vravel, ze ta tetanovka neuskodi...aj mne tohto roku MS prisli trikrat same, takze zda sa, ze asi motyla vystrelila 🙂 stale tomu neverim a netesim sa este, lebo este to moze vselijako dopadnut...

katkaajurko
24. jún 2010

to by si bola v 4 tyzdni a test je vidno od 10 dna po ovulacii - zvacsa

ako potom pri ultazvuku mohol povedat ze "vajicko sa neuvolni" koli cyste - to to vajicko musel vidiet - ked nic nevidel ako mohol hovorit nieco o vajicku? to si len tak zbrucha vymyslel? nechapem celkom tomu jeho ultrazvuku

mas aj priznaky?

andrea0903
24. jún 2010

moze to mas pravdu...ale vies test ukaze väcsinou tak kolo 6-7tyzdna a na USG to fakt este nemuselo byt vidiet dokonca ti neuskodi aj ked ti pichli agolutin a bola si uz tehotna nemaj strach keby sa vsak krvacanie zosilnilo kym pojdes k lekarovi tak si urob testik este raz.hlavne oddychuj

katkaajurko
24. jún 2010

(tyzdne sa rataju tak ze sa pocitaju aj prve dva pred ovulaciou, po ovulacii je treti...stvrty..)

andrea0903
24. jún 2010

nechcem zas robit mudru ale fakt testy nie vzdy ukazu hned u kazdeho je to individualne mne sa stalo uz aj to ze som bola u lekara v nemocnici a mysleli ze mam mimomaternicove lebo jeden lekar nevidel tu malu bodku vyvijajucu sa v brusku a pred kyretazou ma zachranila dokotrka ktora mi pre istotu urobila USG este raz a odrazu tam bolo babatko malicke ale bolo dnes je z nej 8 rocna kočka

hiva
autor
24. jún 2010

majatka...no super....tak si mala ovulku asi ten tyzden pred tym, co ti pichol agulutin 😉 😵 ... super, neboj, vsetko bude OK 😉....ten pocit trasenia sa ruk poznam a viem si zivo predstavit, co asi prezivas 😉...moje tehu prislo tiez vtedy ako blesk z jasneho neba a uplne necaka... takze tieto soky co prezivas si viem uplne zivo predstavit 😉 😵

katus, idem k nemu na 14:45.....vraj nebude mat na mna moc casu a le tak snad aspon UTZV spravi a povie co dalej 😅 😵

katkaajurko
24. jún 2010

andrea tomu verim - hlavne ultrazvuky pred 9timi rokmi boli na diametralne odlisnej urovni... takych pripadov poznam

ale kvalitny test by mal 14 dni po ovulacii ukazat aspon naznak ciarky,no zvycajne na 99% ukaze jasnu ciarku 14ty den po ovulaci (myslim s citlivostou okolo 10 jednotiek)

z toho mi ale vyplyva-ze ak bola ovulacia ten tyzden pred agolutinom - je to blb a ten ultazvuk ma asi nekvalitny - lebo tam mal vidiet zlte teliesko po ovulacii a nie vajicko ktore "asi nepraskne" a nemal pichat agulotin ... ale v kazdom pripade su to super spravy a agulutin urcite neuskodi .... len toto ma trochu vytaca-lekari sa tvaria vzdy jaki su mudri ked kukaju na ten ultrazvuk a pritom vidia houby vlastne - lebo to je dost podstatny rozdiel podla mna - vidiet vajo alebo zlte teliesko

katkaajurko
24. jún 2010

a mozno sam nevidel nic a len sa zahral na sybilu a tipol si to vsetko a pichol agulutin 😀

katkaajurko
24. jún 2010

andrea a ty ked si mala tie testy negativne - az v 10tt to zistili - ty si na sebe citila znaky tehu?

hiva
autor
24. jún 2010

katka....alebo mozno kukal na druhy vajecnik....v prvom prehliadol zlte teliesko ale na druhom mozno aj mohol vidiet cystu 😉

majatko
24. jún 2010

priznaky tazko povedat, ze ci mam nejake, lebo prsia a podbrusko ma bolelo posledne dni, ale to som si myslela, ze mi pride menzes, tak som to nejako neriesila...a rano mi byvalo trosku zle, ale to som si myslela, ze z kyseliny listovej, ktoru som zhodou okolnosti tiez zacala brat asi pred dvoma tyzdnami... z toho ultrazvuku som bola aj ja popletena...tu cystu tam mam uz dlhsie, ale nejako ju neriesil pred tym....takze teraz neostava nic, len cakat do buduceho tyzdna 🙂 ja som cely zivot bola v tom, ze neotehotniem len tak sama od seba, bola som s tym zmierena, preto ten sok je pre mna velky ako Hivka pise 🙂

andrea0903
24. jún 2010

praveze vobec ziadne priznaky som nemala pri ostatnych tehotenstvach som priznakov mala az az a pri tomto vobec ani kusok dokonca sme s manzelom ani neviem ako vyrobili krpca kedze sme sa ani nepokusali ale takto zrejme malo byt 😀 mne sa priznaky zacali objavovat az na 11tt ale trvali len tyzden a pol nebyvala som ani hladna ani unavena ani nic kazdy mesiac kem som cakala na kramy 😀 som mala strasne bolesti v podbrusku ako keby mali dojst a.nic.........niekedy ti lekari daju diagnnozu aby zakryli svoje nedostatky ale co uz...........ja som si s testami uzila a nielen s tym ja som ostala tehotna uz aj cez antikoncepciu a v pohode mam z nej 5 rocnu druhu dceru 😝

@katkaajurko

andrea0903
24. jún 2010

@majatko ked to cakas najmenej alebo vobec prave vtedy sa to stane a priznaky su ked mas cystu tak zalezi kde je ulozena a nemusi vadit v tehotenstve ja som mala jednu 5krat 9 a pri porode mi praskla

majatko
24. jún 2010

takze asi to bude tak, ze som mala ovulku pred tym agolutinom a neznameho dovodu to nevidel. Kedze chodim k Orosovi, tak si nemyslim, ze je zly lekar 😉 a este som si aj teplotu prestala merat, lebo sme boli na svadobnej ceste, kde sme mali posunuty cas o 4 hodiny, tak som sa na to vykaslala, ze to aj tak nema zmysel, takze netusim ,kedy sa to mohlo zadarit 🙂

katkaajurko
24. jún 2010

andrea a tie priznaky bolesti brucha si mala vzdy len v case,ked mala dojst mrcha a inak bolo brucho uuuplne bezbolestne a potom si v 10tt zistila ze si naozaj tehotna , tak?

inak ja vzdy rozmyslam,ze ake su to take tie bolesti na mrchu - lebo ja ich zvacsa ani pred mrchou nemavam - teda riadne uz iba prave den pred ale v den ked aj dojde...