Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

kaciatko81
19. okt 2010

@mili78 vsetko ti verim, aj to, ze si vsetko skusila, aj to, ze sa vas vztah nezmeni... len ci veri on... a inu moznost ako skusat stale znova nemas... alebo ako baby pisali ultimatum... len ci by si to naozaj bola schopna urobit...

mili78
19. okt 2010

@kaciatko81 ..... kaciatko ultimatum je ta najkrajnejsia moznost, ktoru zatial nepripustam....ale kazdy ma svoje hranice, aj ja....uz som to raz spravila a nelutujem

katkaajurko
19. okt 2010

@mili78 mili ked mu toto ukazes-bude mat tak urazenu jesitnost - ze z teba spravi tu svinu (pouzivam zamerne tento vyraz - lebo podla mna bude najedovany) chlap co nema odvahu ist na spermiogram musi byt na svoje "ja" extremne haklivy, a nas nazve sliepkami v tom lepsom pripade a tebe sem zakaze chodit-lebo ta akoze v zlom "ovplyvnujeme" a da ultimatum on tebe.... a to bude len krocik k poslednej kvapke si myslim.... aj tak mas pevne nervy-moj pohar by bol v 33 rokoch a po dvoch laparkach a PCO uz naplneny davno....

ja som na egoistov hold alergicka do spiku kosti.... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

mili78
19. okt 2010

@katkaajurko .... Kati neukazem mu to, to som len zartovala....ved on je uz davno na tuto stranku alergicky a ked s niecim vyrukujem, tak hned sa pyta, ze ci to baby na koniku pisali 🙂 ..... no dnes vecer to zase skusim nacat....ach jaj 😔 ... a nepridavaj miiiiiiii....som mala LEN 32 teraz 😀 😀

katkaajurko
19. okt 2010

@mili78 jaaj prepac

ale musis to poriesit,,,ked neporiesis-stretneme sa tu o rok a budes tam isto.... o dva...tri.... 😖

mili78
19. okt 2010

@katkaajurko .... Kati co by ste tu uz vy ostatne o rok robili? vy uz budete niekde v uplne inych temach 😉

erickaa
19. okt 2010

@mili78 mili, len odvahu.. budem ti držať palce dnes. A buď neoblomná, nenechaj sa učíčíkať peknými rečami, tie ti nepomôžu. Potrebuješ konštruktívne riešenie.. A ja by som mu kľudne aj vytlačila túto diskusiu. Napísali sme sem len svoj názor, za ktorým si stojíme a myslím, že to je jediný správny postoj od našich chlapov. Na nejaké urazené egá tu nie je miesto, hlavne, ak ide o dieťa. A povedzme si 32 nie je veľa, ale ani málo...môže vám trvať mesiace ba až roky, kým sa vám podarí splodiť dieťa, takže tu už naozaj nie je priestor na vyčkávanie. Držím palce!

katkaajurko
19. okt 2010

@erickaa opat mi nezostava ine ako suhlasit s erickou,mudro pises dievcicka

a asi by som mu to mozno tiez dala precitat.....

erickaa
19. okt 2010

@katkaajurko ďakujem kati 🙂 Ja som s tebou tiež plne súhlasila..

@mili78 mili, skús dať otázku na fórum, že: Ako sa vám podarilo presvedčiť partnera, aby išiel na spermiogram? Alebo niečo v tom zmysle..možno sa nájde nejaká baba, ktorá ti poradí a bude to platiť aj na toho tvojho.. A dozvieš sa rôzne názory, tipy, finty, fakty... 🙂

mili78
19. okt 2010

@erickaa
@katkaajurko ....baby vy ma celu domotate, raz ze daj mu to precitat, potom ze nedaj 😀 ale ako ho poznam bude lepsie ked mu to nedam precitat....ach jaj tazky vecer to bude 😒 dakujem vam za podporu a za vase nazory

katkaajurko
19. okt 2010

@mili78 no sama uvaz...tiez si niesom ista...ale drzim ti prsty- musis to dobojovat!!!!!!! je to dolezite 😔 😔

chlpacik
19. okt 2010

@mili78 ouuu, no vidím, že Ti tu poradili, tak nebudem ešte aj ja 🙂 ,jednoducho to urob na vlastnú päsť, ak bude dohodnutý termín, tak sa zlomí a pôjde, uvidíš... iba sama vieš,čo na neho platí, treba to skúšať, kým sa nezlomí 😀
Inak k tomu metforminu, úprimne neverím, že by Ti pomohol, tiež od neho nečakám zázraky. Užívam ho skoro mesiac,ale nepocitujem žiadne zmeny. Dnes som bola predpísať si recept,tak mi dala 3krabičky po 500mg, čiže do konca roka mám určite, keby že viem, že pomôže,tak tú 3 na recepte prepíšem na 5, a Ti pošlem? 😉 😀 😀 ...
Jednoznačne ísť k odborníkom, neostávať na obvode to je jediné riešenie!

Prajem Vám pekný zvyšok večera kočenky...

hiva
autor
19. okt 2010

@mili78 ... ja by som sa s nim nesrala.....proste poviem, budes ides, alebo nie.....a ak nie, tak mu to dat poriadne vyzrat 😉 ... my sme si tym tiez prechadzali.... ultimatum ides, budem rada, nejdes, tak "pal do riti" zavazil 😀 😀 😀

treba ist na to radikalne....ak chces babo, treba za to bojovat....a prehovorit manzela je len mozno prvou prekazkou.....mozno pridu aj dalsie, co ti silno drzim palce aby neprisli....ale bez prekonania tejto prvej sa nedostanes dalej 😉 ....ja som nakoniec s manzelom bola prvykrat a bola som s nim aj vnutri....boli sme dohodnuty, ze mu to spravim ja....ale kym som si stihla umyt ruky, no uz bol hotovy aj sam 😀 😀 😀 ...mozno ho presvedcit, ze pojdes s nim a si to tam uzijete pomoze 😉 ....zaroven aj argument, ze ak ma nieco zle, tak liecba ucinkuje po 3 mesiacoch....tak nie je moc co vahat 😉

fomarik
19. okt 2010

Ahojte! Takže s apripájam... tiež mám PCO..žiadnu ovuláciu bez stimulky. Máme za sebou laparku - prefuky, driling vaječníkov. Užívam clostil 3x1. Navštevujeme Helios v MT, už sme absolvovali aj 1 IUI, žiaľ, neúspešne. Ale ideme do dalšieho boja!

@mili78 Prečítala som si o tvojom probléme, a veru, dievčatá tu majú pravdu!!!!! Ja Bohu dakujem za mojho ohľaduplného manžela!On to berie ako normálne vyšetrenie( teda väčšina chlapov, nielen on) Pokús a mu vysvetliť, že nebude ani prvý, ani posledný.... je to úplne normálne vec! Ak chce byť otcom tvojho dieťaťa, nemal by ani chvíľku zaváhať. Ja viem, ľahko sa hovorí, ale ťažšie sa koná. Budem vám držať palce. A veru, veru... čas ide príliš rýchlo...nie je na čo čakať!

chlpacik
19. okt 2010

Ježišiiiiiiiiiii budem dva dni bez netu, no zboho, to tu zapíšete román 😀 ... no tak na mňa myslite pozitívne, aby bol na Vianoce jasný darček 😀 😀 😀 budem sa snažikovať 😀 😀 😀

mili78
20. okt 2010

ahojte dievcata....
@katkaajurko ....
@chlpacik ....
@hiva .....
@fomarik ....tak dopadlo to presne tak ako som predpokladala....velka hadka a potom plac....spytal sa ma, ci mam zvysnych 100 tisic, lebo on mi nato neda ani cent.....tak a co teraz? ☹

katkaajurko
20. okt 2010

@chlpacik Chlpi tak budes mat aspon roman na vikend 😀 😉

@mili78 Mili a preco 100tisic 😲 😲 😲 😲 😲 😲 jedno ivf stoji v rozpati kolo 660 eur - ak sa robi uuplne vsetko vratane mrazenia a ICSi tak do 1000 eur, zvysok doplaca predsa poistovna - ale len do 39 roku zivota zeny....

ja ti teda neviem-ale my v mesiac kedy sme sa zacali snazit o dieta - tak sme vytvorili ucet v banke-a posielame tam kazdy mesiac peniaze - povodne na "vybavicku" , kedze sa nam nedari uz ale poriadne dlho tak z vybavy je uz nasetrene aj na IVF...a kedze setrime dalej-lebo ani tehotna nie som,tak bude aj na druhe,ci tretie ivf keby trebalo..... ale toto si treba doma poriesit....

ja neviem ako vyzerala ta hadka a nepoznam tvojho priatela/manzela - ale toto keby mne partner povedal - s ktorym chcem mat rodinu-tak si zbalim saky paky a dovidenia...to m zavana silnym egoizmom v kombinacii so zgrlostvom. lebo ak nepojdes na IVF koli tomu ze nemieni dat na to peniaze tak je to chudak. pardon za vyraz ale takto to citim.

katkaajurko
20. okt 2010

@mili78 Mne sa zda-ze jemu hlavne velmi vyhovuje-ze dieta sa vam nedari,lebo mam z tohto pocit ze on dieta ani nechce... neviem kolko ma rokov-ale ak nad 33 a ma takyto postoj tak je nevyzrety a vyzrety uz nikdy nebude. dieta predsa tiez stoji vela penazi, ale preboha zivot sa nemeria peniazmi! kokso mili ja by som mu dala - so mnou by toto nevyhadal..to by mal peklo doma...ale to je ten problem- taketo typy si hladaju submisivne malo priebojne priatelky.... mozno sa mylim,a kludne ma oprav..pisem len co aktualne citim-lebo lomcuje so mnou zlost aj za teba..viem aka vie byt tuzba po dietati silna a stretnut sa s takymto postojom po tridsiatke,tak mi vsetky vlasy na hlave stoja!!!!! nepoviem keby to povedal 25 sopliak!

este mam jednu otazku - ale nemusis na nu odpovedat... ale preco ste sa nezobrali, resp. neplanujete? ( neuznavate "papier" alebo take nieco?...cisty zaujem...) ale vravim,nemusis odpovedat..len moja zvedavost a zaujima ma to - ci sa mi potvrdi-to co si myslim....

mili78
20. okt 2010

@katkaajurko .... Katka ja neviem teda ake su ceny, ale mne kamaratka ktora podstupila IVF tvrdila, ze ich to vyslo cca 90tis. korun......co sa tyka penazi tak s tym by problem nebol, mame peniaze a keby aj nie, da sa predsa zobrat pozicka...ved som tu citala, ze si tu mnohe baby brali na IVF-ká požičky....toto ma velmi prekvapil, ze vytiahol takyto argument...co sa tyka toho druheho co si napisala....netvrdim, ze som nejaky tvrdas, ktoreho len tak nieco nezlomi, ale submisivnou by som sa urcite nenazvala...si mala vcera pocut co som mu vsetko povedala...a tak ma vytocil, ze som mu nakoniec dala precitat co sme tu pisali...samozrejme reakcia bola taka, ze nahodil usmev a ze no jasne, dievcata z konika, tak uz viem odkial vietor fuka....
co sa tyka svadby....urcite sa ti potvrdi to, co si myslis....on sa na jednej strane do toho nehrnie, ale na druhej strane som aj rada....ved ak neobstoji v tomto, tak by ma cakal rozvod a kopec problemov...zatial je to tak lepsie, ze sme sa nevzali

katkaajurko
20. okt 2010

@mili78 no tak jedine ze tej kamaratke nepreplatili z poistovne a na to moze byt dovodom jedine,ze bola predtym niekedy dobrovolne na potrate,alebo ma viac ako 39 rokov,alebo uz to bolo jej 4 IVF. cennik je inak na kazdej stranke centra. tu sumu co hovoris-stoji zakrok ked ho nepreplaca cakumprask bez poistovne....

nemyslela, som to tak ze tvrdas= submisivny... ja som totalny makkys-rozpracem sa len na krivy pohlad 😀 ALE ked sa nastvem,kricim a hromy blesky plieskaju...poviem si svoje, dam ultimatum.... ( som tvrdas? podla mna nie...) ale ked ma niekto zrani - tak to je konec jemneho jednania...

skor som myslela tu submisivitu v tom - ci pri vacsine sporov a rozhodovani vyhra on a ty sa prisposobis....

Mne je to jasne,ze on si tu o nas "radsej " bude mysliet ze ti tu radia prihluple konikovske sliepocky...to je najjednoduchsie pre neho,nez si priznat aky naozaj je.... a podla mna by bol v realy velmi prekvapeny ake zeny ti tu radia a pisu.... a ani by nepipol.

No v kazdom pripade si myslim,ze si to musis velmi premysliet.... lebo ak si ani nie si ista-ci by si si ho vzala... tak veru ja neviem...ale ja som si najprv utvrdila toto v hlave-ci moj muz stoji za to aby som pouzivala jeho priezvisko a ci by bol dobry otec a manzel. ak by tieto zakladne predpoklady nesplnil-dieta by som s nim nechcela mat v ziadnom pripade...a to ti hovorim preto-lebo ja som z rozvratenej rodiny a sice to uz teraz nevyzera-ze je to take zle-ze vela deti vyrasta bez oboch biologickych rodicov v domacnosti , ale je to totalne na hovno ti mozem povedat.... a taha sa to v nasej rodine do teraz a to som na prahu 30, a v podstate som sa s vela vecami uz nikdy nevyrovnala.... takze svojim detom by som toto hrozne nerada urobila.... 😅 😔 😔 😔 😔 😔 😔

mili78
20. okt 2010

@katkaajurko ....Kati ano, teraz som s nou volala...takze ona uz mala v case ked jej robili IVF 40r.
si ma trosku nepochopila, viem co znamena submisivny 😀 som to myslela tak, ze nie som tvrdas, ale ani submisivna nie som....zlaty stred...neboj sa tiez viem nakricat a byt neprijemna....aj vcera to tak bolo...inak ani neviem ci si to precital, lebo som mu to hodila vytlacene na sedacku a isla som spat...a rano to tam bolo, takze asi si to ani neprecital....ja som bola doteraz a zatial stale som presvedcena o tom, ze chcem aby ON bol otcom mojho dietatka (ak vobec niekedy nejake bude 😢 ...) ale ak nezmeni postoj, tak som sa asi opat raz v niekom zmylila....jaj este mi povedal, ze nech si dam najskor zrasty do poriadku a potom nech nahanam jeho do vysetreni 😒 ....... ale uz uzavrime tuto temu, ved toto je tema o PCO a nie o mojich problemoch...vy mate kazda svoje problemy a ja vas tu este obtazujem tymi mojimi...

hiva
autor
20. okt 2010

@mili78 ....ja mat takeho chlapa a povedal by mi to co tebe, tak ho uz nemam 😠 😠 😠 ....poslala by som ho kade lahsie 😉 ....100 tis. je uplna blbost....a este k tomu to, ze pojdete do centra nemusi byt nevyhnutne len IVF.....viem, ze uz teraz ste skusali IUI, ale tak to sa da aj v centre a pod lepsim dozorom 🙂 ....neviem, ale tak mozes ist podla mna aj sama do centra....nech ta povysetruju....mozno nebudes potrebovat ani tu dalsiu laparku....nezvdavaj to... nie ze by si bola stara, ale vo veku 32 uz nie je moc na co cakat, ak chces mat niekedy deti.....a zavisi uz len na tebe, ci so sucasnym partnerom, alebo s niekym inym 😉

moja tuzba po babatku je momentalne taka silna, ze je pre mna prednejsie mat babo, ako manzela.....nastastie ten moj ma plne podporuje a s radostou sa angazuje do snazenia, takze nemusim riesit takyto problem.... ale mali sme uz aj my par riadnych hadok, a pri nich som si uvedomila, ze pre mna je prvorade mat babo, ako mat ho s mojim manzelom 😀 😀 😀 (teraz to nemyslim tak, ze by som sa s hocikym vyspala, len aby osm ho mala.....ale proste keby manzel nestal na mojej strane a hrozil by rozvod, moju tuzbu po babe by to nestoplo a urcite by som isla do darcovstva)

prepac, ale pokial to tvoj partner nepochopi, ze po dietatku tuzis a len tak z nebies Vam samo nespadne, tak je to dobry chrapun a sebec a bezala by som od neho co najdalej 😉

a uplne suhlasim so vsetkym, co pisala @katkaajurko

hiva
autor
20. okt 2010

inak rano som bola na krvi.... a po 14:00 si budem volat kvoli vysledkom....tak som zvedava, ci motyka vystrelila 😀 😀 😀 ....velke nadeje si nerobim, ale clovek v kutiku duse stale dufa 😅 😀 😀 😀

mili78
20. okt 2010

@hiva ...Hivus ahoj...no teraz si mi dala chrobaka do hlavy....a to aj u nas oplodnia bez partnera? slobodnu zenu? som myslela, ze len a Amerike je to tak....no keby to tak bolo tak nevaham ani minutu....ale mne sa nezda, ze u nas sa to da.....a nevies, v centrach asi laparku nerobia,co?

hiva
autor
20. okt 2010

@mili78 pravdupovediac neviem, ci sa to da.....ale podla mna asi ano......ved ked kukas panelak, tam ta sibnuta Alica bola na oplodneni s darcovskymi spermijami.....tak podla mna to ide 😉

laparku neviem, ci robia aj v centrach....asi zavisi v ktorom.....vo ferticente urcite nie.....ale v GynFIve myslim ze hej.....lebo maju tam doktori aj operacne hodiny 😉

hiva
autor
20. okt 2010

viem, ze je to blbost orientovat sa podla filmoveho serialu, ale nemyslim si, ze by to mal byt velky problem.....staci sa opytat v centre 😉....kludne sa objednaj na prvu konzultaciu, a ak s tebou partner nepojde, skus sa ich teoreticky opytat aj na takuto moznost 😉

katkaajurko
20. okt 2010

@hiva dievcata tak vas sklamem ale na 99% neoplodnia zenu bez partnera darcovskymi spermiami - musi byt muz ktory uzna otcovstvo takehoto dietata este pred zakrokom.... takze chlap na to treba,aj ked to nemusia byt jeho spermie.... preto je to alternativa len pre pary-kde ma chlap problem-nie je to alternativa pre slobodne... a pri ivf detto

@mili78 mili ale ked vy ste boli na IUI-tak mu predsa museli odobrat spermie a spravit spermiogram-ved to sa robi automaticky 😲

hiva
autor
20. okt 2010

no teraz som kukala na nete, a teda neviem, ci je to mozne.....lebo tak pred kazdym zakrokom podpisuju papiere obaja manzelia 😒 ....ale niekde bolo pisane tak a niekde inak 😉 .... mozno je to len otazka toho, ci to uhradi poistovna aj slobodnej zene......najlepsie by bolo popytat sa priamo v centre 😉

katkaajurko
20. okt 2010

@hiva kuk moj prispevok vyssie...spravia ti to -ale ak najdes chlapa-ktory podpise otcovstvo.inak to nejde

hiva
autor
20. okt 2010

@katkaajurko no ved hej....uz som si to vsimla.....sme pisali prispevok v rovnakom case, tak som to predtym nevidela 😉

nak neviem, ic milly bola nakoniec na IUI....myslim ze nakoniec brala len Clostyl 😒

@mili78 ....a vlastne vtedy, co si si od sestricky pytala jednu "spermiu" na priatelovu vzorku, ako to dopadlo?...vtedy ti ju priatel nedal? 😕