Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

mili78
6. okt 2010

@chlpacik ....chlpačik no ja som nikdy nic na tej sutazi neziskala, stale som mala len uzaver s tym SKUS STASTIE ZNOVA!!! 😀 to aj teraz tak bude???? 😅

mili78
6. okt 2010

@hiva ....Hivus tak uz mate po? 😅 pekne oddychuj....kiez by to uz vyslo aspon tebe!! 😉

mili78
6. okt 2010

@chlpacik ...Chlpacik ale na tie chlpy je nejaky liek, tu na koniku o tom baby pisu....na A sa zacinal ak si dobre pamatam....len ked ho beries nemozes zase otehotniet.....tak si musis vybrat 😉 a ty nepoznas to stare slovenske prislovie, ze kde je chlp, tam je chut? 😀 a podla mna si ani neni az tak moc chlpata....mas ruky ako drevorubac? aj hrud mas chlpatu? 😀 ak nie, tak potom nie si chlpacik 😀

katkaajurko
6. okt 2010

@mili78 ja myslim,ze ti dobre povedal-lebo za prvy den menzesu sa povazu az den kedy je mrcha ozajstna..spinenie sa nepocita..a prvy den sa na odbery nechod...az 2-5

ja ani neviem ako chlpate ruky by som mala-lebo si ich holim od 15tich 😀 😀 😀 😝 a nie je pravda-ze potom rastu hustejsie

chlpacik
6. okt 2010

@mili78 css ANDROCUR, ale neviem, či pomáha, a aké má iné nepriaznivé účinky 😝 . a inak jo jo, aj ja stále že SKUS STASTIE ZNOVA 😀 😀 😀 ...videla si moje brucho??? mám na bruchu, stehnach, zadku, no katastrofaaaaaaaaaa, no fakt už mi chlpy chybaju len na chrbate a som čistý šimpanz 😀 😀 😀

chlpacik
6. okt 2010

@katkaajurko ruky nie sú až take strasné v mojom prípade, ale to už by bol aký des, začať si holiť ešte aj tie, tha stačí mi, že ked oholim stehna, vydepilujem bruchu a som úplne že mrtva 😝 ...

chlpacik
6. okt 2010

sa môžete tu dušovať, aj tak som najxlpatejšia 😠 😀

hiva
autor
6. okt 2010

aj uz som si s nadmernymi chlpmi nejak zvykla.... resp. manzel si zvykol 😀 😀 😀 ... holim uz jedine nohy, stehna a podpazusie.....a aj to len cez leto alebo ked sa mam pred niekym cudzim vyzliekat (ako napr. doktor, alebo ked ideme na plavaren).....inak ma to uz neserie....na brucho kaslem...na ruky tiez.....ja holim totiz iba vytrhavacim strojcekom, a to by som ruky urcite nezvladla 😀
@mili78 ...no hej...uz je po 😵 ....ale inak je mi nejak naprd.....brucho ma boli, vajecniky pichaju....no som zvedava, co z toho bude 😕 ... snad je to iba silna ovulka a nic vaznejsie 😅

hiva
autor
6. okt 2010

@chlpacik no to by som si rada pozrela 😀 😀 😀 ....ako nie ze by som tak moc bola zvedava na teba 😅 ....ale neverim, ze moze byt niekto chlpatejsi ako ja 😀 😀 😀

mili78
6. okt 2010

@katkaajurko .... Kati aj ja si ich holim od 15-tich 😀
@chlpacik ..... no to sme na tom rovnako....fnug 😒 ja mam pocit, ze mam este aj jazyk chlpaty 😀

mili78
6. okt 2010

@hiva ....Hivus som rada, ze si to tak skvele zvladla 🙂 si pašák!! 😉

katkaajurko
6. okt 2010

ja ale uz ani nejako nemam pocit ze mam vela chlpkov - len tie na brade ked si prejdem rukoua zacitim ich ma vedia pekne iritovat...nohy si holim asi kazdy 3 den tusim... ale to je rutina vo vani..na stehnach mam len zopar zozadu dole a potom hore okolo...sak viete kde 😀

erickaa
6. okt 2010

baby, to si môžme dať súťaž "Chlpetejší vyhráva" 😀 Ale ešte neviem, čo vyhrá...napríklad epiláciu laserom 🙂 Sa hlásim do súťaže s tými mojími čiernymi drótmi 😀

@hiva pekne ležkaj, ja som si dala pod zadok vankúš a tak som ležala celé doobedie. Tiež ma pobolievalo brucho a pichal vaječník, ale uvidíš, že za pár hodín to prejde. Ozaj, a ty kde chodíš, tiež do Iscare?

mili78
6. okt 2010

prvá cena bude vstupenka do ZOO - do pavilonu opic 😀

katkaajurko
6. okt 2010

ja som isla po IUI do prace... 😕

chlpacik
6. okt 2010

@hiva
@mili78
@erickaa kočeny ja súhlasím s tou laserovou epiláciou, škoda je však tá, že ani tento spôsob nezaručí 100%ný výsledok, a to ani nevravím aké je to nákladné🙂))). Čiže ja si to dovoliť nemôžem, a z toho vyplýva, že si zaslúúúúúúúúúúúúúúúžim vyhrať 😀 😀 😀 ... apropo tiež by som si rada pozrela niekoho chlpatejšieho ako som ja. A to nevravím, že ak mám ísť k lekárovi, tak mi je fakt trápne. Ale čo ja zato môžem? 😒

chlpacik
6. okt 2010

@mili78 xi, tak dik, že do pavilónu opíc, si ma tam nechajú, ak ma zbadajú 😀 😀 😀

slivocka
6. okt 2010

Ahojte dievčatá,už dávno som sa nepridala , pretože nemám ani čo napisať ☹ ... mne po diagnostikovaní PCO dal doktor 3 balíky Duphastonu a poslal ma domov. Uz prešli 3 mesiace a kedže sa nič nedeje a snažíme sa s manželom o babo uz vyše roka chcem to riešiť. Volala som teraz na gyndu a objednala som sa o tyzden...a lenviem dievčata čo mam vlaste doktorovi povedať ☹ on ma naposledy odbil s tym že si mam prečitať na nete čo je PCO. Ake lieky mam od neho pytať alebo čo vlastne bude nasledovať....som zufala. 😒 Čo sa tyka testosteronu aj ja ho mam zvyšeny a chlpata som všade 😀 Doktor MI odporučil SCHUDNUŤ 😀

chlpacik
6. okt 2010

@slivocka ahoj slivocka, no v podstate to s tým duphastonom poznám dôverne, užívam ho vyše troch rokov 😖 ... Ale žeby mi niekto povedal, že si mám prečítať na nete o PCO?Tak tomu sa hovorí MAXIMÁLNA DRZOSŤ !!! A jak hneď odpalkujú, že treba schudnúť. No nech mi zaručí lekár, že ak schudnem, tak nebudem chlpatá, a ja schudnem! Taká motivácia, no neurob to 😀 ... Myslím si, že ak povieš gyndošovi, že chcete bábo, ale nedarí sa, tak Ti už nepredpíše duphaston, ale niečo iné, čo podporuje ovuláciu, Tu moje ZDATNÉ kolegyne Ti určite poradia, ja som len žubrienka, popri nich 😀 😀 😀 ... Ja beriem Glucophage500mg, vraj ho užívajú ženy,ktoré nevedia otehotnieť, čiže asi to bude voľba aj u Teba 😎

chlpacik
6. okt 2010

Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí. K.ČAPEK

mili78
6. okt 2010

ked si chudá mas pribrat, ked si tlstá mas schudnut....to poviem aj ja a nepotrebujem nato ani studovat medicinu 😀 a ja poznam kopec zien vo svojom okolí, co su dvakrat take ako ja a otehotneli prirodzene....aj vychrtliny co otehotneli prirodzene 😠

chlpacik
6. okt 2010

@mili78 A aká si ty? Nolen daj nám parametre 🙂)

katkaajurko
6. okt 2010

a ja nie som ani tucna ani chuda ale v strede a aj tak mi je to na prd!!§ a aj ked cvicim aj s duphastonom,clostylom ci metforminom

ale co ti mozem poradit - ze chod tam a chci od neho nejaky normalny postup!! a ked budes vidiet,ze jeho pristup je laxny - tak nohy na plecia a k inemu... inac vela doktorov je nekompetentnych podla mna... uz mam svoje skusenosti-by som im tie komunisticke tituly pobrala vrrrrrrrrrrrrrr 🙄

mili78
6. okt 2010

@chlpacik ....Chlpacik no predsa 90-60-90 😀 😀 😀

slivocka
6. okt 2010

Ved to ma najviac štve, že keby nebol ten modry konik tak ja vlastne ani neviem čo je PCO. Ešte aj na folikulometriu ked som chodila tak to mi povedala doktorova sestrička , že mam povedať doktorovi aby mi urobil folikulometriu. 😨

majatko
6. okt 2010

@slivocka ved to, ze ja mam pocit, ze niektori lekari su lenivy trosku porozmyslat, ved pacient si to doma na nete nastuduje a povie mi co mam robit 😠

katkaajurko
6. okt 2010

@slivocka nech ti spravi HP, robi ti folikulometrie a podla toho nasadi bud clostyl alebo aj s metforminom, nech ta posle na endokrinologiu.... nech ti tie hormony skusi dat do poriadku - alebo chod rovno do centra a oni si ta uz povysetruju - lebo tito lekari aj tak stoja za prd

slivocka
6. okt 2010

HP mi robil ale iba sestrička mi kazala zavolať ake su vysledky a povedala mi cez telefon že som podla toho nemala ovulaciu. a bola som aj na diabetologii či nahodou nemam inzulinovu rezstenciu ...

chlpacik
6. okt 2010

@mili78 😀 😀 😀 stačila mi konfekčná veľkosť, nemusela si byť až taká podrobná 😀 😀 😀 heh

mili78
6. okt 2010

@chlpacik ..... ja som krv a mlieko 😀 😀