Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

majatko
19. júl 2010

@hiva dneska som zapocula, ze ide opat na dovolenku, tak preto Ta podla mna "odbil", lebo tu viac nie je ako je cez leto a aj mne dnes najprv povedal, ze nech pridem v polke augusta a nakoniec, ze nech pridem v septembri, ale rozhodla som sa, ze pojdem po siestich tyzdnoch koncom augusta...aj ja som bola minuly tyzden velmi vdacna, ze k nemu chodim, ze som sa nemusela v nemocnici strachovat, ze co bude, lebo predsa len uz chodim k nemu asi 4 roky, tak mu verim ako nejakemu cudziemu lekarovi, ktoremu by som akurat vysla na zakrok....
verim Ti, ze mas toho cakania dost, my sa snazime tak nie velmi cielene od marca tohto roku a uz tiez som tak z toho rozhodena, tak sa Ti ani necudujem, ze to ides takto riesit...mne sa tiez nechce cakat rok dva, ze ci sa zadari, lebo uz mam aj vek, kedy clovek rata kazdy mesiac...drzim palce nech vam v tom centre pomozu a nech maju len dobre spravy pre vas 😉

majatko
19. júl 2010

@hiva no ja som bola v nejakom styri a pol tyzdni, tak mozno preto nic nezistoval...ja som objednana v auguste na kontrolu na endokrinologiu, lebo beriem Euthyrox tak sa chcem doktorky opytat, ze ci to nemohlo to sposobit a potom este mam dve cysty na pravom vajecniku, tak neviem ci nieco z toho mohlo to sposobit a este som den pred tym ako som zistila, ze som tehotna som bola na protitetanovke, takze sa toho dost nazberalo....a mozno nic z toho to nebolo a bolo to nieco ine alebo len proste zla nahoda

hiva
autor
19. júl 2010

@majatko ...ono sa vzdy najde kopa veci, ktore to mohli sposobit....jak u mna virusy, chripky a podobne....u teba tetanovka a tak....ale je to asi zbytocne riesit....treba to nechat tak 😉... co sa da vysetrit, treba vysetrit, ale moc sa v tom rypat a zistovat priciny sa asi neoplati 😉

tak asi fakt nechcel nic riesit, ked ide znova na dovolenku...ale sak neva, my si aspon medzitym skusime povybavovat to centrum....uvidim, co nam tam povedia 😅 ....ja osobne tiez viem, ze je este moc skoro na centrum....ved sa v podstate teraz snazime len 4-ty mesiac....ale ked viem, ze zadarenie sa je len otazkou casu, radi by sme to urychlili 😅 ...uz sa nam nechce cakat a pravdupovediac, radi by sme mali aj dvojicky 😵... viem, ze taketo veci sa nemaju planovat a neda sa na to moc spoliehat, ale chceli by sme to skusit...na vlastnu ziadost a za vlastne peniazky....tak uvidime, co nam v centre povedia 😵

a Oros bol v nemocnici fakt fantasticky....preto si ho velmi vazim a chcem byt dalej u neho....ale trosku zacinam byt nespokojna s liecbou resp. pristupom.....viem, mala by som schudnut, viem, chce to cas a trpezlivost....ale myuz nevladzeme...preto chceme IVF....a ked sa zadari, urcite budem chodit dalej k Orosovi....a hoci aj nie som z Bratislavy urcite budem k nemu dalej chodit a ak sa bude dat, budem u neho aj rodit....nevymenila by som ho.... ale mam uz fakt dost tohto vyskavania 😠 ... i ked si ma potesila tou jeho dovolenkou....aspon viem, ze ma neodpinka len tak ale ze mal na to dovod 😅

majatko
19. júl 2010

@hiva ja Ta uplne chapem, ze kady mesiac cakania sa Ti dna nekonecne dlhy ... podla mna je to len na vasom rozhodnuti ist do toho centra, doktorovi by to nemalo vadit, ja si myslim, ze ma vela nedockavych nadejnych mamiciek v ordinacii 🙂 inac my mame v rodine dva pary dvojiciek a priznam sa, ze ja by som nechcela dvojicky, lebo neviem ci by som zvladla sa starat o dvoch spuntov naraz 🙂
dufam, ze bude mat dlho vlastnu ordinaciu kym sa nam vsetky deturence narodia co mame na plane 🙂

dindulka
19. júl 2010

ahojte babule, chvíľu som tu nebola ale nedalo mi to, že aspoň ešte pred dovolenkou nakuknem

joj počítala som, čo ste popísali a veľa optimizmu tu teda nenachádzam 😒, bože je to sprostá, otravná fráza, ktorú neznášam, ale nič iné nám naozaj neostáva len čakať, dúfať a bojovať ďalej 😠

majatko, je mi to nesmierne ľúto ☹ , že to takto dopadlo 😢 😢. úplne ťa chápem ako sa cítiš, ja som mala v sobotu 6 týždňov od potratu. ja každú sobotu myslím na to, prečo sa to stalo a jak šibnutá si rátam koľko je od potratu a koľko by malo maličké. ťažko vôbec niečo na to písať, lebo sama viem, že vyrovnať sa s tým, musí každá žena sama a v tomto prípade asi naozaj platí, že len čas to všetko utlmí. niekto si pomyslí ako to môžeš tak prežívať, veď to ešte nebolo živé babätko, ale to si môže hovoriť akurát taký ... ja tiež netuším prečo to dopadlo, tak ako to dopadlo. moja fazuľka rástla, na druhom sone bola raz toľká ako pred týždňom a predsa. dr. mi hovoril, že bol narušený gestačný váčik, v ktorom bola uložená ☹ ale to sú asi len dohady. z histologie mi prišli výsledky typu, že pri kyrete boli zobraté zvyšky plodového vajca a to je všetko.
najhoršie z toho všetkého je to nekonečné čakanie a prestať na to myslieť. no ako má človek na to nemyslieť, keď sa už raz také čosi stalo, myšlienky typu čo bude nabudúce to sa proste nedá inak. veď ak sa mi podarí otehotnieť tak budem už hádam každé špinenie, výtok, pichnutie sledovať jak ... 😝 človek by z toho zbláznil. teraz mám v práci toho fakt veľa, som tam od rána do večera a na druhej strane si neviem predstaviť, že by som nemala myseľ takto zaneprázdnenú. vo štvrtok ideme na dovolenku do chorvátska tak asi na 10 dní, veľmi sa teším, že vypadneme a dúfam, že tam načerpám energiu a vyčistím si hlavu. menzes mi ešte neprišiel, tak som bola minulý utorok na agolutine, že aby som mala na dovolenke pokoj. no jasne ešte ani náznák, že by mala mrcha prísť. tak to radšej ani nekomentujem 🙄 😠

tak sa držkajte papa 😉

hiva
autor
20. júl 2010

ahoj @dindulka....tak si poriadne uzite tu dovolenku 😉... a drzim palce, nech teda ta mrcha este chvilu pocka aby ti nepokazila dovcu 😉

inak ja som prestala pocitat ako by bolo babatko stare hned....ale teraz si uvedomujem, ze uz by som bola asi davno na materskej...lebo termin som mala zaciatkom augusta ☹ ....ach jaaaaj 😔

ale tak co uz, nejak bolo a nejak bude....sami sme si strojcami svojho stastia, tak snad sa nam coskoro podari uspiet a dockame sa aj my babatka 😵 ....alebo rovno aj dvoch 😀

@majatko ... ja by som chcela dvojicky....viem, ze je to dvojnasobna starost, ale zvladli to ine, urcite by som to zvladla aj ja 😵

danielkabn
21. júl 2010

čaute baby,ako dovolenkujete? ja sem chodím už pomenej,krom toho som si konečne našla robotu,tak už nebudem rozmýšlať stále len nad tým istým. Našla som tu na nete stránku: http://www.otehotnenie.sk/
a zasa niečo vymysleli,aby nám pomohli,gél na počatie. 😉 Len či to fuguje,to ešte nikto nenapísal..a tiež tie tbl.na podporu mužskej plodnosti,či vlastne aj pomáhajú. Môj mangel užíva ten sakramentsky drahý Profertil a tam tie tabletky sú lacnejšie..tak neviem.
Ja som teraz v štádiu tesne pred ovulou,asi,lebo som sa úplne prestala sledovať,nakoľko mi z toho šibalo,tak možno zasa pokúsime osud 😀

shaarka
21. júl 2010

ahojte kocky, tak pozeram, ze to tu ani nezije, ani pozitivne ohlasy... to mi je velmi luto, ani neviete ako.
a asi tiez napisem otrepanu frazu, ale kazda sa raz docka! to je pravda a skratka treba len cakat. ale chapem, ze je to smutne, otravne a energiu beruce cakanie... 😔

@danielkabn,
skus si pozriet zlozenie profertilu a potom si kupit vitaminove doplnky podla toho, co ten profertil obsahuje. zozenies tusim vsetko, mozno len jedna vec je tazsie dostupna - dostat vo fitkach. vyjde ta to o polovicu lacnejsie 😉 teda pokial tvoj muz nema problem zjest namiesto jednej koncentrovanej tabletky viac tabletiek za den.

@majatko,
aurthyrox potrat urcite nesposobil, praveze dobre, ze si ho brala, lebo keby tehotenstvo pokracovalo, euthyrox by zarucil, ze sa babatku dobre vyvinie nervova sustava. ak mas problemy so SZ, tak je dobre, ze si euthyrox brala a ze ta endoska sledovala. k ostatnym veciam sa neviem vyjadrit, v kazdom pripade je mi to luto, vies. 😔

shaarka
21. júl 2010

hivus, ja mam taky nejaky citak, ze vam to prve IVF vyjde! a rovno dvojicky. tvoja viera a nadej na otehotnenie je taka silna, ze to citim az sem! a dvojicky vysnivane... 😵 drzim palce 😵

majatko
21. júl 2010

ahojte babulky...dnes som bola prvy den v praci po PNke a aj mi je trochu luto, ze som neostala do konca tyzdna, lebo som zistila, ze som dost v strese v praci, tak sa mi asi preto vratilo aj spinenie a trosku bolest podbruska....hladam si novu pracu, ale vyzera to, ze je este stale kriza na trhu prace zatial sa nic nedari nove najst....vsetci mi hovoria, ze mam to brat v praci jednym uchom dnu a druhym von, ale ja to nedokazem ☹
@hiva drzim palce nech vam vyjdu dvojicky, ked si ich prajete 🙂 neviem preco, ale pri predstave dvojiciek sa mi vybavuju copate dievcatka 🙂
@shaarka ja viem, ze Euthyrox pomaha aj lekarka mi vravela, ze ked budem tehotna, tak nemam prestat brat tie lieky (lebo inac na leto som vzdy mala vysadit, ale teraz ich beriem stale radsej), len sa obavam, ze ci nepotrebujem vyssiu davku, preto pojdem na tu kontrolu, nech viem, ze je vsetko ok...

hiva
autor
22. júl 2010

dik baby... tiez verim v dvojicky 😵 ...len neviem, ci a kedy vobec sa na to prve IVF dostaneme 😒 ...sak uvidim 🙂....prave teraz myslim na manzela, ktory isiel sam dobrovolne na spermiogram 😵 ...teda uplne ze dobrovolne nie, ale isiel a ani sme sa nemuseli kvoli tomu pohadat 😀 😀 😀 ...tak som zvedava, ake budu vysledky 🙂

inak som sa Vas chcela spytat, ten Euthyrox je naco vlastne?...a ako Vam endoska zistila problem so stitkou?...tiez planujem k nej zbehnut, ale neviem, kolko tvra vysetrenia....to ona tiez robi podrobny HP profil?...alebo staci jeden odber a zistia problem?...alebo sa to robi presne podla dna DC? ...alebo ib az UTZV stitnej zlazy?

hiva
autor
22. júl 2010

@shaarka 😵 ...no bodaj by si s tymi dvojickami mala fakt pravdu.....normalne tomu stale verim 😀 😀 😀 ...nejak citim, ako keby mi to bolo sudene 😵 ...normalne som bola az prekvapena, ked som ostala v novembri tehotna, ze tak bol iba jeden vacok na ultrazvuku...som sa doktora aj dvakrat pytala, ze ci si je isty ze nebudu dvaja 😅 ...ale ked povedal ze na 100 percent len jedno, tak som bola aj tak stastna....len som nechapala, ako je to mozne...ze ja mam cely zivot citak, ze budem mat dvojicky 😀 ...sa aj on smial 😀 😀 😀 ...no a kedze to nakoniec nedopadlo dobre, nadej na dvojicky opat ozila 😵 ....asi si myslite, ze som dobre trafena, co? 😀 😀 😀

shaarka
22. júl 2010

vobec nie, - je to pochopitelne... 😀 😵

majatko
22. júl 2010

@hiva ja chodim k endokrinologicke uz tiez roky a beriem aj Euthyrox uz dlho...mne sa zda, ze mna tam poslala moja obvodna doktorka, kedze som mala nepravidelnu menstruaciu a ja som mala od zaciatku zistene, ze mam zvyseny prolaktin...priznam sa, ze neviem co este vsetko ovplyvnuje Euthyrox, lebo mne vzdy sledovali ten prolaktin...takze neviem velmi ci to ma ten prolaktin aj nieco spolocne s cinnostou stitnej zlazy...u mna vysetrenie prebieha tak, ze sa objednam na krv a o tyzden idem k doktorke, ktora pozrie na vysledky a povie, ze ci mam dobre nastavene lieky...to nosim aj gyndosovi, aby to tam mal tiez....robili mi aj sono stitnej zlazy, to som mala v poriadku...lekarka sa ma vzdy pyta, ze ci sa potim, ci sa zadychavam a ze ci sa citim unavena a ze ci nemam divny pocit pri prelhtani 🙂

hiva
autor
22. júl 2010

dik majatko....takze v podstate staci iba jeden odber, co?...nesleduje sa to ako u gyndosa podla dna cyklu, alebo tak nejak?....lebo chcem ist k obvodacke, nech ma posle na endo, aby som mala istotu, ci je vsetko OK alebo nie 😉...uz som raz u nej skoro bola, ale ma vyhodila, ze som nemala vymenny listok....a ked som jej povedala, ze som prisla na vlastnu ziadost a ze si to zaplatim, tak povedala ze ci nepoznam lepsi sposob ako utratit 30 Eur 😠 ....chcela som si to vybavit, lebo som mala zrovna volno ale obvodacka mala dovelenku a zastupujuca neordinovala 😒 ...takto si to budem musiet vybehot znovu....ach jo ☹

majatko
22. júl 2010

zda sa mi, ze mi vravela, ze mam prist na piaty den menstruacie, ale ked mi brali parkrat krv, tak sa ma nepytali, ze kedy bola posledna MS...ale to asi aj zavisi od toho, ze co z tej krvy chcu zistit....podla mna aj tak, ked tam pojdes, tak Ta asi najprv pozrie doktorka a potom Ti povie, kedy mas prist na krv...lebo ja ked sa objednavam na krv, tak sa ma hned pytaju, ze ci tam chodim, ze ci idem na kontrolu....

hiva
autor
22. júl 2010

a ak mozem vediet, kam chodis k endoske?

no asi to teda nebude take jednoduche....ja by som to chcela vybavit co najskor, ale asi sa nevyhnem minimalne 2 navstevam ☹ ...no uvidim, co poriesim....chcela by som to vybavit do 16. augusta, kym pojdeme do centra na konzultaciu....tak uvidim, ci sa podari alebo nie 😅

kerka13
22. júl 2010

ahojte

@hiva ja som tiez isla k endokrinologicke ako k poslednemu lekarovi, lebo u nas nikto v rodine co si aj stary rodicia pamatali nemal nikto problemy so stit. zlazou. vybavila som to jednou ranou a to tak, ze som isla do narodneho endokrinologickeho centra do lubochni a tam ti spravia vsetky vysetrenia za pol dna a mas aj vysledok, lebo u klasickeho endokrinologa to tvra dlhsie a minimalne na 2 navstevy. sice aj v lubochni to trva kym ta objednaju ale mas to vsetko pod jednu strechou a spravia ti kompletne vysetrenie vsetkych hormonov, takze ja by som ti skor odporucila tu lubochnu. mne tam zistili autoimunitnu tireoditidu co su vlastne autoimunitne protilatky a na tie testy u klasickeho endokrinologa a ani u gynekologa nerobia az neskor. ak budes mat viac otazok kludne ti poradim a teraz obvodneho endokrinologa mam v zel. poliklinike v BA

@shaarka chcem sa ta spytat ty si ake doplnkove vitaminky uzivala v 2 a v 3. trimestri??

shaarka
22. júl 2010

kerka, ziadne 😅
v prvom trimestri som si davala listovku, duphaston, euthyrox a uz nepamatam.
potom Becko, Cecko (herpes a zapal moc. mechura), neskor asi nic, len euthyrox a potom este magnezium.
hadam neklamem, ale fakt si nepamatam.
komplexne vitaminy som nejedla.

hiva
autor
22. júl 2010

jej kerka....dik za radu....skusim sa na to popytam....to by nam aj Lubochna celkom sedela, keby sa podaril termin niekedy zaciatkom augusta....lebo to idem akurat na tyzden na Liptov, tak by som to mala na skok 🙂 ...a to aj tam potrebujes vymenny listok od obvodaka alebo tam mozes ist aj sama?....inak aj ja patrim pod zeleznicnu polikliniiku....takze ta endoska, co som ju spominala je teda ta tvoja 🙂

hiva
autor
22. júl 2010

inak uz mi muzik referoval vysledky zo spermiogramu.....vsetko trosku pod normou, ale vraj nic vazne 😅 ....akurat tam ma napisale oligoasthenoteratozoospermia hypospermia, tak idem postudovat, ze co to je 😕

hiva
autor
22. júl 2010

no tak teda ten moj muz nic moc.... toto som nasla:
- Oligozoospermia - When sperm concentration is < 20 million/ml
- Asthenozoospermia - Fewer than 50% spermatozoa with forward progression
- Teratozoospermia - Fewer than 50% spermatozoa with normal morphology
- Hypospermia: Semen volume < 1.5 ml

Takze vsetky ukazovatele zle ☹ ... no mozno nam nakoniec schvalia IVF aj cez poistovnu 😅

majatko
22. júl 2010

ja chodievam do Probiosu, ale je tam problem s terminami, mozno fakt by bolo pre Teba najlepsie skusit tu Lubochnu ak chces mat istotu, ze je vsetko v poriadku....
☹ je mi luto ako dopadli vysledky Tvojho manzelika, ale aspon vies na com ste a preco sa to zatial nezadarilo

kerka13
22. júl 2010

@shaarka preto som sa pytala, lebo ani v lekarni mi nic nevedia odporucit, lebo vsetko obsahuje jod a ten mam zakazany od endokrinologicky. v prvom trimestri som uzivala acidofolan a teraz nic akurat v nemocnici mi dali magnezium a guajacuran a to je vsetko

@hiva vsak skus zavolat do tej lubochni lebo tam je dost velky natresk co sa tyka terminov mi sme dostali dost neskoro a treba im hned uviest ze mas PCO a preto tam chces ist na kompletne vysetrenie. im to je na prvej navsteve jedno v ktorom si obdobi cyklu a keby sa im nieco nepozdavalo tak ta potom objednaju aj podal cyklu ,len si tam zober vsetky doterajsie vysetrenia hormonalnych profilov a aj celu kartu a potrebujes tam aj vymenny listok ale ten by stacil aj od gynekologa alebo od obvodaka

hiva
autor
22. júl 2010

@kerka13 dakujem...skusim im tam zavolat 😉...ale dnes to uz asi nestihnem, tak snad zajtra 😉...skusim sa rovno objednat a budem dufat, ze dovtedy od niehoko zozeniem vymenny listok 😅 😀 ...gyndosa by som snad mohla presvedcit 🙂...ved je to aj pre jeho dobro, nie? 😀 😀 😀

kerka13
22. júl 2010

@hiva cim skor tam zavolas a objednas sa tym skor sa tam dostanes, tak budem drzat palce aby ti to vyslo co najskor a mozno by si im mohla aj spomenut, ze si z daleka a ze kedy budes na liptove ze ci by ti nedali skorsi termin, lebo ja som to tiez tak riesila, ze som im povedala, ze manzel ide k nim v nejaky termin a chcela by som ist v ten isty den alebo den pred (lebo u neho to bol piatok, nakolko tam uz raz bol) aj ja aby sme dva krat nemerali tu istu dlhu cestu a vysli nam v ustreti. okrem piatka ti daju hociktory iny den ,elbo v piatok objednavaju pacientov, ktori tam uz minimalne raz boli a ostatne dni maju na prvopacientov

hiva
autor
22. júl 2010

@majatko dik...no ten manzel nie je az taky uplne ze hrozny....len je to vsetko dost pod normu....ale tak nie je to uplne beznadejne....ved koniec koncov sa nam to uz raz aj tak podarilo 😒 ...otazne je, ci to bude dovod pre poistovnu na preplatenie IVF alebo nie 😕 ...ak hej, bolo by to jednoduchsie....nemusim aspon cakat na gyndosa, kym nam IVF odsuhlasi 😅

shaarka
22. júl 2010

@kerka13
veru, ja som to mala s jodom to iste.
ale zas ja neuznavam dopovanie sa tymi super materskymi a prenatalnymi a neviem este akymi komercnymi zalezitostami, ktore v tebe vzbudzuju vycitky svedomia, ked si to nekupis a nepapas.
ja som na to kaslala, riadila sa tym, co mi naznacovalo telo 😅

hiva
autor
22. júl 2010

@kerka13 dik za radu....zajtra tam hned zavolam a skusim ich nejak ukecat 😉 ...snad potom nebudem mat problem aby mi Oros napisal ziadanku na vysetrenie 😅 ... @majatko nevies na kolko isiel teraz Oros na dovolenku? Kedy bude naspat?...aby som od neho vobec stihla tu ziadanku vypytat 😅

majatko
22. júl 2010

mne sa zda, ze spominal, ze tento tyzden ide prec, ale nie som si ista...skus brnknut na to cislo, kde sa objednava, tam Ti povie sestricka viacej
takze ako sa hovori, ze nieco zle je na nieco dobre 😉