Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

mili78
18. okt 2010

@hiva .... Hivka uz mam za sebou 2 laparky kvoli zrastom....povedal, ze urcite tam budu zase, ze zbytocne je napchavat ma liekmi ked su tam zrasty.....a este k tomu ta cysta a ten znizeny FSH....akoby toho nebolo dost....tu placem ako male dieta, esteze som uz v robote sama 😢 😢 😢

hiva
autor
18. okt 2010

@mili78 ...a to si bola u Orosa??? ....lebo ja som tiez mala zrasty.....tusim medzi hrubym crevom a maternicou....a mne to nespominal ako velky problem 😒 ☹

ale kazdopadne sa vyplac...a potom sup hlavu hore a ide sa do dalsieho boja 😉....netreba to vzdavat ...to ze je dnes zle neznamena, ze zajtra nemoze byt lepsie 😉 🙂

mili78
18. okt 2010

@hiva .... Hivus nie, u svojho som bola....Oros mi robil len druhu laparku....ale ako to tak vidim, tak sa za nim musim zase vybrat a poprosit ho o tretiu ☹ ale viac ma trapi ten znizeny fsh 😢 doky povedal, ze skusime este zvysit clostil na 3 krat denne a ked to nepomoze tak laparka a CAR 😢

katkaajurko
18. okt 2010

@mili78 a preco treti krat?? znizene FSH? co to znamena,ked je znizene?

@hiva ja viem,ale nebooooj jeden mesiac uz hore dole - ale bude!!! to je hlavne,ze uz to ma realne kontury 😉

mili78
18. okt 2010

@katkaajurko .... Kati no skontrolovat vajickovody, ci su priechodne a odstranit zrasty....prvy raz som bola v 2004, druhy raz v 2007....no znizeny FSH...to je ten hormon co stimuluje tvorbu a dozrievanie vajicok....a nezabral ani clostil, ani jedno vajko sa nevytvorilo...ale zato cysta ano...tak teraz povedal, ze pokym nevyriesime cystu tak snazenie zastavene ☹ ☹ ☹

katkaajurko
18. okt 2010

@mili78 mili ja by som sla rovno do Caru asi..nech oni povedia svoj nazor...aspon na konzultaciu... 😔

mili78
18. okt 2010

@katkaajurko .... Kati aj ja by som sla, ale moj drahy to nechce ☹ ze co stresujem mi povedal ☹

katkaajurko
18. okt 2010

no a s nim by si sa mala vazne porozpravat,aby nezlahcoval zasadne problemy, nemladneme a nemal by mat takyto postoj, ked uz koli nicomu inemu-tak koli tebe - ked tvojej psychike pomoze ist do centra-mal by to pre teba urobit. alebo chod aj sama... alebo co je pre neho signal - ze "uz je cas" ? ked budes v prechode? teraz je najlepsi vek - podla mna po 35 to ide rapidne dole...takze ja si myslim,ze je nacase.... teraz su este sance dobre,potom budu ovela horsie.... to by si mal uvedomit...

enanena
18. okt 2010

ahojte tak ja som skoncila pred tyzdnom stimulku clostilbegytom a teraz cakam co z toho bude...mala som dva krasne foliky ...jeden praskol minuli tyzden v utorok a druhy asi v piatok alebo sobotu....takze uz len cakam...a to mam tiez PCO ☹ 😉

chlpacik
18. okt 2010

@mili78 ahoj Mili, Katka má pravdu, Ty nemáš načo čakať, mala by si ísť do centra, tam sú nato odborníci. Vieš, že si problémová, tak prečo čakať??? Už horšie to byť nemôže, nič nestratíš, ak to skúsiš... Inak nezorumiem prečo je znížený FSH taký problém, vraj ak je nad 10je to zlé, ale že aj znížený, no neznalosť moja...

olousek35
18. okt 2010

zdravím, děvčata. Nezlobte se, že jsem k vám vtrhla, ale mám taky pco a potřebuju od vás radu. Jdu na 1.IVF, dnes jsem 10.DC, stimuluju fostimonem 225m.j., od zítra i orgalutran. Sliznice je ok, ale folíky jsou 7-13 mm. Měla to některá taky tak a dozrály? Poradíte mi něco. Moc děkuju

katkaajurko
19. okt 2010

dobre ranko dievcata....

ja som velmi zvedava-co sa mi z tohto vykluje....
http://www.fertilityfriend.com/home/278331

@olousek35 my ti tu v tomto zatial neporadime-nas este len IVF caka... 😅

hiva
autor
19. okt 2010

dobre ranko babule 😵

@katkaajurko ...no pekne ti to skace 😖 ...ale zas ten dnesny pokles je celkom rapidny....mozno sa z toho nakoniec vykluje ovulka, ked mas aj Egg 😉 😵 ...drzim paste 😉 🙂

inak mna uz teda brutalne bolia prsia.....otrasne.....tie hormony so mnou teda riadne zametaju 😀 😀 😀

katkaajurko
19. okt 2010

@hiva hivus aj mna boleli-jak das - hlavne minuly a predminuly cyklus...sak jasne-po clostyle...

nooo ved prave - skace to jak na hupacke ale dnesny egg bol az na rozdavanie tolko..som kukala jak puk 😲 inac som ale tuto noc a tu-kedy bol ten predosly pokles spala uplne tvrdym tuhym spankom celu noc vkuse...tie dalsie boli klasika..mrvenie,prehadzovanie a tak...tak uz uvazujem,ci mi aj trochu nekludnejsi spanok nerobi toto aj inokedy....

erickaa
19. okt 2010

dobré ránko kočky 🙂

@mili78 mili, plne súhlasím s tým, čo napísala katka! Choď do CAR aspoň na tú konzultáciu, aj keď sama. Ale lepšie bude sa s tvojím priateľom vážne pozhovárať, veď čo keď sú problémy aj v spermiách? Nanič ti bude aj 10 lapariek... Váš problém treba riešiť komplexne, či sa mu to páči alebo nie... 😒 A na to treba odborníkov, nieje sa čoho báť, však sú tam od toho, aby pomohli. 😉 😉 😉

mili78
19. okt 2010

ahojte babulky....

@katkaajurko .... Katka ved presne toto mu aj ja rozpravam...ze uz nemame 20r, aby sme si povedali, ze ved este mame cas a podobne.... ale on je hrozne tvrdohlavy....no ako to bude vyzerat ked tam pojdem sama? co si tam o mne pomyslia? a ked sa ma spytaju kde je partner co poviem? ze on s tym nesuhlasi? ved ma vysmeju a poslu do certa 😢

@chlpacik .... chlpacik no ja tiez tomu nerozumiem, ja som ho mala nad 10 praveze, presne som tam videla ze 11,9 ale doky mi tam nieco splietal ze v kombinacii s inym hormonom je znizeny ci co to, ratal to tam na kalkulacke....ale nakoniec povedal, ze je znizeny a preto sa mi netvoria foliky ani po clostile....vraj este skusime zvysit davku na 3x1 ☹ a metformin mi nechcel predpisat ☹

@erickaa .... Eri aj ja suhlasim plne s tym co pisete....no to ked som mu povedala, ze problem moze byt aj u neho, tak bol este dotknuty, ze preco sa snazim hadzat vinu na neho ☹ ach jaj, sa vám zije, ked tí vasi chcu s vami chodit do CARu ☹

erickaa
19. okt 2010

@mili78 mili, až sa mi zle číta, čo si napísala 😒 To ti naozaj povedal? Že hádžeš vinu na neho? To ma mrzí.... ☹ A nemohol by ti niekto pomôct pri presviedčaní? Ak nepomôže tvoje, skús do toho zapojiť jeho rodičov, prípadne nejakého kamaráta spoločného, ktorý by ho mohol presvedčiť..alebo nie je vo vašom okolí nejaký pár, ktorý už toto absolvoval? Ale ja si myslím, že pri prvej konzultácii ťa nikto nevysmeje, aspoň si vypočujes iný názor...ale bez spermio sa nikam ďalej nepohnete.. Ale možno majú v centre skúsenosti s takými prípadmi a budú vedieť nejaké presviedčacie finty 😉

katkaajurko
19. okt 2010

@mili78 Mili tak predovsetykm si nemyslim,ze ta tam vysmeju,to je jedna vec. treba im narovinu povedat ze tvoj priatel tvrdi ze je este cas. takze oni ti povedia argumenty preco cas uz nie je. A jeho sa treba spytat - ci on je doktor mediciny ked si je taky isty. a Druha vec je - ked si je taky isty-ze on je absolutne zdravy-tak preco sa boji ist na vysetrenie? toto mi totiz zavana skrytym strachom z vlastneho vysledku-ale taketo zlahcovanie tomu problemu nepomoze. Ty to tak akurat budes trpiet este nejaku dobu (ale kazdy mame svoje limity) a raz ta to prestane bavit-a povies mu ze bud tam pojde alebo sa moze zbalit.... lenze ty cakanim prichadzas o tie najlepsie roky...a ak je u neho tento problem a skryva ho-tak to k tomuto dospeje-lebo len tak sam to neprekona...

A dalsia vec je - ze ak by som partnerovi povedala-ze mi jeho postoj vyslovene UBLIZUJE a psychicky skodi a ze proste uz toto POTREBUJEM riesit. Ak odmietne-tak by som pochybovala o jeho charaktere...

Mimo to - nech ide do centra len s tebou-nenut ho na spermiogram a nechaj to na lekara.... a ked uz tam bude sediet a lekar sa ho ani nebude pytat ale rovno mu povie-ze vy chodte vedla odovzdat spermie-to co jemu povie ze nejde????? je to prirodzene prve vysetrenie a nic to nie je - kurnik co je soplavy chlapec? fakt ma to az nastvalo. a to chcem vidiet ci by sa s lekarom handrkoval ze podla neho mate este cas... toto by som si pozrela rada....

musis podla mna na tom trvat,uz je ten spravny cas.

hiva
autor
19. okt 2010

@mili78 ...tak teda nezavidim ti partnera 😒 .....ja by som sa s mojim asi do krvi pohadala, keby mi nieco taketo povedal 😠 ....ja viem, ze lahke to nie je, ale mala by si si dupnut a trvat na tom 😉 ....pripadne ho vyhecovat....ze sak co sa boji, ked je v poriadku, tak nech to dokaze.....alebo proste vysvtelit, ze ty liecbu potrebujes ale bohuzial kvoli sprostej birokracii musia najprv vysetrit jeho 😉 ....treba na neho zatlacit a vsetko mu vysvetlit 😉

moj muz bol tiez zo zaciatku hrdina a nechcel ist, lebo sak ON JE KRAL a u neho urcite problem nie je..... a som mu vysvetlila, ze bohuzial bez jeho vysetrenia sa do mna nepustia 😉

proste musi ist.....ked ta lubi a chce ma s tebou deti, musi pre to aj nieco urobit 😉

mili78
19. okt 2010

@erickaa .... Eri inak on je velmi zlaty, rozumieme si vo vsetkom.....len je to tvrda palica 😒 ...jeho nepresvedci ani stado volov, pokym on sam nebude chciet....ale cas bezi ☹

mili78
19. okt 2010

@katkaajurko .... Kati ved sa stale kvoli tomu vecer pohadame....ak ma dobru naladu naslubuje, ze to budeme riesit, ale ked sa z toho vyspi, tak uz to nie je pravda...ved este stale sme ani spermie neodovzdali....minuly tyzden bol chory, teraz nema auto a stale nejaka vyhovorka ☹ a vraj ved vidim, ze chyba je vo mne, tak naco su jeho spermie ☹

mili78
19. okt 2010

@hiva .... Hivka ved toto mu vravim, nech to spravi aspon kvoli mne....vcera vecer ked som mu povedala, ze mam tu cystu, tak ma zacal bozkavat, ze on ma bude lubit aj ked 4 cysty budem mat 😒 snazi sa to brat s humorom, ale mne do smiechu nie je 😒

katkaajurko
19. okt 2010

@mili78 mili ja suhlasim s hivou...na toto treba zatlacit, ja som z toho co hovoris si ista-ze on sa setsakramentsky boji,ze aj jemu nieco najdu. a v dnesnej dobe nema spermiogram "superny" uz nikto a NATO to potrebuju vediet-aby stanovili- aj keby koli tebe to IVFko - tak akym sposobom oplodnonia vajka...ci normalka alebo ICSI!

ja by som sa objednala - oznamila mu dany termin a povedala-bud tam so mnou ides alebo nejdes , ale potom sa nemame o com bavit.... trapit sa nenecham nikym,ani tebou. ak ti za to nestojim,ty nestojis za to byt otcom mojich deti,dovidenia... bohuzial-ja mam skusenosti s takymito tvrdohlavymi - na nich neplati nic,a po dobrom uz vobec....

podla mna toto proste partner pre teba musi urobit.... a okrem toho - nie je to tvoj vymysel ale vymysel doktorov...

ja som ako hiva-ja by som sa pohadala do krvi.... to u mna neexistuje ze nejdem "lebo" a basta.... nech to dokaze ze je zdravy.....

katkaajurko
19. okt 2010

@mili78 a dokym by tam so mnou nesiel-neperiem,nevarim,nezehlim,neupratujem a nerozpravam sa...(toto je extrem - ale pri dolezitych veciach by som sa zatala...hoci aj na mesiac...lebo mna taketo veci velmi zranuju-takze si viem totalnu stenu voci danemu cloveku vystavat, cim si niekedy skodim - ale s vela ludmi inak nepohnes....)

erickaa
19. okt 2010

@mili78 ja by som mu dala asi tiež ultimátum, buď pôjdete pekne spolu do centra a budete pracovať na bábätku, alebo sa s ním nemáš o čom baviť. Ak ťa naozaj miluje, predsa sa nebude pozerať na to, ako trpíš! A hlavne, keď ide o takú blbosť, ako odovzdať spermijky (na začiatok). Lebo, ak to nechce urobiť sú iba 2 možnosti..buď má obrovský strach zo "zlyhania" alebo až tak veľmi deti mať nechce. A keď až tak deti mať nechce, tak by som mu povedala ZBOHOM. Ty by si mala stále čas nájsť si iného partnera, prípadne by si si dala IVF s darcovskými spermiami. Lebo čakať, kým ti ubiehajú najlepšie plodné roky je zbytočný LUXUS, ktorý si nemôžeš dovoliť. Je to veľmi pekné od neho, že ťa ľúbi, či už s cystami alebo bez nich..ale bohužial, to je trošku málo! Toto by som nazvala skúškou vášho vzťahu, a až pri takýchto situáciách sa naozaj ukáže, koho to vlastne máme po svojom boku. A ak ťa naozaj miluje...

katkaajurko
19. okt 2010

ja nemam viac co k tomu napisat-ericka to napisala absolutne vystizne....

rozumiet si s partnerom pri banalitach je omnoho jednoduchsie ako pri zavaznych zivotnych situaciach.. a naozaj...to ze ta miluje aj s cystami je zalostne malo.... ja vzdy hovorim- reci su reci - ale skutky su dolezite....

kaciatko81
19. okt 2010

@mili78 je velmi smutne, ze sa tvoj partner k tomu stavia takto. on ma mozno pocit, ze mate este cas, ale deti bohuzial nie su nieco, co prichadza vtedy, kedy chceme my a // na teste tiez este neznamenaju vyhru... to, ze ty mas zrasty je jedna vec (mas kvoli zrastom nepriechodne vajickovody?), ale to, ze neviete ako su na tom jeho bojovnici je druha a podstatnejsia vec. ako hovori jeden nas kamarat, ako sa moze niekto bat spermiogramu a pritom vlastnu zenu, cloveka ktoreho miluje s kludnym svedomim posle na laparoskopiu a dalsie bolestive a ovela narocnejsie vysetrenia ako je samotny spermiogram. su taki, ktorych ked jednoducho objednas a povies mu kedy tam ma ist, tak proste pojde, na druhej strane by to niektori chlapi povazovali za podraz... povedat, ze chybu hadzes na neho je pekna hlupost... moze byt na tvojej strane 5 roznych diagnoz braniacich prirodzenemu otehotneniu, ale pokial jeho spermie nebudu v poriadku, tak teba mozu rozkrajat na kusky a zosit a nepomoze vam to... pokial dieta s tebou chce mat, tak by na to vysetrenie mal ist... ak vsetko dobre dopadne, tak ma pokoj a bude kludny a ak nie, tak budete zasa blizsie k rieseniu problemu. hadat sa s nim asi nema vyznam, ja som skor typ, ktory druheho zavali argumentami a argumentuje dovtedy, kym nepovoli... nechce sa od neho vela... skus ho najprv presvedcit na navstevu car, s tym, ze vam vysvetlia kde vsade moze byt problem a ako to vidia a som si 100% ista, ze lekar mu vysvetli, ze bez spermiogramu nema vyznam robit na tebe akekolvek pokusy... a snaz sa ho ubezpecit, ze aj keby jeho vysledky nedopadli dobre, tak na tvojom vztahu k nemu sa nic nezmeni (toho sa chlapi casto boja), ze v tom idete spolu, ale ze to iste ocakavas aj od neho...

mili78
19. okt 2010

no babenky ja mu celu tuto stranku vytlacim...nech si to precita a porozmysla co dalej 😒 dakujem vam za podporu, lebo uz som si zacinala mysliet, ze fakt robim zbytocnu paniku...ale vidim, ze mate podobny nahlad na vec ako aj ja

kaciatko81
19. okt 2010

@mili78 kazdy lekar ti povie, ze spermiogram je zakladne a najmenej narocne vysetrenie... neviem, ci by som mu to davala citat, pravdepodobne sa nepotesi tomu, ze ho takto verejne riesis... skor si naber argumenty a tymi ho zasyp a nenechaj ho sa z nich vyhrabat 😉 drzim palce

mili78
19. okt 2010

@kaciatko81 .... Kaciatko ja som to uz na neho skusala aj po dobroti aj po zlosti....ale on si len svoje hudie...to je jasne, ze keby jeho spermiogram dopadol zle, tak na tom co k nemu citim by sa nezmenilo....no drzte mi palce...a dakujem vam vsetkym za podporu....aspon, ze vy nemusite aj takyto problem riesit