Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
29. aug 2010

idem zeehlit blee 😒

forpuska
29. aug 2010

@hiva no vsak citavam, ze sa vsetko da 🙂)), v podstate ja sa az tak neponahlam, do 3rokov ale mimino chcem 😀 ... a gyndosku vymenim, dufam ze tentoraz za stastnejsiu volbu 🙂

katkaajurko
30. aug 2010

@forpuska - my sa snazime-no prave ideme 18 mesiac a tiez som prvych 10 mesiacov netusila,ze mam PCO... zacalo sa vsetko riesit az po roku viac-menej... laparka,odbery,endokrinologia....

katkaajurko
30. aug 2010

a dobre ranko vsetkym prajem , pekny kratky pracovny tyzden 😵

a sa tesiiiiiiiiiiiiiiim moja sprosta kolegyna ma dovolenku,tak tu nie je ziadna negativna energia 😀 😉 🙂

hiva
autor
30. aug 2010

bre ranko ajjjjjjjjjjjjjjjj odo mna z praaaaaaaaaaaaaaaaaace.....snad uz konecne dostanem novy notebook s normalnou klavesnicou 😠 😠 😠

forpuska
30. aug 2010

@katkaajurko ... no to je najhorsie, ak človek netuší. A netrpíš ochlpením?

katkaajurko
30. aug 2010

@forpuska - ani tak nejako tragicky nie-ale na brade su - par...aj na bradavkach zo tri... ale inak normalka asi... ale ja vraj nemam zvyseny testosteron... ja mam vysoke LH

my sme objednany do prahy...o dva mesiace... stoji to okolo7-8tisic ceskych..riadna palka...este vyzistim ci brno nevide lacnejsie alebo rovnako... lebo je blizsie

ninan2
30. aug 2010

@katkaajurko a to preco az tam, tu sa take vysetrenia nerobia, alebo to nie je take kvalitne ako tam?

katkaajurko
30. aug 2010

nina nerobia, iba v kosiciach a nie kompletne lebo je to drahe , to najdolezitejsie podla mna nerobia- imunitu na trofoblast... embryo...

forpuska
30. aug 2010

@katkaajurko ... tak to mas super s tym ochlpením, žial ja mam aj na stehnach aj pod pupkom, fakt som mala byt chalanisko 😀 ... ale tragediu si z toho nerobim, lebo co sa tyka vztahov ma to neovplyvnovalo,len mi to osobne prekaze...ale co uz,nemozem si povedat nech su fuc, ani zatocit prstenom od Arabely 🙂 ...
Peniaze nie su take podstatne, ak clovek ide za tým, co je dolezite...Dufajme, že všetko vyjde ako ma 😉

katkaajurko
31. aug 2010

@forpuska, aj ja mam aj na stehnach (nie ako inde,ale su aj tam..aj pod pupkom) a ruky si holim uz asi 12 rokov... lebo sa mi nepacilo ze ich je viac a mam ich tmave...(a nie je pravda,ze potom hustnu 🙂 )

ano mas pravdu..tiez som ochotna zaplatit co treba..len aby...

ninan2
31. aug 2010

@katkaajurko aha jasne... tak urcite treba vyskusat vsetko co sa da, ak mas dojem ze Ti to pomoze, najhorsie je nerobit nic...

katkaajurko
31. aug 2010

@ninan2 ako vravis-pre mna bol najhorsi ten prvy rok...barskedy som spinila,cyklus rozhadzany-vedela som proste ze to nepojde ale doktori nechceli nic riesit a kazdy radil len cakat..to bolo dost frustrujuce.... ked sa to zacalo riesit aj sa mi ulavilo dost...

ninan2
31. aug 2010

@katkaajurko nj to chapem... Neviem preco su niektori doktori takyto... Inak co bude dalej, ides na dalsie IUI?

katkaajurko
31. aug 2010

@ninan2 neviem-dnes idem k dokimu,uvidime co povie

ninan2
31. aug 2010

@katkaajurko jasne, tak to som zvedava... to IUI mi pride take zvlastne, vsak to je rovnaka pravdepodobnost ako pri obycajnom sexe...

katkaajurko
31. aug 2010

@ninan2 ani nie - IUI pomoze obist ak by tvoj hlien pri krcku zabijal spermijky,plus kedze ich precistia - odstrania nezdrave a je vyssia sanca-ze vyhra ta zdrava,plus im ulahcia cestu... ale ano-ak su uuuplne dvaja zdravi-maju tiez 20% sancu otehotniet-ale kto je dnes uuplne zdravi? nam to sance zvysuje co mame diagnozy aspon na tych 15-20%

a uz som tam bola,tak vyskusame druhe IUI, aj mi krv zobrali na LH,FSH a prolaktin a aj ultrazvuk mi urobil aby sa uistil ze tam vajo nezostalo a nerobi sa z neho cysta..ale nastastie ok...

ninan2
31. aug 2010

@katkaajurko aha jasne... tak urcite je fajn mat vyssiu sancu 🙂 Hadam to dobre dopadne!

ninan2
1. sep 2010

vidno ze je dnes sviatok, vsetci sa niekde flakate 🙂 Poobede budem aj ja, planujeme bedminton a kino - von sa zial v tomto pocasi moc neda ☹

katkaajurko
2. sep 2010

no dobre pracovne 🙄 rano, uz mame v robote aj nasu kaaaaaaaamosku kolegynu 🙄

ninan2
2. sep 2010

Ahojte, tak ja som od dnes uz len nepracovne 🙂 a budem si pomaly hladat novu pracu. Hadam sa nieco zaujimave podari.

bambi9
2. sep 2010

ahojte, tak ja mam stale nadchu, bojim sa ze choroba ublizi malemu ☹ pijem litre caju, mam lieky a velmi pomaly to ustupuje 😖

hiva
autor
2. sep 2010

no ja tiez pracovne... dokonca aj vcera som booola v robote,,,,,lebo v Rakusku nebooooool sviatok 😠 😠 😠

moc teraz nepisem, lebo akooooo same vidite, este stale nemam opraveny komp a tata klavesnica ma riadne stve 😠 😠

inak ocakavame ovulku kazdym dnom, takze uvidime, kedy pride a co z tohhhhho bude.... v kazdom pripade po mrche zaciname s clostylom 😅

katkaajurko
2. sep 2010

bambi prechladnutia su v teho dost obvykle,lebo telo musi prirodzene znizit imunitu aby nevypudilo embryjko,ale bat sa urcite nemusis, setri sa, odpocivaj a bude to oukej

@hiva to je na porazenie..ja tu dnes nemam sefovu 🙂 , a u mna tiez nic nove...clostylujem a uvidime v utorok co z toho... som velmi zvedava...

bambi9
2. sep 2010

@katkaajurko dakujem ti Katka 😔 snazim sa ako mozem, a verim ze to bude OK, musi!!
ty beries kolky krat clostil?

katkaajurko
2. sep 2010

@bambi9 - druhy cyklus teraz, moje kamosky boli poprechladzane aj viac krat pocas tehu..ze vzdy ked ich ofuklo-ale prebehlo to bez problemov a uz sa tesia detickam 😉

bambi9
2. sep 2010

viem ze sa to stava, ale citala som aj pripady kedy to ovplyvnilo babo 😔

verim ze ti clostil pomoze, ja som ho brala 6mes vkuse 😖

hiva
autor
2. sep 2010

@katkaajurko ... normalne zavidim ten Clostyl.... kym sa ja k nemu dostanem ri mojich ovulkach na 22DC, ty uz stihnes mozno aj tretie IUI 😅

@bambi9 ...treba to fakt poriadne vylezat a nestresovat 😉 ...vsetko bude v poriadku 😉 ... ale davaj si na seba velky pozor, lebo v tehu je imunita poriadne oslabena 😉 ...drz sssssa a pekne sa llllliec a oddddddychuj 😉

katkaajurko
2. sep 2010

@hiva hivus ano to mas pravdu-to bolo pre mna utrpenie pred tym-viem co citis ☹ toto je ozaj dobre ze aspon to ovulu posuva - (ak to teda aj teraz zaberie..furt mam jeden denne a nechcel ho zvysit - lebo ze nechce riskovat viacpocetnu graviditu...ze jedno vajko bohate staci...no uvidime teraz sa to ukaze)

len neviem-ci mi tretie urobi - povedal-ze teraz ked to nevyjde by bolo dobre zacat riesit IVF..cize pojdeme podpisat ziadosti... ale kym to schvalia a kym nam urobia tie vysetrenia v prahe - co som nas uz objednala - tak by sme este mali stihnut tretie...tak ho prehovorim,.... minimalne nech mi clostyl necha aspon na domace snazenie...aj tak mi z toho vyplyva ze skorej ako v decembri stimulaciu nezacnem...prave zistujem co to obnasa - ci treba byt doma aj pri stimulacii-ci staci az po a tak... neviem kde to volno naberiem 😖

katkaajurko
2. sep 2010

a vies co? ked mi ho nebude chciet nechat-tak si ho zozeniem aj sama som sa rozhodla..ine baby ho maju aj pol roka-co je 6 sanci...tak preco ja nie? no nie?