Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
4. okt 2010

@hiva hivus no super-to je slusny krasavec!!! 😵 😵 😵


@mili78 Do Iscare chodim... a kolko mas rokov?

hiva
autor
4. okt 2010

dik babule....som teraz napata ako guma v trenkach.... uz vidim, ako zas v robote nic nespravim 😀 😀 😀

erickaa
4. okt 2010

@hiva to mi niečo pripomína 🙂 Som toto isté zažívala presne pred týždňom... a večer som pichala Pregnyl 🙂

katkaajurko
4. okt 2010

@hiva aj mne to to pripomina - tiez som bola nadsena pri prvom IUI- konecne sa nieco dialo 😵 😵 😵 a bola som happy aspon z toho... taky optimisticky cely cyklus som veru nemala predtym dlllllllllllllllho... je to fakt fajn,ked sa nieco deje 🙂

mili78
4. okt 2010

@katkaajurko ....Kati tento tyzden budem mat 32 ☹

katkaajurko
4. okt 2010

@mili78 a tvoj manzel? ja myslim,ze nie je na co cakat a odkladat, objednaj sa do centra, a s nimi sa dohodni - oni ta mozu poslat na endokrinologiu ak to vyhodnotia ako potrebne - no a maju ta pod kontrolou takze ten ich prehlad nic nenahradi podla mna... je to fakt lepsie-lebo oni su tam presne iba na to - aby si ty otehotnela, nie su tam na ziadne predpisovanie antikoncepcie,ani na rocne prehliadky a to je citit...fakt... akoby som to povedala...ale asi takto...myslim si ze ked cloveka boli zub- ide k zubarovi a nenecha sa liecit obvodakom 🙂 tak treba pristupovat k centru.... ze vela krat ine ako IVF nezostava a to nie je lacne-je bohuzial na jednej strane dan a ale na strane druhej-je to nasa SANCA 🙂 😉

katkaajurko
4. okt 2010

@mili78 mili ty si vaha,vsak? aj ja 🙂 😉 buduci tyzden mam narodky...29

hiva
autor
4. okt 2010

no baby.... momentalne som trosku potesena, ale este tomu moc neverim, kym nebudem vediet vysledky krvi....... ale tak ci tak, v podstate mi je to jedno....na stvrtok som uz objednana k dokymu a idem si pitat recepty na IVF 😵

i ked som trosku prekvapena, ze taky velky folik a "iba" jeden 😵 ....som sa bala, ze pri tej dvojnasobnej davke, co mi dal hned na zaciatku, budem nejako prehnanejsie reagovat 😅

mili78
4. okt 2010

@katkaajurko ...Kati no vidis, ty mas este proti mne 3r k dobru 🙂 ...hej, váhavá váha 🙂 priatel ma 39, cize ten uz ma najvyssi cas nieco riesit, aj ked ako som uz pisala, ten si z toho vobec tazku hlavu nerobi 😒 no uvidim, preberieme to vecer doma

erickaa
4. okt 2010

Som pred chvíľou zablúdila do témy Léčba Clostilbegytem... a čo nevidím! Cez víkend si 2 baby našli // na teste 🙂 Jedna po 1 clostilovom cykle a druhá na 3 clostil cyklus.. no nie sú to super správy??? 😀 😀 😀

mili78
4. okt 2010

@hiva ...Hivus aj ja som brala taku davku a tiez tam bol len jeden a mal 21mm .... no a prd z toho 😖

katkaajurko
4. okt 2010

@erickaa su to dobre spravy,ale ked tou tehotnou nie si ty, tak su to v podstate bezpredmetne statistiky 😒

katkaajurko
4. okt 2010

ja som brala len polovicnu davku a prvy cyklus som mala krasny folik a ovulaciu 14den cyklu a prd z toho... este je tam nieco medzi nebom a zemou 😅

mili78
4. okt 2010

Katka aj ja prd aj ty prd chi 😀

erickaa
4. okt 2010

@katkaajurko ale príjemné štatistiky 😉 Takéto môžem 😉

katkaajurko
4. okt 2010

@erickaa no to hej...a su aj statistiky, ze s PCO sa da otehotniet prirodzene-vid viacero prikladov v nasej teme...ale ze staci jedna poriadna ovulacia... len mne uz taketo statistiky nadej nedavaju...plno ovuliek za mnou a prd z toho..co uz....

erickaa
4. okt 2010

@katkaajurko my si urobíme našu vlastnú pozitívnu štatistiku a bude 🙂

katkaajurko
4. okt 2010

@erickaa ok tak ta beriem za slovo - ja hlasujem,ze budeme vsetky uspesne tehotne po prvom IVF a basta!

katkaajurko
4. okt 2010

Inac ma tak napadlo-ako to riesia neoddane pary? lebo niekde som citala ze na IVF musia byt manzelia,ci sa mylim?

mili78
4. okt 2010

@katkaajurko ...Kati ja som to tiez tak pocula....tak ale v tom pripade ja mozem na IVF zabudnut, my nie sme zobratí 😒

erickaa
4. okt 2010

@katkaajurko súhlasím s IVF, ale prihováram sa aj za IUI. 🙂
Kati a to kde si zobrala, že musia byť manželia? To je hovadina... aspoň dúfam. My sme neni zobratí, ani sa zatiaľ nechystáme a nikto nám nič nepovedal.. 😀 To už sú hádam v našej dobe prežitky..

katkaajurko
4. okt 2010

jaaj no neviem, raz som to citala... pisali to v clanku-kde bol rozhovor s Valkym a on to tam tak povedal,ze koli pravnym veciam moze o IVF poziadat len manzelia...ale mozno bol stary ten clanok,lebo inde som take nepocula...

mili78
4. okt 2010

ja som to tiez niekde citala na nete a potom mi to aj vravela kamoska....inak mi to pride dobre obmedzujuce...ale ved v tomto state su vsetky zakony postavene na hlavu, takze ani by som sa necudovala keby to bola pravda

katkaajurko
4. okt 2010

@mili78 ale nikde inde som to necitala a neviem,ci to tak stale je.. aj by som povedala ze nie-lebo nas sa nepytali tusim ani ci sme manzelia.... 😨

mili78
4. okt 2010

@katkaajurko ....Kati a kde maju istotu, ze ked spravia IVF manzelom, tak to dieta bude vyrastat v kompletnej rodine? toto je fakt na hlavu ak bude toto pravda...som zvedavá

katkaajurko
4. okt 2010

@mili78 to nemaju ale podla slovenskych zakonov je manzel otcom a nemoze popriet otcovstvo ani do 270 dni (tusim) po rozvode.... neviem,ci to nie je koli tomu,ze podpisany papier pri IVF (o otcovstve) je uznatelny pravny dokument-keby sa "otec" zacal storcovat...ale to len fabulujem...fakt netusim... ci to tak je aj teraz

katkaajurko
4. okt 2010

snazim sa to najst na nete - ale nikde sa neviem dopatrat-ze by manzelstvo bolo podmienka

katkaajurko
4. okt 2010

Hm tak myslim,ze to bolo potrebne kedysi,ale dnes uz staci podpis aj partnera 😉

mili78
4. okt 2010

@katkaajurko ...Kati aha fakt, toto som tiez pocula o tych 270 dnoch...tak asi z toho dovodu je to tak....ja som sa tu uz raz nato pytala a vtedy baby pisali, ze sa ich nik nato nepytal

erickaa
4. okt 2010

@katkaajurko na rozdiel od určovania materstva a otcovstva nie je problematika asistovanej reprodukcie v Zákone o rodine výslovne upravená. TAkže zo zákona žiadne podmienky nevyplývajú. (keďže nemajú z čoho)
Matkou je žena, ktorá dieťa porodila. Otcovstvo sa určuje 3-ma domnienkami..1. narodí sa manželom alebo do 300 dní po zaniknutí manželstva, 2. súhlasné vyjadrenie rodičov na matrike alebo súde (v prípade ak žena nie je vydatá), 3. rozhodnutím súdu.
Keďže pri IVF obaja partneri dávajú súhlas na zákrok a svojim podpisom potrvdrzujú, že budú prípadnými rodičmi...tento akt by sa dal považovať za súhlasné vyjadrenie rodičov, ktoré sa môže potom predložiť matrike alebo súdu a ten rozhodne o otcovstve.
Čítala som si aj podmienky v poisťovni Dôvera a tam sa píše pri IVF o partneroch (nie o manželoch).
Ja ale pevne verím, že zákonodarcovia budú v budúcnosti na takéto myslieť a pri najbližšej novele už asistovanú reprodukciu zapracujú.

A rodičovské práva sa nevzťahujú na manželsvo ale iba na materstvo a otcovstvo. Takže manžestvo nie je podmienkou pri vykonávaní práv a povinností voči dieťaťu a naopak dieťaťu voči rodičom.

Dúfam, že som to napísala ako tak pochopiteľne 🙂