Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
4. júl 2010

este ma napadlo, ze by ste si mohli dat spravit aj postkoitalny test, ci ako sa to presne vola....v podstate sa zistuje, ci su manzelove spermijky schopne prezit a plavat v tvojom hliene ....lebo niekedy sa stava, ze zensky hlien reaguje na spermijky ako nieco cudzie, ako votrelci a snazi sa ich zlikvidovat...a tym padom sa ani nedostanu k vajicku...a toto sa tusim da potom lahko prekonat pomocou IUI alebo mozno aj nejakymi liekmi, ale to nie som si ista ....takze ked pojdete na SR, okrem spermiogramu sa skus popytat aj na ten test 😉

hiva
autor
4. júl 2010

a inak na dnes uz koncim....idem spat, lebo ja zajtra vstavam o 5:00 do roboty 😠 ☹ ...cele slovensko si bude uzivat statny sviatok, ale kedze robim v Rakusku, ziadne volno sa pre mna nekona 😢 😢 😢 😀 😀

bestmolly
4. júl 2010

@hiva tak super,ze uz ovulka chodi....no vidis ako malo niekedy staci...aby sa hormony upravili....a s tym babatkom mi je to luto 😢 ....snad sa coskoro podari opat,aspon viete,ze ste plodni a babatko je len otazkou casu 😅

no s tymi spermiami je to asi celosvetovy problem ☹ ...v mojom okoli je vela parov,co sa snazia mesiace,ci roky...mnohym sa po case podarilo,i ked mali zle spermio 😉 ...
toho sa trosku obavam aj ja ☹ ....mm uz papka poctivo vitamin E a koenzym Q10...som citala,ze to moze pomoct....vzdal sa dokonca i kavy 😉 ,no cigariet sa neak nevie vzdat 😠 ....

bestmolly
4. júl 2010

@hiva fuuuuujha ☹ ja ani neviem,co vsetko existuje....kde vsade moze byt problem ☹ ...a to sme si roky davali pozor,obaja zdravi,bez zdravotnych problemov...chori nebyvame vobec ...a naivne si mysleli,ze sa to podari hned 😔

tak dobru noc a dik za rady 😉

katkaajurko
4. júl 2010

ja sa len pridam - Hivus - neviem ci by som PCO podcenila len do roviny chybajucej ovulacie...pozri sa na mna...neovulujem sice 12x za rok - mozno tak 8-9 - aj sliznica vie mas svoju vysku (teraz pred ovulaciou bolo tych 8mm)... aj priechodne vajecniky,aj maju normalnu velkost a aj tak tam problem je a hormony to odhlalili...a ta struktura sliznice je kamen urazu... takze z mojho hladiska hovorim- ze ovulacia proste este nie je vsetko.... treba porobit vsetky vysetrenia...

ak je na vajecniku perlovy nahrdelnik- ako sa tam vzal ked je ovulacia pravidelna? asi tam dovod bude...treba pozriet detailne hormmonalny profil, a smermiogram v prvom rade.... a laparka... inak nic to nie jje..je to pohodicka... aspon clovek vie co je naozaj ok a moze sa posunut dalsim smerom.

hiva
autor
5. júl 2010

ahoj Kati....ty si este tu?...som myslela, ze uz ste na dovolenke 😅
katka, plne s tebou suhlasim a nemyslela som to tak, ze PCO je len chybajuca ovulacia.....ale ked chodi pravidelne, a aj sliznicu ma OK, treba sa v prvom rade pokukat aj po ostatnym pricinach....samozrejme HP odporucam v kazdom pripade, ale priorita by mala byt spermiogram pripadne aj ten test... a sliznicu treba dobre pokukat 🙂 ....samozrejme, ono by bolo dobre minimalne jeden cyklus poriadne odsledovat, aj hormony, aj UTZV, ale neviem, ci bestmolly pride na SR na mesiac alebo len na otocku....ono bude asi tazko mozne vsetko podrobne vysetrit, ak dobehnu len na nejaky tyzden - dva 😒 ...preto som skor odporucala tieto trosku beznejsie a castejsie sa vyskytujuce problemy...aby sa vylucili hned na zaciatku 😉

inak katus, sorry, ale ja som nejak zabudla ze ake problemy s hormonmi to tebe zistil?...a aky je dosledok?...ta zla sliznica alebo nieco ine? 😕

katkaajurko
5. júl 2010

Noo my odchadzame v piatok - len stale zariadujeme riesime 😉 amerika je tak velka a aj tych par miest kam chceme ist - ze na vsetko treba podrobny plan aby sme neboli ak o alenka v krajine zazrakov 😀 takze nestiham teraz nic ine len dovolenku a robotu..este tento volny pondelok je dar z nebies 🙂

jasne,ja som to ale myslela tak-ze len ovulacia nestaci.... co mam za ten dlhy cas odsledovane - jednoducho zeny aj ovuluju do nemlatom a aj tak nic - a tam je problem...moze byt aj ze nedozrieva vajo do dobrej kvality... nie len sliznica..a za to tiez mozu hormony... ono proste pekne pukne ale este nie je tak vyzrete aby zvladlo vsetko ostatne.... takze by som patrala po vsetkom.... mna tiez odpalili na zaciatku len tym-ze navine je spermio - ktore bolo jemne pod hranicou (potom sa dostalo aj tak do normy) a nechceli ma riesit - vysledok bolo zbytocne stratenie casu - lebo problem som ja

Hiva - to LH zvysene od druheho tyzna nad normu - teda dvojnasobne oproti FSH - sposobuje nedostatocne dozrievanie sliznice .... a to je jednym zo znakov PCO predsa.... nic ine...len to LH mam vysoke prilis dlho a to len "tesne" dvojnasobne oproti fsh a je to problem... moze to sposobit aj presne to nedobre dozretie vaja...resp. aj prezretie.... a uz teraz viem- ze aj to ze mam vela "plodneho hlienu" - to je jeho signalom a to je prave nie dobre... ono to je velmi cele komplikovane a citlive na vsetko a staci jeden zadrhel a preto clovek neotehotnie aj ked to zdanlivo vyzera v poriadku.... a to je aj dovod pravdepodobne-preco pri laparke nevideli moje PCO-lebo ja nemam ani zhrubnute vajecniky ani zvacsene-oni vyzeraju zvonku normalka... ale nie su....

hiva
autor
5. júl 2010

jasne Katka....uz si spominam to vysoke LH 😉...sorry, akosi zabudam 😅 😀 ....ja viem, ze problemov moze byt kopu, tak ako si pisala, ci sliznica, ci kvalita vajicok...ale nechcem hned na zaciatku strasit 😉 ... myslim, ze viac pomoze povzbudenie ako zdeptanie 😉...samozrejme nie falosne povzbudzovanie...to nie....preto som odporucala spravit HP, nech sa vie ci je tam vsetko OK.... ale mysliet hned na vynimocne pripady sa mi nezda....ked mava ovulku kazdy cyklus okolo 15 DC, LF tiez v poriadku, nikdy ziadne problemy s MS, tak skor to vidim na nejaky iny zadrhel ...bud tie vajcovody alebo spermiogram....ale sak clovek nikdy neviem...a preto hormony vysetrit urcite odporucam 😉 ...a niekedy sa pricina, preco sa nedari ani nepodari zistit....kolko je bab, co maju vsetko OK, vsetky hormony, ovulku chodia, spermiogramy v norme a predsa sa nedari... nie na vsetko sa podari pricina hned najst...preto treba zacat postupne a od najbeznejsich problemov 😉

absolutne s tebou suhlasim, ze ovulka nie je zaruka uspechu a hlavne nie pri PCO....ale par perliciek na vajecniku este nemusi znacit vazny problem 😉

@bestmolly len som sa ta este chcela opytat, pri PCO je par typickych priznakov, ako obezita, najmerne ochlpenie, akne....mas s tym nejake problemy?...tieto veci suvisia totiz s nevyrovnanou hladinou hormonov 😉

bestmolly
5. júl 2010

@katkaajurko katka i ja mam plodneho hlienu na rozdavanie ☹ ...tak 3dni ho je az-az 😔

@hiva no obezitu nemam...lekar skor odporucal pribrat...pri 168cm mam 52kg....tu problem nebude....akne uz vobec nie,ja mam plet jak detsku prdelku a nadmerne ochlpenie tiez nemam.... 😔

zuzu1111
5. júl 2010

ahojte babule.
pozerám, že tehuľky nejako zmizli z témy.
Baby písala som si so Shaarkou a pýtala sa ma, či sa bude konať to stretko, čo sme spomínali ešte kým sa narodil jej Teuško. Tak som jej sľúbila, že vám napíšem do témy, aby ste sa vyjadrili.
Kto by bol za??? Košičanky kde ste? Bea, Mireag, Jancos, Govi - už ste tu dávno neboli....ale kľudne aj ostatné baby, ak by ste mali cestu do KE 😉 ...aj danielka vravela, že by prišla. Dajte vedieť, či by ste brali také stretko a potom by sme dohodli dátum a miesto.

Hivus - nejako to vydrž v robote
Kati - vy kedy idete do tej ameriky?

katkaajurko
5. júl 2010

hiva jasne.nechcela som zdeptavat...len narovinu otvorit "ozb

katkaajurko
5. júl 2010

" obzory"... tiez nemam rada falosne nadeje...pravda je aj ta-ze staci jedna kvalitna ovulacia- vid Sharka....

ja len by som povedala ze je hrozne siroke spektrum intenzity problemvo s PCO... neda sa skatulkovat... ale urcite je spermio a priechodnost castejsi zadrhel ako to ostatne... 😉 a mozno to chce ozaj este trosicku casu navyse..hovori sa ze rok az dva sa davaju bezne paru na otehotnenie

Bestmolly - z troch dni sa nestresuj... ja mavam eggu aj 5-6 dni.... best molly mozno ani PCO nemas 😉 vlastne nemas zatial vobec ziadne priznaky 🙂

ideme v piatok .... teda dufam, ak sa neudeju nepredvidatelne udalosti...co dufam,ze neudeju - KLOP KLOP KLOP

hiva
autor
5. júl 2010

ahoj zuzu....no tehulky sem uz asi nechodia, lebo uz nemaju problem s PCO a nepatria do kategorie Neplodnost 😉 😵 ...ale kazdopadne raz za cas sem nakuknu a povedia ako sa dari....a verim, ze urcite pridu aspon oznamit, ked sa babatko narodi 🙂

co sa tyka stretka, ja osobne by som problem nemala...vlaky mam zadarmo a celodenny vylet by mi nevadil 😀 😀 😀 ...ale velmi zalezi od terminu....mne by sa dalo z pochopitelnych dovodov jedine cez vikend 😉 ...alebo ak by bolo za nejaky mesiac, dva...to uz budem tehula na PN-ke takze kedykolvek 😀 😀 😀

hiva
autor
5. júl 2010

katka...ved jasne....na druhej strane tu bolo kolko bab, ktore prisli s tym, ze im doktor povedal za maju PCO a do mesiaca hlasili, ze su tehulky 😉

je fakt, ze niekedy staci iba nahoda, alebo presne nacasovanie a zadari sa....moja segranka tiez sa im nedarilo vyse roka, chcela zacat riesit doktora a potom investovala a kupila si test ktoru indikuje ovulku par dni vopred a potom sa im na prvy sup zadarilo 😉

zial, nas pripad to urcite nie je, ale bestmolly ma este sancu 😉 😵

dindulka
6. júl 2010

ahojte kuriatka, pozdravujem vás 🙂

jej katka, tak želám krásnu dovolenku, užite si to, veľa krásnych zážitkov a môžno ten americký vzduch bude mať zázračné pôsobenie 😀

hivuš a ty ako? ovulka tuším bola, že? a ako sa to ďalej vyvíja? ja idem v pondelok alebo v utorok na agolutín, dr. mi kázal prísť po 5 t ýždnoch. ty si dostala menzes po potrate sama alebo si bola na vyvolávačke? aký bol prvý menzes a koľko trval, pýtam sa lebo máme ísť do chorvátvska a neviem koľko menzes bude trvať a aký bude. vraj býva dosť silný, neviem? 😒 😕

zuzu, jej do košíc, ja by som aj išla ale som zo západného slovenska 🙂

dindulka
6. júl 2010

majatko, joj moja, moc ti blahoželám a držím palčeky, aby to všetko čo naj najlepšie prebiehalo, držkaj sa 🙂

majatko
6. júl 2010

@dindulka dakujem velmi pekne 🙂

tatranka111
6. júl 2010

ahojte tak hlásim, že na laparku nepojdem ani tento piatok, lebo primár má celý týžden nabitý a potom už budem nejaký 20 dc a to je už neskoro, takže sa to zase posúva.........musím zase čakat kým nedorazí ms a znova sa íst objednat........už ma asi porazí ja som sa už tešila na tu laparku

hiva
autor
7. júl 2010

juj tatranka....to je fakt smola 😠 ...ale ten 20DC by nemal vadit....mne robil laparku na 24 DC....akurat sme si ale museli davat pozor, aby laparka nahodou nestopla pripravovane tehotenstvo....ale inak potom nevadi, ktory DC ides 😉....ale viem, ze kazdy doktor ma na to svoj nazor a niekedy je ich tazke presvedcit 😒 ...kazdopadne drzim palce, nech sa to konecne podari 😉

dindulka, nazdar....hej som po ovulke...dnes tusim 8 DPO....tak uvidime, ako to cele dopadne 😉....co sa tyka mrchy ja som mala po kyrete brutalnu mrchu....v zivote som taku silnu nemala....a prisla uplne sama.....prve dva dni bola fakt ze otrasna....a rovnaku som mala aj druhu mrchu, potom sa to uz nejak unormalnilo 😉....ale nemusi byt silna....vela bab hovorilo, ze malo velmi slabunku....asi je to u kazdej ine.....ale ta moja bola fakt des a hruuza 😠 ...hotova katastrofa.....takze na tvojom mieste by som sa na nu trosku pripravila.....riadne sa zasob vlozkami, lebo u mne tie prve dva dni bola za hodinku vlozka plna 😠

drzim paste, nech pride co najskor a aby to nebol aj tvoj pripad taka mrchovska mrcha aku som mala ja 😉...a poriadne si uzi dovolenku 😉 ... ja budem cely jul kysnut v robote...dovolenku mam az v auguste ☹

dindulka
7. júl 2010

ahojte

hivuš, ďakujem za infošky a ešte jedna otázka, koľko dní mrcha si trvala bolo to viac ako týždeň? lebo asi ideme na dovolenku o týždeň skôr ako sme plánovali. tak som dúfala, že to už bude dávno po mrche a takto sa to posunulo. v pondelok idem na injekciu a potom ten budúci štvrtok po injekcií by sme mali ísť. tak neviem 😒 neboj júl ujde ako voda a my, keď budeme naspäť v robote, tak ti budeš dovolenkovať 🙂 držím palce v poovulačnej fáze, aj meriaš BT, aká je? 😕

tatranka, tak držím palce, aby si mala čo najskrô po laparke a pevné nervy a trpezlivosť 😎

hiva
autor
8. júl 2010

no dindulka...mne ta mrcha trvala tak 6 dni a este som potom 2 dni spinila....takze bola trosku dlhsia ako normalna 😒 ....ale nemusi to byt pravidlo u teba 😉 ...mne vtedy prisla na 39 DC sama, ale tak co viem, viacerym babam prisla aj neskor ako o 5 tyzdnov....mne doktor hovoril, ze to moze trvat medzi 4 - 8 tyzdnov, ale povedal, ze bezne je tych 6 tyzdnov, ako sestonedelie 😉 ... takze skus vselijake praktiky, aby si ju dostala este pred dovolenkou....na mna napriklad zaberalo cervene vinko 😉 😀 ...ale myslim, ze ked v pondelok dostanes injekciu a mrcha pride do 3 dni, tak to pred dovolenkov v pohode stihnes skoncit.....tie posledne dni boli aj tak uz len take slabucke....najhorsie boli u mna rpve tri dni 😉

co sa mna tyka, merala som iba po ovulku a potom som sa na to vykaslala....je zbytocne merat po nej...iba by som stresovala.....ved za tri - styri dni sa uvidi, ako to cele dopadlo 🙂...kedze ja mavam LF tak 11 - 13 dni a teraz som 8 DPO, coskoro sa dozviem vysledok 😀 😀 😀

katkaajurko
8. júl 2010

ahojte babule

tak ja sa s vami prezatial lucim, ak sa nic neudeje-zajtra rano odlietame...uz asi nestihnem sa ukazat...majte sa krasne,drzim vsetkym prsty 🙂

hiva
autor
8. júl 2010

katus....uzite si riadne dovolenku...pobehajte vsetko....prajem Vam krasne pocasie a hodne stastia (najma v casine) 😀 😀 😀

katkaajurko
8. júl 2010

😀 diky , hlavne na "cestach" potrebujeme viac stastia ako v kasine..ale ok, vyhrat a splatit hyposku by nebolo na skodu 😀

zuzu1111
8. júl 2010

kati prajem šťastnú cestu...

kde ste všetky baby, máte dovolenku aj od MK?

Ja sa idem pochváliť, morfolgický UTZ nám dopadol dobre, babo je v poriadku a už vieme, čo to bude 😎 ...skúste hádať 😉

jancos
8. júl 2010

ahojte🙂 dlho som tu nebola, bola som trochu viac busy, ale teraz som skludnila, ktovie na ako dlho.
zuzu, super, tak ja hadam, ze chlapec🙂 mam pravdu?
nestiham vsetko citat, len som si vsimla, ze hiva je dpo, tak drzim palce.
a katka - stastnu cestu🙂
my rastieme ako z vody, mali sme ist na dovolenku, ale dr ma trochu vystrasil, mozno nie opravnene, neviem. mam nizko nasadajucu placentu, co sa vacsinou upravi, ale je tam riziko krvacania, tak cakam, ci sa to este neupravi a zatial pojdeme asi len tu na SR.
inak som v kontakte s mire, ma sa fajn, idu coskoro do chorvatska.
tak sa zatial majte pekne.

zuzu1111
8. júl 2010

jancos IP

jancos
8. júl 2010

zuzu IP, iba som zabudla, ze zatial pohlavie nevieme, aj ked Paulinka sa rozprava s Palkom, tak snad sa trafila🙂

dindulka
8. júl 2010

ahojte

tak katka, ešte raz šťastnú cestu a veľa krásnych zážitkovvvvvvvv 😎

hivuš, ok ďakujem za info a som zvedavá ako dopadneš teraz ty po ovulke 🙂

jej zuzu, nenapínaj 😀 pochvál sa nám, aby sme sa tešili s tebou, ja tipujem dievčatko, hm? 😉

barborav
9. júl 2010

Čauko 🙂 dúfam, že ma príjmete do svojho členstva 😉 . PCO mám asi 4roky, ale až teraz som sa dostala k lekárovi, ktorí ma snáď dá do porádku. 😎
Moja gynda predtým všetky symptómy ,,nevidela´´ aj napriek môjmu presvedčeniu (nie úplne laickému, som znalá z medicíny trošku).
Som rada, že čítam, že bábätká sa rodia aj s touto chorobou. Ked mi to lekár potvrdil, aj mi slzy vyhrkli, ale čo už...
Teraz len pozitívne myslieť 🙂