Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

chlpacik
7. okt 2010

@afrika ja ho užívam len týžden, a prvotný zámer U MŇA je úprava menštr.cyklu, druhotný zámer je, že možno sa dopracujem aj k miminku na základe neho 😉

katkaajurko
7. okt 2010

@chlpacik no ved pisem-ze aj my ju mame v rodine z celej maminej strany - aj operovanu - no a preto ma moja gynda na endo poslala a ta endokrinologicka mi to sono proste neurobila-iba kukla hormony,vahu,vysku a dovi..povedala ze pco nemam.... no potom sa ukazalo ze pco mam ale mam v tych papieroch ze mam ist na kontrolu teraz-ale chcem ist inde.... uz k tejto nepojdem a poviem tam to ze mam pocit hrce v krku pomerne casto... len som si na to uz tak zvykla ze neriesim..baby keby toto bolo o mna rozlusknutie problemu tak sa asi picnem

chlpacik
7. okt 2010

@katkaajurko ona by mala hneď urobiť sono, ci paaaana, no ja som si tiež myslela že mám, lebo mám pocit tých hrčov v hrdle, ale sono ukázalo, že je všetko O.K. . . každopadne chod a uvidis 🙂

minewka
7. okt 2010

@katkaajurko

No mne tiež tvrdili, že psychika...
Raz mi na krčnom zistili nejaké podráždenie, som brala atb (lebo som jedla samý suchý chleba, som nevedela potlačiť ten lbý pocit, že niečo v krku mám.

alebo som zaklonila hlavu dozadu a mala pocit, že neviem vôbec prehĺtať...

No a tep vyhodnotili , že je z nadváhy a z toho, že som tak pribrala (čo som teda nepovažovala za normálne za ro pribrať 20kg a životný štýl som teda nezmenila)

Tak som si povedala, že som asi psycho...prestala som zakláňať hlavu a chytať krk a nosiť roláky 😀 😀 😀

Zaujímavé, že po cca mesiaci - dvoch liečby sa ten pocit stratil, že???

Ináč ten prolaktín 19,3 mi vyhodnotili ako normu-

katkaajurko
7. okt 2010

@minewka no kazdopadne som na 190% rozhodnuta tu endokrinologiu skusit este raz

ja som vtedy chodila po krcnych-furt mi tam kukali ale nic nevedeli najst...tak to zhodnotili,ze som vystresovana z vysokej skoly 😖 alebo ze mandle nevyzeraju dobre.... ale teraz si vzdy v klude uvedomim tu hrcu v krku a vzdy nad tym premyslam (ale ja som sa uspokojila s tym-ze sak ked mam krv-ok tak co mi moze byt) proste som sa s tym naucila zit... no som sama zvedava.... zajtra sa objednam -len si musim ist novy vymenny listok vydrankat od gyndy...hadam da...

zuzanka7834
7. okt 2010

@tatranka111 no tak to akoby si opisovala nasu domacnost 🙂 Presne, najprv bol drahy nervozny za to, ze u mna existovala iba jedna jedina tema (teda, ja tuzim po dietatku hadam od dvadsiatky, ale sme rovesnici, takze zabudni Zuzka, zabudni... najprv skola, potom praca, potom svadba, teraz advokatske skusky... bla bla bla, proste vzdy nieco.) Ale teraz sa mi uz nastastie nevzpiera, suhlasil s Heliosom a ked pocul priamo od doktora, ze cesta k drobcekovi asi nebude najlahsia, tak sa snazi este poriadnejsie 😉 🙂 Ale tie neustale zarty (niekedy az akokeby vycitky) za to, ze stale konikujem, to asi zazivame vsetky 😀 Ale ja som uz fakt niekedy zavislacka, posadnuta jedinou myslienkou 🙂 Niekedy, ale teraz prave nie... tiez mam pohodove obdobie, lebo viem, ze do novembra mame pauzu, tak akoby sa mi telo nastavilo na rezim "neriesime" 🙂

@minewka a kde si nasla endokrinologicku zaoberajucu sa neplodnostou? Hodila by si mi kontakt do IP? Ci musim mat odporucenie?

@katkaajurko Kati ani mne nerobli sono na endokrino, ale pravda je taka, ze som ani nebola poriadne na vysetreni, lebo som mala ist spolu s poslednym odberom, ale to mi v Heliose povedali, ze pregnyl aj duphaston skreslia vysledky. Som si myslela, ze pojdem v septembri, ale necakane sa zjavili tie foliky, takze to necham az na nasledujuci cyklus, kedze teraz beriem ten utrogestan. Tak snad mi spravi aj sono, ak nie, spytam sa jej na to 😉

@mili78 s tou spermiou si zabila 😀 😀 😀 Tak som sa zasmiala, ze sa kolegovia za mnou otocili 😀 😀 😀 Neviem, dokedy treba dorucit "material" 🙂 Drahy odovzdaval priamo v centre, ale niekde som citala, ze cim skor tym lepsie... Si sa musela inak zapyrit, ked Ti to vyslo z ust, hi hi, si to viem totalne zivo predstavit 😉

zuzanka7834
7. okt 2010

@katkaajurko ze v januari!!! Ti dam! V novembri, tak sme sa dohodli predsa, ci nie?! Kataríííína!!! 😉

Och, nestiham Vas babulky citat, ja doobedu zacnem, ked tu nie je sef, nieco dopisem do rozpisaneho okienka a kym to konecne poslem, vy zapisete dalsie tri strany, kurnik baby, menej piste 😀 😀 😀 Nateraz sa s Vami lucim, idem domov a vecer pojdem na Ciganskych Diablov, tak sa tesiiim 🙂 Zajtra sa k Vam vratim a precitam od strany 384... hm hm hm 🙂

katkaajurko
7. okt 2010

@zuzanka7834 🙂 😉 😉

minewka
7. okt 2010

@zuzanka7834

Je to MUDr. Judita Hrabčáková, Prešov....tč nájdeš na nete, zavolaj si tam.

beatab369
7. okt 2010

caute kocky....tak dlho som tu nebola...kolko je to? 4 mesiace? Nie preto, ze by som si s vami nechcela pisat, ale ked si spominate moj posledny prispevok bol, ze mi tvrdne brusko- bolo to koncom 5 mesiaca tehotenstva....este v ten den som kocky skoncila v nemocnici a pustili na teraz aj s nasim pokladikom...ano dobre citate...uz to mame za sebou...vola sa Patrik, narodil sa 10.09.2010...aj ked sa pytal na svet skor ako bolo urcene mal peknu vahu 2350 g a 47 cm....narodil sa v 33tt / 5 dni
Ani neviem kde zacat...bola to dlha a tazka cesta baby, ale ked ho vidim v postielke ako spokojne spinka...neexistuje krajsi pocit 🙂
ked som prisla do nemocnice bezal mi 23 tt a kedze som sa zacala otvarat a krcok sa mi skracoval nechali ma v nemocnici, ze je potrebna serklaz - podsitie krcka...ani vam nehovorim aky strach som prezivala, pretoze som nikdy nebola uspata a ja mam panicky strach z uspatia...najhorsie bolo, ze som prave ochorela a tak som si v tych depkach na positie pockala v nemocnici s nohami hore do 27 tt....nikomu neprajem prezivat dni tak ako to islo mne...bola som zufala, vystrasena...nevedela som co robit...bala som sa strasne...nikdy v zivote som nemala vacsi strach ako tie 3 tyzdne...bala som sa o drobceka...o to ci sa zobudim...mala som v hlave poriadny zmatok...
v 27 tt primar rozhodol, ze je posledny mozny termin na podsitie, takze nemozeme dlhsie cakat a musime to podstupit aj ked som este nebola uplne ok...
serklaz sa podarila a ja som dalej lezala v nemocnici hore nohami a skrtala dni....modlila sa aby som vydrzala co najdlhsie...aby sme to dotiahli aspon do takeho tyzdna, kedy je nadej, ze bude drobcek v poriadku...kedze maly velmi tlacil na krcok, steh bol velmi napnuty a preto ma nechceli pustit domov... v 34 tt som bola konecne po vyse dvoch mesiacoch pustena domov...no dlho som tu nepobudla, pretoze presne na 5 den mi rano odtiekla plodova voda...bol to sok....hlavne preto, lebo bola dost krvava a ja som sa zlakla ci mi steh neroztrhol krcok...ale nastastie steh bol ok, len drobcek sa pytal na svet...chceli to este zastavit a podrzat tehotenstvo, ale ked mi zacali kontrakcie...prva o 6.30 a potom do 10.00 kazdych 15 min...a potom uz kazdych 5 minut vedeli ze to uz nezastavie...strasne rychlo som sa otvarala a mas drobcek prisiel na svet o 12.15 hod. Takze co sa tyka porodu, bolo to velmi rychle...aspon nieco pozitivne...a potom som uz len cakala a modlila sa aby sme boli ok...Patrik bol v inkubatore len 2 dni aj to si dychal sam...pekne priberal a lekarka bola milo prekvapena ze je sice najmladsi na JIS ale je na tom zdravotne najlepsie...takze sme riesili len zltacku....a este aj papkanie...lebo drobcek sa ocividne krasne rychlo vedel prisat k prsniku, ale kedze mal este 6 tyzdne plavat v brusku a spinkat a nenamahat sa s papanim, tak mi pri prsniku po par hltoch zaspal...a kedze ho ziadne metdy nedokazali opat prebudit neostavalo nam nic ine len dokrmovat a ako inac to v nemocnici chodi....no predsa flasou....takze teraz sa snazim mliecko odsavat, vela ho nemam, ale co uz...drobec sa uz nechce velmi na prsik chytat...ved by bol aj hlupucky ked mu to z flasky tak pekne kvapka, ze len otvori pusinku a uz mu to tecie....zajtra mame mesiac a mame za sebou aj prve ockovanie proti TBC...krasne priberame...mame uz okolo 3 kg...trosku nas trapia bolesti bruska....a nafukovanie ale hadam to nejako zvladneme....robi nam radost...je to nas pokladik...
a co vy kocky...tehulky aj netehulky ako sa vam dari...nie je sanca aby som si precitala vsetko co ste tu za tie 4 mesiace popisali...

chlpacik
7. okt 2010

@beatab369 ouuu je mi strašne ľúto, čím všetkým si musela prejsť ☹ , každá by bola vystrašená.... ale nakoniec to dobre dopadlo 😉 ....BLAHOŽELAM KU PATKOVI 🙂

katkaajurko
7. okt 2010

@beatab369 JEZIS AHOJ BEIIIIII

tak v prvom rade ti krasne gratulujem k zdravemu syncekovi!!! a v druhom rade sa ti sklanam co si vydrzala!!!! obdivujem ta strasne moc, my zeny to ozaj mame strasne tazke ... je to sila , ty si fakt zmizla zo dna na den a my ze chodi niekam do tehulkovskej temy.... ale najdolezitejsie je - ze vam to takto perfektne skoncilo,aj ked si neviem predstavit co si tie dni v nemocnici musela prezivat...

a vedia doktori ze preco to takto bolo? ci to je o nahode?

beatab369
7. okt 2010

katka cele 3 mesiace mi robili vyter...brali krv...vzdy bolo vsetko ok...este som bola stastna, ze som na tych hajzloch nechytila bacil...lebo zase sa tam sirila bakteria klebsila...krv vzdy ok...vnutorne prostredie ok...no a po porode mi posielali placentu na histologiu, lebo vraj u predcasne narodenych deti to robia...histologia nastastie ok...ale vraj som mala mierny zapal na placente...tak fakt nevie...ako to ze v krvi to neukazalo? inac aj pri porode mi dr. vravel, ze mam trosku cervene rodidla, ci som mala vytok...mala som cele tehotenstvo taky mierny vytok ale vzdy mi vysiel vyter ok, dokonca tesne pre porodom mi vysiel lactobacilus...co je ze super, lebo to tam ma byt ak ma zena zdravu floru...tak ja uz neviem...ale to bola pravdepodobne pricina...
a ty ako? skusate dalej? bola si v centre? ako si dopadla?

katkaajurko
7. okt 2010

@minewka tak som si teraz pozrela jeden stary odber na stitku a mam taketo hodnoty:
TSH 1,83 FT4 14,35 FT3 4,0

katkaajurko
7. okt 2010

@beatab369 bei no bojujeme dalej ajj ked to nevyzera ruzovo zatial... boli sme na IUi - neuspesne..brala som dva cykly clostyl- ovulka bola ale nic... hormony mi skacu z toho PCO..najnovsie sa zistil zvyseny prolaktin pokazde po ovulke... beriem metformin uz mesiac,ale zatial nevidno pokroky....

no a vraj to prirodzene nepojde... takze sme dali dnes ziadost na ivf - ale doki mi ho urobi az ked budem brat metformin minimalne dva tri mesiace..cize najskor v januari-ale to bude zavisiet aj od toho poondiateho prolaktinu....

a budem musiet ist znova na endokrinologiu....

minewka
7. okt 2010

@katkaajurko Tak sú celkom v norme. Ale aj tak na usg by si mala ísť...

aj keď mne po liečbe TSH kleslo na 0,58 (z 2,5) a FT4 stúplo na 15,8 (z 12) - a dokyna to vyhodnotila ako OK a pokračovali sme v liečbe

irsina83
7. okt 2010

@beatab369 z celeho srdca Vam gratulujem, presne viem co si zazivala, prezila som daco podobne, tazke a stale bojujeme ale za tych nasich drobcekov sa to oplati 😉 Prajeme Vam vela stasticka a zdravicka, nech malinky drovcek krasne papa a prospieva 🙂

hiva
autor
8. okt 2010

@beatab369 juuuu.....bei......ina drama to bola.....citala som tvoj prispevok s otvorenymi ustami 😨 😨 😨 ....ale som hrozne rada, ze to vsetko nakoniec dopadlo na jednotku 😵 ....si sikulka a statocna bojovnicka 😵 😵 😵 ....a GRATULUJEEEEEEEEM a prajem uz len vela vela zdravicka a stasticka.....mamine, tatovi a hlavne Patkovi 😉 😵

dnes som posledny krat merala BT.....na tento cyklus mi stacilo.....uz len vydrzat do 20-teho na krv 🙂 http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

velku sancu tomu nedavam, ale nejdem nic riesit....cez vikend ideme s manzelom na chatu oslavovat a potom nas cakaju este dalsie oslavy jeho 40-tky....takze budem mat o zabavu postarane 😅 😀 😵

katkaajurko
8. okt 2010

@minewka no ale ja som si pozrela do spravy od tej endosky a tam sa ona odvolavala-ze u mna nie je ondokrinny problem preto-lebo manzel ma zly spermiogram (vtedy mal ale potom sa zlepsil) a ze ani prolaktin ani testosteron nemam zvyseny..o mojom vysokom LH a vlastne ani prolaktine ani slovo...takze viem-ze treba to pozriet este raz s tymito novymi info..ja som si aj spomenula-ona tak mavla rukou-ze joooj sa je to len rok a uz aj bolo jedno tehotenstvo a ani nic nemam v "podstate" mimo normu a k tomu ten spemriogram... takze preto ma odpalkovala... 😔
@hiva no tak parada,je to tam , uz len si pockat... co bude ten dalsi tyzden najtazsie... tak len vydrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrzat

hiva
autor
8. okt 2010

@katkaajurko 😵 ...ale ja si z toho ziadne stresy nerobim.... ja to beriem tak, ze to bol len pokus a u nas to isti IVF 😅 ....ale tak ked to nahodou klaplo, urcite sa nebudem hnevat 😀 😀 😀

katkaajurko
8. okt 2010

@hiva jasne ja viem- ja som prvy tyzden bola uplne ze v pohode-len ten druhy tyzden po nastupila uuuplne ze zla nalada a depky a vydrzat do krvi bolo kazdou hodinou tazsie... tak len preto.... to nejako tej hlave nevysvetlis 😅

ja dufam,ze to IVF nam pomoze..fakt tomu verim.... uz musi stastie aj na nas sadnut... kurnik sopa..aj ked ja si este pockam 🙄

katkaajurko
8. okt 2010

inac ja uz neviem co mam robit - ako ma v utorok prefuklo a zacala ma boliet uzlina pod krkom tak mi to preslo a boli ma volakde za uchom.... a dost..vzdy ked prehltnem (skoro ako pri silnej angine - s tym rozdielom ze to neboli v hrdle ale niekde za uchom ) mandle uz nemam.... a neviem co si na to dat-lebo tam sa nicim nedostanem..ziadnym sprejom,kvapkami...to je vo vnutri..a antibiotika nescem ☹ mne to pozabija vzdy celu floru a potom chodim na gyndu jak na klavir koli kvasinkam aj dva mesiace ☹

mili78
8. okt 2010

@chlpacik ....chlpacik asi si najdem nejakeho lekara v KE 😀

mili78
8. okt 2010

@zuzanka7834 .....Zuzanka no to si pis, to bol iny trapas...ze sestricka poprosim jednu spermiu hahaha 😀 nastastie sa aj ona zacala na rehotat a potom sme sa spolu zasmiali :D

chlpacik
8. okt 2010

@mili78 nooo endokrinologička fajn, ale gynekológa Ti neporadím 😖 ...a na metformin Ti stačí endoška 😀 ... kedy dôjdeš? 😅

erickaa
8. okt 2010

čaute baby..
@hiva wau, aký pekný grafík, len tak ďalej 😉
Ja mám dnes pre zmenu nejakú depku..som bola včera u kozmetičky a teraz budem musieť chodiť minimálne týždeň po kanáloch..no hrúza. Ale to mám za to, že som to zanedbávala a sa mi toho nakopilo 😠

hiva
autor
8. okt 2010

@erickaa dik 😵 😵 😵 ....aj mne sa paci 😵 ....zda sa, ze IUI bolo dobre nacasovane 😵 ....fuuu kozmeticka.....to ja radsej uz ani nepojdem....naposledy som bola pred svadbou tak nebudem riskovat chodenie po kanaloch 😅

inak neviem ako ten Utros bude fungovat....stavalo sa aj tebe, ze z teba liezlo kopu bielych "otrusiniek"?..... dnes sa mi to totiz stalo....ked som sa vycikala, zhruba hodku po vlozeni utrosa, tak bol moc v mise plny bieleho prasku....neviem, ci sa to nevyplavil komplet Utros 😅 ....a inak je mi stale trochu blbo.... brucho ma boli, je mi akoby na zvracanie.....myslite, ze by to mohla byt nejaka reakcia na tie hormony?...moze to byt OHSS? ....alebo je to vedlajsi ucinok Utrosa?

katkaajurko
8. okt 2010

@hiva hiva skor vedlajsi ucinok pregnylu-tusim aj mne tak bolo , ohss urcite nie - to je pri 20 a viac vajickach 😀 😉

katkaajurko
8. okt 2010

inac sa pomaly lucim,dnes mame pracovny obed na husacine v grobe 😀 😀 cele oddelenie-aj ked s mojimi kolegynami 😖 😖 😖 😖

mili78
8. okt 2010

@chlpacik .... Chlpacik v decembri, ak mi to ta moja nepredpise 😝