Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
25. aug 2010

oni si to stanovuju podla svojho uvaznenia, ja beriem od 3 DC

katkaajurko
25. aug 2010

nina myslim,ze sa dava aj ked sa pri ovulacnych cykloch dlhsie nedari - lebo moze dozrievat nekvalitne vajko - tak aby dosiahly kvalitne

ninan2
25. aug 2010

aha nj 🙂 No som teda zvedava ze ako vam zaberie!

hiva
autor
25. aug 2010

caute 😉....tak ja dnes len na skok 😉....ja budem brat clostyl od 5 DC 😉 ...uvidim, ci ovulka pride skor alebo nie 😅 ...o mesiac Vam dam vediet 😉 😀

mili78
26. aug 2010

dobre ranko babenky 😉 ....tak si predstavte, dnes mi moja BT vyskocila o 0,6 stupna hore.....keby som nebola v pondelok na folikulometrii, tak sa utesujem, ze bola ovulka.....ale pritom ziadna nebola a teplota aj tak vyskocila...tak ja uz som z toho jelen 😕

katkaajurko
26. aug 2010

@mili78 nevadi meraj dalej , ale je to zvlastne ak sa teplota udrzi hore...no uvidime v kazdom pripade

cau hivus,kde sa poflakujes?

hiva
autor
26. aug 2010

@katkaajurko ...cau katus...sa mi pokazil komp v robote 😠 😠 ☹ ....dufam, ze mi ho v priebehu dna opravia, ,lebo bez compu a hlavne bez netu ma asi slahne 😅

@mili78 ...meraj dalej.....uvidis, ako to bude vyzerat dalej 😉 ....mozno na teba lezie iba nejaka choroba alebo co 😖

katkaajurko
26. aug 2010

@hiva juuu to je na porazenie 😠 😠 😠 , inak vcera som testovala... lebo som bola presvedcena ze nic a chceli sme si dat pohar vinka vecer k filmu tak ma mm donutil (aj test bol on kupit) no a jasne...biely ako lalia...

co je horsie-ze citim,ze by sa mi najradsej uz mrcha spustila-hrozne ma rozboleli prsia a citim v noci hlavne ze mrcha by uz chcela ist-len ten duphaston ju drzi..a kedze az zajtra idem na odbery,musim este vydrzat...fuj ale nie je to velmi prijemne... 😒

mili78
26. aug 2010

@katkaajurko + @hiva ..... dobre dievcata, budem teda merat dalej
Katka myslis, ze tvoje IUI bolo neuspesne?
😒

katkaajurko
26. aug 2010

@mili78- ano som si ista,ze bolo neuspesne , v podstate na tu krv idem len preto-ze musim...nevadi ide sa dalej..ved uspesnost tu je len nejakych 10-20 % ... na prvy sup by to bol zazrak...

som hlavne zvedava,ci mi zvysia davku clostylu - lebo mne sa striedaju dva cykly-neovulacny a ovulacny - v amerike bol neovulacny a po amerike som brala clostyl-co sa ale nedivim,ze bol folik, teraz to vychazda oficialne na neovulacny-takze teraz sa ukaze ako zareagujem naozaj... 😔

hiva
autor
26. aug 2010

@katkaajurko ...uvidis.... viem ze robit si zbytocne nadeje, ze to vyslo je blbost, ale nikdy nevies....tie prsia a brucho mozu znamenat aj ine ako mrchu 😉 ... zajtra uvidis naisto 😉 ... a kedy budes presne vediet vysledky z tej krvi?

katkaajurko
26. aug 2010

@hiva vobec neviem.. nepovedali mi-az zajtra mi povedia...bud zavolaju tipujem poobede alebo skor az v sobotu.... ale zajtra si uz duphaston nedam - aby som dostala mrchu v nedelu-lebo potom aby mi stred cyklu nevysiel na nedelu zas... ale ten test bol desiatka citlivost..to uz by tam muselo byt 12den po ovulacii.. a tie prsia nie su citlive a naliate..ale vyslovene bolave enormne cele - presne ako pred silnou mrchou.... ja viem ze je tam sanca asi tak 1% - ale proste tomu neverim,vnutorne...vcera som dokonca ani nefnukala po tom teste...tak nejako som zmierena tento cyklus uz 🙂

hiva
autor
26. aug 2010

a porazi ma z toho compu..... asi sa im ani nepodari zachranit data, lebo odisiel pravdepodobne prave harddisk 😢 ... som zvedava, kedy budem mat novy, lebo tento docasny co mi dali je otrasny ☹....pomaly a klavesnica riadne blbne 😠 ... a navyse mi na nom nefunguju niektore online hry, na ktorych som zavisla 😠 😠 😠 😀

hiva
autor
26. aug 2010

@katkaajurko ...sama sa poznas najlepsie tak ti nebudem nahovarat,ze este z toho nieco moze byt.... nevadi, uvidis ako to pojde dalsi cyklus
😉 ... i ked osobne si myslim, ze test na 12 DPO este nemusel nic ukazat.... teoreticky mohol, ale prakticky nemusel.... jedine krv ukaze 100% pravdu 😉

katkaajurko
26. aug 2010

@hiva online hry 🙂

bambi9
26. aug 2010

dobre ranko... prisla som aj sem povzbudit trosku 😉 vratila som sa z dovolenky chora a tak som dnes isla pre lieky k dr... no predtym som len tak z prče ocikala test a tam // 😨 tak som dr. povedala nech mi da antibiotika co mozu aj tehulky ale strasne sa bojim a neviem ci ich mam brat alebo len cakat ze to prejde????

petuska123
26. aug 2010

ahojte baby...mozem sa k vam pridat...my sa tiez pokusame o dieta rok a bez uspesne ☹

tatranka111
26. aug 2010

ahojte dievčence ako sa máte?

@katkaajurko prišla som sem nakuknut hlavne kvoli tebe, že ako to vyzerá, ale tak čítam, že si nerobíš zbytočné nádeje.
No nič zajtra budeš vediet ten 100% vysledok. heh keby to tak chcel byt šok v podobe "gratulujem ste tehotná" to by bolo milé prekvapenie čo? Ale ty sama asi najlepšie citiš či ano alebo nie
@bambi9 a to len tak z čista jasna? 🙂 🙂 🙂 hehe tak to je niečo.....teším sa s tebou 😀 😀 😀 😀 😀
@hiva a čo ty ako pokračuješ?

ninan2
26. aug 2010

@bambi9 Ak je v letaku napisane ze ich mozu brat aj tehotne tak sa nemusis bat... A v ktorom si tyzdni? Lebo na zaciatku je ten plod aj tak este od zeny dost nezavisly, neberie si od nej este ziviny atd... Takze ani lieky by ho nemali ovplyvnit. Radsej sa vyliec teraz ako neskorsie, ked to uz naozaj bude rizikove.

ninan2
26. aug 2010

@petuska123 Ahoj, tak to mi je luto, a mas PCO alebo preco myslis ze sa nedari? A ako doktor, uz si s nim nieco riesila?

bambi9
26. aug 2010

@ninan2 v letaku je napisane ze sa moze brat v ťarchavosti .... ja som len teraz nasla pozit. test, takze mozem byt tak 13dpo 😅 aj tak mam strach 😒

katkaajurko
26. aug 2010

@bambi9 podla mna sa bat nemusis,dokonca moja gyndoska povedala-ze dost dlho sa to vyzivuje este zo zltkoveho vaku a neberie si to nic z tvojho tela

petuska123 ty mas PCO?

ninan2
26. aug 2010

@bambi9 ja si myslim ze to este bude urcite OK, inak tu si mozes precitat info o tom:
http://www.mamatata.sk/clanok/2404/2/10/lieky_a...
http://www.prva-hracka.sk/blog/tehotenstvo-koje...
Hlavne mysli na to, ze ked ich brat nebudes, nevyliecis sa uplne alebo len pomaly, a neskor bude uzivanie liekov uz viac rizikove.

bambi9
26. aug 2010

@ninan2 dakujem ti, mam atb penbene 1,5 mil a ten je zalozeny na peniciline a v tom clanku sa pise ze sa penicilin moze uzivat 🙂

mili78
26. aug 2010

@katkaajurko ....este nehadz flintu do zita pokym to nemas cierne na bielom 😉

ninan2
26. aug 2010

@bambi9 no vidis, ono takto skoro teoreticky aj silnejsie lieky, tak sa vazne nestresuj 🙂

mili78
26. aug 2010

babenky a k tomu diabetologovi na zistenie inzul. rezistencie mi ma napisat vymenny listok moj gyndos? Lebo ked som mu to povedala, tak mi povedal, ze tam ta poslu z CARu....uz aby zrusili tie blbe vymenne listky...by som do cakarne posadila toho co toto schvalil 🙄

annulinka
26. aug 2010

@mili78 ahojky , mě tam poslala dr. endokrinoložka .. kdybych to měla nechat na gynekologovi tak se nedočkám nebo až v CARu.

mili78
26. aug 2010

@annulinka ....jej tak to je super, 31.8. idem k endokrinologičke....tak ju poprosim nech ma tiez posle na diabetologiu 😉

annulinka
26. aug 2010

@mili78 sem byla vcelku paf, byla jsem tam celé dopo, pěkně v posteli , taková péče 🙂 už jsem na tom byla i jednou předtím(v motole) a tam se nikdo nestaral jestli to se mnou nikde neřízne.. a seděla jsem na chodbě..