Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
23. aug 2010

@hiva no lenze ja placem,vzdy to zoberiem ako definitivu...je pravda,ze potom ked pride mrchana som uz zmierena s osudom a potom uz to ide hladko...

no my PCOckarky sme horuce kandidatky na OHSS a oni si na to davaju pozor... tam sa treba modlit aby ohss neprisiel skorej ako su dozrete vajicka,inak je to cele zabite 😒

hiva
autor
23. aug 2010

no OHSS je moja nocna mora....pri mojom 'stasti' ho budem mat urcite 😠 .... no uvidime....ale zas niekedy baby pisu, ze prave ked mali OHSS tak ostali tehu....vraj sa to dost casto stava 🙂 ...ale to mali OHSS az v poslednej faze....tesne pred vkladanim embrijok....tak uvidime 😅

katkaajurko
23. aug 2010

ano ano - ved hlavne ked odoberu kvalitne vajicka nie? potom aj ked je ohss s vkladanim sa da uz chvilku pockat,nie? ja sa tiez budem modlit aby som OHSS dostala ak tak az neskor a aby som to proste zvladla....

hiva
autor
23. aug 2010

katus....a vy ste sa uz aj nejak dohodli, ze co dalej ak to teraz nevyjde?...(silno drzim palce, aby to tak nebolo a aby Vam to klaplo uz teraz 😉 )...ale ak by nie dali ste uz aj ziadost na IVF?....alebo pojdete skusit este dalsie IUI?

katkaajurko
23. aug 2010

hiva my sa "nedohadujeme" dopredu..ani na IUI som nevedela ze pojdem- ja si o tom nerozhodujem...resp. doktor povedal ze skusime clostyl a uvidime-skusili sme a ked videl pekne vajko navrhol iui ...lebo oni to nenavrhnu ak je napr. vtedy zla sliznica alebo cokolvek... a povedal,ze ked to nevide vymyslime co dalej...myslim,ze skusit s clostylom (1tabletkou denne) je na zaciatok malo... takze ak to budem moct ovplyvnit -pojdem dalej s clostylom... chcem to skusit aspon 3-4x...

ziadost na IVF sme zatial nedavali...to staci aj neskor... si myslim, o take tri mesiace...chcem najprv vyskusat toto... lebo vela mojich kamosiek po clostyle otehotnelo... takze tak

ninan2
23. aug 2010

baby, mojej kamoske predpisal doktor Utrogestan, hoci ona je presvedcena, ze ovulku este nemala (je 23 DC a meria BT), minuly cyklus mala ovulku 15 DC, dovtedy vzdy nepravidelne cykly, aj 49 dni, berie teraz 3. mesiac Femigard... Doktor ju vobec nevysetril ani nic... a chcel jej hned dat aj vyvolavacku. Spermio vobec neriesili. Snazia sa 8 mesiacov. Co by ste jej poradili, ma ho brat? Lebo vraj to blokuje ovulku... a ona ma este k tomu pritom lutealnu fazu OK, dostatocne dlhu a v norme teploty... dik za rady 🙂

katkaajurko
23. aug 2010

ja by som jej kedysi davno povedala,nech si ho pred ovulkou nedava..ale uz si niesom ista... ..ked tak nech pocka este par dni a ak nedojde ovula,nasadi potom... to je ten problem...pre doktra sa snazia kratko a oni to vtedy riesia len duphastonom alebo utrosom... 😒 nieco do seba to ma v tom zmysle-ze sa jej upravi menstruacia a teda dorastanie sliznice a dalsi cyklus ak by ovula dosla tak by asi boli vacsie sance...ale neviem no...

hiva
autor
23. aug 2010

@ninan2 ja by som jej povedala, ze je to asi zajedno.... ja osobne by som ho nebrala, az kym nepride ovulka.....ale aj ked ho zoberie, velku paseku to asi nenarobi....bud jej telo pojde podla svojho, cize ak ovulka ma prist tak pride a tym padom duphaston jej nepomoze skratit cyklus, lebo ak ovulka pride aj tak, bude nasledovat aj standardna LF .... alebo Duphaston sposobi, ze pride mrcha, cyklus bude bez ovulky, ale bude moc zacat dalsi cyklus 😉

kazdopadne pokial ju doktor vobec nevysetril, a ani manzela neposlal na spermiogram, asi by som na jej mieste rozmyslal o zmene doktora 😉....pripadne si pohovorit s tymto a dotlacit ho k tomu, nech zacne nieco robit....minimalne sledovat na Ultrazvuku a spravit Hormonalny profil by sa patrilo 😉

katkaajurko
23. aug 2010

ja suhlasim s hivou...

inak mi napisala jedna baba-ze pregnyl robi dusikov aj 15 dni po -takze uz ani nepremyslam nad testovanim

ninan2
23. aug 2010

@katkaajurko @hiva nj, mate viac-menej obe pravdu, dik za nazor 🙂
Ja len nechapem, preco sa anovulacia riesi liekmi, ktore ju skor potlacaju...

katkaajurko
23. aug 2010

nina ani ja som na to zatial neprisla... raz mi jedna doktorka tvrdila-ze mozog si vie zapamatam ten inpulz ked si nasadzat duphaston a ked to urobis v rovnakom intervale viac krat za sebou - moze to to telo donutit zacat sa rovnako spravat samo.. preto sa nestaraju ze ho nasadia pred ovulaciou - ale ide im o to nasadzovat ho pol roka v rovnaky den cyklu...len nepoznam vela bab co im to pomohlo... ale uznavam-vacsina bab to nakoniec nedodrziavala podla pokynov lekara -ale vsetky sme ho nasadzovali az po ovulke a cakali a cakali 😅

hiva
autor
23. aug 2010

ono to moze byt tak, ako aj katka kazala....ale v mnohych pripadoch to lekari davajku s tym, ze je to na "unormalnenie cyklu"... cize aby mal 28 dni a potom sa aj lekari vedia dobre zariadit, ze ktory je 1 DC a podobne.... no celkom to nechapem ani ja....mne moj lekar osobne hovoril, ze duphaston je taky psychologicky liek.....vraj fyzicky moc nepomoze, lebo vraj ak by ti chybal progesteron (napr. pri hroziacom potrate, resp. na udrzanie tehu), tak pri tom, ake mnozstvo tabletka duphiku obsahuje by si ho musela zjest cele balenie aby nieco pomohol 😉... podla mna ho lekari davaju na zaciatok len preto, ze vedia ze neuskodi (sice ani nepomoze) ....ale mozno psychicky pomoze zene s tym, ze ma pocit ze sa "lieci" 🙂 ...asi na styl Placebo efektu 😉

katkaajurko
23. aug 2010

ale nieco tie hormony navyse predsalen robia, aspon ja som nafuknuta z duphastonu,zavodnena a nervozna jak slak-akonahle ho vzdy vysadim-neskutocne sa mi ulavi...

ninan2
23. aug 2010

@katkaajurko no, takato ja byvam vzdy pred MS, PMS priznaky, a to aj 10 dni... a cely ten cas ma aj velmi bolia prsia, Femigard na to vobec nepomaha, naopak sa mi zda ze je to este horsie s nim...

ninan2
23. aug 2010

@hiva aha jasne... tak ale, zbytocne brat hormony navyse, ked este aj dokonca maju skor iba placebo efekt... no neviem.

hiva
autor
23. aug 2010

kati....ja som pisala priklad duphastonu skor uz po ovulke, na pomoc udrzania plodu pri hroziacom potrate 😉 ... .lebo v tej suvislosti mi to lekar hovoril....ked som bola tehu a pytala sa ho, ci ho mam brat 😉... ale nejake ucinky urcite ma....ved ja sama ho beriem na predlzenie LF a zda sa, ze zabera 😉....len som to dala ako priklad....ze mozno v podobnej suvislosti to beru aj ti doktori, co ho predpisuju na upravu cyklu bez ohladu na ovulaciu 😉

a vzdy je to len moj nazor, reps. v tomto pripade nazor mojho lekaru na jednu situaciu....neda sa to brat vo vseobecnosti 😉...ucinky isto nejake ma, ved je to hormonalny liek....a s hormonmi nie su zarty....preto by som ja osobne duphik uz nikdy nebrala inak, ako po ovulke na predlzenie LF 😉

katkaajurko
23. aug 2010

mne pomohol duph naozaj aspon raz - v amerike-ked som zacala zase spinit 22DC (to su tie moje cykly bez ovulky - 22zacnem spinit 5 dni a potom cakam dalsie dva tyzdne na mrchu - tak som ho ten 22 den nasadila - brala do prichodu-vysadila-pekne mi zadrzal to spinenie a mrcha dosla po vysadeni a potom som pekne zacala s clostylom...aspon na nieco to bolo dobre - a co je paradoxne - ked som nemala vlastny progesteron ale len ten z duphastonu nebola som ani naliata ani naladova - NIC... ked mam aj svoj progesteron aj duphaston je to hrozne...normalne tto citim ako mi je neprijemne..ale nedovolim si vysadit... a to uz je psychicke-to uznavam...

ale ja suhlasim hivus - ze to je slabucky liek...skor placebo-resp.upravovac menstruacie (zamerne pisem menstruacie , nie cyklu - lebo nedoupravi ovulaciu )....

katkaajurko
23. aug 2010

viete nad cim casto rozmyslam.... keby mi niekto slubil - ze nabeton raz budem mat vlastne babo-tak mi nevadi ani,ze by bolo neskor...len ta neistota CI budem mat vobec niekedy vlastne babo je muciva ☹ ☹ ☹

ninan2
23. aug 2010

@katkaajurko ale neboj sa, urcite budes mat... lekarska veda vie robit uz aj zazraky teraz 🙂 Prinajhorsom skoncis na IVF, no a co... ale urcite to pojde 🙂

katkaajurko
23. aug 2010

no len aby aspon IVF vyslo..vies,to nikdy nevies....

ninan2
23. aug 2010

@katkaajurko ale tam je myslim sanca az 20-30 percent nie? A ked uz budu oplodnene vajicka, aby iny problem by mal nastat, ved mas iba PCO, a to IVF pekne obide 🙂

katkaajurko
23. aug 2010

ano...ale furt je tam 70% ze nie...ja neviem... ano mam pco..ale teraz mi napr.clostyl krasne zabral... spermiogram mame ok a ja mam vajickovody priechodne...tak kde je problem? ... to je tazko...

hiva
autor
23. aug 2010

@katkaajurko neboj....urcite sa babatka dockas....IVF to isti 😉 .... ja som cez vikend kukala 12 a pol do tucta (rodinna komedia o rodine s 12-timi detmi) a s manzelom sme sa zhodli, ze chceme vela deti 🙂....aspon 4 urcite 🙂....no a ja to beriem tak, ze ich budem mat urcite...ci uz cez IVF, alebo pripadne by som suhlasila aj s adopciou 🙂 ...ja uz by som adoptovala aj teraz, len manzel sa zatial nejak brani 😒 ...ale sme si povedali, ze skusime IVF a ked sa na 2-hy pokus nezadari, podame si papiere na adopciu a zacneme si to vybavovat 🙂

ninan2
23. aug 2010

@hiva jj, adopcia je fajn vec... tiez sa tomu v buducnosti nebranim, hoci aj k mojim vlastnym detom 🙂

katkaajurko
23. aug 2010

no ja sa adopcii tiez nebranim,ale mm zatial ano... a urcite by som chcela male babatko...biele..a to asi nie je jednoduche...

ninan2
23. aug 2010

@katkaajurko to hej, ja tiez najradsej biele a babo, asi ako kazdy 😀

katkaajurko
23. aug 2010

a byvaju vobec take na slovensku? ja mam pocit ze "biela" zena neda nikdy dieta na adopciu ale mozno sa mylim,neviem...

ninan2
23. aug 2010

hmm je ich zrejme ovela menej ale urcite su... len treba dlhsie cakat no...

hiva
autor
23. aug 2010

alöe urcite sa daju....mam kamosku, ktora si takto adoptovala 2 ... ale uplne biele nie su, myslim ze su z polovice ROmovia....ale neni to na nich vobec vidiet 🙂....a navyse vyzeraju ako keby boli surodenci a este sa dokonca aj na rodicov podobaju 🙂

katkaajurko
23. aug 2010

hiva to je fajn 🙂

baby nam moja krsna mama strasne fandi a ona bola taka zlata..normalne mi povedala-ze keby to slo-ona nam babo aj vynosi 😅 😔 a myslela to vazne 🙂

a ake velke ma ta kamoska tie deti teraz? a ake su tie deticky?