Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

mirm
17. júl 2009

ahoj hivi, ked sa smiem spytat kam chodis k lekarovi?

hiva
autor
17. júl 2009

chodim k Mudr. orosovi....on ma ambulanciu v Petrzalke na gercenovej...ale je sukromnik a nema zmluvu s poistovnou....takze sa plati.....200 Eur na rok.....vsetky vysetrenia a zakroky su v cene, takze az tak zle to nie je 😅 ....a ordinuje iba v poobednych az vecernych hodinach 😉

hiva
autor
17. júl 2009

aj laparku mi bude robit on ale v Ruzinovskej nemocnici 😉 Inak som s nim velmi spokojna....a tie ordinacne hodiny su uplne bozske 😅

sofia2008
17. júl 2009

cauko hiva, tak to sme na tom rovnako, mna caka tiez laparka, clostil mi nezabral dva mesiace, tak este tento mesiac posledny s clostilom a v auguste po menstruacii idem na laparku, mne povedala lekarke to iste, co tebe,uz ma nebavi zrat hormony, ja som stihla, len brucho mam od tych hormonov ako vo stvrtom mesiaci...inac ja beriem aj metformin, ten mi dali v car, ked sme boli na vysetrenie,lekar mi to vysvetlil tak, ze aj ked mam cukor ok, metformin posobi na to, aby sa vajecniky zmensili a zmakcil sa ich povrch, co mi aj potvrdila lekarka, ze po dvoch mesiacoch je vidno velky rozdiel...ale aj tak chcem ist na laparku, je to naj riesenie, a dali sme si aj s manzelom termin do konca roka, ak sa nezadari, v decembri ideme na ivf...ale aj tak dufam, ze do decembra budeme vsetky tehule 😀 😀 😀 😀 😀

hiva
autor
17. júl 2009

sofii....super.....ja sa tesim, ze konecne sa bude so mnou nieco diat 😉 ...skoda, ze ti hormony nezabrali 😢 ...ale toto mi aspon potvrdzuje, ze celkom dobre ze do mna ziadne hormony nepchal....teda okrem HAK ....my dufame, ze sa nam mozno do toho septembra podari aj samo....teraz som prvy mesiac po HAK, testosteron mi klesol a ovulka ( ak pride) mi vychadza zrvona ked budeme s MM na dovolenke v Egypte....takze aj psychicka pohodicka by mohla zabrat 😀 😀 😀

sofia2008
17. júl 2009

presne ako pises...zbytocne pchat do seba hormony, ked vlastne niekedy nezaberaju...budem vam velmi velmi drzat palce, aby vam to vyslo, mozno ti uz laparku nebude treba 🙂 tak si to poriadne uzite 🙂 prajem pekny den...papa
pozdravujem shaarku na dovolenke... 🙂

aspasia77
17. júl 2009

Sofi, ako dlho berieš metformin?Ako dávku?

sofia2008
17. júl 2009

Beriem ho vyse dvoch mesiacov, davka 500, 3x1, spolu s tym beriem clostil a duphaston a mam po 1krat v zivote menstruaciu presne na den 🙂

hiva
autor
17. júl 2009

sofii....a mala si aj ovulku??? 😅 😅 😅

sofia2008
17. júl 2009

prvy mesiac som mala jeden dominantny folikul, ale nepraskol
druhy mesiac nic, iba sa mi urobila folikularna cysta, ktoru mam doteraz
na tento mesiac tretie balenie a tak laparka...ja som mala ovulaciu tento rok iba raz...moje cykly boli 60 dnove...len si musim dat dokopy psychiku, lebo sa stale sledujem sledujem a sledujem...

aspasia77
17. júl 2009

Ja beriem zatial dávku 500, 1x denne.Mala by som aj duphaston brat.

sofia2008
17. júl 2009

kazda zena ma PCO v inom stadiu, ja ho mam vraj najmiernejsie, tak som zvedava, ako dlho sa budem liecit, v auguste to bude treti mesiac liecby...musim utekat baby...mozno sa vecer zastavim a pocitam, co ste popisali..pekny den 🙂

hiva
autor
17. júl 2009

no sofiii...to asi moc nepocitas....ja za pol hodku padam vikendovat 😀 😀 😀

aspasia77
17. júl 2009

Neviem v akom štádiu mám ja PCO, len mi je divné, že podla CT a magnetickej rezonancie cysty nie su vidiet.
Pritom všetko podla endokrinologičky svečí o tom, že PCO mám.Podla hormonál profilu.
Viete co ešte bolo divné?Endokrinologička sa sama tomu divila.Mužské hormony som nemala zvýšené.Boli v norme,len na hornej hranici.Pritom trpím nadmerným ochlpením a mezses mi vynecháva.. 😒
Pekný vikend dievčatá 🙂

sarafortuna
17. júl 2009

Ahojte, dievčata! ked čítam vaše príspevky, tak na mna všetky pôsobite akosi negativisticky a "učebnicovo". ☹ Ak raz máme "neučebnicove" hormonalne profily a tie poondiate cykly 😖 , tak sa mi zda málo pravdepodobné, že aj naše prípadne ovulácie budú vykazovať "učebnicové" krivky a hlieny a pod.

Ja sa osobne na tieto "symptómy" nespolieham. Nedám sa odradiť nízkou BT a radšej verím, že možno "tá motyka vystrelí". Ženie ma k tomu aj skutočnosť, že jedna moja kámoška ktorá mala krámy 3krát do roka (a vôbec sa nijako neliečila, lebo PCO majú v rodine a vedela čo by ju čakalo, keby išla k Dr.) ani nevie ako a otehotnela. Proste sa treba len milovať a milovať a veriť a dúfať a užívať si krásne leto.
ZDRAVIM ženám sa odporúča keď chcú otehotnieť, aby žili ZDRAVYM životným spôsobom: nepiť, nefajčiť, športovať a tiež aj schudnúť.... Takže pre nás to musí platiť 10krát násobne.

Agnucastom odporúčam každej - je na voľný predaj... nemôže uškodiť (poprípade to spomeňte svojmu lekárovi). Mne ho odporúčil lekár aj keď som nemala zvýšený prolaktín. Je to len bylinka...

Prajem veľa optimizmu, nádeje a viery v svoje telo...
"Trpezlivosť DETI prináša" 🙂 Moje nové porekadlo 😀

dijefcatko
17. júl 2009

Sarafortuna, napísala si mi to z duše 🙂 Tiež som spočiatku bola zúfalá z PCO plus otočenej maternice a zlého profilu, ale môj drahý je taký optimista, že už som v pohode a dúfam, že to nebude až také ťažké. Navyše ako tvrdí drahý, "ja mám najšikovnejších chlapcov"! Určite to zvládneme. Napríklad sestrička mojej lekárky má rovnakú diagnózu ako ja a má dve deti prirodzenou cestou bez problémov.
Mňa zaujímajú veci okolo PCO, lebo je to vraj vrodené, ale každý lekár, čo mi píše výsledky sona, to vidí inak. Raz ich mám obe polycystické, raz ľavé, inokedy len pravé. Hormonálnu poruchu mám vraj genetickú, takže nechápem, ako je to možné, že sa mi cyklus upravil a predtým chodil raz za dva mesiace... Človek sa v tom už nevyzná, preto treba predovšetkým veriť. 😉

sarafortuna
17. júl 2009

Moj endokrinológ ma asi pred 5 rokmi "ukončil" tak, že pokrčil plecami a povedal "tak proste máte taký cyklus, keď budete chcieť otehotnieť, prídete a niečo poriešime...". Proste vyskúšal mi všetko možné a nič nezabralo...
LEKARI MNOHO KRAT IBA HLADAJU, CO BY MOHLO POMOCT...Oni nie sú žiadni Bohovia, tápajú v tom, tak ako my.
Iba niektore pripady proste reagujú tak "učebnicovo". Preto si myslím, že hlavne MY musíme tiež skúšať, že čo nám zaberie... Presne tak ako hovoríš, pojdeme k 5 lekárom a tí nám ponúknu 5 riešení našej situácie. A určite sa nedá povedať, že niektorí z nich sa rozhodol zle. PCO je syndróm = presný dôvod "poruchy" nevie nikto. Myslím, že zbytočne tu diskutujeme, že prečo dal jeden Dr. taký liek a druhý taký liek a odporúčať, ČO NÁM MÁ DOKTOR PREDPISAT.

Prepáčte, ale fakt ma tu niektoré diskusie typu, "dr. ti mal dať toto, a prečo ti dal hento, budem si pýtať toto..." vytáčajú...

Neexistuje žiadne 1 RIEŠENIE...
Pravda je krutá ☹ ale je to tak 🙂.

Najhoršie čo môžeme spraviť /a to tu robíme asi všetky - aj ja/, dávať si termín, že do kedy by som chcela /resp. MUSIM/ otehotnieť a ak nie tak potom toto a hento... Prinesie to zbytočné sklamania.

Možno som niekoho týmto naštvala, ale téma je verejná, nie len pre pár "vyvolených" - treba tu vdýchnuť viac názorov a pohľadov na vec.

Zabudnite na "robenie detí" .... Milujte svojich mužov od srdca... a RAZ to príde... A ak nie, tak decáky sú plné milých detičiek, ktoré netúžia po inom iba, aby ich mal niekto rád... Možno niektoré z nás majú úlohu na tomto svete, pomôcť takýmto detom...🙂 😉 KONIEC FILOZOFOVANIU! 🙂

dijefcatko
17. júl 2009

TAK JE!!! 😉

mirm
17. júl 2009

aj ja uplne suhlasim.... 🙂
pekny vikend 🙂

sofia2008
17. júl 2009

Pekny vikednd vsetkym 🙂
inac uplny suhlas 🙂

jancos
18. júl 2009

sara, drzim palce kazdopadne, urcite mas sancu otehotniet aj takto ako pises, ide podla mna o to, kolko casu clovek ma /mozno psychicky/. ja napr. uz jedno babo mam a chcela by som co najmensi vekovy rozdiel, tak sa snazim nieco poriesit, aby to tak dlho netrvalo. ale tych rieseni je urcite kopa, staci si len vybrat, co komu vyhovuje.
a btw, nemyslim si, ze by si tu niekoho mohla nastvat tym, ze napises, co si myslis. ved kde je napisane, ze vsetci maju mat ten isty nazor. urcite je na prospech veci, ked su tie nazory rozne.
pekny vikend 🙂

dindulka
20. júl 2009

ahojte kocky 🙂
hivus, tak tu dovolenku si riadne uzi - more,plaz,slnko,dobre papanicko a ovulacia, jaj to je paradicka 😀. moc moc drzim palce, aby ta motyka vystrelila.myslim,ze tvojej psychike pomoze aj ta planovana laparka, je to omnoho lepsi pocit, ked vies, ze uz sa daco bude konecne diat, a suhlasim, ze lepsie je urobit ju hned ako sa dopovat hormonmi.
mirm, ja nie som z BA, chodim k dr. Kovacovi do Čachtic. je to trochu od ruky od nas, ale ma dobre referencie 🙂. hned ako som v aprili prisla k nemu mala som z neho dobry pocit, aj ked mi povedal o PCO vysvetlil mi situaciu a povedal,ze otehotniet nebude celkom lahke, ale pomozeme tomu a to som vtedy potrebovala pocut. a este dodal,ze sa treba milovat co najviac aspon kazdy druhy den 😎, lebo vzdy je nadej, ze sa podari aj bez liecby.ja by som si liecbu naordinovala hned,ale on chcel este pockat.tak sme urobili kompromis do septembra snazilkujeme len tak a potom ideme na to.takze nazor,ze treba sa milovat,milovat... a byt trpezliva sice beriem,ale zalezi kolko trpezlivosti clovek ma.ta moja vydrzi hadam do septembra a ak sa nepodari,bude sa aj so mnou cosi diat.ja viem,ze by si to nemala robit,ale moc verim,ze do konca roka budem tehu.prajem vam krasny den.

hiva
autor
20. júl 2009

ahojte.....shaarka, si tu???? dufam ze ty si v zdravi prezila Pohodu???

dindula, dik 😉 ...ak to zaberie, vrelo budem kazdemu odporucat ako liecbu PCO dovolenku 😉 😉 😉

hiva
autor
20. júl 2009

sarafortuna.....trosku mam problem s pochopenim tvojho odkazu ... co presne si myslela? ze je zbytocne tu vykecavat o roznych sposoboch liecby? alebo ze je zbytocne skusat rozne liecby a sustredit sa iba na milovanie a potom to pride samo?...ak hej tak zasadne nesuhlasim 😉

Ja osobne sa za ucebnicovu nepovazujem.....nakolko v ziadnych ucebniciach nenajdes, ako liecit a ako pomoct otehotneniu pri PCO.....prave preto je vymena skusenosti a nazorov v tejto teme inspirujuca....a ked niekto pride s nejakym novym sposobom liecby, rada sa o nom dozviem viac....ked ja chcem babo, tak vyskusam vsetko ako sa k nemu dostat 😉 ...a co sa tyka merania BT, je to rokmi overene a osobne si myslim ze PCO na to nema vplyv....preto to poradim kazdej....lebo to nic nestoji a je to jednoduchsie ako chodit 1-2 krat mesacne k doktorovi na UTZ 😉

No a nechat vsetko na prirodu??? ....svojho manzela milujem a milujeme sa pravidelne a napriek tomu sa mi este babo nepodarilo....no a cakat na zazrak pripadne na prirodu sa mi nechce....ked clovek nieco chce, musi sa o to aj nejak pricinit....ja chcem babo a preto zistujem a skusam, co mi k nemu dopomoze 😉

baba2288
20. júl 2009

Ahojte!tak po dovolenke. 😖 idem si tak zbezne precitat,co nove s Vami.hlavne s Tebou,hivus.

hiva
autor
20. júl 2009

baba...ako bolo na dovolenke? 😉

sarafortuna
20. júl 2009

Ahojte.
Možno to tak vyznelo, ako si to napísala, Hiva. No práveže nemyslím to tak, že nebudeme robiť nič iba čakať, ale aby sme tým liekom (a doktorom) nepripisovali až takú veľkú váhu, lebo z nich môžeme byť sklamané.
Ja si myslím, že najdôležitejšie je pracovať sama na sebe – schudnúť, diéta, psychika, nefajčiť, bylinky, vit. A a iné a na druhom mieste považovať tradičnú medicínu. Proste na to nie je konkrétny liek ani postup – nech sa nikto, kto číta tieto stránky nefixuje na nejaké termíny a konkrétne postupy. A čo pomôže jednej nemusí druhej.
A je dôležité si uvedomiť, že niektorá z nás otehotnie možno toto leto, druhá na Vianoce a niektoré možno na jar... o 2 roky ... 5 rokov... no, RAZ... URČITE KAŽDÁ !!!

hiva
autor
20. júl 2009

OK sara....tak som to predsa nepochopila 😅 😅 😅 😀 😀 😀

hiva
autor
20. júl 2009

akurat ze ja by som tradicnu medicinu na druhe miesto nedavala ...to druhe miesto znie kruto 😀 😀 😀 ...i ked suhlasim s prioritami, ktore si popisala...(az ne tie bylinky - ja na ne moc neverim)...kazdy najprv musi zacat u seba 😉 ...ale je dobre, ked sa k tomu vsetkemu prida aj tradicna medicina.....tot moj nazor 😉 😀 😀 😀

baba2288
20. júl 2009

no tak som si precitala,co ste tu popisali.hivus,tak este tyzden a ides do Egypta plodit? 😀
na dovolenku sa ani nepytaj,bolo mi dokonale.