Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

ninan2
2. sep 2010

@amarena o nich som tiez citala, ze su dobre, a kde si ich kupila? V tej lekarni v BA kde kupujem Femigard o nich nic nepoculi...

amarena
2. sep 2010

Ja som ich kupila hned v prvej lekarni do ktorej som isla. Bolo to v Poluse.

ninan2
2. sep 2010

@amarena to fakt? Tak vyskusam aj ja nabuduce, a kolko stoja a ako dlho vydrzi 1 balenie?

amarena
2. sep 2010

@ninan2 stoja cca 7 euro a vydrzia priblizne 6-7 tyzdnov, podla toho ci ich beries 2x, alebo 3x denne.

ninan2
2. sep 2010

@amarena no to je nejake lacne... Femigard vychadza 12 Eur na 1 mesiac... ale zato je dost ucinny. Ale mozno aj Femikvapky by som mohla skusit. Potom hned napis ci Ti pomohli nejak 🙂

mili78
3. sep 2010

ahojte babenky....par dni som tu nebola, stahovali sme sa do noveho bytiku, tak som mala kooooopec roboty....uz len nejake babenko do nasho hniezdocka - ak by sa podarilo ☹ ....inak bola som u endokrinologicky....dobre mi vycistila zaludok, ze pokym neprestanem stresovat, tak su vsetky vysetrenia na prd (som sa u nej totiz rozplakala, jednoducho som to neudrzala v sebe a zacala som plakat) 😒 ....dohodli sme sa, ze teraz nasadim ten clostil co mam od gyndosa a potom po 3 mesiacoch mi spravi vysetrenia a budeme riesit metformin, aj ked ona vraj metforminu velmi neveri, ale ze pre pokoj mojej duse mi ho predpise...ale sa mi pacilo, ze mi nedavala zbytocne nadeje, tak ako aj moj gyndos... bazalku stale meriam, rozhádzaná je poriadne, raz som hore, raz dole, ale na husenkovej drahe....7.-ho by mala prist mrcha a potom nasadzujem clostil 😝

katkaajurko
3. sep 2010

@mili78 - ukaz graf, endokrinologicku a jej postupy schvalujem-ozaj si moc stresovala 😉

dankadina
3. sep 2010

mili78 prepač že vam sem skačem ale mam pco a na metformine cakame už druhe babo 🙂

katkaajurko
3. sep 2010

@dankadina a dali ti ho len tak-alebo ti zistili inzulinovu rezistenciu?

dankadina
3. sep 2010

mala som potvrdenu inz. rezistenciu

dankadina
3. sep 2010

myslím si že v inom pripade pri pco metformin nema vyznam davať

katkaajurko
3. sep 2010

@dankadina dik za odpoved, a ake si mala priznaky PCO?

bambi9
3. sep 2010

ja som nemala potvrdenu inzul. rezistenciu a metformin mi pomohol.... posobi nepriamo na hormony a znizi aj tst 🙂

dankadina
3. sep 2010

ja som nemala žiadne priznaky ani ochlpenie ani nadvahu, iba na uzv cysty na vaječníkoch a nevedela som otehu po nasadeni metforminu prvy krat aj teraz som otehu do 4 mesiacov

katkaajurko
3. sep 2010

@danjadina to je super..... rozmyslam,ze mne tu inzulinovu rezistenciu nikdy neskontrolovali.... a stale mi to vrta v hlave...

mili78
3. sep 2010

@katkaajurko ...ahoj Katka...ja si graf vediem len na papiery, nie na nete.....aj ja schvalujem jej postup....ale co ma prekvapilo, tak mi povedala, ze ziaden diabetolog mi nebude robit test na inz. rezistenciu na zaklade odporucania od gyndosa alebo od nej kvoli pco.....tak ja fakt neviem

mili78
3. sep 2010

@dankadina ...ahoj Danka...tak to je super....a tebe bez problemov spravili vysetrenie na inz. rezistenciu? kto ti ju robil, aky lekar? a kto ta k nemu poslal?

dankadina
3. sep 2010

mam este asi 50 tb sioforu ( to je metformin( ak chcete pošlem

mili78
3. sep 2010

@bambi9 ...ahoj Bambi a ty si ho ako dlho uzivala?

dankadina
3. sep 2010

vyšetrenie mi robila endokrinologička, robi sa to podobne ako na tehu cukrovku prideš na lačno odoberu ti krv z prsta a zo žily, potom ti daju vypit sladku vodu, znova krv z prsta a zo žily a potom po hodine a po dvoch znova odbery vysledky som mala do dvoch dni, pri druhej snahe o tehu mi vyšetrenie už nerobili len moj gyn mi na zaklade vysl. nasadil metformin

mili78
3. sep 2010

@dankadina ....Danka mne endokrinologicka vravela, ze je to liek, ktory moze mat aj vedlajsie ucinky a ze diabetologovia sa chytaju za hlavu ked vidia, ze sa nasadzuje nam, zenam s pco....a ze sa berie na vlastne riziko, ze ked mi ho nasadi, tak musim podpisat papier, ze to beriem na vlastne riziko....tebe ho kto predpisoval? a tiez si podpisovala nejaky papier?

dankadina
3. sep 2010

prvy krat endokrinologička a druhy krat moj gyn, Vraj to možu predpisovať len diabetologovia, endokrinologovia a gynekologovia.

danielkabn
3. sep 2010

Čaute babule,včera som sa bola objednať na HSG, takže budúci týždeň utorok ráno o siedmej idem nato ☹ držte mi palčeky,bojím bojím 😖 😖
Ja som brala metformím tiež,ale liek sa volal Glukophage a žiaden papier na vlastné riziko som nepodpisovala a aj tak mi to nepomohlo k tehu,jedine som mala z toho brutálne hnačky a začala som priberať,tak už to neberem 😠 😠

mili78
3. sep 2010

@dankadina ...Danka tak ty si jedna z tych šťastných, ktorým metformin zabral 🙂 neviem preco sa moja endokrinologicka tak tomu brani predpisat mi ho...najprv mam skusit clostil....no uvidime co dalej

mili78
3. sep 2010

@danielkabn ....ahoj Danielka....budem ti drzat palceky, aby si to hravo zvladla...nebooooooooooooj 😉 no vidis, ty si presne to, co mi endokrinologicka vravela...kazda zena je iny pripad, aj ked na prvy pohlad sa moze zdat, ze maju rovnaku diagnozu...ale to vobec nemusi tak byt....rozne diagnozy maju spolocne crty....co jednej zene zaberie, inej nezaberie vobec....ach jaj ☹

katkaajurko
3. sep 2010

aj u mna sa tomu branili... rovnako sa branili braniu euthyroxu... ze proste problem je len vo vajecnikoch , nie inde...

danielkabn
3. sep 2010

Mili78,dakujeeem moc 🙂
tak mne nezabera nič,a na papier mi gyndoš napísal diagnózu ako iná ženská neplodnosť ☹ ☹ ☹ 😢

mili78
3. sep 2010

@katkaajurko ....ktovie co je za tym, ze sa tak brania predpisovat tie lieky....naco ich potom vyrabaju, ked lekari s tym maju problem....ja im podpisem vsetko, mne je to jedno.....ozaj Kati a kupele Lučky si neskusala? pohravam sa s myslienkou ist aj tam

mili78
3. sep 2010

@danielkabn ....Danielka tak presne toto iste mam aj ja napisane...mam totiz nalez tu pred sebou...diagnoza: Ina zenska neplodost 😕

katkaajurko
3. sep 2010

@mili78 neviem na co su dobre kupele lucky 😨

inak k tym femi kvapkam-mne teda neucinkovali ani stipku... 😒 iba gynex mi ako -tak zabral aspon na sliznicu.... ale na upravu cyklu nie - v amerike som mala opat anovulak....

ja sa pohravam s myslienkou dat si tu inzulinovu vysetrit a mozno fyzioterapeuta - a s nim pocvicit mojzisovu... lebo co ja viem-ci tolke sedenie v robote neblokuje tam dole nieco...ale neviem sa k tomu rozhupat...taka som otupena-ze ma nebavi skusat "co este" by mohlo pomoct... 😒