Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

ninan2
18. aug 2010

@katkaajurko hej doktor mi pred par rokmi robil hormonalny profil a okrem toho zvyseneho testosteronu bolo vsetko OK. Akurat na UTZ mam mierne zvacsene vajecniky. Meriam si teraz BT a ovulacia podla teploty aj hlienu vzdy bola, aj doktor mi tie grafy pozrel a povedal ze su OK a ovulacne. Tak neviem ci to ma zmysel uz riesit s hormonmi (po 3 cykloch), alebo mam este pockat. Hormony zbytocne brat nechcem.

katkaajurko
18. aug 2010

@ninan2 - tak HP robeny davno je podla mna uplne na nic..mozno ten testosteron ani uz zvyseny nemas... 3 mesiace je kratka doba... ak podla BT ovulujes tak skusajte dalej a keby sa do roka nezadarilo tak rieste dalej ak vas vek netlaci, ak ano -tak po pol 3/4 roku zacnite riesit.... tri mesiace je ozaj malililinko 😉

skoda ze jeden cyklus nepozreli sonom ci ozaj ovulujes... (ja sem tam pochybujem o BT, aj ta vie zaklamat,ale to si nevsimaj u mna , to je len moja domnienka)

ukaz grafy... 🙂

hiva
autor
18. aug 2010

@ninan2 ...tak po troch cykloch by som to urcite neriesila.....sice vysledky z pred par rokov sa do uvahy tiez moc brat nedaju, ale pokial ti chodi ovulka, urcite je este skoro to riesit... pockaj este 3 cykly a ked sa nezadari, v prvom rade treba vysetrit partnera 😉....inak ak si mala pred par rokmi vyssi TST, nemusis ho mat aj terz 😉... kazdopadne asi vydrz este 3 cykly, a potom manzel na spermiogram a tebe ako prve hormonalny profil a ultrazvuk 😉...ale na to mas este cas 😉....a drzim palce, aby k tomu vobec nemuselo prist a podarilo sa otehotniet co najskor 😉 🙂

@katkaajurko ...katus, neviem ako ty, ale ja tu uz po novom roku urcite nebudem 😎 😎 😎 ...predpokladam, ze najneskor od oktobra nastupim na rizikove a snazilkam na koniku dam velke Bye Bye 😵 😀 😀 😀

co sa annulinky tyk, ja som to pochopila tak, ze uz dobrala Proveru ale ovulke to nepomohlo 😒 ...jasne ze pocas brania HAK ovulka nepride....ved na to ten HAK je, nie? 😀 😀 😀 ...
@annulinka ...ja som tiez brala HAk na znizenie TST, ale neviem, ci po nom ovulka prisla....ale na 2 cyklus po dobrati HAK-u mi robili drilling vajecnikov, a odvtedy mam ovulku stale 😉....dokonca som v 3-tom cykle po laparke a drillingu otehotnela 😉 ...takze fakt odporucam, ked uz ist na operaciu, tak rovno laparku, lebo tam mozu rovno aj napravit, co je zle 😉 samotne zistovanie priechodnosti je zbytocne....to ti mozu spravit rovno ked budes v narkoze pocas laparky 😉 ...bez narkozy je to zistovanie priechodnosti vraj hrozne bolestive 😉

annulinka
18. aug 2010

@katkaajurko já už tu proveru zas neberu, sem po ní byla divná.. velké depky.. ale brala jsem ty tři měsíce jak to předepsal..
uff tak já se na něj přichystám a zkusím se sním domluvit... vždycky mám milion otázek a pak na všechno zapomenu když jsem tam :/

hiva
autor
18. aug 2010

@katkaajurko ...ako sme sa pekne zhodli v odpovediach 😵 😵 😵 ....ja by som to zacala riesit uz skorej ako po 3/4 roku 😉 ...ja som taky netrpezlivy typ 😀 😀 😀

hiva
autor
18. aug 2010

@annulinka ... otazky si treba prichystat na papier 😉.... ja tiez vzdy polku veci zabudnem, takze nabuduce uz som odhodlana spisat si vsetko na papier 😉 😀

annulinka
18. aug 2010

@hiva tentokrát se nedám odbýt a nechám se poslat rovnou do toho pronatalu , aby to šlo všechno najednou..

annulinka
18. aug 2010

@hiva já jsem právě netrpělivost sama, a celé léto v podstatě čekám až se dr. vrátí z dovči

hiva
autor
18. aug 2010

@annulinka a este ma napadlo....brat ti potom opat krv na rozbor?...zistil, ci sa ten Testosteron znizil alebo nie?... lebo ak sa znizil a ovulka aj tak neprisla, tak je tam asi nejaky dalsi problem... typovala by som, ze vajecniky maju natolko zhrubnutu stenu z tolkych anovulacnych cyklov kvoli TST, ze vajicko sa cez ne uz nevie dostat a prasknut 😉....tam pomoze laparka a drilling 😉...ja osobne si myslim, ze presne takto to bolo u mna 😉

hiva
autor
18. aug 2010

o trpezlivosti mi nieco hovor 🙂 ....ja som naklusala k dokymu po 3 mesiacoch neuspesneho snazenia 😀 😀 😀 ...ale ja som vedela, ze posledne 2 cykly som mala bez ovulky, tak som to zacala hned riesit 😀 ...ale jasne ze som mu povedala, ze sa uz vyse roka nedari 😀 😀 😀 ...keby som cakala rok, ako kazal on, bola by som sice tam, kde som aj teraz (cize stale snazilka) ale asi by som toho vedela ovela menej ako viem teraz 😀

hiva
autor
18. aug 2010

jeeej...baby....inak vsimli ste si tu novu funkciu, vdaka ktorej mozete opravit preklepy vo Vasom poslednom prispevku??? 😅 😅 😅 ...konecne budem moct opravovat tu svoju madarcinu 😀 😀 😀

annulinka
18. aug 2010

@hiva ne e nebral, v pondělí tam mám být na nějaké odběry asi kvuli té průchodnosti.. ale řikám vrhnu se na něj ať už mě odešle do toho sanatoria, na ten drilling.. manža tam byl na spermiogramu, a byli tam úplně zlatý 🙂

hiva
autor
18. aug 2010

@annulinka super teda....poriadne sa do neho pusti 😉 ... drzim palce a daj nam urcite vediet ako si u neho dopadla 😉 ....pripadne si vypytaj, aby ti zobral krv aj na tie hormony, aby si vedela, ci ta liecba Proverou zabrala alebo nie 😉

annulinka
18. aug 2010

@hiva
uff to bude věc, on je vždycky samý úsměv , ale že by to k něčemu bylo ... :/ jsem z toho smutná..
ale do pondělka už to snad nějak doklepu..

ninan2
18. aug 2010

@hiva @katkaajurko Vdaka za info! No doktor mi chcel spravit aj novy hormonalny profil, ale sestrickam sa nepodarilo zobrat mi krv, mam z toho dost fobiu 😨 Tak som si aspon zacala merat BT, a od juna beriem aj Femigard, ktory mi cyklus skratil. Tu mam 2 grafy: http://www.fertilityfriend.com/home/2ee956
1. cyklus v juni Femigard, 2. cyklus v maji bez Femigardu.
Tak sa na to ked tak pozrite a napiste co si myslite, vopred vdaka 🙂

katkaajurko
19. aug 2010

@annulinka - no urcite sa nedaj presvedcit tvojim lekarom.... zbytocne ist na dva zakroky... to sa mi zda uplne na hlavu 😅 ked sa to robi vsetko pri laparke na jeden sup

@ninan2 - skus si na seba vymysliet nejaku fintu...aby ti mohli odobrat tu krvicku... nebolo by ti lepsie poobede ? (hormony netreba nalacno) , viem ze je to tazko, moja mamina ma tiez problem s odoberanim krvi 😒

tak ten druhy cyklus uz vyzera pekne, ten prvy je dost rozhadzany - ten sa mi javi ako sice ovulkovsky-ale tak nejako nepodarene, ze vajko podla mna nebolo dost zrele alebo tak -a nebolo ani silne zlte teliesko (niektore moje grafy byvavali take a sice som ovulovala ale nieco tam haprovalo) - som si vsimla-ze tam mavas aj spinenie vzdy par dni pred mrchou-to by mohlo znacit problem so zltym telieskom - to by som povedala doktorovi nech ti na to aspon duphaston nasadi vzdy po ovulacii... inak ale ten femigard ti pekne asi zabral,lebo ten druhy graf je pekny uz

ninan2
19. aug 2010

@katkaajurko hmm dik za analyzu 🙂 Minuly cyklus som inak uz to spinenie nemala (a predtym len tieto 2 cykly, inak nikdy), a lutealka mi trvala az 16 dni. Takze to naozaj vyzera ze Femigard zabral. Beriem ho este tento mesiac, potom si dam mesiac pauzu. Uvidim ako to dopadne potom s cyklom, k doktorovi by som asi skocila az potom, nechcem zbytocne dopredu to riesit ked mozno ani netreba este, aj ked on je dost ochotny.
Inak to som citala, ze ked je prilis neskora ovulacia tak nie je vajicko velmi dobre, ale nechapem preco tomu tak je? Nie je jedno, ze kedy sa uvolni, neznamena to, ze iba pomaly dozrieva az do toho neskoreho uvolnenia?
Pekny zaciatok dna vsetkym inak 🙂

katkaajurko
19. aug 2010

@ninan2 - jasne,bez k dokimu az to tak budes citit...

neviem-preco to tak je - ze ked je neskora ovulacia je to zle... tiez som to citala-ale pravdupovediac odovodnenie som nanasla..ale ja som to tiez tak mavala a posledny taky cyklus ked mi zistili pricinu problemu mi doki povedal (bolo to nejaky 18den cyklu a vajko uz zrelo) ze sice ovula bude ale cyklus je zabity - mne nezodpovedala sliznica danemu stupnu vyvoja a aj to bol u nas problem..zapricinovalo to vysoke LH a tie drobne folikuly vo vajecniku ... a mal pravdu-ovulacia prebehla-ale jasne ze som neotehotnela... (ja som tiez z tych PCOckarok co ovulaciu mavaju,nie stale ale tak cca kazdy druhy cyklus)

ninan2
19. aug 2010

@katkaajurko aha jasne... to mi nenapadlo ze potom moze byt problem aj s tou sliznicou. A ako to inak teraz riesis, beries nejake lieky?

katkaajurko
19. aug 2010

ano mam prvy cyklus clostyl,pregnyl,duphaston ... som 6 dni po IUI,takze cakame co bude... 😅

ninan2
19. aug 2010

@katkaajurko to este aj IUI si musela mat, nestacia tie lieky? 😀 Manzel ma zly SPG?

katkaajurko
19. aug 2010

nemal zly,mal priemer, ale doki sa rozhodol co najlepsie vyuzit dane vajko 😀 neprotestovala som - ja som rada,ze sa konecne nieco deje 😵 😵

ninan2
19. aug 2010

@katkaajurko tak to ano, najma ked je to bezbolestna a rychla procedura 🙂 Zatial Ti inak vsetko hradi poistovna?

katkaajurko
19. aug 2010

nie IUI sme doplacali 75 eur

kerka13
19. aug 2010

@ninan2 to s toju neskorsou ovulkou a nedobrym vajickom nie je vzdy pravda. napr. @shaarka mala ovulku az okolo 35 dna cyklu ak nie este neskor, uz si presne nepamatam a otehotnela. katka pamatas sa??

katkaajurko
19. aug 2010

kerka jasne pamatam - na shaar sa neda zabudnut,ano je to pravda 🙂 otazka je ci to nie je skor nahoda 😅 lebo sharka bola specificky pripad, jej sliznica musela byt ina ako u nas co menstruujeme kazdy cyklus , ale ako pisem - ja som na "kluc" neprisla,,, otehotneju aj baby co maju neskor ovulku aj baby co maju skor a neotehotneju ani take co ovuluju pomaly 10den - takze to je tazko asi skatulkovat..vsetci sme individualni 🙂

ninan2
19. aug 2010

@katkaajurko a to bolo za lieky, alebo nejaky lepsi vyber spermii? Lebo procedura ako taka by myslim mala byt hradena?

kerka13
19. aug 2010

@katkaajurko presne ako pises, kazda sme ina. ja som podla bt a aj hp a sona mala posledne 4 cykly vzdy ovulku a aj naslednu mrchanu, okrem poslednej 😎 a ovulku som mavala v rozpatí od 21 po 46 dni v cykle, kazdy cyklus inak

kerka13
19. aug 2010

@ninan2 IUI sa na slovenku nepreplaca, plne sa hradi

ninan2
19. aug 2010

@kerka13 @katkaajurko Hmm no gynekolog nic take nehovoril zeby mohol byt problem kvoli neskorej ovulacii. Ale mozno ma iba nechcel dopredu stresovat. Urcite sa ho na to najblizsie spytam. Inak pri brani Clostiku treba chodit pravidelne na UTZ alebo netreba?